Nato Zirvesi Haberleri

Nato Zirvesi haber, Nato Zirvesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato Zirvesi - 08.04.2013
Darüşşafaka Cemiyeti'nde Nöbet Değişimi
M. TALHA ÇAMAŞ: 1950'da İstanbul'da doğan M. Talha Çamaş, Darüşşafaka Lisesi'nden 1969'da mezun oldu. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. 1971'de turizm sektörüne giren Çamaş, 1981'de ortağı ve yönetim kurulu başkanı olduğu Visitur AŞ'yi kurdu. HABİTAT II, AGİT, 10. Dünya Kulak Burun Boğaz Kongresi, Dünya Satranç Olimpiyatları, NATO Zirvesi dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve toplantının yönetiminde bulundu.
Nato Zirvesi - 02.04.2013
Cumhurbaşkanı Gül, Letonya'da
Gül, 2006 yılında NATO Zirvesi çerçevesinde gerçekleştirdiği ziyaret sırasında da Leton halkının candan dostluğunun ve ilgisinin müşahhas örneklerine şahit olduğunu dile getirerek, bu seyahatlerin hatıralarını muhafaza ettiğini dile getirdi.
Nato Zirvesi - 11.01.2013
Berlusconi Merkel'le İlgilenmeme Nedenini Açıkladı
2009'da Strazburg'da yapılan NATO zirvesine gelişinde, arabasından indiği sırada kendisini karşılamak için bekleyen Merkel'e telefonla görüştüğünü işaret ederek uzun süre bekletmesi anımsatılan Berlusconi, o gün neden öyle bir davranışta bulunduğunu açıkladı.
Nato Zirvesi - 11.01.2013
Berlusconı: Dostum Erdoğan'ın Yüzüne Telefonu Nasıl Kapatırdım
İtalya'nın eski başbakanı Silvo Berlusconi, katıldığı bir TV programında, 2009 yılındaki NATO zirvesinde kendisini karşılamak için bekleyen Merkel'i bekleterek, ülkesini küçük duruma düşürdüğünün hatırlatılması üzerine, "Sevgili dostum Tayyip"...
Nato Zirvesi - 25.12.2012
Deprem Çalışmalarına Uluslararası Ödül
Bruce Bolt Madalyası'nın bu yılki sahibi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik oldu
Nato Zirvesi - 22.12.2012
Cumhurbaşkanı Gül'ün 2012 Albümü
22 Mayıs: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ABD Başkanı Barack Obama, Chicago'daki NATO Zirvesi'nde baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.
Nato Zirvesi - 18.12.2012
Başbakan Coelho: "Türkiye, AB İçerisinde Bir İstikrar Faktörü İşlevi Görür"
"1 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDEKİ TİCARET HACMİ MEMNUNİYET VERİCİ" Portekiz Cumhurbaşkanı Cavaco Silva'nın 2009 yılında Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdiğini, kendisinin de 2010'da NATO Zirvesi münasebetiyle Lizbon'u ziyaret ettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye-Portekiz ikili ticaret hacminin son on yılda üç kat artarak 2011'de 1 milyar Doların üzerinde gerçekleşmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.
Nato Zirvesi - 18.12.2012
Portekiz Başbakanı Coelho Ankara'da
Portekiz Cumhurbaşkanı Cavaco Silva'nın 2009 yılında Türkiye'yi ziyaret ettiğini, kendisinin de 2010'da NATO Zirvesi dolayısıyla Lizbon'a gittiğini anımsatan Gül, Türkiye-Portekiz ikili ticaret hacminin son on yılda üç kat artarak 2011'de 1 milyar doların üzerinde gerçekleşmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Nato Zirvesi - 05.12.2012
Dış Basında Patrıot Yankıları
El Cezire Televizyonu da, 28 ülkenin Dışişleri Bakanları'nın katıldığı NATO zirvesinde Türkiye'ye savunma sistemi füzelerine onay verdiklerini toplantı sonunda hazırlanan raporda, "Türkiye'nin sınırına tekrarlanan ihlaller sonucunda savunma konuşlandırılması onaylandı" açıklamasına yer verdi.
Nato Zirvesi - 04.12.2012
Rusya Ortak Füze Kalkanı Kuruyor
Brüksel'de 5 Aralık'ta başlayacak Rusya-NATO zirvesi öncesi Moskova'da değerlendirmede bulunan Rusya'nın yeni Genelkurmay Başkanı Valeri Gerasimov, örgüt üyesi altı ülkenin askeri yapılarının güçlendirileceğini ve hava sistemlerinin de ortak kalkan oluşturacak şekilde güçlendirileceğini söyledi.
Nato Zirvesi - 04.12.2012
Obama: Sonuçlarına Katlanırsınız
Diğer yandan bugün Brüksel'de toplanan NATO zirvesindeki Dışişleri Bakanları, Türkiye'nin Suriye sınırına patriot füze sığınma talebini karara bağlayacak.
Nato Zirvesi - 16.11.2012
Rusya-Abd Arasındaki Füze Kalkanı Görüşmeleri Çıkmazda
Rusya'nın bu şartlarının değişmeyeceğini vurgulayan Ryabkov, geçen Mayıs Chicago'da gerçekleştirilen NATO zirvesinde de konunun ele alındığını ancak bir sonuca varılamadığını hatırlattı.
Nato Zirvesi - 17.10.2012
ABD'nin Afganistan ve Pakistan Özel Temsilcisi Grossman Türkiye'ye Gidiyor
Açıklamada, toplantının, Chicago'daki NATO zirvesi ve Tokyo Konferansı sonrasında güvenlik ve kalkınmayla ilgili olarak Afgan ve uluslararası taahhütlerin durumuna odaklanacağı belirtildi.
Nato Zirvesi - 06.09.2012
Bakü'den Rasmussene Cevap Gecikmedi
En son Chicago'da yapılan NATO zirvesinde alınan ve 28 ülkenin imzaladığı 'iki ülke arasındaki problem Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü gözetilerek uluslar arası hukuk normları çerçevesinde çözülmeli' şeklindeki alınan kararı hatırlatan Abdullayev "Bölgedeki güvenliğe en büyük tehdit Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarının işgali sonucunda oluşan durumdur.
Nato Zirvesi - 30.07.2012
Alman Tankı Almak İçin Kuyruğa Katar da Girdi
Öte yandan Alman silah sanayi ürünlerinin satışının kolaylaştırılması konusunda NATO'ya da başvuruda bulunulduğu öğrenildi. Dergiye göre, Almanya'nın NATO Büyükelçisi Martin Erdmann, stratejik öneme sahip üçüncü ülkelere silah satışının kolaylaştırılması için mayıs atında Amerika'nın Chicago şehrindeki NATO zirvesinde girişimde bulundu ancak başarısız oldu.
Nato Zirvesi - 09.07.2012
KPSS ile İlgili İddialar
Yeniçeri, sınav başlamadan saat 05.00'ten itibaren KPSS'de çıkan NATO Zirvesi ile ilgili sorunun, binlerce kez Google'da arandığına işaret ederek, "İstatistiklere bakıldığında, 1 gün önce böyle bir aramanın Google'da hiç yapılmadığı ya da 3-5 arama yapıldığı halde sınav sabahı bu sorunun cevabının defalarca aranmasını kimse tesadüf olarak niteleyemez" dedi.
Nato Zirvesi - 29.06.2012
İşte Türkiye'nin Gizli Suriye Planı
Bölgede yaşanan F-4 krizinin ardından Suriyeli sivilleri Esed rejiminin zulmünden korumak amacıyla gündeme gelen tampon bölge fikri daha fazla kuvvet kazandı. Bu konuda ayrıca Ankara ile ABD arasında görüşmeler yapıldığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili konuşan bir ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi, son NATO zirvesinde Türkiye'nin üye ülkelerden ve Kuzey Atlantik İttifakı'ndan talepleri arasında uçuşa yasak bölgenin de bulunduğunu doğruladı.
Nato Zirvesi - 25.06.2012
AB Dışişleri Bakanları Lüksemburg'da Toplandı: Ana Gündem Suriye
Bugün gerçekleşecek toplantıdan çıkacak kararların yarın yapılacak NATO zirvesine etki edeceği belirtiliyor.
Nato Zirvesi - 19.06.2012
Saraybosna'da "Abd-Adriyatik Tüzüğü Ortaklık Komisyonu" Toplantısı Yapıldı
"ABD-Adriyatik Tüzüğü'nün, Güneydoğu Avrupa'nın entegrasyon sürecine başarı katkısı" ve geçen ay Chicago'da yapılan "NATO zirvesi sonrası bölge ülkelerinin durumu" konulu iki ayrım oturum düzenlendi.
Nato Zirvesi - 02.06.2012
"81 İlden 81 Yıldız" Projesi Abant Şenliği
"SİZ O AĞABEYLERİNİZİ VE ABLALARINIZI ÖRNEK ALIN, İLERİDE ONLAR GİBİ BAŞARILI OLUN" Etkinliğin açılışında konuşan Hayrünnisa Gül ise, projenin adının "81 İlden 81 Yıldız" olduğunu ama 2009 yılından bu yana devam eden proje kapsamında 320 yıldızın bulunduğunu belirtti. Türkiye'nin aydınlık yarınlarını inşa ederken gençlerin omuzlarındaki yükü hafifletmek istediklerini ifade eden Gül, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz hafta NATO Zirvesi vesilesiyle eşimle birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ndeydik.
Nato Zirvesi - 31.05.2012
2. Somali Konferansı
AA muhabirinin Cumhurbaşkanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre Gül, Somali Cumhurbaşkanı Şerif Şeyh Ahmed ile görüşmesinde, konferans öncesinde İstanbul'da 300'e yakın Somalili sivil toplum kuruluşu temsilcisini buluşturduklarını, NATO zirvesi için gittiği ABD'nin Chicago kentinde de Somalili kanaat önderlerini kabul ettiğini anımsattı.
Nato Zirvesi - 31.05.2012
Arınç-Gilauri Ortak Basın Toplantısı
Arınç, geçtiğimiz hafta yapılan NATO zirvesinde Gürcistan'ın talebine olumlu yanıt verilmesinin de kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz şu anda Gürcistan'a kimlikle geçiş yapan tek ülkeyiz.
Nato Zirvesi - 28.05.2012
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İcat Çıkarmamızı İstedi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, NATO zirvesinin ardından San Francisco' da bulunan Silikon Vadisi şirketlerini ziyaret ederek gözlemlerde bulunurken, dünyaya Türkün ismini duyuracak icat isteğini de yineledi.
Nato Zirvesi - 27.05.2012
Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'ye Döndü
Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti: "Özellikle Silikon Vadisi'nde gördüklerim beni şüphesiz ki mutlu etti o da şudur; çok sayıda çok başarılı Türk gencinin, dünyanın ve Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş bir çok Türk gencinin, dünyanın en önemli teknoloji firmalarının şirketlerinde çok önemli roller aldığını ve çok önemli konumları olduğunu gördüm ve bu doğrusu beni çok gururlandırdı. Özellikle Silikon Vadisi'ndeki bu teknoloji şirketleri sayın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız, TÜBİTAK Başkanı ve yanımdaki diğer heyetle yaptığımız gezilerde oradaki gelişmelerin, oradaki teknolojiyle ilgili bütün yeni hayatın Türkiye tarafından yakından takip edilmesi, Türk gençlerinin üniversite mezunlarının, genç bilim adamlarının bu bölgeyle yakın işbirliği içinde olmaları konusuna özellikle önem veriyor. Ümit ederim ki bu gezim vesilesiyle böyle bir bilinç daha güçlü bir şekilde uyanır." Gül, NATO Zirvesi'ne iştiraki ve ABD'de gerçekleştirdiği temasların, dış politikadaki öncelikler, iş ve yatırım potansiyeli ile dünya gündeminde bulunan konulara ilişkin tutumların en üst düzeyde Amerikan uluslararası kamu oyuna aktarılması açısından yararlı olduğuna inandığını dile getirdi.
Nato Zirvesi - 27.05.2012
Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'ye Döndü
Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti: "Özellikle Silikon Vadisi'nde gördüklerim beni şüphesiz ki mutlu etti o da şudur; çok sayıda çok başarılı Türk gencinin, dünyanın ve Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş bir çok Türk gencinin, dünyanın en önemli teknoloji firmalarının şirketlerinde çok önemli roller aldığını ve çok önemli konumları olduğunu gördüm ve bu doğrusu beni çok gururlandırdı. Özellikle Silikon Vadisi'ndeki bu teknoloji şirketleri sayın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız, TÜBİTAK Başkanı ve yanımdaki diğer heyetle yaptığımız gezilerde oradaki gelişmelerin, oradaki teknolojiyle ilgili bütün yeni hayatın Türkiye tarafından yakından takip edilmesi, Türk gençlerinin üniversite mezunlarının, genç bilim adamlarının bu bölgeyle yakın işbirliği içinde olmaları konusuna özellikle önem veriyor. Ümit ederim ki bu gezim vesilesiyle böyle bir bilinç daha güçlü bir şekilde uyanır." Gül, NATO Zirvesi'ne iştiraki ve ABD'de gerçekleştirdiği temasların, dış politikadaki öncelikler, iş ve yatırım potansiyeli ile dünya gündeminde bulunan konulara ilişkin tutumların en üst düzeyde Amerikan uluslararası kamu oyuna aktarılması açısından yararlı olduğuna inandığını dile getirdi.
Nato Zirvesi - 27.05.2012
Cumhurbaşkanı Gül, San Francisco'dan Ayrıldı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ABD temaslarını tamamlayarak San Francisco'dan Ankara'ya hareket etti. NATO zirvesine katılmak için Chicago'ya gelen Cumhurbaşkanı Gül, dev teknoloji şirketlerini ziyaret etmek için geldiği San Firancisco'dan yerel saat 15.
Nato Zirvesi - 26.05.2012
Afganistan'a Giden Hollande 2012 Sonunda Askerlerimizi Çekeceğiz
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Fransız birliklerinin Afganistan'dan önümüzdeki yılın sonunda çekileceğini açıklamıştı. NATO'ya bağlı tüm muharip birliklerin ise 2014 yılı sonunda çekilmesi planlanıyor. Hollande'ın erken çekilme kararı, NATO Zirvesi'nde, diğer bazı müttefik ülkelerin eleştirilerine yol açmıştı.
Nato Zirvesi - 26.05.2012
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Cnn International'da Konuştu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül NATO zirvesi için gittiği Amerika'da CNN International'ın deneyimli muhabiri Christiane Amanpour'un uluslararası gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
title