National Theatre Live'ın Oyunları Sony 4K Yayınlanacak - Haberler
Haberi Paylaş

National Theatre Live'ın Oyunları Sony 4K Yayınlanacak

Bültenler - Haberler | Güncel
National Theatre Live'ın Oyunları Sony 4K Yayınlanacak

National Theatre Live, Vue Entertainment ve Sony Digital Cinema 4K, gelecek iki prodüksiyonda 4K teknolojisinin kullanılacağını doğruladı.

Bu prodüksiyonlar kapsamında, dünyada ilk kez birden fazla sinemaya canlı 4K iletimi yapılacak

İki yeni National Theatre Live prodüksiyonu ultra ayrıntılı Sony 4K teknolojisiyle yakalanacak ve en yüksek görüntü kalitesiyle Vue Cinemas'ın 84 sinemasında izleyicilerle buluşturulacak. National Theatre Live, Vue Entertainment ve Sony Digital Cinema 4K arasında bir yıldır devam eden üçlü iş ortaklığının bir sonraki adımı sonbaharda görülecek: Birinci sınıf tiyatro deneyimleri Vue müşterilerine rakipsiz 4K netliğiyle sunulacak.

The Beaux' Stratagem: Yalnızca Vue tarafından Sony 4K kalitesinde çekilecek ve gösterilecek

George Farquhar'ın renkli 18. yüzyıl komedisi The Beaux' Stratagem'i Simon Godwin yönetiyor. Prodüksiyon 4K çözünürlükte çekilecek ve ülke genelinde Vue müşterilerine özel "tekrar" gösterimler gerçekleştirmek için 4K DCP (Dijital Sinema Paketi) olarak sunulacak. İzleyiciler bu gösterimlerde Sony'nin F55 4K kamerasının yakaladığı geniş renk aralığının güzelliğine şahit olacak. Bu renk aralığı, ekranda geleneksel HD iletime göre daha zengin ve canlı tonlar dokular sunarak sinema izleyicilerine nefes kesici gerçekçilikte bir deneyim yaşatıyor.

National Theatre Live Prodüktörü Emma Keith, "The Beaux' Strategem, 4K çözünürlükte çekilecek en iyi seçenekti. Çok katmanlı, ayrıntılı setten cazibeli renklerdeki kostümlere, 4K'nın yakalayabileceği sayısız sahne ayrıntısı var." diyor.

Hamlet : 15 Ekim'de, dünyada ilk kez birden fazla noktaya canlı 4K iletimiyle Vue sinemalarında gösterilecek

Yönetmenliğini Lyndsey Turner'ın ve yapımcılığını Sonia Friedman Productions'ın üstlendiği Ekim ayının prodüksiyonu Hamlet'te Academy Award® adayı Benedict Cumberbatch, Shakespeare'in en büyük trajedisinin başrolünü üstlenecek. 15 Ekim'de Barbican'da gerçekleşecek prodüksiyon sinema için de bir dönüm noktası olacak: Oyun 4K çözünürlükte canlı olarak iletilerek Birleşik Krallık'taki belirli Vue sinemalarında özel olarak gösterilecek. Böylece ilk kez bir tiyatro prodüksiyonu, eşzamanlı 4K yansıtma için birden fazla konuma canlı olarak sunulacak. 4K çözünürlükle 50 fps hızında iletilecek olan canlı yayın, sinema izleyicilerine sahnedeki oyunu kusursuz, gerçekçi görüntülerle izleme imkânı sunacak.

Emma Keith, "Sabırsızlıkla beklenen bu oyun, Londra tiyatro sahnesinin geçmişinde en hızlı satan gösteri oldu. Hamlet'i geleceğe dönük 4K çözünürlükte çekmek harika bir şey. Böylece hem canlı olarak hem de etkinlik sonrasında, mümkün olan en fazla sayıda seyirciye dönüm noktası niteliğindeki bu prodüksiyonu izleme şansı sunacağız." diyor.

4K, dünyaca ünlü oyunların her ayrıntısını gözler önüne seriyor

The Beaux' Stratagem ve Hamlet, Sony F Serisi 4K kameralar kullanılarak çekilecek. Full HD'den dört kat yüksek çözünürlükteki 4K'nın sunduğu etkileyici netlik ve ayrıntılar, her performansın en küçük ayrıntılarını bugüne kadar hiç görülmemiş biçimde ortaya çıkaracak. Emma Keith, "National Theatre Live'ın prodüksiyonlarımızı 4K çözünürlükte filme alarak öncü rol üstlenmesi harika bir şey. İzleyiciler kostümler ve setlerde olağanüstü ayrıntılar görecek. Bu, sinema izleyicileri için yepyeni bir deneyim olacak. Ayrıca bu iki prodüksiyonun olağanüstü olacağını söyleyebilirim." sözleriyle görüşlerini dile getiriyor.

Ülke genelinde Vue Cinemas seyircileri, sahnede sergilenen oyunu 4K çözünürlük sayesinde oradaymış gibi izleyebilecek. Vue'nun Sony Digital Cinema projektörleri filosuyla gösterilecek olan bu özel 4K gösterimler, her iki NT prodüksiyonuna da rakipsiz ayrıntı, netlik ve kontrastla hayat verecek. Böylece tiyatro severlere, dünyaca ünlü oyunları kendilerine en yakın sinema salonunda etkileyici görüntü kalitesiyle izleme fırsatı sunulacak. Bu sonbaharın sunumları, Mart ayındaki Behind the Beautiful Forevers'ın başarısını devam ettirecek. Bu gösterim, Sony 4K teknolojisiyle kaydedilen ve özel olarak Vue müşterilerine gösterilen ilk NT Live prodüksiyonuydu.

Sony Dijital Sinema 4K Çözümleri Avrupa ve Amerika Başkan Yardımcısı David McIntosh, "Görsel açıdan görkemli olan bu iki prodüksiyonun Sony 4K teknolojisiyle sunulması, etkinlik sinemasının hızla genişleyen sınırlarını daha da zorluyor. Sony olarak izleyiciler ile harika duygusal deneyimler arasında köprü kurmanın gücünün farkındayız. İzleyiciler için çok özel bir deneyim oluşturmak üzere NT Live ve Vue Entertainment kalibresindeki iş ortaklarıyla birlikte çalışmak büyük bir ayrıcalık.

Ekim ayında Hamlet'in birden fazla mekâna canlı olarak 4K çözünürlükte iletilmesi, Sony'nin etkinlik sinemasında başardığı bir başka ilk olacak. Benzersiz iş ortaklığımızdan güç alarak, sinema seyircilerine yüksek görüntü kalitesi ve daha iyi bir genel deneyim sunmak amacıyla çıtayı yükseltecek diğer yenilik imkânlarını inceliyoruz." diyor.

Vue Entertainment Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü Kevin Styles ise görüşlerini şöyle ifade ediyor: "Vue olarak eğlence ve dijital yeniliği hizmetlerimizin kalbi olarak görüyoruz ve dünyada ilk kez bu özel, gerçek zamanlı 4K iletimi müşterilerimize sunacak olmaktan gurur duyuyoruz. Daha da önemlisi, normalde böyle tiyatro prodüksiyonlarını izleyemeyecek müşteriler artık canlı etkinlik heyecanını yaşamakla kalmayacak, aynı zamanda bu deneyimi en gerçekçi ve teknik açıdan yenilikçi biçimde yaşayabilecek."

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500