Nasrallah: ''bm'nin Aldığı Karara Uyarız''

Nasrallah: ''bm'nin Aldığı Karara Uyarız''

Hizbullah Lideri Nasrallah:'bm'nin Aldığı Ateşkes Kararına Uyarız Ancak İsrail Askerleri Lübnan'ın Güneyinden Çekilmezse Karara Uymayız'hizbullah Lideri Şeyh Hasan Nasrallah, Bm'nin Aldığı Ateşkes Kararına Uyacaklarını Ancak Bunun İçin Önce İsrail Askerlerinin Lübnan'ın Güneyinden Çekilmesi Gerek...

Nasrallah: ''bm'nin Aldığı Karara Uyarız''

Hizbullah lideri Nasrallah:
`BM`nin aldığı ateşkes kararına uyarız ancak İsrail askerleri Lübnan`ın güneyinden çekilmezse karara uymayız`
Hizbullah Lideri Şeyh Hasan Nasrallah, BM`nin aldığı ateşkes kararına uyacaklarını ancak bunun için önce İsrail askerlerinin Lübnan`ın güneyinden çekilmesi gerektiğini söyledi.

Nasrallah, Hizbullah`ın Lübnan`da İsrail askerlerine karşı direnme hakkı olduğunu, ancak BM kararına göre Lübnan`ın güneyine konuşlanacak Lübnan ve BM askerleriyle işbirliği yapacağını ifade etti. Hasan Nasrallah, İsrail saldırılarına karşı direnişlerini sürdürmelerinin doğal hakları olduğunu ifade etti. İsrail`in, Lübnan`ın güneyindeki hava saldırılarını durdurduğu takdirde Hizbullah`ın da İsrail`in kuzeyine düzenledği roket saldırılarını durduracağını belirten Nasrallah,ö İsrail saldırıları devam ederse biz de operasyonlarımıza devam ederiz, bu bizim en doğal hakkımızö dedi.

Öte yandan Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora da, BM Güvenlik Konseyi`nin aldığı ateşkes kararının Lübnan diplomasisi için bir zafer olduğunu söyledi.

Kaynak: DHA