Namus Cinayetleri: 3 Ölü
Haberler » Güncel » Namus Cinayetleri: 3 Ölü - Haber

Namus Cinayetleri: 3 Ölü

Gaziantep'te Bir Baba İki Kızı İle Onlara Fuhuş Yaptırdığı İleri Sürülen Bir Kişiyi Öldürdü

Namus Cinayetleri: 3 Ölü

Gaziantep'te 58 yaşındaki Mehmet Kılınç, fuhuş yaptığı ileri sürülen kızları 30 yaşındaki Sevgi Dilsiz ve 28 yaşındaki Ayşe Kılınç ile onlara fuhuş yaptırdığı ileri sürülen 28 yaşındaki Mehmet Taşdemir'i tabancayla öldürdü.

İncilikaya Mahallesi 85 Sokak 18 numaralı evde saat 17.30 sıralarında meydana gelen olayda iddiaya göre sepetli motosikletiyle sebze taşımacılığı yapan üç çocuk babası Mehmet Kılınç, eşinden boşandıktan sonra bir yıla yakın zamandır Mehmet Taşdemir'le birlikte yaşadığı kızı Sevgi Dilsiz ile ablasının evinde kalan diğer kızı Ayşe Kılınç'ı "Sizinle konuşacaklarım var" diye evine çağırdı. Mehmet Taşdemir'in kızlarını para karşılığı başka erkeklere pazarladığından haberinin olduğunu söyleyip, evlatlarının bu yoldan dönmesini isteyen Mehmet Kılınç, evde kalmalarını istedi. Fuhuş yaptırmaktan sabıkalı olduğu belirtilen Mehmet Taşdemir ise Mehmet Kılınç'a karşı çıktı.

Mehmet Kılınç ve Mehmet Taşdemir'in tartışmasına evde bulunan anne 58 yaşındaki Bedriye ve oğlu Hasan da katıldı. Bu esnada Mehmet Taşdemir üzerindeki tabancayı çekip, kocasını korumak isteyen anne Bedriye Kılınç'ı sırtından vurdu. Eşinin kanlar içinde kaldığını gören Mehmet Kılınç, Mehmet Taşdemir'in üzerine atılıp, kolunu kıvırarak silahını aldı.

6 el ateş eden Mehmet Kılınç, önce Mehmet Taşdemir'i ardından kızları Sevgi Dilsiz ve Ayşe Kılınç'ı öldürdü. Hasan Kılınç ise yaralı annesi Bedriye Kılınç'ı taksiyle Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne götürdü. Silah seslerinin duyulmasının ardından yapılan ihbarla olay yerine gelen polis ekipleri, evde üç cesetle karşılaşırken, evin yanındaki arsada bekleyen Mehmet Kılınç'ı gözaltına aldı. Daha sonra oğlu Hasan Kılınç da sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Katil zanlısı Mehmet Kılınç'ın ilk sorgusunda Mehmet Taşdemir'in kızlarını erkeklere para karşılığı pazarladığını öğrendiğini, konuşmak için eve çağırdığını söyleyip, "Anneleri kuru fasulye pişirmişti. Birlikte yemek yedik. Evde kalmalarını istedim. Bu esnada Mehmet Taşdemir karşı çıkıp, kızlarımı götürmek istedi. Tartışmaya başladık. 'Sen bunları satıyorsun' deyince, belindeki tabancasını çekip, beni öldürmek istedi. Eşim araya girince sırtından vurdu. Ben de üzerine atıldım, elini kıvırıp, tabancayı aldım. Üçünü de öldürdüm" dediği öğrenildi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler