Namluyu Gören YPG'li Teröristler, Silahlarını Bırakıp Soyunarak Kaçtılar

Namluyu Gören YPG'li Teröristler, Silahlarını Bırakıp Soyunarak Kaçtılar

Afrin harekatı için TSK'nın askeri sevkiyatını gören YPG'li teröristler, silahlarını bırakıp kaçtı. 200 terörist de deşifre olmamak için kamuflajlarını çıkarıp toprağa gömdü.

Afrin operasyonu için Hatay'da sınır bölgesinde hazırlıklarını sürdüren TSK'nın askeri sevkiyatını gören PKK/YPG'li teröristler silahlarını bırakarak kaçtı. Kaçan 200 teröristin deşifre olmamak için giydikleri kamuflajları da çıkartarak toprağa gömdükleri belirlendi.

200'DEN FAZLA TERÖRİST, SİLAHLARINI BIRAKIP KAÇTI

Türkiye'nin Suriye'nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesindeki terör yuvalanmasına yönelik operasyon hazırlığı, PYD/YPG'li teröristleri paniğe sürükledi. Yerel kaynaklar, Türkiye'nin sınıra tank sevkıyatını gören PYD/YPG'li 200'den fazla terörist 3'erli 5'erli gruplar halinde ABD yapımı M16 piyade tüfeklerini bırakarak Afrin'den kaçtığı bilgisini doğruladı.

KAMUFLAJLARINI ÇIKARTIP TOPRAĞA GÖMMÜŞLER

Kaçan teröristlerin çoğunun yakalanmamak için kamuflaj kıyafetlerini çıkartıp hatta bunları toprağa gömdüğü belirlendi. Sabah'ta yer alan habere göre; Afrin'de teröristlerin Karababa, Raco, Fırfır, Sorik, Adamo, Hırabısülük ve Biloko bölgelerinden 5-6 kilometre geri çekildiği de belirlendi. Türk İstihbarat birimleri, örgütün kaçışları durdurmak için Afrin'in doğusundaki Deyr Cemal, Meryemeyn, Malikiye, Ziyara, Ayn Dakna, Şeyh İsa beldeleri, Şehba bölgesi ile Tel Rıfat, Tel Acar, ve Kefer Cenne bölgelerinden yardım istediği, yardım bulamadığı bilgisini verdi.

TSK, TÜM TEDBİRLERİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARDI

TSK, Afrin'in doğubatı ve kuzey hattını tamamen kontrol altına aldı. Mehmetçik olası operasyon sürecinde terör örgütünün geçmiş yıllarda militan, silah ve mühimmat sızdırarak, Türkiye'deki terörü beslediği en önemli merkezler arasında olan Hatay'ın Amanoslar bölgesine sızmaları önlemek için de tüm tedbirleri en üst seviyede aldı.

YPG, "ÇUKUR SAVAŞI"NA DÖNÜŞTÜRMEYİ PLANLIYOR

PYD/ YPG'nin Afrin'in kent merkezi ve 11 ayrı bölgesinde çukurlar kazdığı ve çatışmaları 'Çukur savaşına' dönüştürmeyi planladığı da istihbarat birimlerince tespit edildi. (Kaynak: Sabah)