NAMIK HAVUTÇA HABERLERİ

Namık Havutça haber, Namık Havutça son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Namık Havutça - 19.01.2016
Yeni Anayasa Çalışmaları
CHP, Komisyon'a üye olarak Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'yı, MHP ise Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'i bildirmişti.
Namık Havutça - 14.01.2016
CHP'li Gök: Mektup Genel Başkanımızın Onayıyla Meclis Başkanı'na Ulaştırıldı
Chp Grup Başkanvekili Levent Gök, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda yer alacak 3 ismin Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan olduğunu açıkladı.
Namık Havutça - 14.01.2016
Kılıçdaroğlu'ndan Meclis Başkanı Kahraman'a Mektup
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı Kahraman'a gönderdiği mektubunda Meclis Uzlaşma Komisyonu'nda Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın CHP'nin komisyondaki temsilcileri olduğunu açıkladı.
Namık Havutça - 14.01.2016
Aa Günün
(11.04) 4- Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜBİTAK'ta düzenlenen Ar-Ge Reform Paketi tanıtımı programında konuştu. Davutoğlu'nun konuşmasının öne çıkan başlıkları şöyle: - "İnsanlık olarak terörün her türlüsüne karşı ortak bir tavır göstermemiz, teröre karşı birlikte mücadele etmemiz artık bir zarurettir. Türkiye olarak kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin, nerede gerçekleşirse gerçekleşsin, hangi gerekçeye dayanırsa dayansın terörün her türlüsüne karşı mücadelemizi sürdüreceğiz" - "Tasarım faaliyetlerini destekleme kapsamına alıyoruz. Ar-Ge yatırımlarını ve nitelikli üretimi arttıracak adımlar atıyoruz. Ar-Ge personelinin niteliğini ve istihdamını artırıyoruz. Bu faaliyetlerin ticarileşmesini sağlayacak eylemleri hayata geçiriyoruz. Üniversite-sanayi işbirliğini güçlendiriyoruz. Ar-Ge ve yenilik desteklerinin koordinasyonunu daha etkin bir hale getiriyoruz" - "Aydın olmak, demokrasiyi savunmak önce demokratik yöntemleri savunmakla olur. Tekrar soruyorum. Daha bugün gece yarısı emniyet lojmanlarını ve lojmanların etrafındaki evleri hedef alan, biri 5 aylık olan 5 sivil ve bir emniyet görevlisi vatandaşımızın katledilmesine sebebiyet veren bir terör örgütünün arkasında niçin hizalanıyorsunuz? Niçin bu terör örgütüne dönüp, bütün o bildiride, altına imza koyduğunuz bildiride bir eleştiri getirmiyorsunuz" - "Her türlü eleştiriyi dinlemeye hazırım ama bu ülkeyi, birtakım silahlı örgütlerin karşılıklı etki alanlarına bölmeye yönelen hiç bir eyleme izin vermedik, bu yönde bize gelecek hiç bir eleştiriyi de bu anlamda objektif olarak görmüyoruz" (11.57-12.44-13.11-13.41) (Fotoğraflı-Görüntülü) 5- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a kurulacak Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na ilişkin mektup göndererek, "Halkımızın daha demokratik bir Türkiye için umutla beklediği Anayasa çalışmaları ile darbe hukukundan arınma sürecini, başkanlık sistemi adı altında, diktatörlüğe giden yolu açmak için kullanacak odaklara CHP'nin kesinlikle karşı duracağını bilgilerinize sunmak isterim" ifadelerini kullandı. Bu arada CHP, Anayasa Uzlaşma Komisyonu için Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın isimlerini bildirdi.
Namık Havutça - 14.01.2016
Chp, Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyelerini Bildirdi
CHP Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyelerini belirleyerek, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın isimlerini Meclis Başkanlığı'na bildirdi.
Namık Havutça - 14.01.2016
Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Kahraman'a Mektup Gönderdi
Parti genel merkezinden yapılan açıklamaya göre; Kılıçdaroğlu mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Oluşturulacak Uzlaşma Komisyonu’nun, başta Anayasa olmak üzere hukukun üstünlüğünü egemen kılacak bütün demokratik adımları, bir mutabakat ekseninde atması uygun olacaktır. Bu bizim temel amacımız ve beklentimizdir. Halkımızın daha demokratik bir Türkiye için umutla beklediği Anayasa çalışmaları ile darbe hukukundan arınma sürecini, başkanlık sistemi adı altında, diktatörlüğe giden yolu açmak için kullanacak odaklara CHP’nin kesinlikle karşı duracağını bilgilerinize sunmak isterim.” Meclis Uzlaşma Komisyonu'nda CHP'yi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan temsil edecek.
Namık Havutça - 14.01.2016
CHP Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyelerini Belirledi
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Anayasa Uzlaşma Komisyonunda yer alacak isimleri açıklayarak, Anayasa Uzlaşma Komisyonunda CHP’yi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın temsil edeceğini söyledi.
Namık Havutça - 14.01.2016
CHP'de Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyeleri Belli Oldu
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın gönderdiği mektubu bugün cevap verdiğini belirten Gök, “Genel merkezimizde yaptığımız değerlendirmeler ve genel başkanımızın onayıyla 3 arkadaşımızı görevlendirdiğimizi meclis başkanı İsmail Kahrama'a bildirdik. Meclis uzlaşma komisyonunda Aydın Milletvekilimiz Bülent Tezcan, Balıkesir milletvekilimiz Namık Havutça ve Muğla milletvekilimiz Ömer Süha Aldan CHP’nin komisyonda temsilcileridir.
Namık Havutça - 14.01.2016
Chp, Anayasa Uzlaşma Komisyonu İçin 3 İsim Bildirdi
Kahraman'ın mektubuna yine mektupla cevap verildi. CHP mektubunda, komisyon için Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın isimlerini bildirdi.
Namık Havutça - 09.01.2016
CHP Balıkesir Milletvekili Havutça Nevşehir'de
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Nevşehir İl Başkanlığını ziyaret etti.
Namık Havutça - 06.01.2016
Toplu Taşımaya Yüzde 25 Zammın Vatandaşa Maliyeti Yüzde 50"
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 2016 yılının ilk günlerinde toplu taşımaya yapılan zamlara ilişkin olarak, "Bu yapılan zam yüzde 25 oranında, ama bunun vatandaşa maliyeti yüzde 50 oranında.
Namık Havutça - 04.01.2016
Haksız Tayin ve Atamalar İçin CHP'den Kanun Teklifi
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.
Namık Havutça - 23.12.2015
Tutuklu-hükümlü Sayısı 190 Bine Çıktı, Denetimli Serbestlik 2 Yıla Çıksın'
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü sayısının 2015 yılında 190 bine çıktığını belirterek, denetimli serbestliğin 2 yıla çıkmasını teklif etti.
Namık Havutça - 23.12.2015
CHP Balıkesir Milletvekili Havutça Açıklaması
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, gereksinimler ve talepler doğrultusunda denetimli serbestlik konusunda yasal düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirterek, "Denetimli serbestliğin 1 yıldan 2 yıla çıkarılmasıyla devletin mali yükü hafifleyecek, aynı zamanda fiziki olarak yeterli olmayan cezaevleri de rahatlayacaktır" dedi.
Namık Havutça - 23.12.2015
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay’da Genel Kurul’una katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17. Muhtarlar Toplantısında konuşacak. Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail kahraman ve heyetini kabul edecek. (11.00-13.00-16.00-Ankara) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Atatürk Kapalı Spor Salonundaki 175 eserinin açılışını yapacak. Davutoğlu ardından Marriott Otel’de Çalışma Meclisi toplantısına katılacak. (11.00-14.00-Ankara) POLİTİKA - Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP Merkez Yönetim Kurulu toplanacak. (13.00-Ankara) - HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, kaçırılan asker yakınlarından oluşan heyeti kabul edecek. (11.00-Ankara) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Gaziosmanpaşa’da polis operasyonunda öldürülen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in Gazi Cemevi’ndeki cenaze törenine katılacak. (13.00- İstanbul) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak basın toplantısı düzenleyecek. (11.00-Ankara) - AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TBMM AB Uyum Komisyonu'nu ziyaret edecek. (Ankara) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ankara Sanayi Odası’nda TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2. Olağan Genel Kurulu’na katılacak. (10.00-Ankara) - Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Hak-İş IV. Kısa Film Yarışması ödül töreni ile resepsiyonuna katılacak. (17.00-Ankara) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Başsavcılığı ve Medya İletişim Bürosunu ziyaret edecek. (10.00-Ankara) - TBMM Genel Kurulu toplanacak. (14.00) - Avrupa Birliği Uyum Komisyonu toplanacak. (10.30-Ankara) - Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu toplanacak. (11.00-Ankara) - Dışişleri Komisyonu toplanacak. (11.00-Ankara) - Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu toplanacak. (12.00-Ankara) - MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, MHP Milletvekilleri Emin Haluk Ayhan ve Ahmet Kenan Tanrıkulu, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, HDP Adana Milletvekili Meral Daniş Beştaş basın toplantısı düzenleyecek.
Namık Havutça - 23.12.2015
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
POLİTİKA - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 175 eserinin açılışını yapacak. (11.00 - Ankara) - MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, MHP milletvekilleri Emin Haluk Ayhan ve Ahmet Kenan Tanrıkulu, CHP milletvekilleri Ömer Süha Aldan, Mustafa Hüsnü Bozkurt, Namık Havutça, Gaye Usluer, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve Meral Daniş Beştaş basın toplantısı düzenleyecek.
Namık Havutça - 17.12.2015
CHP Balıkesir Milletvekili Tüm Açıklaması
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Bursa Bölge İdare Mahkemesi kararının, idare tarafından yerine getirilmesini isteyerek, bu olayın peşini bırakmayacaklarını bildirdi.
Namık Havutça - 17.12.2015
18 Bin Okul Müdürü Atanmayı Beklemekte, Hepsinin Yargı Kararı Kesinleşti"
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir’de 60’a yakın okul müdürünün bir gece operasyonuyla hukukun ayaklar altına alınarak görevlerinden alındığını söyledi.
Namık Havutça - 10.12.2015
CHP'li Havutça, Dündar ve Gül'ün Tutuklanmalarını Davutoğlu ve Bozdağ'a Sordu
CHP Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Namık Havutça, Can Dündar ve Erdem Gül’ün, MİT TIR’ları haberleri nedeni ile tutuklanmasını Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a sordu.
Namık Havutça - 28.11.2015
CHP Eskişehir Milletvekili Yüksel, TBMM Adalet Komisyonu'na Seçildi
Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü uyarınca faaliyet gösteren ihtisas komisyonu olan TBMM Adalet Komisyonu’nda Milletvekili Yüksel ile birlikte görev alacak diğer CHP’li hukukçu milletvekillerinin isimleri ise şöyle: CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan.
Namık Havutça - 23.11.2015
CHP Balıkesir Milletvekillerinden Termik Santral Projesine Tepki
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir'de termik santral yapılması girişimlerine tepki göstererek, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gerekli hassasiyeti göstererek insan ve çevre sağlığını ağır bir şekilde tehdit edecek, bölgenin yok olmasını sağlayacak bu girişimleri derhal durdurmasını bekliyoruz" dedi.
Namık Havutça - 23.11.2015
Cihan Haber Ajansı Gündemi
TBMM’de CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP’nin Balıkesir milletvekilleri Namık Havutça, Ahmet Akın ile Mehmet Tüm, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, HDP Van milletvekili Lezgin Botan, basın toplantısı düzenleyecek.
Namık Havutça - 22.11.2015
Termik Santrale Meclis Araştırması
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Şirinçavuş Mahallesi’ne yapılması planlanan termik santralin doğaya ve insan sağlığına vereceği zararların tespit edilmesi için Meclis Araştırması yapılmasını istedi.
Namık Havutça - 13.11.2015
Egeli 25 CHP Milletvekili Kılıçdaroğlu'na Desteğini Açıkladı
Olağanüstü kurultaydan önce Egeli 25 milletvekili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini açıkladı. İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve İstanbul eski Milletvekili Umut Oran'ın genel başkanlığa adaylıklarını açıklamasından sonra 77 il başkanı, Ankara’da Kılıçdaroğlu için destek açıklaması yapmıştı. Bugün de Ege Bölgesi'ndeki 25 milletvekil, CHP İzmir İl Başkanlığı'nda toplantı düzenleyerek desteklerini açıkladı. Bölgede toplam 30 vekili bulunan CHP’de, destek bildirgesinde beş isim yer almadı. Mustafa Balbay'ın dışında Aydın Milletvekili Metin Ülkü Baydar, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, bildirgeye imza atmadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Namık Havutça Haberleri | Namık Havutça Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Namık Havutça haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Namık Havutça kimdir, hayatı ve biyografisi. Anayasa Mutabakat Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 03:07:52. #1.16#

title