Namaz Kılacakmış Gibi Gelip Ayakkabıları Çalan Hırsız Kamerada

Namaz Kılacakmış Gibi Gelip Ayakkabıları Çalan Hırsız Kamerada

Namaz kılacakmış gibi gelip ayakkabıları çalan hırsız kameradaNİĞDE - Niğde'de camiye namaz kılmak için geldiği izlenimi vererek raftaki ayakkabıyı çalan kişi güvenlik kamerasına takıldı.

Namaz kılacakmış gibi gelip ayakkabıları çalan hırsız kamerada

NİĞDE - Niğde'de camiye namaz kılmak için geldiği izlenimi vererek raftaki ayakkabıyı çalan kişi güvenlik kamerasına takıldı.
Merkezde bulunan Torbalı Camiye öğle namazı saati gelen bir kişi namaz almak için cemaatle birlikte abdest aldı. Şüpheli daha sonra cemaat namaza durunca fark ettirmeden rafta bulunan ayakkabıyı ayağına giyerek kaçtı. Namaz sonrası ayakkabısını bıraktıkları rafta bulamayan vatandaş, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyince ayakkabılarının çalındığını anladı ve polise şikayette bulundu.
Güvenlik kameralarını inceleyen polis, kimliğini belirlediği şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Çaldığı ayakkabı ise sahibine verildi. Aynı hırsızın bu olayı ikinci kez tekrarladığını söyleyen Torbalı Camii İmamı Süleyman Sevimli,"Camimiz de meydana gelen bu üzücü olay bizlerin yüreğini burktu. Namaz kılıyor gibi yapıp insanların ayakkabısını çalmak dinen ve vicdanen de hoş bir şey değil. Aynı şahıs ikinci kez ayakkabı çaldı. İlk seferinde de polis ekipleri çaldığı ayakkabıyı elinden alarak sahibine teslim etti. İnşallah bir daha böyle bir olay yaşamayız.' dedi.