Nagazaki Haberleri

Nagazaki haber, Nagazaki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nagazaki - 15.11.2016
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck Japonya'da
Gauck, Japonya'nın önceki başkenti Kyoto'yu da ziyaret ettikten sonra cuma günü güney eyaletlerinden Nagazaki'de hibakuşalarla (atom bombasından hayatta kalanlar) görüşecek.
Nagazaki - 22.08.2016
Japonya Başbakanı Abe'nin Eşinden Pearl Harbor Ziyareti
Japonya'nın 75 yıl önce Aralık 1941'de Pearl Harbor'a yaptığı saldırıda ABD'nin yaklaşık 2 bin 400 askeri ölmüştü. ABD, Japonya'nın Pearl Harbor saldırısının ardından savaşa girmişti. ABD'nin, Hiroşima ve Nagazaki'ye attığı atom bombalarının etkileriyle büyük çoğunluğu sivil olmak üzere 200 bin kişinin yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor.
Nagazaki - 08.08.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1945- ABD, ikinci atom bombasını Nagazaki'ye attı: 37 bin kişi öldü, 40 bin kişi yaralandı.
Nagazaki - 06.08.2016
Hiroşima Felaketinin 71. Yılı
ABD, 6 Ağustos 1945'te Hiroşima'ya tarihin ilk atom bombasını bırakmış, kentin yüzde 90'ı yıkılmış, ilk anda 80 bin kişi yaşamını yitirmişti. Üç gün sonra da Nagazaki'ye atom bombası atılmış, burada da en az 40 bin kişinin ilk anda öldüğü belirtilmişti.
Nagazaki - 29.07.2016
Analiz - Japonya, Ordusunu Yeniden Yapılandırmaya Hazırlanıyor
Pasifik Savaşı ve 9. madde Asya-Pasifik bölgesinde Japonya'nın yayılmacı politikaları karşısında ABD öncülüğündeki ittifak güçlerinin verdiği karşılıkta belirleyici olan Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarıyla savaşın sona erdirilmesiydi.
Nagazaki - 27.05.2016
ABD Başkanı Obama Hiroşima'yı Ziyaret Etti
ABD, savaşın ardından Japonya'dan özür dilememişti. Bazı çevreler Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının 2.
Nagazaki - 25.05.2016
Abe, Pearl Harbor'ı Ziyaret Etmeyecek
Obama, bu ziyaretiyle görevdeyken Hiroşima'ya gidecek ilk ABD Başkanı olacak. ABD, 6 Ağustos 1945'te Hiroşima'ya tarihin ilk atom bombasını bırakmış, kentin yüzde 90'ı yıkılmış, ilk anda 80 bin kişi yaşamını yitirmişti. Üç gün sonra da Nagazaki'ye atom bombası atılmış, burada da en az 40 bin kişinin ilk anda öldüğü belirtilmişti.
Nagazaki - 16.05.2016
Ankara Üniversitesi'nde "Yapay Zeka" Laboratuvarı Açıldı
Laboratuvarın açılışı için düzenlenen törene, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Daehyun Kim, Kore Büyükelçisi Yunsoo Cho ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ile davetliler katıldı. Müsteşar Tekin, MEB ve üniversiteler olarak Türkiye'deki eğitim yükünün taşınması konusunda özel sektörün, özellikle de dünyaca ünlü firmaların iş birliği çalışmalarından son derece mutlu olduklarını ifade etti.      Koreli teknoloji firması Samsung'un Türkiye'nin bazı il milli eğitim müdürleriyle iş birliği çalışmalarında bulunduğunu aktaran Tekin, iki ülke arasındaki ortaklıkların geliştirilmesi için ortaöğretim kurumlarında seçmeli ikinci yabancı dil olarak öğrencilere Korece dersinin okutulmaya başlanacağını bildirdi. Yusuf Tekin, bu adımın ilişkilere bir katkı sağlamasını ümit ettiğini söyledi.      "Teknolojik patlama genetikle bilgisayarın birleşimi olacak"      Rektör İbiş ise yapay zeka teknolojilerinin disiplinler arası bir bilim konusu olduğuna işaret ederek, tıptan uzay sanayine, mühendislikten sinir bilimlerine kadar çok geniş bir çerçevede bu teknolojilerin kullanıldığını anlattı.      Konuşmasında, ABD'li bir ekonomi yazarının, "Teknolojiyi tümüyle yermeyin. Tümüyle yererseniz, deniz suyunun tuzdan arındırılarak kullanılmasıyla yeşillendirilen arazileri görmezden gelmiş olursunuz. Ama teknolojiyi gözü kapalı da övmeyin. Bunu yaparsanız Hiroşima ve Nagazaki'yi de unutmuş olursunuz" şeklindeki sözlerine yer veren Erkan İbiş, "baş döndürücü" hızla gelişen teknolojinin mutlaka insanlığın huzuru, refahı ve sağlığına hizmet etmesi gerektiğini vurguladı.
Nagazaki - 16.05.2016
Aü'de "Yapay Zeka" Laboratuvarı Açıldı
Konuşmasında, ABD'li bir ekonomi yazarının, "Teknolojiyi tümüyle yermeyin. Tümüyle yererseniz, deniz suyunun tuzdan arındırılarak kullanılmasıyla yeşillendirilen arazileri görmezden gelmiş olursunuz. Ama teknolojiyi gözü kapalı da övmeyin. Bunu yaparsanız Hiroşima ve Nagazaki'yi de unutmuş olursunuz" şeklindeki sözlerine yer veren Erkan İbiş, "baş döndürücü" hızla gelişen teknolojinin mutlaka insanlığın huzuru, refahı ve sağlığına hizmet etmesi gerektiğini vurguladı.
Nagazaki - 10.05.2016
Obama'nın Hiroşima'ya Yapacağı Ziyaret
Önceki başkanlar, "ABD'nin özür dilediği" izlenimine yol açmamak için Hiroşima veya Nagazaki'yi ziyaret etmemişti.
Nagazaki - 10.05.2016
Obama Hiroşima'yı Ziyaret Edecek
Önceki başkanlar, "ABD'nin özür dilediği" izlenimine yol açmamak için Hiroşima veya Nagazaki'yi ziyaret etmemişti.
Nagazaki - 09.05.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1951- Yıkıcı gücü Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan bombaların 100 katı büyüklüğünde olan ilk hidrojen bombası denemesi, Pasifik Okyanusu'ndaki Eniwetok atolünde yapıldı.
Nagazaki - 24.04.2016
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Manisa'da
Ermeni iddialarının tarihi bir mesele ve tarihçilerin işi olduğunu, siyaset konusu olamayacağını dile getiren Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Dışarıdakilere de şunu söylemek isterim, 1915 olayları üzerinden Türkiye'yi terbiye etmek isteyip hizaya çekmek isteyenler de önce kendi tarihlerine baksınlar, kendi tarihlerindeki soykırımlara baksınlar. Kendi tarihlerinde emperyalist hedeflerine baksınlar, ülkeleri nasıl işgal ettiklerine baksınlar. Cezayir yeni dönemdedir. Eski dönemlere baksınlar. Hint okyanusundan Endonezya'ya, Malezya'ya kadar Avrupa'daki emperyalist devletlerin nasıl oraları işgal ettiğini, nasıl Afrika insanlarının sömürgeleştirildiğini, esir haline getirildiğini, 150 milyon Afrikalının gemilere konularak nasıl Amerika'ya götürüldüğünü ve köle edildiğini hepimiz biliyoruz. Eğer ülkelerin geçmişleri hakkında konuşmak gerekirse herkes başını iki elinin arasına alsın, insanları nasıl köleleştirdiğinin hesabını versin. Hiroşima'nın, Nagazaki'nin hesabını versinler.
Nagazaki - 11.04.2016
ABD Dışişleri Bakanı Kerry Hiroşima'da
İkinci Dünya Savaşı sırasında ABD'nin Hiroşima üzerinde bıraktığı atom bombası, sene sonuna kadar 140 bin kişinin ölümüne yol açmıştı. Bundan üç gün sonra Nagazaki'ye atılan atom bombası nedeniyle de 74 bin kişi hayatını kaybetmişti.
Nagazaki - 03.03.2016
İzmir'de Kültür Sanat
Cumartesi ve pazartesi sahnelenecek üç perdelik opera "Madama Butterfly"da, 19. yüzyıl sonlarında Japonya'nın Nagazaki kentinde bir Amerikan subayı ile Japon kızının aşkı anlatılıyor.
Nagazaki - 26.12.2015
67 Asya Şehri Expo 2016'Ya Davet Edilecek
Aralarında Türkiye'den İstanbul, Ankara, Gaziantep, Azerbaycan'dan Bakü, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai, Pakistan'dan İslamabad, Japonya'dan Nagazaki ve Çin'den Şangay gibi dünyanın marka olmuş şehirlerinin yer aldığı Asya Belediye Başkanları Forumu'nun 2008 yılında kurulan ve 67 üyesi olan bir organizasyon olduğunu söyleyen Khodadadi, "Asyalı vatandaşlara daha iyi bir yaşam için entegrasyon" sloganıyla yola çıktıklarını belirterek şehirler arasındaki işbirliğini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Nagazaki - 24.12.2015
Başbakan Davutoğlu: "Kıyamete Kadar Türk-japon Dostluğu Yaşayacak"
"ALLAH HİÇBİR TOPLUMA HİROŞİMA VE NAGAZAKİ'DEKİ YAŞANAN ACILARI GÖSTERMESİN" "Bir insanlık destanı ve aynı zamanda bir utancı o günden bu güne hep hatırlarız" diyen Başkan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir tarafta okyanusa atılan tohum gibi büyüyen dostluk nişanı 681 şehidimiz, diğer tarafta sadece savaşan askerleri değil yaşayan nesilleri, daha sonraki nesilleri de öldürmek için gelen atom bombası. İşte aradaki iki dünya görüşü farkı. O gün şehit olan her bir dedemiz oraya dostluk için gitti. Ama Hiroşima'ya atılan bombanın uğradığı her bir zerre insanlara ölüm saçtı. Allah hiçbir topluma Hiroşima ve Nagazaki'deki yaşanan acıları göstermesin.
Nagazaki - 26.11.2015
Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına"' Projesi
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ziyarette birçok öğrencinin ilkleri yaşadığını belirtti. Çanakkale'nin, önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, şunları kaydetti: "Öğrenciler ilk defa o şehitlikleri ziyaret ettiler ve dönüşlerinde, 'biz artık bayrağımız, vatanımız için daha çok çalışacağız, madem ecdadımız bu güzel vatanı şehit olarak bize bırakmışlar, biz de bu vatanımız için daha çok çalışacağız' dediler. Zaten bizim hedefimiz buydu. Bakıyorsunuz Japonlar kendi küçük çocuklarını Nagazaki ve Hiroşima'ya götürüyorlar.
Nagazaki - 19.10.2015
Abd, İspanya'ya Düşürdüğü Atom Bombalarının Kalıntılarını Temizleyecek
Hiroşima ve Nagazaki’ye atılanlardan daha güçlü olan bombalardan biri Akdeniz’e düşerken, diğer üç bomba Palomares bölgesine düşmüştü.
Nagazaki - 08.08.2015
Hiroşima Felaketinin 70. Yılı
Hiroşima felaketi hakkında bilgi veren Kapıcıoğlu, şunları kaydetti: "1945 yılında ABD, Japonya'nın vatansever mücadelesi ile baş edemeyince Alman bilim adamlarının yaptığı atom bombasını 6 Ağustos günü attı. İşe giden insanlara, okula giden öğrencilere daha fazla zarar versin diye sabah 08.15'te Hiroşima bombası atıldı. Bomba şehrin yerden 650 metre yüksekliğinde bir hastanenin üstünde patladı. Isı, bir milyon dereceye yükseldi. Toz, duman, çığlık...18 saniye içerisinde 70 bin insan öldü. Daha sonra Nagazaki ve hastalananlarla birlikte 250 bin insan yaşamını yitirdi.
Nagazaki - 08.08.2015
Görme Engellilerden İstiklal Caddesi'nde "Savaşa Hayır" Koşusu
Engelli Hakları Forumu üyesi bir grup görme engelli vatandaş, Hiroşima ve Nagazaki'ye atom bombasının atılmasının 70'inci yılında 'Savaşlara Hayır' demek için İstiklal Caddesi üzerinde koşu yaptı.
Nagazaki - 06.08.2015
Hiroşima Felaketinin 70. Yılı
Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Dönem Sözcüsü Fatoş Negiş Çırnaz, "Hiroşima ve Nagazaki'nin 70. yıl dönümünde, nükleer santrallere ve silahlara hayır. Bir daha asla" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nagazaki Haberleri | Nagazaki Haber - Haberler - Sayfa 5 - Nagazaki haberleri, son dakika nagazaki haber ve gelişmeleri burada. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç: Avrupa Kendi Değerlerini Yiyip Bitiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 11:08:57. #1.16#

title