Nagazaki Haberleri

Nagazaki haber, Nagazaki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nagazaki - 26.08.2021
Son dakika gündem: Başkentte "Nükleer Silahlardan Arındırılmış Bir Dünya Hedefinde Kazakistan'ın Rolü ve Etkisi" sergisi
Türk halkını Hiroşima ve Nagazaki'ye davet ediyoruz Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki ise 76 yıl önce atom bombalarının Hiroşima ve Nagazaki'de birçok can aldığını hatırlatarak, "Atom bombasının insanlar üzerindeki sonuçları çok üzüntü vericidir.
Nagazaki - 17.08.2021
Son dakika: Japonya'da şiddetli yağışlar 6 kişinin ölümüne neden oldu
Kyodo ajansının yerel yetkililere dayandırdığı haberine göre Nagazaki ve Nagano eyaletlerindeki yağışlarda 6 kişi öldü, 4 kişi aranıyor.
Nagazaki - 16.08.2021
Japonya'da şiddetli yağışlarda bir kadın ve iki çocuğu öldü
Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) Fukuoka, Saga, Hiroşima ve Nagazaki eyaletlerine yönelik aşırı yağış tehlikesinin sürdüğünü bildirdi.
Nagazaki - 15.08.2021
Japonya'da şiddetli yağışlar sonrası yaklaşık 1,42 milyon haneye tahliye çağrısı
Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) Kyuşu'da yer alan Fukuoka, Saga, Hiroşima ve Nagazaki eyaletlerinde toplamda 1,42 milyon haneye tahliye çağrısı yapıldığını açıkladı.
Nagazaki - 13.08.2021
Japonya'da aşırı yağışlar sonrası yaklaşık 1,5 milyon haneye tahliye çağrısı
Başbakan Suga Yoşihide, afet önlemlerinin ele alındığı acil kabine toplantısının ardından, Niigata, Toyama, Gifu, Ehime, Fukuoka, Saga, Nagazaki, Hiroşima, Kumamoto, Oita ve Kagoşima eyaletlerindeki ilgili kurumlara bölgedeki toplam 1 milyon 560 bin hanenin gerektiğinde tahliye edilmesi uyarısı yaptı.
Nagazaki - 13.08.2021
Japonya'da aşırı yağışlarda bir kişi hayatını kaybetti
Yerel emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre aşırı yağışların neden olduğu heyelan sonrası Nagazaki eyaletinde bir kişi hayatını kaybetti.
Nagazaki - 09.08.2021
Japonya'nın Nagazaki kentine atom bombası atılmasının 76. yılında anma töreni düzenlendi
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide ülkesinin, uluslararası toplumun "nükleer silahlardan arınmış bir dünya" idealine ulaşmasında liderlik vizyonu taşıdığını söyledi.
Nagazaki - 08.08.2021
Haftanın tarihine bakış
1945- ABD, ikinci atom bombasını Nagazaki'ye attı, 37 bin kişi öldü, 40 bin kişi yaralandı.
Nagazaki - 01.08.2021
Ağustos 2021 Dünya Gündemi
İkinci Dünya Savaşı'nda atılan atom bombasıyla hayatını kaybedenler anısına Nagazaki'de tören düzenlenecek.
Nagazaki - 17.07.2021
IOC Başkanı Bach'tan Hiroşima'da "Olimpiyatlar barışçıl bir gelecek için umut ışığı" vurgusu
IOC Başkan Yardımcısı John Coates da 1945 yılında atom bombalarının atıldığı diğer Japon kenti Nagazaki'ye ziyarette bulundu.
Nagazaki - 15.06.2021
İdam edilen Japonya Başbakanı Tojo'nun küllerinin Pasifik'e atıldığı belirlendi
ABD'nin 2. Dünya Savaşı'nda, Japonya'nın Nagazaki şehrine 9 Ağustos 1945'te attığı atom bombası ülkenin teslim olmasına sebep olmuştu.
Nagazaki - 12.05.2021
Son dakika! Japonya, ABD ve Fransa "ARC21" ortak askeri tatbikatını düzenliyor
İlk üç gün Nagazaki eyaletindeki Ainoura askeri kampında konuşlanacak birlikler daha sonra hava yoluyla GSDF'nin Kirişima üssüne sevk edilecek.
Nagazaki - 09.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1951- Yıkıcı gücü Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan bombaların 100 katı büyüklüğünde olan ilk hidrojen bombası denemesi, Pasifik Okyanusu'ndaki Eniwetok atolünde yapıldı.
Nagazaki - 28.04.2021
AK Parti'li Çakır: "Kendi vatanına ve milletine ihanet eden içimizdeki Amerikalıları iyi tanımalıyız"
ABD ve Avrupa'nın, kendi tarihlerine baktıklarında soykırımın hakiki manasını anlayacağını ifade eden Çakır, "Kızılderililer, Vietnam, Hiroşima, Endonezya, Nagazaki ve Bağdat ortadayken sizler kalkıp da Türk milletini soykırım yalanıyla aynı hizada tutamazsınız.
Nagazaki - 28.04.2021
Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan 101. Yıl Şiir Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
Başkan Gürkan, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yılda buruk bir şekilde kutladık. İnşallah bundan sonraki süreçlerde kutlayacağımız bayramları sevinç ve coşku içerisinde milletçe kutlamayı temenni ediyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde milletimizin ve insanlığın kurtulmasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum. Ramazan ayını da buruk yaşıyoruz. Yarından itibaren tam kapanma süreci başlayacak. İnşallah bu süreci Malatya olarak Ülke olarak iyi değerlendiririz. Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına dikkat ederek pik yapmış bu hastalığı aşağılara çekme gayret ve çabası içerisinde oluruz. Bugün Milli Egemenlik Haftası olması hasebiyle de şunu ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz gün Amerikan Başkanı Biden 'Soykırım' ifadesini kullandı. Ülkemiz için Milletimiz için hiçbir anlam ve değer ifade etmemektedir. Çok fazla önemsenecek bir durum değil. Eğer dünyada bir Millet takdir edilecekse o Millet tek Türk Milletidir. Avrupa kavimlerine baktığınız zaman orada lordlar, asiller, ruhbanlar ve köleler var. Avrupa'da arenalarda insanlar aslanlara parçalatılırdı bu toplum böyle bir toplum. Amerikalılarda milyonlarca Kızılderili insanı katlederek oraya yerleşmiş insanlardır. Ortadoğu kavimlerine bakıyorsun orada da soylular, asiller, köleler ve cariyeler var.Ama bizim milletimizin tarihinde gerek İslam öncesi gerek İslam sonrası hiçbir şekilde ayrımcılık yok. Kadın-Erkek ayrımı da yoktur. Orada kadınlar diri diri toprağa gömülürken Türk Hakanının yanında Hatun'u otururdu. Dolayısıyla biz milletimizin tarihini doğru öğrenirsek bu insanların konuşmaları hiçbir etki etmez. Bunlara acıyarak bakmak durumundayız. 1948 yılında bir yasal düzenleme getirdiler kendilerine göre dediler ki 1948 yılından önce olan soykırımlar dahil edilmeyecek. Onu neden yapıyorlar Hiroşima ve Nagazaki'ye atom bombası atarak yüzbinlerce insanı öldürdüler ve sakat bıraktılar.
Nagazaki - 27.04.2021
Bahçeli: "Biden hakikaten baymış, bayat bir tat vermeye başlamıştır"
Biden'ın, 24 Nisan tarihli yazılı açıklamasının iki yerinde soykırımdan bahsettiğini, 1915 olaylarında hayatlarını kaybedenleri onurlandırdıklarını dile getirdiğini hatırlatan Bahçeli, şunları kaydetti: "Nasıl onurlandıkları, nasıl onur katacakları başka bir tartışmanın konusudur. Biden iftira kampanyasına kurşun askerlik yapmakla kalmamış, bir de Konstantinopolis ibaresini kullanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu'nda böyle bir isimlendirmeyle anılan bölge veya bir şehir yoktur. Bizim İstanbul'umuz vardır ve dünyanın en büyük Türk kentidir. Okyanus ötesinden bakınca nasıl gördüklerinin, neyi görmek istediklerinin bizim nazarımızda bit kadar değeri olmayacaktır. Konstantinopolis sayfası 568 yıl önce kapanmıştır. Söz gelimi, tarihi geriye sarıp 1453 şartlarına dönsek bile dünyayı titreten, gemileri karadan yürüten, toplarla kalın surları döven mutlak ve muzaffer bir Türk varlığını sadece beşeriyet değil mahlukat bile tasdik ve teyit edecektir. ABD yönetimine soruyorum, peki siz neredeydiniz? Ne yapıyordunuz? Avrupa'dan kaçanlar veya sonu belirsiz bir maceraya atılıp okyanusları aşanlar bile o tarihlerde henüz ortalıkta görülmüyordu. Şu anda yaşadığınız coğrafyanın asıl sahipleri, hatta derilerinin renginden dolayı katlettiğiniz milyonlarca insan mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatlarını idame ediyorlardı. Bay Başkan, Beyaz Saray'da Cumhur İttifakı'nı nasıl yıkarım, zillet ittifakını nasıl kollarım, Türk tarihini nasıl karalarım diye hesap yapmayı bırak ve şunu aklından çıkarma ki, Türk milletine sözde soykırım iftirası atacak en son ülke bile siz değilsiniz. Kısacık melez tarihinizde nice rezaletlere imza atan ülke olduğunuzu hatırlayarak, gerçeklerle yüzleşmeniz bizatihi sizi onurlandıracaktır." Dünyada güçlünün hukukunun değil, hukukun gücünün hakim olduğuna dikkat çeken Bahçeli, "İnsanlık onuru, insanlığın ortak mirası ABD'den katbekat büyüktür. Haklının güçsüz, güçlünün haksız olduğu dönemler kepenk indirmiş, emperyalizmin tarih mahkemesinde sorguya çekilme dönemi başlamıştır. Dünya artık eski dünya değildir. Bize soykırım çamuru atan Biden ve zihniyeti; Vietnam'da, Kore'de, Kamboçya'da, Laos'ta, Hiroşima'da, Nagazaki'de soykırım tüneline soktukları milyonlarca masumun öncelikle hesabını versinler, sonra konuşsunlar.
Nagazaki - 27.04.2021
Ankara Seymenler Kulübü'nden ABD Başkanı Biden'a protesto
"Tarihimiz her konuda olduğu gibi bu konuda da tertemizdir" Türkiye'nin söz konusu meselede alnının ak olduğunu ifade eden Başkan Demir, "Türk Milleti'nin şerefli geçmişinde ne soykırım mahcubiyeti, ne de katliam zilleti vardır. Tarihimiz her konuda olduğu gibi bu konuda da tertemizdir ve bu kapsamda hiç kimseye ispat borcumuz da yoktur. 1915 olayları etrafında kurulan iftira kampanyası asılsızdır, hayasızdır, ahlaksızdır. ABD kendi tarihine bakacak olursa Vietnam'da, Kore'de, Kamboçya ve Laos'da, Afganistan'da, Irak'ta, Hiroşima ve Nagazaki'de milyonlarca insanı ayrıca kendi topraklarında yaşam süren milyonlarca Kızılderilileri nasıl katlettiği ve zulme uğrattığı dünya gözünün önündedir.
Nagazaki - 25.04.2021
Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Avan'dan, Biden'e tepki
Şan ve şerefle dolu Türk tarihiyle gurur duyduklarını belirten Avan, şunları kaydetti: "Tüm mazlum milletlere kol kanat germiş bir milletiz. Gittiğimiz her yere adalet ve hürriyet götürmüşüzdür. Tam tersine Ermeniler, Doğu ve Güneydoğu'da Rusya ve dış güçlerin vermiş olduğu destekle binlerce masum Türk halkını akla mantığa sığmayan insanlık dışı yöntemlerle katliam yapmışlardır. ABD kendi geçmiş karanlık tarihine bir baksın. Amerika'nın yerlileri olan Kızılderilileri kendi topraklarında katletmişlerdir. Son yüzyılda ise gitmiş oldukları her yere, kan ve gözyaşı götürmüşlerdir. Ermeni lobilerine yaranmak adına bizlere bu iftirayı atanlara Vietnam'da, Bağdat'ta, Felluce'de döktükleri kanları, Hiroşima ve Nagazaki'ye attıkları atom bombasıyla çocuk, kadın demeden kuruttukları nesilleri hatırlatırız.
Nagazaki - 25.04.2021
ESTP'den Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesini kullanmasına tepki
Erzurum Sivil Toplum Platformu tarafından yapılan açımlama da şu ifadelere yer verildi: "Birinci Dünya Savaşında bazı Ermeni unsurlarının düşmanla işbirliği yaparak cephe gerisini tehlikeye atması üzerinde bu kişilerin savaştan uzak, emniyetli bölgelere nakli kararı verilmiştir. Bu bölgeler de Osmanlının kendi topraklarıdır. Uygulama sırasında, bazı çetelerin taşkınlığı nedeniyle her iki taraftan zarar gören ve ölen kişiler olmuştur. Bu sırada bazı görevliler Ermeni iftirası yüzünden haksız yere idam bile edilmişlerdir. Tehcir edilenlerden isteklilerin, olaydan 3 yıl sonra, 1918 yılında geri dönmeleri sağlanmıştır. Aradan 106 yıl geçmesine rağmen, bu kötü günleri hatırlatarak elde edilmek istenen nedir? Olay bundan ibaret iken, Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye'ye bu iftirayı atanlara, sadece Erzurum'da Ermenilerce Ermeni isyancılar tarafından katledilen Türklerin ıstırabını, acılarını göz ardı eden bu açıklamanın milletimiz ve tarih karşısında hiçbir değeri yoktur. Topraklarını işgal ettikleri 15 milyon kızıl deriliyi yok ettiklerini, Vietnam'da, Irak'ta, Felluce'de döktükleri kanları, Hiroşima ve Nagazaki'ye attıkları atom bombasıyla çocuk, kadın demeden kuruttukları nesillere uyguladıkları soykırımlarını hatırlatırız.
Nagazaki - 25.04.2021
Sanatçılardan Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Oyuncu Behzat Uygur da Twitter hesabında "Macera dolu Amerika!" başlığıyla Joe Biden'ı etiketleyerek, ABD'nin tarihindeki Vietnam, Kore, Kamboçya, Laos, Afganistan, Irak, Hiroşima, Nagazaki ve Kızılderili katliamlarını hatırlatan bir görsele yer verdi.
Nagazaki - 25.04.2021
ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepkiler
Giresun Barosundan yapılan açıklamada ise tarihi gerçeklerle bağdaşmayacak şekilde Ermeni soykırımı yapıldığı yönünde ABD Başkanının asılsız iddialarının şiddetle reddedildiği ve kınandığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi: "70 milyon Kızılderili'yi kendi vatanlarında katleden, Afrika'da milyonlarca insanı kendi topraklarında köleleştiren, Nikaragua, Panama, Bosna Hersek, Nagazaki ve Hiroşima'da attığı bombalar ile 350 bin kişiyi katleden, Almanya Dresten, Guatemala, Kamboçya, Endonezya, Vietnam, Şili, Arjantin, Afganistan, İran, Irak, Lübnan, Mısır, Suriye'de milyonlarca kişiyi katleden, siyahi diye kendi vatandaşlarını sokaklarda öldüren, Arap baharı diye ülkeleri işgal eden emperyalist Amerika Başkanının yalanlarını ve bu yalanlara çanak tutmaya çalışanların ahlak dışı iddialarını şiddetle kınıyoruz.
Nagazaki - 25.04.2021
Van ve Muş'ta ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Biden'in açıklamasını kınayan ve ülkenin itibarını yok etmek amacına matuf bu siyasi şovun tarih önünde hiçbir değerinin olmadığını belirten Polat, şunları kaydetti: "Aynı topraklarda kardeşçe yaşadığımız Ermeni vatandaşlarımızın dahi tepkisini çeken art niyetli bu açıklama, Türkiye ile Amerika arasında bir süreden bu yana var olan güvensizlik ortamını daha fazla derinleştirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Amerika'nın gerçek sahipleri olan yerlileri katletmek hususunda maharet kesbetmiş olanların aziz ecdadımıza söyleyecek sözü olamaz. Hiroşima ve Nagazaki'de yüzbinlerce masumu atom bombasıyla eriten vicdan yoksunlarının adaletten bahsetmeye hakkı olamaz.
Nagazaki - 23.04.2021
Son dakika haberleri | Araştırma: Çernobil faciasına maruz kalan ebeveynlerin dünyaya getirdikleri çocuklarda "ek DNA hasarı" bulunmuyor
Bilim insanları, araştırma sonuçlarının Nagazaki ve Hiroşima'ya atılan atom bombası sonrası radyasyona maruz kalan ve çocuk sahibi olmaktan korkan birçok kişi için umut olacağını belirtti.
Nagazaki - 16.03.2021
AK Partili Sami Çakır, Halepçe katliamının tesadüfi olmadığını dile getirdi
Ölmüş insanlığın bir daha dirilip dirilemeyeceğinin, hep konuşacaklarını dile getiren Çakır, "Hiroşima'yı, Nagazaki'yi, Sabra ve Şatilla'yı, Kabil'i, Bağdat'ı, Musul'u, Halepçe'yi birbirine bağlayan her neyse o bağı koparmak için yapılanlar da hep aynı.
Nagazaki - 23.01.2021
Japonya'nın Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalamaya "niyeti yok"
Kyodo ajansına göre, ABD'nin Ağustos 1945'teki Hiroşima ve Nagazaki'ye attığı atom bombaları o yıl sonuna dek yaklaşık 214 bin insanın hayatını kaybetmesine yol açtı.
Nagazaki - 23.12.2020
Lübnan'da Süryani Ortodoks Patriği Saliba, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Haber kategorisinde tercihini Houssam Shbarou'nun "Lübnan'da patlama" fotoğrafından yana kullanan Saliba, İkinci Dünya Savaşı sırasında Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerinde binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve büyük yıkımla sonuçlanan felaketleri hatırlattığı için Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamanın fotoğrafını oyladığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nagazaki Haberleri | Nagazaki Haber - Haberler - Nagazaki haberleri, son dakika nagazaki haber ve gelişmeleri burada. Mitsubishi Electric Başkanı Sakuyama hileli denetleme işlemleri sonucu istifa etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 09:03:03. #1.15#

title