Muzur Kız Ferhunde

Muzur Kız Ferhunde

Yaprak Dökümü Dizisinin Ferhunde'si Deniz Çakır, 'Kötü Kadın' Olarak Nitelenen Ferhunde'nin Aslında Komik Olduğunu Söyledi.

Muzur Kız Ferhunde

YAPRAK DÖKÜMÜ DİZİSİNİN FERHUNDE'Sİ DENİZ ÇAKIR, 'KÖTÜ KADIN' OLARAK NİTELENEN FERHUNDE'NİN ASLINDA KOMİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Yaprak Dökümü dizisinde sürekli ortalığı karıştıran bir kadını oynayan Deniz Çakır, Televizyon gazetesinin aktardığı haberde, SKYTURK'te Cengiz Semercioğlu'nun sunduğu Full Ekran programına çıktı. 'Arada iyi kadınlar oldum ama onlar pek kaile alınmadı' diyerek, hep 'kötü kadın' rolleriyle akla geldiğini söyledi.

Ferhunde'nin kötü karakter olmasının yanı sıra komik olduğunu da belirten Deniz Çakır, şöyle konuştu: 'Çok enterasan bir şey benim açımdan. Biri sit-comdu ve ben oradaki dramatik karakteri oynuyordum, hiç komik yanım yoktu, kimse bana gülmüyordu. Şimdi bir dram oynuyoruz, bütün insanların ağladığı ciddi bir dram oynuyoruz ve ben en güldüren karakterim. Bu çok acayip bir tezat.'

'Sizin tabirinizle kötü karakter olmama rağmen bir yandan da anketlerde insanların en komik bulduğu karakterim. Bu da keyifli bir şey. O kötünün altını daha az çizip işin mizah yönüne bakmak. Çünkü kötülük de mizah da zeka işidir. Ben kendimce böyle yorumluyorum ve onu görmeleri hoşuma gidiyor. 'Çok kötüsün' derken insanlar 'Çok da muzursun' demeleri hoşuma gidiyor. Çünkü yapmaya çalıştığım biraz öyle bir şey'

Bir dönem Ferhunde karakterinin durulduğunu ve bu süreçte izleyenlerden tepki aldıklarını ifade eden Deniz Çakır, "Nerde eski Ferhunde?' dediler. Çünkü alışmışlar galiba o en durgun anlarda bile 'Dur şimdi Ferhunde bir şey yapar' diye alıştıkları için. Çünkü ben de birileriyle izlerken ben de bu tepkileri algılıyorum. Öyle bir şey yarattık galiba' dedi.

SENARYOYU BİLMEMEK HEYECANLI

Deniz Çakır, Reşat Nuri Güntekin'in romanından uyarlanmasına ve hikayenin sonunun belli olmasına rağmen, Yaprak Dökümü'nün her yeni senaryosunu merakla beklediğini anlattı.

Çakır 'Benim için eğlenceli tarafı senaryonun gidişatını bilememem. Ferhunde çok maceraperest bir karakter. O yüzden onun her bölümü birbirinden farklı geliyor bana. O yüzden senaryo her geldiğinde bu hafta ne yapacağım diye heyecanlanıyorum. Her şeyi bilirsem şu anda oynayacağım ana adapte olamam. Sorgulamıyorum 3 bölüm sonra ne olacağını ki, zaten sonu belli bu bir roman. Ama aradaki çıkışlar-inişler bizi bu işe bağlayan, heveslendiren detaylar oluyor' diye konuştu.

Kaynak: Gecce