Müzik Haberleri

Müzik haber, Müzik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müzik 23.7.2020
Fazıl Say, "Alman Klasik Müzik Ödülleri"ne iki dalda aday
Piyanist ve besteci Fazıl Say, "Alman Klasik Müzik Ödülleri"ne (Der Deutsche Klassikpreis- Opus Klasik 2020), "Yılın Enstrümantal Kaydı" ve "Yılın Enstrümantal Sanatçısı" dallarında aday gösterildi.
Müzik 23.7.2020
- Berlin'de yeşil alanların açık hava partilerine tahsis edilmesi gündemde
- Berlin'de yeşil alanların açık hava partilerine tahsis edilmesi gündemde BERLİN - Almanya'nın başkenti Berlin'de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle sosyalleşemeyen gençler yeşil alanlarda kaçak partiler düzenliyor. Kulüpler Komisyonu ise, yeşil alanların açık hava etkinlikleri için kullanıma açılmasını talep etti. Dünya genelinde etkisini sürdüren Covid-19 salgınında alınan önlemler sosyal hayatı kısıtladı. Kültür, sanat ve eğlenceye yönelik etkinliklerdeki kısıtlamalar, özellikle genç nüfusu olumsuz etkiledi. Sıcak havalarda sıkılan ve bunalan gençler, zaman geçirmek için alternatif olarak farklı eğlence yöntemleri geliştirmeye başladı. Almanya'nın başkenti Berlin'de gençler özellikle hafta sonları parklarda, yeşil alanlarda büyük gruplar halinde bir araya gelerek kaçak partiler düzenliyor. Sosyal medya üzerinden haberleşen gençler, şehrin büyük parklarındaki yeşil alanlarda buluşuyor. İçeceklerini, müziklerini, hatta bazen parti ışıklarını da yanlarında getiren gençlerden bazıları da eğlence sonrası çadır kurarak sabahlıyor.
Müzik 23.7.2020
Berlin'de yeşil alanların açık hava partilerine tahsis edilmesi gündemde
Dünya genelinde etkisini sürdüren Covid-19 salgınında alınan önlemler sosyal hayatı kısıtladı. Kültür, sanat ve eğlenceye yönelik etkinliklerdeki kısıtlamalar, özellikle genç nüfusu olumsuz etkiledi. Sıcak havalarda sıkılan ve bunalan gençler, zaman geçirmek için alternatif olarak farklı eğlence yöntemleri geliştirmeye başladı. Almanya'nın başkenti Berlin'de gençler özellikle hafta sonları parklarda, yeşil alanlarda büyük gruplar halinde bir araya gelerek kaçak partiler düzenliyor. Sosyal medya üzerinden haberleşen gençler, şehrin büyük parklarındaki yeşil alanlarda buluşuyor. İçeceklerini, müziklerini, hatta bazen parti ışıklarını da yanlarında getiren gençlerden bazıları da eğlence sonrası çadır kurarak sabahlıyor.
Müzik 23.7.2020
Minik müzisyenlerden Orhan Gencebay'a duygulandıran sürpriz
Minik müzisyenlerden Orhan Gencebay'a duygulandıran sürpriz Orhan Gencebay Ümraniye'yi ziyaret etti İSTANBUL - Ümraniye Belediyesi'nin minik müzisyenleri Ümraniye'yi ziyaret eden ünlü sanatçı Orhan Gencebay'a duygulandıran bir sürpriz yaptı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile millet bahçesini gezen ünlü sanatçı Orhan Gencebay, açık havada ders yapan Müzik Akademisi öğrencilerinin müzik ziyafeti ile büyük bir mutluluk yaşadı.
Müzik 23.7.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Olay, dün öğle saatlerinde Kestel-Üniversite arasında sefer yapan metroda meydana geldi. İddiaya göre, metrodaki bir yolcu, elinde müzik aleti çantası olan bir başka yolcunun gizlice kadınların fotoğrafını çektiğini gördü.
Müzik 23.7.2020
"Uzak Ülke" 1925'te yaşanan mübadeleye ışık tutuyor
Altın Yazıcı'nın yapımcı olduğu filmin görüntü yönetmenliğini Murat Karabina, kurgusunu Umut Sakallıoğlu, müziklerini ise Burak Beşir üstleniy Yönetmen koltuğunda Erkan Yazıcı'nın oturduğu, Karadeniz Sahili'nde 1925 yılında geçen filmde, 12 yaşındaki Trabzon Rum'u Paris'in gemiye binmek için bekledikleri kamptan kaçmasıyla gelişen olaylar ve Binbaşı Osman ile arasında yaşananlar anlatılıyor.
Müzik 23.7.2020
Tillo Anadolu İmam Hatip Lisesi ve erkek öğrenci yurdu hizmete giriyor
Fizik kimya ve biyoloji laboratuvarları, hat, müzik ve resim atölyeleri, konferans salonu, kütüphane ve yemek salonunun da yer aldığı lise binasında ortaokul öğrencileri için de örgün eğitimle hafızlık sınıfı açılacağı öğrenildi.
Müzik 23.7.2020
Ceren Özdemir'in babası, Pınar Gültekin'in ailesine taziyelerini iletti
Bir gazetecinin, Ceren Özdemir cinayetinin faili Özgür Arduç'un istinaf başvurusunun reddedilmesine ilişkin sorusu üzerine Özdemir, şunları söyledi: "Yargıtayın da reddedeceğine eminim. Bu cani, bunun gibi canileri şimdi düşündüğün zaman, yani ona karar verecek Yargıtaydaki insanların kendini bizim yerimize koyması gerekiyor. Bizim yaşadığımız acıyı kimse yaşamasın ama yani bizim yaşadığımızı ne kadar hissediyorlar, onu bilmiyorum. Ona göre karar verirler diye düşünüyorum." Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3.
Müzik 23.7.2020
İSTANBUL-Minik müzisyenlerden Orhan Gencebay'a duygulandıran sürpriz
Minik müzisyenlerden Orhan Gencebay'a duygulandıran sürpriz İSTANBUL, (DHA) - Ümraniye Belediyesi'nin minik müzisyenleri Ümraniye'yi ziyaret eden ünlü sanatçı Orhan Gencebay'a duygulandıran bir sürpriz yaptı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile millet bahçesini gezen ünlü sanatçı Orhan Gencebay, açık havada ders yapan Müzik Akademisi öğrencilerinin müzik ziyafeti ile büyük bir mutluluk yaşadı.
Müzik 23.7.2020
Metroda kadınların gizlice fotoğrafını çektiği iddiasıyla dövüldü
Olay, dün öğle saatlerinde Kestel-Üniversite arasında sefer yapan metroda meydana geldi. İddiaya göre, metrodaki bir yolcu, elinde müzik aleti çantası olan bir başka yolcunun gizlice kadınların fotoğrafını çektiğini gördü.
Müzik 23.7.2020
Sanatçı Orhan Gencebay, Ümraniye Millet Bahçesini ziyaret etti
Ümraniye Millet Bahçesi'nin doğal ortamından çok etkilenen Orhan Gencebay'a bir de sürpriz yapıldı. Ümraniye Millet Bahçesi'nde haftanın bir günü açık havada müzik dersi yapan Ümraniye Belediyesi Müzik Akademisi'nin yaz kursu öğrencileri, millet bahçesini gezen Orhan Gencebay'ı müzikle karşıladı.
Müzik 23.7.2020
Trabzon'da Kovid-19'la mücadele eden doktorlar meslektaşları için klip hazırladı
Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümünde görev yapan Uzm. Dr. Gonca Hanedan Uslu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi alan Kovid-19 salgınında en ön safta fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına moral vermek, bu mücadelede hayatını kaybedenleri anmak için "Müzik ile Bir Nefes" adlı proje başlattı.
Müzik: Zirvede muhteşem konserMüzik 23.7.2020
Müzik 22.7.2020
"İstanbul Yeditepe Konserleri"nde Sami Levi ve Suzan Kardeş izleyiciyle buluştu
İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı "İstanbul Yeditepe Konserleri" kapsamında Sami Levi ve Suzan Kardeş müzikseverlerle buluştu.
Müzik 22.7.2020
Damatris Sarayı, "Sancak Takımı" oyunuyla çocuklara anlatılacak
Oyun provalarının yaklaşık bir buçuk ayda tamamladıklarını belirten Doğru, "Oyunda elimizden geldiğince çocuklara kültürel değerleri aşılarken, bir yandan da eğlenmelerini arzu ettik. Bu anlamda oyuna ait müzikler yapıldı.
Müzik 22.7.2020
- Şehir tiyatrolarında yıllar sonra bir ilk gerçekleşiyor
- Şehir tiyatrolarında yıllar sonra bir ilk gerçekleşiyor Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sahne önü ve gerisinde rol alacak 22 kişi için sınav açtı Sınav öncesi kente gelen juri üyesi ünlü sanatçılar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i ziyaret etti MERSİN - Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sahne önü ve gerisinde rol alacak 22 kişi için sınav açtı. Sınav öncesi kente gelen juri üyesi ünlü sanatçılar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i makamında ziyaret etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yıllar sonra bir ilk gerçekleştiriyor. Uzun aradan sonra sahne önü ve gerisinde rol alacak 22 kişi için sınav başlatan Şehir Tiyatrosu, ünlü sanatçılardan oluşan jüri tarafından yapılacak seçmelerle yeni yol arkadaşlarını belirleyecek. Seçme sınavları öncesi başkanlığını tiyatro-sinema sanatçısı ve Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi öğretim görevlisi Cihan Ünal'ın yaptığı jüri üyeleri Galip Erdal, Tomris Çetinel, Özlem Ersönmez, Mehmet Yılmaz ile Mehmet Yaşayan, Başkan Seçer'i makamında ziyaret etti. "12 yıl sonra sanatçılar ve sanat çalışanları ilk kez bir komisyonla karşılaştı" Ziyarette konuşan Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı ve TOBAV Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, dün ilk seçmeleri yaptıklarını söyledi. Dün çok duygusal ve güzel bir zaman yaşadıklarını kaydeden Yılmaz, "Tarifi zor duygularla çalışma yaptık. Çünkü yaklaşık 12 yıl sonra bu meslek alanında ciddiye alınan sanatçılar ve sanat çalışanları bir komisyonla karşılaştı. Bu hem sınava girenleri hemde biz jüri üyelerini gerçekten çok duygulandırdı. Bu yüzden sizleri kutluyorum bu mesleğe yeniden saygınlık kazandırdığınız için. Umarı Mersin Büyükşehir Belediyesi bu adamın bir öncüsü olur. Çünkü sosyal devam anlayışına ancak bu şekilde varacağız. Ben bütün sanat camiası adına bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. "Yıllardır devlet tiyatroları, şehir tiyatroları asla böyle bir sınav yapmadılar" Mersin Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak ise artık Mersinli olduğunu, Mersin Şehir Tiyatrosunda göreve başladığını söyledi. Juride bulunan bütün herkesin yıllardır konservatuvarlarda hocalık yaptığını kaydeden Atak, "Yüzlerce öğrenci yetiştirdik ama nereye yetiştirdik bu öğrencileri bilmiyoruz. Yıllardır devlet tiyatroları, şehir tiyatroları asla böyle bir sınav yapmadılar ve bizim meslektaşlarımıza aslında bir umut oldunuz. Onun için emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. "Biz bu toprakların değerini biliyoruz" Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Mersin'in çok değerli bir kent olduğunu kaydetti. Mersin'in bir Türkiye mozaiği olduğunu ifade eden Seçer, "Burası Türkiye'nin iz düşümü. Burada çok farklı renkler var. Bu renkleri birbirine bağlayacak bağdaşlara ihtiyacımız var. Onu da sanat olarak görüyoruz. Bu tiyatro ile oluyor bu müzikle oluyor bu farklı bir takım sanatsal alanlarla oluyor.
Müzik 22.7.2020
Yılanların aşk dansı
Yılanların aşk dansı KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta bir çift karayılanın aşk dansı cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi. Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde bir otomobilden çıkan müzik sesini duyan bir çift karayılanın aşk dansı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
Müzik 22.7.2020
Bodrum'da İdil Biret rüzgarı
MUĞLA - Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği müzik festivalinde Dünyaca Ünlü piyano sanatçısı İdil Biret Bodrum Antik Tiyatro'da sahne aldı.
Müzik 22.7.2020
Son dakika haberleri: En sağlıklı uyku süresi 7 saat
Karlıkaya, yatmadan 1-2 saat önce sıvı alımının durdurulması gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "Her gün aynı saatte yatmaya gidin ve her gün aynı saatte kalkın, gündüz yeterince gün ışığı almaya çalışın, her akşam için bir rutin oluşturun, aynı saatte duş alma, diş fırçalama, müzik dinleme gibi, yatağınızı uyku ve cinsel aktivite dışında bir amaçla kullanmayın, yatağa yattıktan sonra uyuyamıyorsanız 20 dakika sonra yatağınızdan kalkın, oda değiştirin ve ekransız bir aktivite seçerek, uykunuz gelince tekrar deneyin, sürekli saati takip etmeyin, kahve, çay ve diğer kafein içeren içecekleri (çikolata, kola) saat 15.
Müzik 22.7.2020
Gençlik ve Spor Bakanlığından "Gençlik ecdadın izinde: Ayasofya" etkinliği
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ayasofya Camisi yeniden ibadete açılmadan önce "Gençlik ecdadın izinde: Ayasofya" etkinliği ile İstanbul'da müzik şöleni yaşatacak.
Müzik 22.7.2020
Gençlik ve Spor Bakanlığından "Ayasofya" konseri
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ayasofya Camii yeniden ibadete açılmadan hemen önce "Gençlik Ecdadın İzinde: Ayasofya" etkinliği ile İstanbul'da müzik şöleni yaşatacak.
Müzik 22.7.2020
Son dakika haber: Gazze'deki felafil dükkanı, müşterilerini 100 yıl öncesine götürüyor
Gazze'nin doğusundaki Zeytun Mahallesinde hizmet veren "Eski Günler" isimli restoranda, eski müzik aletleri, silahlar, kılıçlar, hançerler, eski radyo ve televizyon, anahtarlar, takılar, Filistin paraları ve kahve öğütme aletleri kullanılarak oluşturulan dekor, nostalji ve felafil severlerin ilgisini çekiyor.
Müzik 22.7.2020
GGC'nin 'Yılın Başarılı Gazetecileri' yarışması başvuruları başladı
Duyuruda, başvuru şartları şöyle sıralandı: "Yönetim kurulu, ödül verilecek dallarda başvuruları için adaylara çağrıda bulunur. Üyeler, cemiyete ıslak imzalı dilekçe ile eserleri aktardığı CD veya flash diskle başvurur. Yönetim kurulu ödül verilecek dallarda, o dallarda aday olmayan konusunda uzman kişilerden oluşacak jüri heyetini kurar. Adaylar her dalda bir eserle başvurabilir. Ancak tüm dallarda 2 eserle müracaatta bulunabilir. Her dalda sadece bir esere ödül verilir. Ödüle değer eser bulunamazsa o dalda ödül verilmez. Ancak jüri yüksek puan alan eserlerde uygun görürse mansiyon ödülü de verebilir. Kolektif çalışmalar ödüle aday olabilir. Çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır. Eseri meydana getirenlerin aralarında bir kişiyi aday göstermeleri halinde, ödül sadece bu adaya verilir. Tüm dallarda gönderilen dijital materyaller iade edilmez. Adayların çalışmalarını üst bilgi yazısıyla haberin yayınlanan kopyasını dijital materyaller olarak teslimi gerekir. Yarışmaya katılacak aday eserlerin 1 Eylül 2019 ile 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekmektedir. Başvuru yapanlar jüri özel ödülü için ve jüri üyeleri de yazılı teklifte bulunabilir. Aday eserlerin değerlendirilmesinde eserin yapım ve yayın tarihini, teknik özelliklerini, uzunluğunu, varsa müzik yapımcısının adlarını içeren bir yazının aday tarafından hazırlanıp film ya da bant şeklindeki orijinal kopyasının dijital ortamına aktarılmış olarak cemiyetin Sümer Park içindeki idare binasına elden veya Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Cad.
Müzik 22.7.2020
Açık havada tiyatro "Buzlar Çözülmeden" oyunuyla devam ediyor
Dekor tasarımının Gürcan Kubilay'a, kostüm tasarımın Özlem Karabay'a, ışık tasarımının Barbaros Gülaçtı'ya ve müziklerinin Gürkan Çakıcı'ya ait olduğu oyun 23, 24 ve 25 Temmuz tarihlerinde akşam saat 21.
Şu an buradasınız: Müzik Haberleri | Müzik Haber - Haberler - Sayfa 6 - Müzik haberleri, son dakika müzik haber ve gelişmeleri burada. Büyük Türkiye Orkestrası projesinin açılışı ATO ev sahipliğinde yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 09:23:56. #1.15#
title