Müzik Haberleri

Müzik haber, Müzik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müzik 29.7.2020
Son dakika haberi! Keçiören Belediyesi'nden 2020'de spora 50 milyon TL'lik yatırım
"Cumhuriyet Kulemizin açılışını 2021'de yapacağız" Açıklamada, törendeki konuşmasına yer verilen Turgut Altınok, "Keçiören'de hizmetler tam gaz devam ediyor. Kalaba Kent Meydanımızı dünyanın en güzel meydanı yapıyoruz. Burada ses, ışık ve müzik gösterisi yapacağız.
Müzik 29.7.2020
Plajda köpüklü parti ve horonlu eğlenceye ceza
KÖPÜKLÜ PARTİ KAMERADA Öte yandan, bahse konu plajdaki köpük partili horon eğlencesine ait görüntülerin, işletmenin sosyal medya hesabından paylaşıldığı ortaya çıktı. Görüntüde bir araya gelen onlarca kişinin sıkılan köpük ve müzik eşliğinde eğlendiği görülüyor.
Müzik 29.7.2020
Normalleşme süreci ile birlikte aşıklar yeniden sazın teline vurmaya başladı
Kars'ın Yusuf Paşa Mahallesi Atatürk Caddesinde hizmet veren Pushkın restoran, Karadeniz'den gelen konuklarını ağırladı. Aşık Mahmur Karataş ve Gültekin Bulutoğlu, aşıklık geleneğinden örnekler sundular. Burak Ulubeyi de akordeon eşliğinde sergilediği sahne performansıyla kentin ve Kafkas bölgesinin müzik kültürünü misafirlerle buluşturdu.
Müzik 29.7.2020
39. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Ayrıca, Ümit Ünal "Aşk, Büyü vs." filmiyle "En İyi Senaryo Ödülü"nün, Engin Özkaya "Bina" filmiyle "En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü"nün, Ali Aga "Nasipse Adayız" filmiyle "En İyi Kurgu Ödülü"nün, Can Demirci ise "Bina" filmiyle "En İyi Özgün Müzik Ödülü"nün sahibi oldu.
Müzik 29.7.2020
Son dakika haberleri: DHA YURT BÜLTENİ - 20
Son dakika haberleri... Usta oyuncu Müjde Ar, Bodrum'da gürültü kirliliğine isyan etti MUĞLA'nın turizmde lokomotif ilçesi Bodrum'da yaşayan Müjde Ar, ilçedeki ünlü bir restoran ve bir otel tarafından düzenlenen gündüz plaj konserleri, akşam ise canlı müzik konserlerinin yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle...
Müzik 28.7.2020
"İstanbul Yeditepe Konserleri"nde 90'lar ve Ceyhun Damla izleyiciyle buluştu
İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı "İstanbul Yeditepe Konserleri" kapsamında Ceyhun Damla ile "90'lar" ekibi müzikseverlerle buluştu.
Müzik 28.7.2020
9. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni
Tören, Türkiye Bursları Sanat Topluluğu Müzik Dinletisi ve gala yemeğinin ardından mezun öğrencilerin ailelerinin gönderdiği video mesajlarıyla sona erdi.
Müzik 28.7.2020
Usta oyuncu Müjde Ar, Bodrum'da gürültü kirliliğine isyan etti
MUĞLA'nın turizmde lokomotif ilçesi Bodrum'da yaşayan Müjde Ar, ilçedeki ünlü bir restoran ve bir otel tarafından düzenlenen gündüz plaj konserleri, akşam ise canlı müzik konserlerinin yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle rahatsız olduğunu söyledi.
Müzik 28.7.2020
Güvenli turizm belgeli otellere bayram akını
Güvenli turizm belgeli otellere bayram akını Pandemi sonrası hijyen kurallarını ön planda tutan tatilciler bayramda konaklamak için güvenli tesisleri tercih ediyor YALOVA - Korona virüse rağmen 5 günlük Kurban Bayramı tatiline çıkmaya hazırlanan milyonlarca vatandaş, konaklamak için güvenli tesisler arıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan program çerçevesinde belirli kriterlerden geçerek Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazanan turizm tesislerinde yer bulmak ise neredeyse imkansız. Yalova'nın Termal ilçesinde hizmet veren Terma City Kurban Bayramı'da yüzde 100 doluluğa ulaşmayı hedefliyor. İşletme Müdürü Mustafa Hügül, Kurban Bayramı rezervasyonlarının yüzde 80'e ulaştığını, bayrama kadar bu oranın yüzde 100'e çıkmasını beklediklerini söyledi. Korona virüs salgını nedeniyle Türk turizmindeki normalleşme süreci için atılan adımlar tek tek hayata geçirilirken, turizmciler de 'güvenli turizm sertifikası' kapsamında tesislerini yeni normal yaşama göre dizayn ediyor. Güney Marmara'nın önemli termal turizm merkezilerinden olan Yalova'nın Termal ilçesinde Kurban Bayramı öncesi rezervasyonlarda yoğunluk yaşanıyor. Karadereli Şirketler Grubu'na bağlı Yalova Terma City'nin İşletme Müdürü Mustafa Hügül, "Güvenli Turizm Sertifikası" alan tesislerinde Kurban Bayramı'nın dolu dolu geçeceğini söyledi. Pandemi sebebiyle 8 Haziran 2020 tarihinde otellerini açtıklarını anlatan Hügül, "Yoğun bir rezervasyon ile karşı karşıya kaldık. Bu kadar olacağını bizde beklemiyorduk açıkçası. Gerekli olan bakanlığımızın vermiş olduğu sağlıklı turizm sertifikasına sahip olduk aynı zamanda. Tabi buda misafirlerimize bir güvence olarak algı yapıyor ve rahatlıkla tatillerini gelip yapma imkanı sağlıyoruz. Rezervasyonlar yoğun bir şekilde devam etmekte. Şuan için yüzde 80'lik bir doluluk oranına şimdiden ulaştık. Zannediyorum ki bu son bir hafta içinde de yüzde yüzlük bir doluluğa ulaşmış olacağız" diye konuştu. Hügül, Kurban Bayramında canlı müzik gibi etkinliklerle müşterilerine hizmet vereceklerini de sözlerine ekledi.
Müzik 28.7.2020
En çok oyu olmak için Roman havalarıyla maharetlerini sergilediler
Bütün illerin çekimleri bittikten sonra Müzik Hayattır ve Kültür ve Turizm Bakanlığının internet sitelerinde her ilin konseri, haklın beğenisine sunulacak.
Müzik 28.7.2020
Yaşlı ve engelli vatandaşlara bayramda moral izni
"Olumlu düşünün, yalnız olmadığınızı unutmayın" Bakanlık rehberde, normalleşme sürecinde psikolojik sağlığın korunması için neler yapılabileceği konusunda da şu tavsiyelerde bulundu: "Geleceğe yönelik karamsar düşüncelere sahip olmak ve salgın yokmuş gibi davranmak uyku ve yeme düzenini olumsuz etkileyebilir. Mümkün olduğunca sakin kalarak olumlu düşünmeye çalışmalıyız. Geleceğe yönelik felaket senaryoları kurmak, içinde bulunduğumuz anı kötüleştirir ve var olan motivasyonumuzu düşürür. Bu süreçte yalnız olmadığımızı unutmamalıyız." "Beden ve zihni aktif tutmak iyi gelecektir" Duygu ve düşünceleri paylaşmanın kaygı ve korkuları azalttığına işaret edilen rehberde, yaşlı ve engelliler için "Kuruluş kuralları çerçevesinde, günlük veya haftalık olarak zamanı planlamalı; kendimize, sosyal mesafe, el yıkama, maske gibi tedbirleri elden bırakmadan, günlük rutinler oluşturmalıyız. Bu süreçte, bedenimiz ve zihnimizi aktif tutmak bize iyi gelecektir. Müzik dinlemek, kitap okumak, odada egzersiz yapmak gibi bize iyi geleceğini düşündüğümüz aktiviteler yapmalıyız.
Müzik 28.7.2020
Bakan Selçuk: Bu bayram, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız ailelerinin yanına gidebilecek
EYHGM, NORMALLEŞME REHBERİ HAZIRLADI Ayrıca, açıklamada Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün (EYHGM) de 'COVID-19 Normalleşme Rehberi' hazırlandığı belirtildi. Engeli ve yaşlılara yönelik yapılan çalışmaların anlatıldığı rehberde, normalleşme sürecinde mutfakta, yemekhanelerde, kafeteryada, sportif ve sosyal faaliyetlerde dikkat edilmesi gerekenlerin paylaşıldığı bildirildi. Rehberde, mutfak girişlerinde hijyenik paspas bulunması, mutfak personelinin maskesiz çalışmaması, yemek servisinin yemekhane personeli tarafından tabldot şeklinde yapılması, kronik hastalığı bulunanların hekim önerisi ile sportif ve efor gerektiren faaliyetlerine katılması, bocca gibi takım oyunlarında antrenmanları sosyal mesafeyi koruyarak yapmaları önerilerinin yer aldığı ifade edildi.  'SAKİN OLUN VE OLUMLU DÜŞÜNÜN' Rehberde, normalleşme sürecinde psikolojik sağlığın korunması için neler yapılabileceği konusunda da şu tavsiyelerde bulunuldu: "Geleceğe yönelik karamsar düşüncelere sahip olmak ve salgın yokmuş gibi davranmak uyku ve yeme düzenini olumsuz etkileyebilir. Mümkün olduğunca sakin kalarak olumlu düşünmeye çalışmalıyız. Geleceğe yönelik felaket senaryoları kurmak, içinde bulunduğumuz anı kötüleştirir ve var olan motivasyonumuzu düşürür. Bu süreçte yalnız olmadığımızı unutmamalıyız. Duygularımızı ve düşüncelerimizi paylaşmak, kaygımızı ve korkumuzu azaltmaya yardımcı olur. Kuruluş kuralları çerçevesinde, günlük veya haftalık olarak zamanı planlamalı; kendimize, sosyal mesafe, el yıkama, maske gibi tedbirleri elden bırakmadan, günlük rutinler oluşturmalıyız. Bu süreçte, bedenimiz ve zihnimizi aktif tutmak bize iyi gelecektir. Müzik dinlemek, kitap okumak, odada egzersiz yapmak gibi bize iyi geleceğini düşündüğümüz aktiviteler yapmalıyız.
Müzik 28.7.2020
Müzik platformu Muud artık Tivibu'da
Türk Telekom, dijital kanalları arasında geliştirdiği uygulamalarla, dijital müzik platformu Muud'un içeriklerini, Tivibu İnteraktif Servisler üzerinden evlere taşıyor.
Müzik 28.7.2020
Bakan Selçuk: Bu bayram, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız ailelerinin yanına gidebilecek
EYHGM, NORMALLEŞME REHBERİ HAZIRLADI Ayrıca, açıklamada Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün (EYHGM) de 'COVID-19 Normalleşme Rehberi' hazırlandığı belirtildi. Engeli ve yaşlılara yönelik yapılan çalışmaların anlatıldığı rehberde, normalleşme sürecinde mutfakta, yemekhanelerde, kafeteryada, sportif ve sosyal faaliyetlerde dikkat edilmesi gerekenlerin paylaşıldığı bildirildi. Rehberde, mutfak girişlerinde hijyenik paspas bulunması, mutfak personelinin maskesiz çalışmaması, yemek servisinin yemekhane personeli tarafından tabldot şeklinde yapılması, kronik hastalığı bulunanların hekim önerisi ile sportif ve efor gerektiren faaliyetlerine katılması, bocca gibi takım oyunlarında antrenmanları sosyal mesafeyi koruyarak yapmaları önerilerinin yer aldığı ifade edildi.  'SAKİN OLUN VE OLUMLU DÜŞÜNÜN' Rehberde, normalleşme sürecinde psikolojik sağlığın korunması için neler yapılabileceği konusunda da şu tavsiyelerde bulunuldu: "Geleceğe yönelik karamsar düşüncelere sahip olmak ve salgın yokmuş gibi davranmak uyku ve yeme düzenini olumsuz etkileyebilir. Mümkün olduğunca sakin kalarak olumlu düşünmeye çalışmalıyız. Geleceğe yönelik felaket senaryoları kurmak, içinde bulunduğumuz anı kötüleştirir ve var olan motivasyonumuzu düşürür. Bu süreçte yalnız olmadığımızı unutmamalıyız. Duygularımızı ve düşüncelerimizi paylaşmak, kaygımızı ve korkumuzu azaltmaya yardımcı olur. Kuruluş kuralları çerçevesinde, günlük veya haftalık olarak zamanı planlamalı; kendimize, sosyal mesafe, el yıkama, maske gibi tedbirleri elden bırakmadan, günlük rutinler oluşturmalıyız. Bu süreçte, bedenimiz ve zihnimizi aktif tutmak bize iyi gelecektir. Müzik dinlemek, kitap okumak, odada egzersiz yapmak gibi bize iyi geleceğini düşündüğümüz aktiviteler yapmalıyız.
Şu an buradasınız: Müzik Haberleri | Müzik Haber - Haberler - Sayfa 5 - Müzik haberleri, son dakika müzik haber ve gelişmeleri burada. Huzurevinde bayram neşesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.8.2020 00:18:12. #1.15#
title