Müzik Dünyasında Yepyeni Bir Soluk

Müzik Dünyasında Yepyeni Bir Soluk

Dallas' da Eğitim Gören Mühendis Gönen, 'Hayal Bile Edemezsin' İsimli İlk Albümü ile Müzik Dünyasına Giriş Yaptı. Yepyeni Şarkılardan Oluşan Gönen'in Albümü Kısa Bir Sürede Vazgeçilmez Olacak.

Müzik Dünyasında Yepyeni Bir Soluk

DALLAS' DA EĞİTİM GÖREN MÜHENDİS GÖNEN, 'HAYAL BİLE EDEMEZSİN' İSİMLİ İLK ALBÜMÜ İLE MÜZİK DÜNYASINA GİRİŞ YAPTI. YEPYENİ ŞARKILARDAN OLUŞAN GÖNEN'İN ALBÜMÜ KISA BİR SÜREDE VAZGEÇİLMEZ OLACAK.

Lise'yi Dallas' da, Üniversiteyi New Jersey, Stevens İnstitute of Technology' de bitirip Mühendis olan Gönen yüreğinin sesini dinledi ve müziği seçti. Okula giderken nota, şan, piyano ve New York Film Akademisi'nde oyunculuk dersleri alan Gönen, Türkiye'ye döner dönmez kolları sıvadı ve şarkı söylemeye başladı.

Albümün müzik direktörlüğünü Kargo grubundan tanıdığımız Selim Öztürk' ün yaptığı farklı bir albüm hazırlayan Gönen, 'Hayal Bile Edemezsin' in kayıtlarını Los Angeles'da yaptı. Tim Pierce, Luis Conte, Richie Garcia, Ramon Stagnaro gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin eşlik ettiği albümdeki şarkıların düzenlemelerini de Selim Öztürk yaptı. Albümdeki 8 şarkının söz ve müzikleri Gönen ve Donat Bayer imzası taşıyor.

Gönen 'Ben çocukluğumdan bu yana müzik ile yatıp müzik ile kalkıyorum. Müzik olmazsa yaşayamam. Ben çok iyi bir eğitim aldım ama müzik her şeyin üstünde' diyor. Albümde farklı çalışmalara yer verdiğini söyleyen Gönen, 'Beni zorlu bir sınav bekliyor. Ama benim okul hayatım çok zorlu geçti. Zorlu sorulara ve zor sınavlara alışkınım. O yüzden bu yarışta olmak beni çok mutlu ediyor ve her türlü sınavı geçmek için hazırlıklıyım' diyor.

Kaynak: Gecce