Muzaffer Tekin ve Mahmut Öztürk Tutuklandı

Ümraniye'de Ele Geçirilen Bombalar Hakkında Süren Soruşturma Kapsamında Gözaltına Alınan Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ve Beraberindeki Mahmut Öztürk, Nöbetçi 9. Ağrı Ceza Mahkemesi Tarafından Tutuklandı.

Muzaffer Tekin ve Mahmut Öztürk Tutuklandı

Ümraniye'de ele geçirilen bombalar hakkında süren soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ve beraberindeki Mahmut Öztürk, Nöbetçi 9. Ağrı Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sabah saatlerinde sevk edilen emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ile Tekin'in vurulduğu villanın sahibi olarak bilinen emekli astsubay başçavuş Mahmut Öztürk, yaklaşık 5 saat süren savcılıktaki sorgusunun ardından, "devletin gizli belgelerini ele geçirmek ve terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Tekin ve Öztürk, sevk edildiği Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

Öte yandan, şüphelilerin savcılıktaki sorgusu ve mahkemesi boyunca Türk-Ortodoks Birliği Sözcüsü Sevgi Eronol ile Büyük Hukukçular Birliği Başkanı Avukat Kemal Kerinçsiz'in aralarında bulunduğu 15 kişilik grubun, destek olmak amacıyla adliye önünde beklediği görüldü.

(YM-CİN-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA