Muzaffer Tekin Cezaevine Gönderildi

Muzaffer Tekin Cezaevine Gönderildi

Ümraniye'de Ele Geçirilen Bombalarla İlgili Tutuklanan Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in Adliyeden Çıkarıldığı Sırada Kısa Süreli Tartışma Yaşandı. Yoğun Güvenlik Önlemlerinin Dikkat Çektiği Adliye Çevresinde Bir Grup, Tekin'i Destekleyen Sloganlar Attı.

Muzaffer Tekin Cezaevine Gönderildi

Ümraniye'de ele geçirilen bombalarla ilgili tutuklanan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in adliyeden çıkarıldığı sırada kısa süreli tartışma yaşandı. Yoğun güvenlik önlemlerinin dikkat çektiği adliye çevresinde bir grup, Tekin'i destekleyen sloganlar attı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde 9. Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "devletin gizli belgelerini ele geçirmek ve terör örgütü üyeliği" suçlaması ile tutuklanan Muzaffer Tekin ve Mahmut Öztürk, cezaevine gönderildi. Tekin ve Öztürk'ün cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarıldığı sırada, aralarında Büyük Hukukçular Birliği Başkanı Avukat Kemal Kerinçsiz ve Türk-Ortadoks Birliği Basın Sözcüsü Sevgi Eronor da bulunduğu bir grup, slogan atmaya başladı. Grubun oluşturduğu yoğunluk nedeniyle cadde

trafiğe kapandı. Trafiği açmak isteyen polisle grup arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avukat Kemal Kerinçsiz, "Önce suçu yarattılar, sonra suçluyu buldular. Bunları birbirlerine adapte ettiler" diye konuştu. Karara tepki gösteren Tekin'in eşi ve kızı da, "O, hem muzaffer hem de tekindir" sloganı attı.

Grup, Muzaffer Tekin lehinde bir müddet slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

(YM-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA