Muz Yüklü Gemi ile Uyuşturucu Sevkiyatı

Muz Yüklü Gemi ile Uyuşturucu Sevkiyatı

Narkotik polisi, muz yüklü gemi ile uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeye Mersin Limanı'nda operasyon düzenlendi.

Muz Yüklü Gemi ile Uyuşturucu Sevkiyatı

Narkotik polisi, muz yüklü gemi ile uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeye Limanı'nda operasyon düzenlendi. Polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen operasyonda 20 kilo 880 gram kokain ele geçirildi. Zehir tacirlerinin narkotik köpeklerinin koku almasını engellemek için pudra şekeri ile örttüğü görüldü.

ekipleri ululararası uyuşturucu ticareti yapan bir uyuşturucu şebekesine yönelik çalışma başlattı. Yapılan 3 aylık çalışma sonucunda İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ile birlikte 26 Şubat 2013 tarihinde Mersin'de operasyon düzenledi. Mersin limanında, Güney Amerika ülkesi Ekvador'dan geldiği belirlenen, muz yüklü bir gemide ortaklaşa düzenlenen operasyonda bir konteynırın motor bölümünde zulalanan 18 paket halinde 20 kilo 880 gram kokain ele geçirildi. Zanlıların kontrol noktalarından uyuşturucuyu geçirirken narkotik köpeklerinin koku almalarını önlemek için pudra şekeri kullandıkları ortaya çıktı.

Operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken olayla ilgili şebeke lideri Pedro Lopez P., İran asıllı Hollanda vatandaşı H. Babai A., M.Y. ve M.B. olmak üzere ikisi yabancı uyruklu 4 kişi gözaltına alındı. Zanlıların Avcılarda bir otelde kaldıkları tespit edilirken Yeni Bosna'da yapılan bir operasyonla gözaltına alındıkları öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adli mercilere sevk edildikleri belirtildi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler