Mutluluğun Formülü

Mutluluğun Formülü

Prof. Nevzat Tarhan, mutluluğun formülünü anlattı.

Mutluluğun Formülü

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği eğitim seminerinde, öğretmen ve velilerle bir araya geldi. Seminere konuşmacı olarak Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu etkinlikte eğitime verdikleri önemi anlatan bir konuşma yaptı. Veli ve öğretmenlerin okullarla ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Kavuncu, "En büyük yatırım çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Çocuklarımızın daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda ders görmeleri hizmet almaları bizim için çok önemli… Mutlu ve huzurlu bir ortamda eğitim gören öğrenciler daha başarılı oluyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'müzce biz de her yıl okullarımızın eksikliklerini tespit edip bunların giderilmesini sağlıyoruz. Bunun dışında ilçemizde spor salonu olmayan okullarımızda portatif spor salonları yaptırdık. Ayrıca ana okulu olmayan okullarımıza anaokulu yaptırdık. Eksik olan mahallelerimize de okul öncesi eğitim için anaokulu yapımı konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Her şey çocuklarımızın eğitimi için" dedi.

Psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da seminerde, "Mutlu olmanın yolları, sorunlarla baş edebilme yolları, çocuk, eğitimci ve veli psikolojisi, sorunlar ve çözümleri" konusunda bilgiler verdi.

Kaynak: Bültenler