Mutluğun Simgesi Pazar Sohbetleri

Mutluğun Simgesi Pazar Sohbetleri
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Altındağ Belediyesi tarafından 8 yıldır düzenlenen ve Altındağ’ın aile bağlarını güçlendiren pazar sohbetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Altındağ Belediyesi tarafından 8 yıldır düzenlenen ve Altındağ'ın aile bağlarını güçlendiren pazar sohbetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Pazar buluşmalarında her hafta Altındağ'ın farklı mahallelerinden gelen vatandaşlar birbirleriyle hasret gideriyor. Kırgınlıkların son bulduğu barışa kapı aralayan kahvaltı programlarında yediden yetmişe tüm Altındağlıların yüzü gülüyor.

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki kahvaltıya bu hafta Doğantepe ve Başpınar Mahallesi sakinleri katıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki'nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda yaklaşık 500 kişi aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

"BİRBİRİNİZİN HALİNİ HATIRINI SORUN"

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, yaptığı konuşmada bu kahvaltıların önemine dikkat çekti. Günümüzde kimsenin kimseye selam dahi vermediğini belirten Tiryaki, bu tür programlarla dostluk ve komşuluk bağlarının güçlendiğini dile getirdi. Başkan Tiryaki, Altındağlı hemşehrilerine de seslenerek: "Komşularınıza günaydın demeyi, askere giden bir yakınınız varsa ailesine 'Allah kavuştursun' demeyi, hastalıklarda 'geçmiş olsun' demeyi, düğünlerde 'hayırlı olsun' demeyi ihmal etmeyin" dedi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title