Mutlu Topçu'dan Hakem İsyanı

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 20. hafta mücadelesinde Fenerbahçe deplasmanda konuk olduğu Bursaspor ile 1-1 berabere kaldı.

Mutlu Topçu'dan Hakem İsyanı

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 20. hafta mücadelesinde Fenerbahçe deplasmanda konuk olduğu Bursaspor ile 1-1 berabere kaldı.

Mutlu Topçu'nun Bursaspor - Fenerbahçe maç sonu açıklaması

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Mutlu Topçu, Fenerbahçe maçının ardından basın toplantısında hakemin kararlarını eleştirdi.

Topçu açıklamasında, "Biz oyuna baskılı başladık. Kart ve penaltıdan sonra motivasyonu kaybettik. Maça istekli başladık. Hakemin Jovic'in ilk sarı kartını irdelemek lazım. İlk sarı kartın neticesinde ikinci sarı karttan kırmızı gördük." diye konuştu.

Penaltı sorusuna tepki gösteren Topçu, "Penaltıyı neden soruyorsunuz? Kırmızı kartı sorun. Ben sadece futbol oynanmasını istiyorum, bize çalmasını istemiyorum. Bizim futbol adına bir şeyler yapmamız gerekiyor. Çok çabuk kart çıkıyor. Çok çabuk faul çalıyor. Arkadan hafif dokunduktan sonra atıyor kendini hakem de kart veriyor." ifadelerini kullandı.

10 kişi oynamanın kolay olmadığını dile getiren Topçu, "İkinci yarı rakibimiz 11 kişi olmasına rağmen herkes elinden geleni yapmaya çalıştı. 11 kişi oynasaydık daha farklı olabilirdi. Bu kadar basit olmaz. Sonra Avrupa'da futbol böyle oynanmıyor. Standardı bulmak zorundayız. Hakemlerimiz de biraz düşünsün. Biz taraftarı çekmeye çalışıyoruz stada. Futbol oynamak istiyoruz ama olmuyor. Ben 11'e 11 oynamak istiyorum. Biz oyuna baskılı başladık. Kart ve penaltıdan sonra motivasyonu kaybettik." sözlerini sarf etti.