Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Efes Pilsen: 67 - 89

Salon: 19 Mayıs Spor Salonu

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Efes Pilsen: 67 - 89

Salon: 19 Mayıs Spor Salonu

Hakemler: Emin Moğulkoç, İsmail Özgün, Sencer Yılmaz

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi: (67): İlker Türel 11, Serdar Köymen, İbrahim Öztürk 6, Sinan Özgür, Levelle Braswel 26, Hazer Avcı , Renard Carter 12, Lamar Jones 3, Umut Yenice 9

Efes Pilsen (89): Drew Nicholas 4, James Penn 5, Loren Woods 11, Cenk Akyol, Kenny Gregory 6, Mustafa Abi, Kerem Gönlüm 9, Serkan Erdoğan 19, Ermal Kurtoğlu 15, Ender Arslan 7, Andre Hutson 13

1. Periyot: 24-19

2. Periyot: 12-16

3. Periyot: 15-27

4. Periyot: 16-27

ıÜüBeko Basketbol Ligi'nin 5.haftasında deplasmanda Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ile karşılaşan Efes Pilsen, maçı 89-67 kazandı.

Karşılaşmaya Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi üst üste bulduğu sayılarla üstün başlarken, ev sahibi ekip Levelle Braswel ile etkili oldu. Konya temsilcisi özellikle boyalı alanın dışından bulduğu basketlerle tecrübeli Efes Pilsen karşısında etkili olurken Efes Pilsen, pota altında Ermal Kurtoğlu ve Andre Hutson ile sayılar buldu ve ilk periyot Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'nin 24-19'luk üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci periyodu da çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Efes Pilsen Serkan Erdoğan ile basketler bulurken farkı da eritmeye başladı. Efes Pilsen'in oyunda üstünlüğü ele geçirmeye başladığı dakikalarda savunmasını sertleştiren ev sahibi Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi İlker Türel ve Renard Carter'ın skora katkı vermesi ile rakibinin öne geçmesine izin vermedi ve ilk yarıyı 36-35 önde tamamlayan taraf oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısına da hızlı giren ev sahibi ekip üst üste bulduğu sayılarla farkı yeniden arttırmaya başladı. Konya temsilcisinin sayılarına Ermal Kurtoğlu, Serkan Erdoğan ve Andre Hutson ile cevap veren Efes Pilsen farkın daha fazla açılmamasını sağladı. Üçüncü periyodun ilk 5 dakikasından sonra savunmasını sertleştiren Efes Pilsen, periyodun bitimine 2 dakika kala 52-51'lik skorla maçta ilk kez öne geçti. Rakibinin top kayıplarına zorlayan lacivert beyazlılar bu dakikadan sonra ise üstünlüğünü sürdürerek 13-0'lık seri ile final periyoduna 62-51 önde girdi.

Skor farkını üçüncü periyodun son dakikalarında arttıran Efes Pilsen, final periyodunda daha rahat bir oyun sergilerken takımda en fazla skor üreten oyunculardan olan Ermal Kurtoğlu, yaşadığı faul probleminden dolayı benchte oturmak zorunda kaldı. Maçın son periyodunda rakibi karşısında kurduğu üstünlüğü elinden bırakmayan Efes Pilsen sahadan 89-67 galip ayrıldı.