Mutki'de Kız Teknik ve Meslek Lisesi Açıldı
Haberler » Güncel » Haber

Mutki'de Kız Teknik ve Meslek Lisesi Açıldı

Bitlis'in Mutki İlçesinde, Yıllardır Eksikliği Hissedilen Kız Teknik ve Meslek Lisesi Açıldı. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Mutki İlçesinde Açılan Kız Teknik ve Meslek Lisesini Ziyaret Ederek, Kız Öğrencileriyle Sohbet Etti.

Mutki'de Kız Teknik ve Meslek Lisesi Açıldı

Bitlis'in Mutki ilçesinde, yıllardır eksikliği hissedilen Kız Teknik ve Meslek Lisesi açıldı. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Mutki İlçesinde açılan Kız Teknik ve Meslek Lisesini ziyaret ederek, kız öğrencileriyle sohbet etti.

Vali Yılmaz; bölgede kız çocuklarının okuması için gereken hizmetin sunulması için büyük çaba sarf ettiklerini bildirdi. Kız çocuklarının okuması için herkese büyük görevler düştüğünü ifade eden Vali Yılmaz, şunları söyledi:

"Mutki merkez ve köylerindeki kız çocuklarının okuması için Kız Teknik ve Meslek Lisesini açtık. Amacımız kızlarımızı okutmaktır. İlk etapta 41 kız öğrencimiz başladı. Bu kızlarımız okulun öncüleri olacak. Başarıyı yakalamak için, öğrencilerimizin bol bol kitap okumaları ve test çözmelerini istiyorum. Okuyan kızlarımızın gelecek yıllarda çok önemli yerlere geleceklerine inanıyorum. Kızlarımızın okula gelmeleri beni çok mutlu etmiştir. Gelecek yıl Mutki'de 16 derslikli Anadolu Lisesi ve spor salonu yapacağız. İkizler Köyünde ise 300 kişilik yurt yapacağız. Yeter ki çocuklarımız okusun. Hepinize başarılar diliyorum.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitimde öğrencilerin yanında olacağız. Özellikle bölgede kızların okutulabilmesi açısından elimizden geleni yapacağız. Bölgede ve ülkede okumayan kızımız kalmayacak. Eğitim adına ne gerekiyorsa hepsini zamanla yapacağız. Yeter ki kızlarım, evlatlarımız okumak istesin, onlar okumak istedikleri sürece biz hem maddi hem de manevi olarak hep yanlarında olacağız."

(CİHAN)