Mutki'de Encümen Muhtar Üye Seçimi Yapıldı

Mutki'de Encümen Muhtar Üye Seçimi Yapıldı

Mutki Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) encümen muhtar üye seçimi, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla İlçe Kaymakamı Musa Sarı başkanlığında yapıldı.

Mutki'de Encümen Muhtar Üye Seçimi Yapıldı

Mutki Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) encümen muhtar üye seçimi, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla İlçe Kaymakamı Musa Sarı başkanlığında yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen seçime, Kaymakam Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Pilot Yüzbaşı Abdullah Demircan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Yol Şube Müdürü Çetin Taşdemir, İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Coşkun, İl Genel Meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Seçimlere geçilmeden önce muhtarlara duyuru yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sabri Demir, 15 yaş üstü okuma yazma bilmeyen vatandaşlara yönelik kursların devam ettiğini ve muhtarların bunu vatandaşa duyurmalarını istedi.

Seçimde İl Genel Meclis Üyesi olan Nihat İlgörmüş görevini Hamit Ateş'e bırakırken, Mehmet Yaşar görevine devam etti.

55 köy muhtarının katıldığı KHGB encümen muhtar üyeliğine, 37 oy alan Karabudak Köyü Muhtarı Ahmet Aslanargun ve 31 oy alan Akıncı Köyü Muhtarı Siahmet Akkoyun seçildi.

Yedek üyeliğe ise 18 oy alan Uran Köyü Muhtarı Necmettin Dayan ve 15 oy alan İkizler Köyü Muhtarı Behçet Akdemir seçilirken, Mutki Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı fon üyeliğine ise Taşlıpınar Mahalle Muhtarı Sabri Birlik seçildi.

Seçimlerinin ardından, Kaymakam Sarı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yanık, ilçede yapılan çalışmalar, yapılması gerekenler ve köylerin sorunları hakkında muhtarlardan bilgi aldı.

Kaymakam Sarı, "Seçilen yeni arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Yeni görevleri hayırlı olsun. Geçmiş dönemde görev yapan encümenlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren sarı, herkese eşit şartta hizmet götürme çabasında olduklarını, acil olan yerler başta olmak üzere özellikle heyelandan zarar görmüş bölgelere yardım edeceklerini kaydetti.

Sarı, şöyle konuştu:

"Bizim çözemediğimiz yerlerde bizlerden yardımı hiçbir zaman esirgemeyen İl Özel İdaresinden yine yardımlarını isteyeceğiz. Bu yüzden köyün bir ihtiyacı olduğunda, muhtarların sorunlarının çözümünü için beraber hareket etmesi gerekiyor. Yardımını bizden hiçbir zaman esirgemeyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık ve İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür ediyorum. "

Mehmet Yanık ise, ilde görev yaptığı 14 aylık sürede Mutki'nin sorunlarını çözmeye çalıştığını, bundan sonra da imkanlar dahilinde ilçeye her türlü yardımı vereceğini ve sıkıntıları gidermeye çalışacaklarını söyledi.

Hava şartlarının çalışmalarını engel olduğunu dile getiren Yanık, Mutki Kaymakamlığıyla koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

- BİTLİS