MUSTAFA YENEROĞLU HABERLERİ

Mustafa Yeneroğlu haber, Mustafa Yeneroğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Yeneroğlu - 20.01.2018
AK Parti Milletvekili Yeneroğlu: "Otomatik Bilgi Paylaşımı Konusunda Nasıl Yol İzleneceği Henüz...
TBMM Anayasa Komisyonu ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu üyesi Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, 116 ülkenin imzaladığı otomatik bilgi paylaşımı konusunda henüz nasıl yol izleneceğinin belli olmadığını söyledi.
Mustafa Yeneroğlu - 14.01.2018
Otomatik Bilgi Paylaşımı Uygulaması Hakkında Vatandaşlarımız Yanlış Bilgilendiriliyor"
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, otomatik bilgi paylaşımı uygulaması hakkında yanlış bilgilendirme yapıldığını, yurt dışında yaşayan vatandaşların yasal menfaatleri bakımından zarar görmeleri gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.
Mustafa Yeneroğlu - 03.01.2018
Otomatik Bilgi Paylaşımı" Uygulaması
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "otomatik bilgi paylaşımı" uygulamasının 1 Ocak 2018'de başlamadığını vurgulayarak, "Otomatik bilgi paylaşımının uygulamaya geçmesi için Bakanlar Kurulu kararıyla paylaşımın yapılacağı ülkelerin ve paylaşımın nasıl olacağının netleştirilmesi gerekir.
Mustafa Yeneroğlu - 24.12.2017
AK Parti'li Yeneroğlu İsviçre'de Stk Temsilcileriyle Buluştu
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İsviçre'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.
Mustafa Yeneroğlu - 17.12.2017
Düsseldorf'da İstanbul'dan Gelen Yolculara Polis Köpeğiyle Arama
Düsseldorf kentindeki havalimanında İstanbul'dan gelen yolcuların çanta ve valizleri polis köpekleriyle didik didik arandı. AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler, izleyenleri şoke etti.
Mustafa Yeneroğlu - 13.12.2017
2018 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "AK Parti iktidarı öncesi yurt dışındaki vatandaşlarımız döviz aracı olarak görülüyordu.
Mustafa Yeneroğlu - 10.12.2017
Yurtdışı Türkler Danışma Meclisi İstişare Platformu"
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) bünyesinde "Yurtdışı Türkler Danışma Meclisi" adıyla yeni istişare platformu oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, "Her bir konsolosluk bölgesinde aktif sivil toplum kuruluşlarının periyodik...
Mustafa Yeneroğlu - 09.12.2017
Vatandaşlarımızın Gayrimenkul, Mal Varlıkları Gibi Konularda Bilgi Paylaşımı Yapılmayacak"
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin karşılıklı vergilendirme hakkında idari anlaşmalar sürecine olduğunu belirterek "Vatandaşlarımızın gayrimenkul, mal varlıkları gibi konularda bilgi paylaşımı yapılmayacak.
Mustafa Yeneroğlu - 30.11.2017
Miroğlu, Diyarbakır Cezaevi'nde Yaşadıklarını Anlattı (1)
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan "12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu" TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, başkanlığında toplandı.
Mustafa Yeneroğlu - 30.11.2017
Diyarbakır Cezaevini İnceleme Alt Komisyonu Toplandı
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan "12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu" TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, başkanlığında toplandı.
Mustafa Yeneroğlu - 24.11.2017
Mölln'de Yaşanan Vahşetin Kurbanları Düzenlenen Törenle Anıldılar
Anma törenine Arslan ve Yılmaz ailesinin üyelerinin yanı sıra NSU terör örgütü kurbanlarından Süleyman Taşköprü'nün kardeşi Osman Taşköprü, 1985'de Hamburg'da dazlaklar tarafından katledilen Ramazan Avcı'nın eşi Gülüstan Avcı, Federal Hükümetin Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz, Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Hamburg Başkonsolosu Fatih Ak, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Mölln Belediye Başkanı Jan Wiegels, Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekilleri Güngör Yılmaz, Nebahat Güçlü ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşlar katıldılar.
Mustafa Yeneroğlu - 23.11.2017
Mölln Faciasında Hayatını Kaybedenler Anıldı
Irkçılığın kınanması ve benzeri saldırıların unutturulmaması amacıyla düzenlenen programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu başkanlığındaki TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri ve Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ile çevre kentlerden gelen birçok kişi katıldı.
Mustafa Yeneroğlu - 23.11.2017
Almanya'daki Mölln Faciasının 25. Yıl Dönümü
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Almanya'da Türklere yapılan her bir saldırının, birlikte yaşama karşı yapılmış bir eylem olduğunu belirtti.
Mustafa Yeneroğlu - 20.11.2017
Yeneroğlu'ndan Terörist Cenazesine Katılan Hdp'lilere Tepki
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, terörist cenazesine katılan HDP'li milletvekillerine tepki göstererek, "TBMM çatısı altında halkı temsil eden hiçbir milletvekilinin böyle bir tutum içerisinde olması kendilerine yakıştırılamayacağı...
Mustafa Yeneroğlu - 13.11.2017
Irkçılık, Almanya'da Toplumsal Merkeze İnmiş Vaziyette"
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Irkçılık Almanya'da toplumsal merkeze inmiş, siyasal kültüre dönüşmüş vaziyette.
Mustafa Yeneroğlu - 12.11.2017
Kültürel Geleneklerin Korunması İçin Çalışmalar Yapmalıyız"
TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurt dışındaki Türklerin varlığının korunması için dil ve kültürün önemli birer unsur olduğunu bildirdi.
Mustafa Yeneroğlu - 08.11.2017
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, komisyona ulaşan 9 bin 173 başvurunun 9 bin 41'i hakkında gerekli işlem yapıldığını bildirdi.
Mustafa Yeneroğlu - 03.11.2017
Almanya'da Türklere Yönelik Irkçı Cinayetler
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya'da Türklere yönelik ırkçı cinayetler konusunda, "Almanya Şansölyesi Merkel'in verdiği, 'NSU olayı tüm boyutlarıyla aydınlacak' sözü yerine getirilmezse, kurumsal ırkçılıkla da söz verildiği gibi mücadele edilmezse,...
Mustafa Yeneroğlu - 31.10.2017
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu Açıklaması
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'de "gurbetçi" tasavvurunun hakim olduğunu belirterek, "Bu da yurtdışındaki Türk toplumunun günümüzdeki sosyolojik gerçekliğinin idrak edilmesinin önünde önemli bir engel teşkil ediyor.
Mustafa Yeneroğlu - 31.10.2017
Avrupa'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Almanya'nın Berlin ve Köln şehirlerinde Cumhuriyet Bayramı Başkent Berlin'de Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verildi. Kançılaryadaki resepsiyonda davetlileri Büyükelçi Ali Kemal Aydın ve eşi Berna Aydın ile Elçi Müsteşar Ufuk Gezer ve eşi karşıladı. Resepsiyona, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Ozan Ceyhun, Almanya Dışişleri Bakanlığı Doğu Avrupa, Kafkaslar ve Orta Asya Masası Sorumlusu Andreas Peschke, kamu görevlileri, büyükelçiler, diplomatik misyon temsilcileri, yerli ve yabancı sivil toplum örgütlerinin yetkilileri, akademisyenler, iş adamları, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
Mustafa Yeneroğlu - 30.10.2017
Türkiye-Almanya İşgücü Anlaşmasının 56. Yıl Dönümü
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya'daki Türk toplumunun artık "misafir işçi" ve "gurbetçi" kimlikleriyle değil, her iki ülkenin sosyal, siyasal ve ekonomik hayatına katma değer katan topluluk olarak görülmesi gerektiğini belirtti.
Mustafa Yeneroğlu - 29.10.2017
TBMM Komisyonu Başkanı Yeneroğlu Fransa'da
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Fransa'nın başkenti Paris'te faaliyet gösteren Türk derneklerinin yöneticileriyle buluştu.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Dha İstanbul Bülteni - 4
Görüntü Dökümü: ------------------------ -Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden detay -Emniyet Müdürlüğü'nden detay ============================== 2- BÜYÜKADA DAVASI SANIKLARI HAKİM KARŞISINDA Sanık Özlem Dalkıran, "Stresle baş edebilmek için biraraya gelmiştik, şimdi ise stresle başbaşayız"  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Büyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ile İsveç vatandaşı Ali Ghravi'nin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada sanıkların savunmalarını yapıyor. Yurttaşlık Derneği üyesi sanık Özlem Dalkıran savunmasında, toplantının atölye çalışması niteliğinde, bir iç eğitim toplantısı olduğunu belirterek "Stresle baş edebilmek için biraraya gelmiştik, şimdi ise stresle başbaşayız" dedi.  İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar Peter Frank Steudtner, Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, Özlem Dalkıran, Nalan Erkem, Veli Acu ile tutuksuz sanıklar Nejat Taştan ve Şeyhmus Özbekli katıldı. Başka suçtan tutuklu sanık Taner Kılıç ve tutuklu sanık İlknur Üstün ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada hazır bulundu.   BAŞKONSOLOSLAR DA İZLEYİCİ OLARAK DURUŞMAYA KATILDI TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Almanya Yeşiller Partisi'nden Özcan Mutlu, HDP Milletvekili Garo Paylan, öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ufuk Uras, yabancı büyükelçilik temsilcileri, uluslararası af örgütü temsilcileri, insan hakları gündemi ve eşit haklar için izleme derneklerinden temsilciler ile yerli ve yabancı basın mensupları da duruşmayı izledi.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Büyükada Davası Sanıkları Hakim Karşısında
BÜYÜKADA'da  5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ile İsveç vatandaşı Ali Ghravi'nin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada sanıkların savunmalarını yapıyor. Yurttaşlık Derneği üyesi sanık Özlem Dalkıran savunmasında, toplantının atölye çalışması niteliğinde, bir iç eğitim toplantısı olduğunu belirterek "Stresle baş edebilmek için biraraya gelmiştik, şimdi ise stresle başbaşayız" dedi.  İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar Peter Frank Steudtner, Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, Özlem Dalkıran, Nalan Erkem, Veli Acu ile tutuksuz sanıklar Nejat Taştan ve Şeyhmus Özbekli katıldı. Başka suçtan tutuklu sanık Taner Kılıç ve tutuklu sanık İlknur Üstün ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada hazır bulundu.   BAŞKONSOLOSLAR DA İZLEYİCİ OLARAK DURUŞMAYA KATILDI TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Almanya Yeşiller Partisi'nden Özcan Mutlu, HDP Milletvekili Garo Paylan, öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ufuk Uras, yabancı büyükelçilik temsilcileri, uluslararası af örgütü temsilcileri, insan hakları gündemi ve eşit haklar için izleme derneklerinden temsilciler ile yerli ve yabancı basın mensupları da duruşmayı izledi.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Dha İstanbul - Büyükada Davası Sanıkları Hakim Karşısında
Sanık Özlem Dalkıran, "Stresle baş edebilmek için biraraya gelmiştik, şimdi ise stresle başbaşayız"  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Büyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ile İsveç vatandaşı Ali Ghravi'nin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada sanıkların savunmalarını yapıyor. Yurttaşlık Derneği üyesi sanık Özlem Dalkıran savunmasında, toplantının atölye çalışması niteliğinde, bir iç eğitim toplantısı olduğunu belirterek "Stresle baş edebilmek için biraraya gelmiştik, şimdi ise stresle başbaşayız" dedi.  İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar Peter Frank Steudtner, Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, Özlem Dalkıran, Nalan Erkem, Veli Acu ile tutuksuz sanıklar Nejat Taştan ve Şeyhmus Özbekli katıldı. Başka suçtan tutuklu sanık Taner Kılıç ve tutuklu sanık İlknur Üstün ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada hazır bulundu.   BAŞKONSOLOSLAR DA İZLEYİCİ OLARAK DURUŞMAYA KATILDI TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Almanya Yeşiller Partisi'nden Özcan Mutlu, HDP Milletvekili Garo Paylan, öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ufuk Uras, yabancı büyükelçilik temsilcileri, uluslararası af örgütü temsilcileri, insan hakları gündemi ve eşit haklar için izleme derneklerinden temsilciler ile yerli ve yabancı basın mensupları da duruşmayı izledi.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
Görüntü Dökümü: --------------- -Yangının havadan görüntüleri -Yangından alevli görüntüler -İtfaiyenin çalışmaları -Dumanlardan görüntü -Çevrede toplanan vatandaşlar -Yangının havadan görüntüsü -Görgü tanıkları ile röportaj 25.10.2017 - 11.25 Haber Kodu : 171025048 25.10.2017 - 11.16 Haber Kodu : 171025042 25.10.2017 - 10.11 Haber Kodu : 171025027_ ============================== 3- BÜYÜKADA DAVASI BAŞLADI  (1) Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Büyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ile İsveç vatandaşı Ali Ghravi'nin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı dava başladı.  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın birinci katında yer alan büyük salonda başlayan İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Peter Frank Steudtner, Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, Özlem Dalkıran, Nalan Erkem, Veli Acu ile tutuksuz sanıklar Nejat Taştan ve Şeyhmus Özbekli katıldı. Başka suçtan tutuklu sanık Taner Kılıç ve tutuklu sanık İlknur Üstün ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada hazır bulundu.   BAŞKONSOLOSLAR DA İZLEYİCİ OLARAK DURUŞMAYA KATILDI TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Almanya Yeşiller Partisi'nden Özcan Mutlu, HDP Milletvekili Garo Paylan, öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ufuk Uras, yabancı büyükelçilik temsilcileri, uluslararası af örgütü temsilcileri, insan hakları gündemi ve eşit haklar için izleme derneklerinden temsilciler ile yerli ve yabancı basın mensupları da duruşmayı izledi.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Büyükada Davası Başladı  (1)
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Büyükada'da 5 Temmuz 2017'de yapılan toplantıya ilişkin aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ile İsveç vatandaşı Ali Ghravi'nin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı dava başladı.  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın birinci katında yer alan büyük salonda başlayan İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Peter Frank Steudtner, Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, Özlem Dalkıran, Nalan Erkem, Veli Acu ile tutuksuz sanıklar Nejat Taştan ve Şeyhmus Özbekli katıldı. Başka suçtan tutuklu sanık Taner Kılıç ve tutuklu sanık İlknur Üstün ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada hazır bulundu.   BAŞKONSOLOSLAR DA İZLEYİCİ OLARAK DURUŞMAYA KATILDI TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Almanya Yeşiller Partisi'nden Özcan Mutlu, HDP Milletvekili Garo Paylan, öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Ufuk Uras, yabancı büyükelçilik temsilcileri, uluslararası af örgütü temsilcileri, insan hakları gündemi ve eşit haklar için izleme derneklerinden temsilciler ile yerli ve yabancı basın mensupları da duruşmayı izledi.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Büyükada Toplantısı Davasının Görülmesine Başlandı
İstanbul 35'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 7 tutuklu sanık cezaevinden getirilirken 1 tutuklu sanığa Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi yöntemiyle bağlanıldı. Duruşmayı izleyenler arasında Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bentrand Buchwalter, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ak Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HDP milletvekili Garo Paylan, Almanya Yeşiller Partisi milletvekili Özcan Mutlu, Birleşmiş Milletler adına Arzu Karasu, Uluslararası Af Örgütü'nün yerli ve yabancı temsilcileri yer aldı.
Mustafa Yeneroğlu - 25.10.2017
Büyükada" Davası Başladı
Tarafların avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmaya, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HDP Milletvekili Garo Paylan, eski Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu, Almanya ve Fransa'nın Başkonsolosları ve Rakel Dink ile çok sayıda yabancı basın mensubu da izleyici olarak katıldı.
Mustafa Yeneroğlu - 15.10.2017
Strazburg'da Eyüp Sultan Camisi'nin Temeli Atıldı
Törene, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Fransa İslam Konseyi (CFCM) Başkanı Ahmet Oğraş, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Doğu Fransa Bölge Valisi Jean-Luc Marx, Strazburg Belediye Başkanı Roland Ries, Fransız Senatör Fabienne Keller, Türkiye'nin Strazburg Başkonsolosu Özgür Çınar ile diğer misyon temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Mustafa Yeneroğlu - 15.10.2017
Strazburg'daki Eyüp Sultan Camisi Temel Atma Töreni
İslam'ın barış dini olduğunu vurgulayan Bozdağ, terörü ve şiddeti desteklemesinin, prim vermesinin asla söz konusu olmadığına dikkati çekti. Şiddet, terör ve öldürmenin İslam ile yan yana getirilemeyeceğini belirten Bozdağ, şöyle devam etti: "Bugün DEAŞ terör örgütü, FETÖ, El Kaide terör örgütü, Boko Haram terör örgütü ve İslam'ı istismar eden terör örgütlerinin tamamı İslam'a ve Müslümanlara düşmanlık yapıyorlar. DEAŞ ve diğer terör örgütlerine baktığınız zaman yaptıkları terör eylemleri, Müslümanlığın, İslam'ın kabul edeceği bir şey olmadığı gibi insanlığın da kabul edeceği bir şey değildir. Çok net söylüyorum, bu terör örgütleri şeytanların dahi gıpta ettiği terör örgütleridir. Çünkü şeytanlar bir araya gelseler, 'İslam'dan ve Müslümanlardan bütün insanları hatta Müslümanları soğutmak, nefret ettirmek, düşmanlaştırmak için bir organizasyon yapalım' deseler belki DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, FETÖ gibi bir organizasyon ortaya çıkardı. Onun için bu terör örgütleri en büyük zararı Müslüman'a, İslam'a veriyorlar." DEAŞ'ın yapılan mücadeleye rağmen hala varlığını devam ettirdiğine dikkati çeken Bozdağ, bu terör örgütüne kimin silah verdiğinin bilindiğini, el altından silah verenler oldukça örgütle mücadelenin başarılı şekilde yürütülemeyeceğini söyledi - " Terör Türkiye'ye zarar veriyorsa zarar verenler değişik başkentlerde ağırlanıyor" DEAŞ'e karşı ABD'nin PYD/YPG ile beraber mücadele ettiğini anımsatan Bozdağ, bir terör örgütünü defetmek için başka terör örgütleriyle iş birliği yapılamayacağını dile getirdi. Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Terörle etkili ve netice alıcı mücadelenin yolu uluslararası iş birliği ve dayanışmayla olur. Ülkeler iş birliği ve dayanışma içerisinde olsunlar sonu gelmeyecek, bitirilmeyecek terör örgütü yoktur. Eğer iş birliği ve dayanışmayla mücadele yaparsak hiçbir yerde bunlar eylem koyamaz ama ne yapılıyor, zarar verilen ülkelere göre baklıyor. Terör Türkiye'ye zarar veriyorsa, zarar verenler değişik başkentlerde ağırlanıyor. FETÖ şu anda gittiği her yerde Türkiye aleyhine faaliyette bulunduğu için el üstünde ağırlanıyor, PKK, DHKP-C el üstünde ağırlanıyor. Neden? Türkiye'ye zarar verdiği için. O zaman uluslararası terörle nasıl mücadele edeceğiz? İş birliği, dayanışma içerisinde teröre karşı nasıl netice alacağız? Terörü sona erdirmenin tek çaresi var. O da samimi ve cesur uluslararası iş birliği ve dayanışma ile hareket edersek bunu sona erdiririz. Eğer samimi, cesur, uluslarası iş birliğini yapamazsak terör can yakmaya, can almaya bundan sonra da devam eder." "Hakikat en sonunda yalan ve iftirayı yenecek" Türkiye aleyhine yalan ve fitne üzerine kurulu algılar yaratılmaya çalışıldığına işaret eden Bozdağ, bu algılara karşı hakikatin egemen olması için yoğun mücadele ettiklerini bildirdi. Hakikatin eninde sonunda yalan ve iftirayı yeneceğine dikkati çeken Bozdağ, şunları kaydetti: "Türkiye ile ilgili Batı'da pek çok kirli algı var. Türkiye'de güvenlik olmadığına dair. Türkiye'deki güvenlik Strazburg'daki güvenlik nasılsa aynıdır. Paris ne kadar güvenliyse Türkiye'de Ankara o kadar güvenlidir. Türkiye ile ilgili ne duyarsanız bir de Türkiye'den o bilgileri teyit edin. Acaba doğru mudur, eğri midir? Göreceksiniz ki pek çoğu yalan iftira. Olmadık şeyler maalesef Türkiye aleyhine algı oluşturmak için kullanılıyor. Avrupa'da ağırlanan DHKP-C'li, PKK'lı ve FETÖ'cü teröristler her yerde kravatlarıyla beraber dolanıyorlar ve her yerde Türkiye'nin aleyhine kanaat oluştumak için yarış içindeler. Gazetelere, televizyonlara, yorumculara para veriyorlar, siyasilere para aktarıyorlar Türkiye'nin aleyhine bir cümle, laf ettirmek, bir raporun altına imza attırmak için. Raporları hazırlıyorlar, götürüp veriyorlar, altına sen sadece imzanı atıyorsun. O raporu sonra alıp değişik sivil toplum kuruluşlarına, partilere, uluslararası örgütlere, 'falan meşhur zatın raporu' diye gönderiyorlar. Çok net bilgilere sahip olarak söylüyorum. Raporu hazırlayanın adının olduğu, imza atacağı ve imza attığı yer dışında raporun içeriğinden haberi yok. Böylesine kirli bir operasyonla Türkiye karşı karşıya." Törene, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Yeneroğlu Haberleri | Mustafa Yeneroğlu Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Mustafa Yeneroğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Yeneroğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Müslümanlara Saldırılar Artık Çekilemez Hale Geldi'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 14:38:00. #1.15#
title