MUSTAFA UYSAL HABERLERİ

Mustafa Uysal haber, Mustafa Uysal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Uysal - 12.12.2017
Uysal'dan Dünya Şampiyonu Eroğlu'na Daire Sözü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın, 50 metre sırtüstünde de bronz madalya alan Beytullah Eroğlu'na bir daire hediye etme sözü verdi.
Mustafa Uysal - 6.12.2017
Yalıtımla Doğalgaz Tüketiminde Tasarruf
Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal, Dağ-Der Kültür Merkezinde "Türkiye'de Enerji Verimliliği" konulu sunum gerçekleştirdi.
Mustafa Uysal - 27.11.2017
Fetö'nün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni İşgali Davası
? Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işgali ve burada çıkan olaylarda Prof. Dr. İlhan Varank'ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin şehit edilmesiyle ilgili tutuklu 50 askerin yargılanmasına başlandı.
Mustafa Uysal - 24.11.2017
İbb Başkanı Uysal'dan Sultangazi'ye Ziyaret
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı makamında ziyaret etti.
Mustafa Uysal - 20.11.2017
Kültür Konseyi Derneğinden Belediyeye Ziyaret
Eriş, Kültür Konseyi Derneğinin Afyonkarahisarlı üyesi Mustafa Uysal ile Belediye Başkanı Çoban'a nezaket ziyaretinde bulunarak, görüş alışverişinde bulundu.
Mustafa Uysal - 12.11.2017
39. İstanbul Maratonu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul'un organize ettiği Vodafone 39. İstanbul Maratonu'na Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı.
Mustafa Uysal - 11.11.2017
Malkara'da Kurtuluş Kupası
Malkara'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvası, Mustafa Uysal İlkokulu bahçesinde bulunan halı sahada, Şair Nevi İlkokulu ile Hüseyin Köse İlkokulu arasında oynanan müsabakayla sona erdi.
Mustafa Uysal - 10.11.2017
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
İstanbul Valiliği, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılında anma programı gerçekleştirdi.
Mustafa Uysal - 8.11.2017
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal: (2)
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Çekmeköy metrosuna ilişkin, "Şu anda testler bitti ve sertifikası alınması gerekiyor.
Mustafa Uysal - 8.11.2017
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal: (1)
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, "İstanbul'da yenileme ihtiyacı olan yapı sayısı yüzde 70-80 oranında.
Mustafa Uysal - 8.11.2017
Toplanan Verginin Yüzde 22'si Büyük Mükelleflerden
'Vergi Suçları' başlıklı panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Bülent Sarıgül'ün yanı sıra İstanbul 9'uncu Vergi Mahkemesi Başkanı Bülent Dağ, İVM (İstanbul Vergi Merkezi) Başkanı Prof. Dr. Hakan Üzeltürk, Eski Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal, eski Danıştay Başsavcısı Turgut Candan ve Sorbonne Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Mustafa Uysal - 7.11.2017
Verginin Yüzde 22'si İstanbul'dan"
"6183 sayılı kanunda da birkaç maddemiz mesela cezayla alakalı" Vergi suçlarının cezalardan bağımsız düşünülemeyeceğini aktaran Sarıgül, vergi suçlarının Vergi Usül Kanunu'nyla düzenlendiğini kaydetti. Sarıgül şöyle konuştu: "Başka kanunlarda da vergi suçlarına yönelik maddeler bulunabilir ama esas itibarıyla Vergi Usül Kanunu bunları düzenlemiştir. 6183 sayılı kanunda da birkaç maddemiz mesela cezayla alakalıdır. Ödeme dönemi süresinde ödenmez ise, örneğin mal bildiriminde bulunmazsanız 10 gün hapisle tazyik olunabiliyorsunuz. Bu suç mudur, kabahat midir veya yaptırım mıdır o ayrıca bir tartışma konusu ama hürriyeti bağlayıcı bir cezaya yol açan bir davranış. Vergi Usül Kanunu'ndaki suç ve cezalara baktığımızda vergi ziyaı doğuran fiiller, usülsüzlük cezaları var ama suç deyince en önemlisi bizim 359 dediğimiz, Vergi Usül Kanunu madde 359 dediğimiz Kaçakçılık Suçları hep ön plandadır. Uygulamada da hep bunlarla uğraşırız. Vergi ziyaı fiilinin yaptırımı sonuçta parasaldır, farklı ceza miktarları vardır, uzlaşması, yargısı bellidir. Ancak hürriyeti bağlayıcı cezalar bağlamında 359 ve müteakip maddelerimiz vardır." Sarıgül, vergi kaçakçılığı suçlarının yanında vergi mahremiyetini ihlal suçunun da bulunduğunu belirterek, "Bunları ihlal edenlere de hapis cezası verilebiliyor. Mükellefin özel işlerini yapan memurlara verilecek cezalar bir başka suç. Hürriyeti bağlayıcı fiillerden yine." ifadelerini kullandı. Dairenin en yoğun faaliyet gösterdiği konu başlığını anlatan Sarıgül, şöyle konuştu: "Kaçakçılık suçları ve cezaları bizim pratikte en fazla uğraştığımız şeyler. Bunlar tutulması ve saklanması gereken defter ve belgelerle alakalıdır. Bunlar muhasebe hilesi yapmak, defter ve belgeleri tahrif etmek, istendiğinde varlığı belli olan defter ve belgeleri gizlemek ve sahte belge,muhteviyat itibarıyla yanıltıcı belge kullanmak... Bunlar 359'un birinci bölümünde sayılan suç tipleri... Bunlara hapis cezası öngörülmüş." "Vergi cezaları konusunda bir tezat her daim var" Paneli organize eden İstanbul Vergi Merkezi'nin (İVM) başkanı Prof. Dr. Hakan Üzeltürk ise İVM'nin bir düşünce kuruluşu olduğunu belirterek, vergi konusunda bilimsel temelli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Türk vergi hukukunda çeşitli sorunlar bulunduğunu anlatan Üzeltürk, "Vergi Usül Kanunu'nun tasarısı ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı, 'Biz kabahatler kanununu dikkate almayacağız, vergi suçları olarak devam edeceğiz.' açıklamasıyla şu anda nasıl bir ayrım yapılacağı bir parça netleşmiş durumda ama vergi cezaları konusunda bir tezat her daim var." ifadelerini kullandı. "Kabahatler Kanunu ve Usül Kanunu'nun uyuşmazlığını çözersek sorunların çoğunu çözeriz" Eski Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal'ın yönettiği panelde konuşan eski Danıştay Başsavcısı Turgut Candan, vergi cezalarında güncel sorunlara ilişkin, "Kabahatler Kanunu ve Usül Kanunu'nun uyuşmazlığını çözersek vergi cezaları alanında sorunların çoğunu çözeriz.
Mustafa Uysal - 6.11.2017
Ereğli Belediye Başkanı Uysal'dan İstifa Haberlerine Tepki
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sosyal medyada kendisine yönelik "istifa edecek" iddialarına tepki gösterdi.
Mustafa Uysal - 3.11.2017
Kahraman'dan Uysal'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.
Mustafa Uysal - 3.11.2017
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Gençlerle Buluştu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Gençlik Meclisi Vizyon Toplantısı'nda gençlerle bir araya geldi.
Mustafa Uysal - 2.11.2017
10. Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ulaşımın artık bir medeniyet ve kültür demek olduğunu belirterek, "İstanbul aslında kendisi bir ulaşım köprüsü. Asya ile Avrupa buluşmasının adıdır İstanbul. Tabii aynı zamanda bir kültür köprüsüdür.
Mustafa Uysal - 31.10.2017
Marmara Belediyeler Birliği'nin Yeni Başkanı Uysal Oldu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildi.
Mustafa Uysal - 29.10.2017
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Ereğli ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde karma resim sergisi açıldı.
Mustafa Uysal - 28.10.2017
Fener Alayında 600 Metrelik Türk Bayrağı Açıldı
Antalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayında, 600 metrelik Türk bayrağı taşındı.
Mustafa Uysal - 27.10.2017
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal Açıklaması
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar Meydanı'nı genişletme çalışmalarını zorunluluktan kaynaklandığını belirterek, "Kuşkonmaz Camisi korunuyor, önü kapatılmayacak ve genişleme kazıklarla değil dubalarla olacak.
Mustafa Uysal - 27.10.2017
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, tüm Antalyalılar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Mustafa Uysal - 15.10.2017
Mahalle Sakinleri Kaza Sonrası Yolu Ulaşıma Kapattı
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, hafif ticari aracın çarptığı kadının yaralanmasının ardından mahalle sakinleri, kazaya tepki olarak Ereğli-Zonguldak karayolunu trafiğe kapattı.
Mustafa Uysal - 6.10.2017
Balık Tutmak İsterken Kendini Avladı
İlçeye bağlı Limonlu Mahallesi'nde balık tutmak için suya giren 36 yaşındaki Mustafa Uysal, suya atlarken dengesini kaybedince piminden çıkan zıpkın koluna saplandı.
Mustafa Uysal - 3.10.2017
Cumhurbaşkanlığından Eyüp Sultan'da Aşure İkramı
Cumhurbaşkanlığınca 13 ilde aşure dağıtılması etkinliği kapsamında, Eyüp Sultan’da vatandaşlara aşure ikram edildi.
Mustafa Uysal - 3.10.2017
Belediye Başkanı Uysal'dan Zgc'yi Ziyaret
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni (ZGC) ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Uysal Haberleri | Mustafa Uysal Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Mustafa Uysal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Uysal kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti İstanbul İl Başkanı'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 22:37:44. #1.15#
title