Mustafa Tepe Haberleri

Mustafa Tepe haber, Mustafa Tepe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Tepe - 09.11.2015
Organ Bağışı Haftası
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, "Rize, 1275 bağışçı sayısıyla Türkiye genelinde 31. sıradayken organ bağışı konusunda yapılan çalışmalar neticesinde 25. sıraya yükselmiştir" dedi.
Mustafa Tepe - 06.11.2015
Rize'de, "Yetişkinlerde İleri Yaşam Desteği" Eğitimi Düzenlendi
İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, eğitimin amacının, personelin yetişkin hastalara yönelik teorik ve pratik bilgi, becerilerini artırmak olduğunu söyledi.
Mustafa Tepe - 03.11.2015
Rize'de, "Sağlıklı Yaşam" Yürüyüşü Düzenlendi
İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık, güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanı sıra kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığının açıkça bilindiğini söyledi.
Mustafa Tepe - 28.10.2015
Sağlık Çalışanlarından Terör Tepkisi
Basın açıklamasına, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.
Mustafa Tepe - 28.10.2015
Rize'de Evde Sağlık Hizmeti Alan Hastalar Oy Kullanabilecek
Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların, istemeleri durumunda sağlıklarını riske atmadan oy kullanmaları için gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, "Rize Sağlık Müdürlüğünce evde sağlık hizmetli alan ve isteyen hastaların oy kullanabilmesi için evde sağlık hizmetleri birimleri vasıtasıyla duyurular yapılmış olup il genelindeki isteklilerin isimleri ve adresleri belirlendi" dedi.
Mustafa Tepe - 08.10.2015
Rize'de "Yenidoğan Canlandırma" Programı
Rize'de, sağlık çalışanlarına yönelik "Yenidoğan Canlandırma" eğitim programı organize edildi.  Rize Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi açılış toplantısına, Sağlık İl Müdürü Mustafa Tepe, il genelinde doğumhanelerde ve yenidoğan ünitelerinde görev yapan doktor, hemşire, ebe ve çocuk anestezi uzmanları katıldı.
Mustafa Tepe - 07.10.2015
Rize'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi
Rize'de, fiziksel aktivitenin öneminin vurgulanması, toplumsal bilinç oluşturulması, günlük hayata fiziksel aktiviteyi yerleştirme hedefine ulaşılması amacıyla "Sağlık İçin Hareket Et" temalı sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.
Mustafa Tepe - 07.10.2015
Emzirme Haftası
Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, anne sütünün, bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamanın yanında aile ve ülkeye sosyal ve ekonomik getirileri olan ideal ve vazgeçilmez bir besin kaynağı olduğunu belirtti.
Mustafa Tepe - 05.10.2015
Rize'de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı
Bisiklet dağıtım törenine katılan Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, obezitenin genel anlamda sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olduğunu belirterek, "Bu durumun en önemli iki sebebi ise hareket azlığı ve dengesiz beslenmedir" dedi.
Mustafa Tepe - 17.09.2015
Dünya Alzheimer Günü
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, alzheimer hastalığından korunmak için zihnin aktif tutulması gerektiğini ifade etti.
Mustafa Tepe - 11.09.2015
Rize'de, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi
İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetlerinin artırılarak sürdürülmesi için sağlıklı yaşam yürüyüşleri düzenlediklerini söyledi.
Mustafa Tepe - 09.09.2015
Halk Sağlığı Haftası
Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, birçok hastalıktan korunmak için sağlıklı beslenmek, hareketli bir yaşam tarzı benimsemek, sigara ve alkolden uzak durmak gerektiğini bildirdi.
Mustafa Tepe - 08.09.2015
Rahim Ağzı Kanserinde Erken Teşhisin Önemi
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kadınları, 20-80 yaş arasında görülebilen rahim ağzı (serviks) kanserinde erken teşhis için mutlaka test yaptırmaya davet ettiklerini bildirdi.
Mustafa Tepe - 02.09.2015
Rize Sağlık Müdürü Tepe Açıklaması
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, vatandaşlara, 19 acil yardım istasyonu ve 46 acil yardım ambulansı ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verdiklerini bildirdi.
Mustafa Tepe - 24.08.2015
Rize'deki Sağanak
Rize Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, yaşanan heyelan ve su taşkınları sonrasında içme suyu ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Mustafa Tepe - 20.08.2015
Çayeli'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi
Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, "Fiziksel aktivitenin arttırılması sadece bireysel değil toplumsal bir sorun olup toplum tabanlı, çok sektörlü, multidisipliner ve kültürel yaklaşım gerektirmektedir.
Mustafa Tepe - 19.08.2015
Umke Personeline Sahra Hastanesi Eğitimi Verildi
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, sekiz ayrı parçadan oluşan çadırın bir bütün olarak kullanılabileceğini ve her bir parçasının 60 metrekareden oluştuğunu söyledi.
Mustafa Tepe - 15.08.2015
Boğulmak Üzere Olan Kişiyi Ambulans Şoförü Kurtardı
Gence ulaştığında kendinde olmadığını ve bilincinin kapalı olduğunu söyleyen Kopuz, şöyle devam etti: "Oraya gittiğimizde çevredeki vatandaşlar çok telaşlıydı. İyi yüzme bilen kimse de yoktu. Cesaret edemediler. Kaybolan birini kurtarmak için o an hiçbir şey düşünmeden direkt suya atladım. İyi yüzme bilmemin cesaretiyle boğulan genci kurtarmak için denize girdim. Olay yerine ekip olarak erken varmamızın da çok etkisi oldu. Çünkü çocuk en fazla 5- 6 dakika kaldı diye tahmin ediyorum. Biz hastaneye ulaştırdıktan sonra kendine gelmişti. Tedavisine devam ediliyor. İnşallah tam anlamıyla sağlığına kavuşur. Allah yardımcısı olsun." Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe de örnek bir davranış gösteren başta Kopuz olmak üzere, sağlık ekibine teşekkür etti.
Mustafa Tepe - 13.08.2015
Rize'de "Koca Ciğer Projesi" Uygulanıyor
Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı tarafından akciğer kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan "Koca Ciğer Projesi"nin Rize'de uygulanmaya başlandığını belirtti.
Mustafa Tepe - 08.08.2015
Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 9 Yaralı
Kazada, sürücüler ile araçlarda bulunan, Ayşegül Terazi (30), Selahattin Uykun (31), İshak Tepe (3), Muhammet Mustafa Tepe (5), Fatma Tepe (27) ve isimleri öğrenilemeyen 2 kişi daha yaralandı.
Mustafa Tepe - 05.08.2015
Rize İl Sağlık Müdürü Tepe Açıklaması
Rize İl Sağlık Müdürü Dr Mustafa Tepe, "Son günlerde havaların belirgin olarak ısınması ile birlikte il genelinde özellikle ishal vakalarında belirgin bir artış yaşanmaktadır.
Mustafa Tepe - 23.07.2015
Zara Belediyespor'da Olağanüstü Kongre
Açık oylamada Erhan Ekici ikinci kez başkanlık görevine getirildi. Yönetim kurulunda, Şerafettin Yıldırım, Ahmet Bağce, Semih Selman Bozkurt, Mustafa Tepe, Ömer Kurt, Ömer Karakuş, Gökhan Gökçe, Hasan Hüseyin Dönmez, Erdoğan Kalkan, Servet Okur, Mehmet Aydınay, Yaşar Okçuoğlu, Emrah Sel, Cemalettin Temur, Ahmet Yüksel, Abdulkadir Arslan, Zeki Şimşek, Erdoğan Toprak, Ahmet Kurt ve Tayfun Çataltepe yer aldı.
Mustafa Tepe - 22.07.2015
Rize'de Kanser Tarama Faaliyetleri
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Rize'de erken teşhisi mümkün olan meme, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanserlerine yönelik geniş kapsamda ücretsiz tarama faaliyeti başlatıldığını bildirdi.
Mustafa Tepe - 03.07.2015
İşitme Engelli Vatandaşlar, Sms ile Bilgi ve Tıbbi Hizmet Alabilecek
İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe yaptığı açıklamada, işitme ve konuşma engelli vatandaşların cep telefonu ve SMS ile bilgi edinmek ya da tıbbi hizmet almak için sadece kayıt olmalarının yeterli olacağını söyledi.
Mustafa Tepe - 05.06.2015
Yatalak Hastaların Oy Kullanması Sağlancak
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmetleri alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların istemeleri durumunda sağlıklarını riske atmadan oy kullanmaları için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.
Mustafa Tepe - 04.06.2015
Rize'de Öğrencilere Yöneliik Sağlık Taraması
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, "İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile 60 ayını doldurmuş tüm ana sınıfı öğrencilerine ağız diş sağlığı taraması ve flor vernik uygulaması yapılıyor" dedi.
Mustafa Tepe - 20.05.2015
Rize'de, Kalın Bağırsak Kanseri Taraması Yapılıyor
Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, "Kalın bağırsak kanseri istatistiklere göre en sık görülen beş kanserden biridir ve en sık görülme yaşı da 50 yaşından sonradır.
Mustafa Tepe - 18.05.2015
Rize'de Kuran Kurslarına Yönelik Sağlık Eğitimi Verildi
Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, kişilerin sağlıklı yaşam alışkanlıklarını kazanmaları ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi için farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, il merkezindeki 12 gündüzlü Kuran kursunda eğitim verdiklerini söyledi.
Mustafa Tepe - 12.05.2015
Hemşireler Günü
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Hemşireler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Mustafa Tepe - 07.05.2015
Rize'de, "Sağlıklı Yaşam" Yürüyüşü Yapıldı
İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, fiziksel aktivite yetersizliğinin, kişinin birçok hastalık açısından risk altında bulunmasına neden olduğunu söyledi.
Mustafa Tepe - 05.05.2015
5 Mayıs Dünya Astım Günü
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, "5 Mayıs Dünya Astım Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.
Mustafa Tepe - 04.05.2015
Rize'de Kanser Tarama Seferberliği
Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, "Kanser ne kadar erken teşhis edilirse tedavi başarısı ve hatta yüzde yüz tedavi şansı o kadar yüksek olur" dedi.
Mustafa Tepe - 26.04.2015
Rize'de Dağcılık Temel Eğitim Kampı
Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, kampa katılanlara 3 gün boyunca teorik eğitimin yanı sıra pratik ve uygulamalı eğitimler ile arazi ve coğrafyayı tanıma ve temel sağlık eğitimi verileceğini ifade ederek, "Ayrıca doğa eğitimiyle ilgili bir faaliyet yürütüleceğini görüyoruz.
Mustafa Tepe - 18.04.2015
Rize'de, Dağcılık Temel Eğitim Kampı Düzenlenecek
Muradoğlu, temel eğitim kampında Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe'nin de ilk yardım eğitimi vereceğini sözlerine ekledi.
Mustafa Tepe - 17.04.2015
Yatağa Bağımlı Hastalara Karyola Desteği
Karyolaların teslimi için Rize Valiliği önünde düzenlenen törene, Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Ekşioğlu Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Basın ve Medya Sorumlusu Necati Selvitop ile diğer ilgililer ve hasta yakınları katıldı.
Mustafa Tepe - 14.04.2015
Rize'de "Pembe Aslında Siyahtır" Tiyatro Oyunu Sahnelenecek
Halk Sağlığı Müdür Vekili Mustafa Tepe, gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak için eğitim, seminer, bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra madde bağımlılığıyla mücadeleye yönelik farkındalık çalışmaları yapıldığını belirtti.
Mustafa Tepe - 08.04.2015
Rize'de Sağlık Personeline Çilyad Eğitimi Verildi
Eğitime, acil sağlık hizmetleri istasyonlarında görev yapan 25 sağlık personeli katıldı. Eğitim sonunda kursiyerlere İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe tarafından katılım belgesi verildi.
Mustafa Tepe - 23.03.2015
Şifa Veren Ele Vefa Projesi
Ziyarete İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Gökhan Demiral ile diğer ilgililer katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Tepe Haberleri | Mustafa Tepe Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Mustafa Tepe haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Tepe kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkan Culha Kıbrıs'a Gitti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 02:06:04. #1.14#
title