MUSTAFA KEMAL ATATÜRK HABERLERİ

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK HABERLERİ

Mustafa Kemal Atatürk haber, Mustafa Kemal Atatürk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Denizli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
Denizli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Kocaeli'de Öğretmenler Günü, törenle kutlandı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, yaptığı konuşmada, 24 Kasım'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği gün olduğunu belirterek, "Aynı zamanda biz bugünü Öğretmenler Günü olarak da kutluyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Bakan Selçuk, "Öğretmen Yetiştirmenin Dünü, Bugünü, Yarını" panelinde konuştu Açıklaması
Çocukların hayatına dokunan öğretmenleri yetiştiren öğretmenlerin vazifesinin önemini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti: "Çünkü öğrencileri yetiştiren öğretmenleri yetiştirmenin ayrı bir bakış açısı, ayrı bir vazifesi, sorumluluğu var. Bu sorumluluğu hepimiz yıllardır şerefle taşıyoruz ve bu yıllar boyunca da Öğretmenler Günü'nde bir kez daha hatırlayarak bu vazifemizi yeniden anlamlandırmaya çalışıyoruz. Hepimizin bu duygular içinde olduğu böyle bir günde, öğretmenliği daha da geliştirmek, öğretmenliğin itibarını yükseltmek, öğretmenlerimizle beraber kol kola, omuz omuza bu ülkenin geleceğini aydınlatmak elbette vazifemiz. Bu vazifemizi, aslında 200 senedir öğretmenliğin yeniden inşası noktasında, bu ülkenin tarihinde, coğrafyasında görüyoruz." Bakan Selçuk, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün ilgilendiği Gazi Eğitim Fakültesini, Türkiye'nin geleceğinin inşasındaki yapı taşlarından birisi olarak gördüğünü kaydederek, "Gerçek bir zaferin eğitimli insan gücü ile sağlanacağını bilen Başöğretmen Atatürk, Cumhuriyet'in kurucu kadrosuyla beraber, toplumun ve çağın ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir eğitim sisteminin kurulmasında terbiyenin, eğitimin önemini gayet iyi biliyordu ve bu noktada ciddi adımlar attı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğretmenler Günü mesajı
Öte yandan, bu yıl tüm dünyayla beraber ülkemizi de olumsuz etkileyen korona virüs salgını sebebiyle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi çevrimiçi olarak devam ettiriyoruz. Öğretmenlerimizin yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de görevlerini büyük bir özen ve özveriyle yürüttüklerine inanıyorum. Kovid-19 salgınına kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, tedavileri devam eden öğretmenlerimize acil şifalar diliyorum. Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, tüm eğitim öğretim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ediyorum.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Eğitimin sadece kalkınmanın ve gelişmenin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değer olduğunu aktaran Altuğ, şu ifadeleri kullandı: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısında konuştu: (3)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın, televizyona çıkıp Sorosçu Osman Kavala ile terörist Demirtaş'a güzellemeler yapması, kelimenin tam anlamıyla çarpıklık, hatta ahmaklıktır.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Yılmaz, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan ve hayatını kaybeden öğretmenleri rahmet ve minnetle andığını aktardı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
NKÜ Rektörü Şahin'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Öğretmenlerin iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, başkasının hakkını gözeten ve koruyan, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmelerinin geleceğe yapılacak en büyük yatırım olduğunu vurgulayan Şahin, şunları kaydetti: "Ahlaki terbiye ve vicdani değerlerle donatılarak eğitilmiş bir insanın tüm dünyayı değiştirme kudretine sahip olabileceğini en iyi bilenler öğretmenlerdir. Tüm öğretmenlerimiz ve aziz milletimizin bu anlamlı gününü kutluyor; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla yad ediyor; hayatına devam etmekte olan öğretmenlerimize de sağlıklı ve güzel günler diliyorum.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen törenle kutlandı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Halkapınar'da Öğretmenler Günü buruk kutlandı
Halkapınar'da "Öğretmenler Günü" düzenlenen törenlerle kutlandı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Çay'dan kısa kısa
Çay'da 24 Kasım Öğretmenler Günü, törenle kutlandı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Derebucak ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Beyşehir ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Urla'da Öğretmenler Günü kutlandı
Urla ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Çavuşoğlu, Türkiye'nin, odağında insana hizmet anlayışı ile her yerde öngörülü, etkili olduğunu vurgulayarak, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Yurtta sulh, cihanda sulh" temel ilkesi doğrultusunda, bölgesinde ve ötesinde barış, istikrar, refaha aktif katkılarda bulunduklarını anlattı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü, Yalıhüyük'te törenle kutlandı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Galatasaray ve Fenerbahçe, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı
Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını verdiği gün. Geleceğimize ışık tutan, ulusumuzun teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi fedakarca hayata hazırlayan, dünyanın en kutsal vazifesini yapan öğretmenlerimizin günü. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Öğretmenlerin, bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olduğuna dikkati çeken Şimşek, şunları kaydetti: "Ailemizden sonra bizlere hayatı öğreten, ülkemizin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine her köşesinde büyük bir özveriyle çalışan, sadece okumayı ve yazmayı değil, ruh güzelliğimizi de ortaya çıkaran, sevgisini ve şefkatini esirgemeyen, tüm öğrencilerini kendi evladı gibi bağrına basan kıymetli öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde taht kurmuşlardır. Başta cumhuriyetimizin kurucusu ve başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmelerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Karakeçili'de Öğretmenler Günü kutlandı
Karakeçili ilçesinde 24 Kasım Öğretmen Günü kutlandı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü
Geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sinin, ülkenin her köşesinde görev yapan öğretmenlerin omuzlarında yükseleceğini vurgulayan Arı, şunları kaydetti: "İlk emri, 'oku' olan bir dinin mensupları olan bizler için öğrenmenin ve öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Büyük milletimizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, her şartta ve koşulda yetiştirmeyi amaç edinerek, milletimizin maddi ve manevi gelişmişlik düzeyini, varlık ve bekasını yükseltecek beşeri gücün en büyük mimarı, elleri öpülesi değerli öğretmenlerimizdir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' sözünde de ifade ettiği gibi öğretmenler, sadece bugünün değil, geleceğin de mimarlarıdır.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
Hizan Kaymakamı Yelek'in, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Evrensel doğruları öğreten, aidiyeti güçlendiren, bilgiye erişilmesine ve kullanılmasına rehberlik eden öğretmenlere sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkir olduklarını ifade eden Yelek, şunları kaydetti: "Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh hale gelerek çağdaş ülkeler arasında hak ettiği yerini alması ancak ve sadece sizlerin fedakarca bilgi üretmeniz ve çocuklarımıza, gençlerimize aktarmanızla mümkün olabilecektir. Dolayısıyla sizler dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundasınız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 'Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir' diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün siz öğretmenlerimiz olduğuna işaret etmiştir.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanı Nevzat Pakdil, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.
Mustafa Kemal Atatürk - 24.11.2020
TÜ Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu: "İyi yetişmiş nesillerin gerçek mimarı öğretmenlerdir"
Yarınlara güvenle bakmamızı sağlayan taze fidanların yetişmesinde eşsiz emekleri bulunan, bilim ve irfanın timsali tüm öğretmen ve akademisyenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü içtenlikle kutluyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi ise rahmet ve minnetle anıyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Kemal Atatürk Haberleri | Mustafa Kemal Atatürk Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Mustafa Kemal Atatürk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Kemal Atatürk kimdir, hayatı ve biyografisi. Çavuşoğlu: (Kovid-19) 141 ülkeden 100 bini aşkın vatandaşımızın yurda
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 09:08:39. #1.14#
title