MUSTAFA KARA HABERLERİ

Mustafa Kara haber, Mustafa Kara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Kara - 3.5.2018
Yakup Cem Koleksiyonu Sergisi Açıldı
Sergide 28 eser yer alıyor Serginin Mustafa Kara'ya ait koleksiyondan yola çıkarılarak hazırlandığına işaret eden Kula, koleksiyonerlerin bu anlamda sanatçıyı ve eserleri ile ortaya koyduğu anlayışı himaye etmelerinin önemli olduğunu vurguladı.
Mustafa Kara - 2.5.2018
Afyonkarahisar Film Festivali Başlıyor
'ÖDÜLLÜ FİLMLER ÜCRETSİZ İZLENEBİLECEK' Festival Direktörü Süleyman Civliz de Afyonkarahisar'ın geleneğine, kültürüne de yakışır bir festival yapabilmek için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Festivalimize sayılı günler kaldı. Güzel içerikler hazırladık. Halkımızın ilgisini çekecek, burada bir sinema havası estirecek etkinlikler tasarlandı. Ulusal ve uluslararası alanda ödül almış olan 3 uzun metrajlı film Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday' filmi, Derviş Zaim'in 'Rüya' filmi ve Mustafa Kara'nın 'Kalandar Soğuğu' filmleri 4 Mayıs tarihinde farklı seanslarda ücretsiz olarak gösterilecek.
Mustafa Kara - 2.5.2018
Dha Yurt Bülteni - 10
Tutulmaz, şöyle dedi: "Bu çalışmalarımızın tek gayesi var o da ilimizin tanıtılması, ilimizin marka şehir haline getirilmesidir. Her türlü fuar, sempozyum, çalıştay ve festivaller bu amaca yöneliktir. Cuma, cumartesi ve pazar günlerini kapsayacak şekilde 3 günlük bir Film Festivali düzenliyoruz. 3 günlük süreçte ilimizde kısa film festivali gerçekleştirilecektir. Festival kapsamında yapılan yarışmada 300'ün üzerinde kısa film başvurusundan 20'si değerlendirmeye alınmış, diğerleriyle ilgili de önemli gösteriler olacaktır. Ödüllü filmler ve 20 kısa film festival kapsamında izleyiciyle buluşacak. Yücel Çakmaklı'nın filmleri de ayrı bir gösterimle izleyicilerle buluşacak. İlimiz 3 gün boyunca sinemaya doyacaktır. Halkımızı bu üç gün boyunca tüm etkinliklerde yanımızda görmek istiyoruz." 'ÖDÜLLÜ FİLMLER ÜCRETSİZ İZLENEBİLECEK' Festival Direktörü Süleyman Civliz de "Afyonkarahisar'ın geleneğine, kültürüne de yakışır bir festival yapabilmek için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Festivalimize sayılı günler kaldı. Güzel içerikler hazırladık. Halkımızın ilgisini çekecek, burada bir sinema havası estirecek etkinlikler tasarlandı. Ulusal ve uluslararası alanda ödül almış olan 3 uzun metrajlı film Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday' filmi, Derviş Zaim'in 'Rüya' filmi ve Mustafa Kara'nın 'Kalandar Soğuğu' filmleri 4 Mayıs tarihinde farklı seanslarda ücretsiz olarak gösterilecek.
Mustafa Kara - 2.5.2018
Afyonkarahisar Film Festivali'ne Doğru
Festivalde üç uzun metrajlı filmin yer alacağını aktaran Civliz, "Bunlar ulusal ve uluslararası alanda ödül almış filmler. Semih Kaplanoğlu'nun Buğday, Derviş Zaim'in Rüya ve Mustafa Kara'nın Kalandar Soğuğu filmleri, Afyon Park Cinemaximum'da 4 Mayıs'ta farklı seanslarda ücretsiz olarak gösterilecek.
Mustafa Kara - 30.4.2018
Tyb Kuruluşunun 40. Yılında 40 Ödül Verdi
"40. Yıl Vefa Gecesi" kapsamında ayrıca yönetmen Necip Sarıca, Süleymaniye Kütüphanesi eski müdürü Dr. Nevzat Kaya, ressam İlhami Atalay ve Devrim Erbil, mimar Sinan Genim, felsefe tarihçisi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi, sanat tarihçisi Prof. Dr. Haşim Karpuz ile Semavi Eyice, klasik Türk müziği sanatçısı Alaeddin Yavaşça, müzisyen, yazar ve şair Prof. Dr. Şahin Uçar, halk müziği sanatçısı Aysun Gültekin, hat sanatçısı Hasan Çelebi, Türk hat sanatı üzerine araştırmalarıyla bilinen Prof. Dr. Uğur Derman ve Türk tezhip sanatı ustası ve araştırmacısı Prof. Dr. Fatma Çiçek Derman, yazar Doç. Dr. Emin Işık, kültür tarihçisi ve araştırmacısı Dursun Gürlek, bestekar Amir Ateş ve Erol Sayan, İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi Genel Direktörü Doç. Dr. Halit Eren, cilt sanatı üstadı İslam Seçen, ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Kara, halk edebiyatı araştırmacısı M.
Mustafa Kara - 17.4.2018
Vahşi Hayvanlara "Bebek" Gibi Bakıyorlar
Gün içerisinde fillerin yemek yedikten sonra keşfetme, dokunma dürtüsü içerisinde olduğunu ifade eden Dilber, çok gezdikleri için ayakları aşınmaya maruz kalan fillere belirli periyotlarla ayak ve tırnak bakımını yaptıklarını dile getirdi. Dilber, şöyle devam etti: "Burada doğadaki kadar gezmiyorlar, ayak bakımlarına ihtiyaç duyuyorlar, belirli periyodik eğitimlerle komutlar vererek tırnak bakımlarını yapıyoruz. Ara ara sinirlendikleri oluyor, dış alanda yiyecek döktüğümüz zaman anne bazen yiyeceği yavrularından kıskanabiliyor, sinirli bir şekilde tepki verebiliyor yavrularına. Dışarıdan bir kuş yiyeceklerine yaklaştığında sinirlenebiliyor. Sinirli olduğu zaman sınırına girmemeye çalışıyoruz, sakinleşmesini bekliyoruz. İşi severek yaptığımız için aramızda duygusal bir bağ var, bazen çocuğumuz arkadaş olarak gördüğümüz için zorluğunu yaşamıyoruz. Fillerde güven duygusu çok ön plana çıkıyor. Fil size güvendikten sonra çok fazla problem yaşamıyorsunuz, sizi benimsiyor, kendisine zarar gelmeyeceğini biliyor. Doğum süreçlerinde nöbete kalıyoruz. İzne dair çıktığımda özlüyorum." "Eğitimleri kedi köpek gibi kolay değil" Aslan bakıcısı Mustafa Kara ise küçüklüklerinden beri baktığı aslanlar ile aralarında duygusal bir bağ oluştuğunu, onları çocuğu gibi gördüğünü söyledi.
Mustafa Kara - 14.4.2018
Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması
Jüri üyeliklerini Samsun Müftüsü Veysel Çakı, Dr. Öğr. Üyesi Remzi Ateşyürek, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kara, vaiz Mustafa Sarıcaoğlu, imam hatip Mustafa Akarslan ve müezzin kayyım Murat Ölmez'in yaptığı yarışmada, Samsun Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adem Kara Güzel 93,8 puanla birinciliği elde etti.
Mustafa Kara - 29.3.2018
5 Yaşındaki Çocuk Irmakta Boğuldu
Ramazan Kara, traktörle tarlayı sürerken Umut Efe, babasına ait otomobilde uykuya daldı. Mustafa Kara, bir süre sonra tarlalarının yakınından geçen Zamantı Irmağı'nda taş toplarken suda çocuk cesedi gördü.
Mustafa Kara - 29.3.2018
Tüp Bebek Dördüzlerin Tek Hayatta Kalanı Umut da Derede Boğuldu
KAYSERİ'nin Pınarbaşı ilçesinde, Umut Efe Kara (4), derede boğuldu. Minik Umut'un alilenin tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelen dördüzlerden hayatta kalan tek çocukları olduğu öğrenildi.  Olay, Aşağıbeyçayırı Mahallesi'nde dün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Ramazan Kara (32), oğlu Umut Efe ve babası Mustafa Kara (62) ile birlikte pancar ekimi için tarlaya gitti.
Mustafa Kara - 27.3.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Görüntü Dökümü ------------------------------- Vatandaşların çektiği patlama görüntüleri Vatandaşlarla röp Yaralı sürücünün ambulansa alınırken görüntüsü İtfaiyenin söndürme çalışmaları ve detaylar Haber-Kamera: Tezcan SOLMAZ / DÜZCE, GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ =================================================== 4)6 GÜN ÖNCE ALKOLLÜYKEN YAKALANAN HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜ, KAZADA ÖLDÜ   KÜTAHYA'da 6 gün önce polis denetiminde alkollü olarak özel halk otobüsünü kullanırken yakalanan ve sürücü belgesine el konulan İsmail Türkan (31), Eskişehir'de otomobille beton bariyerlere çarparak yaşamını yitirdi, otomobilde bulunan arkadaşı Mustafa Kara (28) ise yaralandı.
Mustafa Kara - 26.3.2018
6 Gün Önce Alkollüyken Yakalanan Halk Otobüsü Şoförü, Kazada Öldü
KÜTAHYA'da 6 gün önce polis denetiminde alkollü olarak özel halk otobüsünü kullanırken yakalanan ve sürücü belgesine el konulan İsmail Türkan (31), Eskişehir'de otomobille beton bariyerlere çarparak yaşamını yitirdi, otomobilde bulunan arkadaşı Mustafa Kara (28) ise yaralandı.
Mustafa Kara - 26.3.2018
Eskişehir'deki Trafik Kazası
Kazada ağır yaralanan ve Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mustafa Kara'nın (28) tedavisi sürüyor.
Mustafa Kara - 26.3.2018
Dha Yurt Bülteni-15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Güvenlik kamerası görüntüsü Yaralıların ambulansa alınırken görüntüsü Kaza yerinden görüntü ve detaylar Haber-Kamera: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, ========================== 6 gün önce alkollüyken yakalanan halk otobüsü şoförü, kazada öldü   KÜTAHYA'da 6 gün önce polis denetiminde alkollü olarak özel halk otobüsünü kullanırken yakalanan ve sürücü belgesine el konulan İsmail Türkan (31), Eskişehir'de otomobille beton bariyerlere çarparak yaşamını yitirdi, otomobilde bulunan arkadaşı Mustafa Kara (28) ise yaralandı.
Mustafa Kara - 26.3.2018
6 Gün Önce Alkollüyken Yakalanan Halk Otobüsü Şoförü, Kazada Öldü
KÜTAHYA'da 6 gün önce polis denetiminde alkollü olarak özel halk otobüsünü kullanırken yakalanan ve sürücü belgesine el konulan İsmail Türkan (31), Eskişehir'de otomobille beton bariyerlere çarparak yaşamını yitirdi, otomobilde bulunan arkadaşı Mustafa Kara (28) ise yaralandı.
Mustafa Kara - 26.3.2018
Eskişehir'de Trafik Kazası: 1 Ölü 1 Yaralı
Edinilen bilgiye göre, olay Eskişehir-Bursa karayolu Polis Okulu Kavşağında meydana geldi. İsmail Türkan (31) idaresindeki 34 PG 4748 plakalı otomobil ile seyir halindeyken kavşakta bulunan beton bariyerlere çarptı. Kazada, sürücü İsmail Türkan, olay yerinde hayatını kaybederken ağır yaralanan Mustafa Kara ise (28) 112 Acil Sağlık ekiplerince Yunus Emre Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Mustafa Kara - 26.3.2018
Eskişehir'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
Kazada, sürücü Türkan, olay yerinde hayatını kaybetti, ağır yaralanan Mustafa Kara (28) 112 Acil Servis ekiplerince Yunus Emre Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Mustafa Kara - 20.3.2018
Uluslararası Üsküdar Sempozyumu Kitabı Tanıtıldı
Belediyeleri, mahalli müşterek ihtiyaçları karşılayan bir kurum olarak tanımladıklarını belirten Şahin, şöyle konuştu: "Özellikle 1994 sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızın da başlattığı anlayışla öyle bir hale geldi ki belediyecilik hizmetleri, artık sanki o mahalli müşterek ihtiyaçların karşılanması teması sanki kaybolup gitti. Bu ihtiyaçlarda bir taraftan giderilirken bir taraftan da kültür ve sosyal belediyecilik konusunda Avrupa'ya da örnek olacak tarzda bir renk değişimi yaşandı. Ben bu anlamda bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Belediyeler, İstanbul'da kültür ve sosyal hayatımıza çok ciddi katkılarda bulunuyorlar. Bir ilçe ile ilgili 10. sempozyuma normalde cesaret edilemez ama konu İstanbul ve Üsküdar olunca herhalde konular da sınırsız oluyor. Çünkü Üsküdar İstanbul'un manzarasının seyredildiği en güzel yerdir. Çünkü Üsküdar Harem'e doğru yolculuğun ilk adımının atıldığı yerdir. Üsküdar medeniyet şehridir, hikmet ve marifet şehridir." "Bugünün Üsküdarlıları olarak bize önemli sorumluluklar düşüyor" Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de Üsküdar'ın tarihi önemine değinerek sempozyumları başlatıp devam ettiren eski belediye başkanları Yılmaz Bayat, Mehmet Çakır ve Mustafa Kara'ya teşekkür etti.
Mustafa Kara - 16.3.2018
Bursa'da "Cem Sultan ve Dönemi Sempozyumu"
Şiirin tüm edebiyatlarda nesirden önce olduğunu kaydeden Doğan, şöyle devam etti: "Şiirin, Türkçe'de çok zengin bir geçmişinin olduğunu biliyoruz. Vezir ve kafiye nedeniyle kolay ezberlenebiliyor. Hatırda kalması daha kolay. Bu nedenle şiirler, kolaylıkla hafızalarda kalıp nesilden nesillere aktarılabiliyor. Devlet yöneticileri, hanedanlar, sadece ihtişamlı sarayla, süslü kıyafetler ve hizmetkarlarla yarışmıyor. İlim ve sanatın koruyuculuğunda da rekabet halindeler." Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kara ise "Cem Sultan, Sarı Saltuk ve Saltukname" konusunda bir sunum yaptı.
Mustafa Kara - 14.3.2018
Cem Sultan ve Dönemi Sempozyumu"
Sempozyumda Kemikli'nin yanı sıra Prof. Dr. Mustafa Kara, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Dr.
Mustafa Kara - 11.3.2018
2. Floransa Türk Film Festivali'nin Açılışı Yapıldı
Festival kapsamında, 11 Mart Pazar günü sırasıyla yönetmen Yüksel Aksu'nun "İftarlık Gazoz", Çağan Irmak'ın "Dedemin İnsanları", Mustafa Kara'nın "Kalandar Soğuğu" filmleri gösterilecek.
Mustafa Kara - 2.3.2018
Doğu Guta'daki Saldırılara Tepki
Namazın ardından OMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kara eşliğinde şehitler için dua edildi.
Mustafa Kara - 17.2.2018
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması
Türkiye düşmanlarının 2019 yılını Recep Tayyip Erdoğan'ı Türkiye'nin başından götürmek, indirmek ya da onun millet nezdindeki itibarını zedelemek için son fırsat olarak gördüklerini aktaran Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Buna içeride de çok teşne olanlar var çünkü milletin nezdinde itibarı olmayıp sandıktan kendisinin milletçe iktidara getirilmeyeceğini bilenlerin de yurt dışındaki bu odaklarla iş birliği yaptıklarını görüyoruz. Bugün 'Afrin'e gidilmesin' diyenlerden tutun da teröristlerle kol kola yürüyenlere varıncaya kadar, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganından irite olanların bulunduğu yerden bu millete fayda gelmez. Bir parti meclisi üyesi, atmış olduğu bir tweet ile 'Benim en nefret ettiğim söz, şehitler ölmez vatan bölünmez sözüdür' diyor. Sen kimin hizmetkarısın, sen hangi devlette yaşıyorsun, sen hangi milletin unsurusun? Dön bir bak kendine. Türkiye, bu tip insanların yönetimine bırakılacak bir ülke değildir." "Yükümüz büyük ve ağır" Çavuşoğlu, doğruları herkese anlatmak için çok çalışmak gerektiğini belirterek şunları kaydetti: "Türkiye'yi soykırım yapmış olmakla suçlayan, sosyal medyada bunu paylaşan insanların İstanbul gibi bir yerde il başkanlığı yaptığı noktada, bu partinin, bu tip insanların Türkiye'ye verecek bir şeyi yoktur. Anlatın bunları. Milletimiz sizi anlayacaktır. Velev ki görmediler, duymadılar. Siz anlatın. Bir oturuşta bir domuzu yiyeni gördüğümüz zaman bu ülkeyi yönetme iddiasında bulunanlara söyleyecek bir sözümüz kalmıyor. Pes diyoruz. Nerede yaşıyorsun kardeşim, hangi memlekettesin, kimlesin, nasılsın? Dolayısıyla yükümüz büyük ve ağır. Nefes almadan, durmadan bırakın yürümeyi koşarak, devam etmek zorundayız." Ziyarette, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kara ve bazı milletvekilleriyle partililer hazır bulundu.
Mustafa Kara - 12.2.2018
Gençler Bowling Federasyon Kupası, Ankara'da Yapıldı
Gençler Bowling Federasyon Kupası, Ankara'daki Rollhouse Optimum Bowling Salonu'nda yapıldı.
Mustafa Kara - 10.2.2018
Ofspor - Halide Edip Adıvarspor: 1-1
STAT: Vali İsmet Gürbüz Civelek HAKEMLER: Enes Kanpara (xx), Fatih Pazı (xx), Şefik Öner (xx) OFSPOR: Yunus Emre (xx)- Fatih Kaan (xxx), Canberk (xx), Sergen (xx), Nevzat (xx), Muhammet (xx), Talha (xx), Mustafa Emin (x)(Dk.52 Abdulkadir x), Gürkan (xx), Furkan Karabatak (xx)(Dk.70 Arif x), Ferhat (xx) HALİDE EDİP ADINVARSPOR: Süleyman (xx)- Aytek (xxx), İslam (xx), Uğur (xx), Gökhan (xx)(Dk.87 Emre Balkı), Emre Turan (xx), Hüseyin (xx), Mustafa Kara(xx)(Dk.
Mustafa Kara - 8.2.2018
Zeytin Dalı Harekatı
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep'te GAÜN'de tedavileri süren gaziler Ekrem Kabakçı, Yasin Yalçın, Seyit Yüzgeç ve Mustafa Karaoğlu ile Kilis'e yapılan roketli saldırıda yaralanan vatandaşlardan Mustafa Kara'yı ziyaret eden Bakan Gül, GAÜN Rektörü Prof.
Mustafa Kara - 28.1.2018
Çanakkale Dardenelspor-Halide Edip Adıvarspor: 2-2
-  STAT: 18 Mart HAKEMLER: Feridun Daldaş (xxx), Ersin İşsever (xxx), Hasan Cebeci (xxx) ÇANAKKALE DARDANELSOR: Cüneyt (x) - Hüseyin (xx),  Ahmet Yazar (xx) (Dk. 87 Ufuk), Uğur Uğur (xxx), Fırat (xx) (Dk. 80 Hıdır x), Serhat (xxx), Mustafa (xx), Sergen (xx), Şahinali (x), Veli (x) (Dk. 64 Hasan x), Ahmet Mert Bayındır (x) HALİDE EDİP ADIVARSPOR: Süleyman (x) - Aytek (x), İslam (xx), Emre Tekin Pınar (xx) (Dk. 90. Gökhan), Emre Turan (xx), Bartu (xx), Hüseyin (xxx), Mustafa Kara (xx), Serkan (xx), Uğur İmir (xx), Mustafa Cevret (xx) (Dk.
Mustafa Kara - 22.1.2018
Kilis'e Roket Atılması
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Suriye'nin Afrin bölgesinden Kilis'e düzenlenen roket saldırısında yaralanan Mustafa Kara'yı, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Mustafa Kara - 22.1.2018
Vali Yerlikaya'dan Mustafa Kara'ya Ziyaret
Vali Yerlikaya, Rektör Prof. Dr. Ali Gür ve doktorların de eşlik ettiği ziyarette Mustafa Kara'ya "geçmiş olsun" diyerek, acil şifalar temennisinde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Kara Haberleri | Mustafa Kara Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Mustafa Kara haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Kara kimdir, hayatı ve biyografisi. Vergi Dairesi Başkanı Tekin'den Gtb'ye Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 03:34:51. #1.15#
title