MUSTAFA KARA HABERLERİ

Mustafa Kara haber, Mustafa Kara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Kara - 22.10.2018
Asırlardır Canlılığını Koruyan Kervansaray: Gümrük Hanı
Geçmişte kervansaray olarak inşa edilen handa, Şam, Bağdat, Halep gibi kentlerden ticaret için gelenlerin kaldığını anlatan Karakapıcı, şöyle konuştu: "Buraya gelenler atlarını Sipahi Pazarına bırakıp, kervansarayda konaklarmış. Şanlıurfa'nın en eski hanı burasıdır. Kente gelen herkes burada kalırmış. Yağ tüccarları, manifaturacılar, ne ararsanız burada olurdu. Önceden buranın üstü topraktandı, sonradan çatı yapıldı. Gümrük Hanı çok önemli tarihi bir yer. Ben 60 yıldır buradayım daha önce babam buradaydı. Yani 4 nesil biz burada, nereden bakarsanız 150 yıllık geçmişimiz var. Bu dükkanda biz 15 kişi çalışırdık, şimdi tek kaldım. Böyle yerlerin kıymetini bilmemiz lazım çünkü Türkiye'de bu yerlerin sayısı az." Gümrük Hanı'nda çaycılık yapan Mustafa Kara ise her mevsim mekanın yoğun olduğunu ve özellikle hafta sonları çay yetiştirmekte sıkıntı yaşadıklarını kaydetti.
Mustafa Kara - 14.10.2018
Haber Kameramanları Derneği Başkanı Polatel Güven Tazeledi
Tuncay Altun, İsmail Oğraş, Ümit Yalman, Mustafa Kara, Mehmet Rıza Marufoğlu ve İbrahim Büyükerkmen yönetim kuruluna, Zihni Oğuz Akın, Oktay Uçar, İsmail Özmeral, Ali Ekber Karaçam ve Hakan Gülte ise onur kuruluna seçilen isimler oldu.
Mustafa Kara - 22.9.2018
Bisiklet Bana Hayat Verdi"
Bike İzmir Bisiklet Kulübü Başkanı Mustafa Kara ise Ceylan'ın, kanser tedavisinin ardından bisiklete binme kararı almasının kendisini çok heyecanlandırdığını, onun yaşam hikayesini duyan birçok hastanın sürüşlere katılmaya başladığını sözlerine ekledi.
Mustafa Kara - 17.9.2018
Isparta Otomobilin Çarptığı Motosikletten Uçup, Aracın Tavanına Düştü
Isparta'da, otomobilin çarptığı motosiklette yolcu olarak bulunan Emine Turan, çarpmanın şiddetiyle otomobilin tavanına uçtu. Ağır yaralanan Turan, sağlık ekipleri gelene kadar otomobilin tavanında bekledi. Kaza,saat 19.00 sıralarında Zafer Mahallesi 156. Cadde'de meydana geldi. Sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 35 GC 9850 plakalı otomobil, önünde ilerleyen Mustafa Kara yönetimindeki motosikletle çarpıştı.
Mustafa Kara - 17.9.2018
Otomobilin Çarptığı Motosikletten Uçup, Aracın Tavanına Düştü
Kaza, saat 19.00 sıralarında Zafer Mahallesi 156. Cadde'de meydana geldi. Sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 35 GC 9850 plakalı otomobil, önünde ilerleyen Mustafa Kara yönetimindeki motosikletle çarpıştı.
Mustafa Kara - 9.9.2018
Bir Dönemin Büyük Ticaret Merkezi: Muğla Arastası
"Bu tür alanların korunması lazım" Çarşıda çok farklı alanlarda iş yapıldığını belirten Karaca, şunları söyledi: "Arastada zaman geçtikçe restorasyonlar yapıldı. Önceki yıllarda demirciler, semerciler, nalbantlar vardı. Valilik ve yerel yönetim çarşıda restorasyon çalışmalarına destek verdiler. Eskiye göre şu anda çarşımız oldukça iyi. Mimari yapısına uygun şekilde düzenleme yapıldı. Yerli ve yabancı turistler de ilgi gösteriyor. Zamanında turist turları da yapıldı. Buradakiler küçük esnaf olduğu için, kendi yağıyla kavrulmaya çalışıyor. Her şehirde bu tür alanların kaybolmaması lazım. Yeni teknolojiye yenilmemesi lazım." Çarşının en eski esnaflarından 81 yaşındaki emekli müezzin Mustafa Kara da 60 yıl çarşıda çantacı olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.
Mustafa Kara - 4.9.2018
Uluslararası Kazan Müslüman Sinema Festivali
Yönetmen Mustafa Kara'nın jüri üyeleri arasında bulunduğu festivale yapımcı Menderes Demir, ünlü oyuncular Serdar Gökhan, Ergun Kuyucu ve Şükrü Babacan da konuk olarak katılıyor.
Mustafa Kara - 2.9.2018
Aslanlara, Kaplanlara, Fillere Çocukları Gibi Bakıyorlar (2)
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında Çiğli'nin Sasalı Mahallesi'nde 425 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan Doğal Yaşam Parkı'nın birbirinden sevimli hayvanları, ilgi görüyor. 130 türden bin 500 hayvanın bulunduğu parkta, sevimli dostların yanı sıra, görüntüleri ile ürküten hayvanlar da yer alıyor. Ziyaretçilerinin belli bir mesafeden görebildiği, görüntüleri ile ürküten bu yırtıcı hayvanların bakıcıları ise onlarla aralarındaki bağı anlattı. Doğal Yaşam Parkı'nda 8 yıldır yırtıcı hayvanlardan aslan, kaplan ve pumanın bakımını yapan Mustafa Kara (32), onları beslerken herhangi bir endişe yaşamadığını söyledi.
Mustafa Kara - 2.9.2018
Aslanlara, Kaplanlara, Fillere Çocukları Gibi Bakıyorlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında Çiğli'nin Sasalı Mahallesi'nde 425 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan Doğal Yaşam Parkı'nın birbirinden sevimli hayvanları, ilgi görüyor. 130 türden bin 500 hayvanın bulunduğu parkta, sevimli dostların yanı sıra, görüntüleri ile ürküten hayvanlar da yer alıyor. Ziyaretçilerinin belli bir mesafeden görebildiği, görüntüleri ile ürküten bu yırtıcı hayvanların bakıcıları ise onlarla aralarındaki bağı anlattı. Doğal Yaşam Parkı'nda 8 yıldır yırtıcı hayvanlardan aslan, kaplan ve pumanın bakımını yapan Mustafa Kara (32), onları beslerken herhangi bir endişe yaşamadığını söyledi.
Mustafa Kara - 31.8.2018
Kastamonu'da 60 Yıllık Şapkalar Müzeye Bağışlandı
Birkaç ay önce 13 şapkanın kendisine getirildiğini anlatan Özder, şöyle devam etti: "Ankara'da yaşayan Şaduman Altuğ Hanım, 1958 yılında akşam sanat kurslarına gitmiş ve yaptığı şapkaları kendi de kullanmış. Şaduman Hanım'ın kızı, şapkaları koli ile toplayıp bana getirdi. Ne yapacağını bilmediğini söyledi. Ben alıp onları düzenledim ve sergilenecek hale getirdim. Bunu görünce çok mutlu oldu. Bu yıl getirdiğim diğer şapkalarla aralarında 60 yıllıkların da bulunduğu 20 şapkayı Kastamonu Şapka Müzesi'ne hediye ettik. Şapkalar artık burada sergilenecek." Özder, Kastamonu Şapka Müzesi'nin, şapka inkılabının Kastamonu'dan ilan edilmesi dolayısıyla 2008 yılında dönemin Valisi Mustafa Kara tarafından Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldığını ve o günden bu yana hizmet verdiğini söyledi.
Mustafa Kara - 30.8.2018
Büyük Zafer'in 96. Yılı Kutlanıyor
Bike İzmir Bisiklet Kulübü Başkanı Mustafa Kara, her milli bayramda bisikletleriyle böyle farklı etkinliklere imza attıklarını söyledi.
Mustafa Kara - 26.8.2018
Hulk Dede" 88 Yıldır Kilis'i Serinletiyor
Havuza gelen Mustafa Kara da 5-6 yaşlarındayken dedesi ve babasıyla birlikte girdiği havuza artık çocuğuyla geldiğini aktardı.
Mustafa Kara - 8.8.2018
Yol Kenarında Ön Ayakları Birbirine Bağlı Köpek Ölüsü Bulundu
)Konya'da, asfaltlama yapan işçiler, yol kenarındaki kutuda, ön ayakları birbirine bağlı köpek ölüsü buldu. Çürümeye başlayan ölü köpek, belediye ekiplerince yoldan alındı. Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü'nden Ardıçlı Gölü'ne giden yolda asfaltlama yapan işçiler, yol kenarında karton kutu olduğunu fark etti. Kutuya yaklaşınca kötü koku alan işçiler, içine baktığında, ön ayakları birbirine bağlı köpek ölüsünü gördü. Çürümeye başlayan ölü köpek, ihbarla gelen belediye ekiplerince yoldan alındı. Köpeğin yol kenarına canlı bırakılmış olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını belirten işçi Mustafa Kara, Biz burada yol çalışması yaptığımız sırada, karton kutuyu fark ettik.
Mustafa Kara - 8.8.2018
Ön Ayakları Bağlanan Köpek Kutu İçinde Ölüme Terk Edilmiş
İşçilerden Mustafa Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışma yaptıkları sırada yol kenarındaki kutuyu fark ettiklerini, kaldırmak istediklerinde içindeki ölü köpeği bulduklarını söyledi.
Mustafa Kara - 11.6.2018
Türkiye Kulüplerarası Yıldızlar ve Gençler Bowling Şampiyonası
Türkiye Kulüplerarası Yıldızlar ve Gençler Bowling Şampiyonası Ankara'da yapıldı.
Mustafa Kara - 4.6.2018
Gtb'den Ramazan Yardımı
GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özmen, Mustafa Kara ve Meclis Üyeleri Emin Balyemez, Bilal Tabur ile GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram'ın gözetiminde gerçekleştirilen dağıtımlarda hak sahibi ailelerin yardım paketleri GTB görevlileri tarafından evlerine götürülerek teslim edildi.
Mustafa Kara - 3.6.2018
Köyün Kahvecisi "Sevgi Abla" Bidonla Köylüleri Sahura Kaldırıyor
Davulunun yakın zamanda patladığını, bu yüzden davul yerine bir bidonu kullanarak işine devam ettiğini anlatan Cankurt, şöyle devam etti: "Geçen sene ve ondan önceki sene her haneden 20 lira alıyordum, bu yıl 30 lira alıyorum. İşimden de memnunum, gurur duyuyorum. Yıllar önce davulcu vardı ancak çalacak kimse kalmayınca iş bana kaldı. Eskiden bekçiler, korucular yapıyordu. Şimdi kimse olmadığı için bekçi yok, korucu yok. Daha sonra muhtara 'Ağabey bu işi ben yapayım' dedim, 3 yıldır bu işi de yapıyorum. Geçen günler davulum patladı, ben de şimdi mahalleli uyuya kalmasın diye bu bidonu çalıyorum." Mahalleli memnun Mahalle muhtarı Adnan Yüksel, kahvehanenin uzun yıllar kapalı kaldığını ve işletecek kimseyi bulamadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Bu kahve 10 sene kapalı kaldı. 6 senedir burayı Sevgi Hanım çalıştırıyor. Köy halkını kahvesiz bırakmadı. Bu civarda 40'tan fazla kırsal mahalle var. Birçoğunun kahvesi kapalı bizimki açık. Muhtarlar arasında bazen konuştuğumuzda, 'En azından senin kahven açık.' diyorlar bana. Son 3 yıldır da ramazan davulunu çalıyor, memnunuz." Mahalle sakinlerinden Mustafa Kara da kahvecilerinin kadın olmasından gurur duyduklarını söyledi.
Mustafa Kara - 31.5.2018
Kodosk'da Selvi Çınar Yeniden Başkan Seçildi
Çınar'ın yeniden başkanlığa seçildiği genel kurulda, Hülya Soykal, Berna Ayakta Şerifi, Meltem Bircan, İbrahim Kuşkonmaz, Mustafa Kara, Gül Sunay Afşar Işık, Tahir Turan Eroğlu ve Sinan Şahin yönetim kurulu üyeleri olarak belirlendi.
Mustafa Kara - 27.5.2018
Sultanbeyli'de Minik Yazarlar İlk Kitaplarını İmzaladı
Sultanbeyli Merkez İlkokulu tarafından çocukların edebiyat alanındaki yeteneklerini keşfetmek için 4 yıldır düzenlenerek geleneksel hale gelen 'Minik Kalplerden Şiirler ve Hikayeler Kitabı' imza töreni okul bahçesinde gerçekleştirildi. Minik yazarların heyecanlı bir şekilde yer aldığı törene Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Şube Müdürleri Mehmet Ertaş, Mustafa Kara, Okul Müdürü Muhammer Akçay, okul müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Mustafa Kara - 16.5.2018
Akseki'de Trafik Kazası: 4 Yaralı
Kazada sürücü Arı ile otomobilde bulunan Ayşe Kara, Fatma Arı ve Mustafa Kara yaralandı.
Mustafa Kara - 16.5.2018
Konya'da Otomobil Şarampole Devrildi: 4 Yaralı
Kaza saat 16.30 sıralarında, Seydişehir-Antalya karayolunun 18'inci kilometresinde meydana geldi. Ahmet Arı yönetimindeki 48 AC 396 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu şarampole devrildi. Kazada, sürücü Arı ile yanında bulunan annesi Fatma Arı, Ayşe Kara ve Mustafa Kara yaralandı.
Mustafa Kara - 16.5.2018
Akseki'de Trafik Kazası: 4 Yaralı
Kazada sürücü Arı ile otomobilde bulunan Ayşe Kara, Fatma Arı ve Mustafa Kara yaralandı.
Mustafa Kara - 7.5.2018
1. Barselona Türk Filmleri Festivali" Başladı
Evci Film organizasyonunda, Türkiye'nin Barselona Başkonsolosluğu'nun katkılarıyla düzenlenen festival kapsamında, Seren Yüce'nin "Rüzgarda Salınan Nilüfer", Mustafa Kara'nın "Kalandar Soğuğu", Fikret Reyhan'ın "Sarı Sıcak", Onur Saylak'ın "Daha", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Senem Tüzen'in "Ana Yurdu", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir" ve Selim Evci'nin "Saklı" filmi izlenime sunulacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Kara Haberleri | Mustafa Kara Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Mustafa Kara haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Kara kimdir, hayatı ve biyografisi. Tuvalete Gitme Bahanesiyle 3 Bin Lirayı Çaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 02:38:40. #1.14#
title