MUSTAFA ERTAN ATALAR HABERLERİ

Mustafa Ertan Atalar Haberleri

Mustafa Ertan Atalar haber, Mustafa Ertan Atalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ertan Atalar - 28.10.2015
Kulp'ta 358 Öğrencinin Zehirlenmesinin Ardından
Sağlık Müdürlüğü'nün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bilgi vermesi ile ivedilikle zehirlenme şüphesi görülen vakaların yaşandığı okullara ve eş zamanlı olarak da okullarda dağıtılan yemeklerin üretildiği fabrikaya ekiplerinin gönderildiğini belirten Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, yemek ve meyvelerden alınan numunelerin Bakanlık Gıda Kontrol Laboratuvarı'na gönderildiğini söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 29.9.2015
Diyarbakırlı Çiftçinin Yüzü "Badem"Le Güldü
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilin kuzeyinde kalan dar tarım alanlarında meyveciliği geliştirmek için büyük projelerin gerçekleştirildiğini söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 22.9.2015
5. Kültür ve Karpuz Festivali
Diyarbakır karpuzunun kentin tanıtımına katkı sağladığını aktaran Aksoy, şunları söyledi: "İlimizin sembolü haline gelmiş, bu alanda yapılan çalışmalarla kültürel boyutuyla da ilimizin tanıtımına katkı sağlamaktadır. Diyarbakır karpuzu için Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapılmış ve 2008 yılında tescil edilerek patent alınmıştır. Diyarbakır karpuzu artık uluslararası anlamda coğrafi işaretliliğe sahip tarımsal ürün olarak yer almaktadır. Diyarbakırımızın tanıtımında da Diyarbakır karpuzunun önemli bir yeri olduğunu düşünüyoruz." Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar da geçen yıl kent genelinde 45 bin dekarlık alanda 173 bin ton karpuz üretildiğini kaydetti.
Mustafa Ertan Atalar - 1.9.2015
Diyarbakır Hipodromu'nda Yarış Heyecanı Başladı
Sezonun ilk yarışında, günün 1. koşusu 11 atın mücadelesine sahne oldu. Birinci olan 4 numaralı "Yeşiltaş" isimli atın sahibi Enver Yıldız, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Cehdi Advan tarafından plaket ve çiçekle ödüllendirildi.  Günün dördüncü koşusu olan ve 13 atın yarıştığı Jandarma Koşusu'nu ise 8 numaralı "Kaçar Fevzi" isimli safkan kazandı. Birinci olan atın sahibi Bülent Yardımcı'ya, Jandarma Yüzbaşı Mehmet Cengiz Ulu plaket verdi. Koşuyu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik, at sahipleri, vatandaşlar ve askeri personel izledi.
Mustafa Ertan Atalar - 12.8.2015
Eğitim Gören Çiftçilere Sertifikaları Verildi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Türkiye Ziraat Odaları Birliği, İŞKUR ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği'nin işbirliği ile yürüttüğü "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" projesi kapsamında düzenlenen kurslara katılan 80 çiftçiye sertifikaları törenle verildi. Törene, İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İşkur İl Müdürü İsmail Koç, Mili Eğitim İl Müdürü Adnan Hurata ve çiftçiler katıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 14.7.2015
Güneydoğu'nun Bereketli Toprakları Suya Kavuşmayı Bekliyor
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çiftçiler, terör örgütü PKK'nın baskısına rağmen yapımı süren sulama projelerinin tamamlanmasını heyecanla bekliyor.
Mustafa Ertan Atalar - 26.6.2015
Arıcılar Artık Karanlıkta Kalmayacak
Diyarbakır'da arazide çalışan gezgin arıcılara sosyal yaşamdan uzak kalmamaları için güneş paneli dağıtıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 25.6.2015
Diyarbakır'da Anız Yangını Uyarısı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, anız yangınları konusunda uyarıda bulundu.
Mustafa Ertan Atalar - 10.5.2015
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atalar Açıklaması
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, "Diyarbakır'da 2010 yılından bu yana toplulaştırma çalışmaları kapsamında çiftçilere 18 milyon lira zarar ziyan ödemesi yapıldı" dedi.
Mustafa Ertan Atalar - 22.4.2015
Karacadağ Pirincine Coğrafi İşaret Alınacak
Diyarbakır'ın yöresel ürünlerini tescillendirip marka haline getirmek için karpuzun ardından Karacadağ pirinci ile burma kadayıfa coğrafi işaret almak amacıyla çalışma yürütülüyor.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Karacadağ havzası, Çınar, Hazro, Çermik, Kocaköy, Şanlıurfa'nın Siverek ve Viranşehir ile Mardin'ın Derik ilçelerinde üretilen Karacadağ pirincine coğrafi işaret tescili için TPE'ye müracaat ettiklerini söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 24.2.2015
Diyarbakır'da 96 Çoban Sertifika Aldı
 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar yaptığı konuşmada, 2013 yılından beri düzenlenen 13 kurs neticesinde 257 kursiyerin kursu tamamlayıp belge almaya hak kazandığını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 24.2.2015
Sürü Yönetimi Programına Katılan Kursiyerler Sertifikalarını Aldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, 'Sürü yönetimi elemanı benim' projesi kapsamında Diyarbakır'da 2013 yılından itibaren kurslar düzenlendiğini söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 23.2.2015
AB - Türkiye Tarımda Kooperatifleşme" Konferansı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır il Müdürü Mustafa Ertan Atalar, "Diyarbakır 1 milyon 76 bin ton buğday üretimiyle Türkiye'de ikinci sıradayız" dedi.
Mustafa Ertan Atalar - 21.11.2014
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması
Bakanlık'tan yapılan açıklamada, Diyarbakır Toprak Koruma Kurulunun, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Ertan Atalar ve 11 sivil toplum kuruluşu temsilcisinden oluştuğu belirtildi.
Mustafa Ertan Atalar - 26.9.2014
Diyarbakır'da "Kültür ve Karpuz Festivali"
Kıyasıya geçen yarışmada 840 gram karpuzu 10 yarışmacı içinde en hızlı yiyerek birinci olan Yusuf İslam Yılmaz'a altın hediye edildi.  Etkinliğe Vali Yardımcıları Mimar Sinan Batmaz, Taner Bircan, Sur Kaymakamı Memduh Tura, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 7.9.2014
Diyarbakır'da 'Tarım ve İnsan' Sergisi
Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde 'Tarım ve İnsan' konulu resim sergisi açıldı. Türkiye'nin farklı illerinden fotoğrafların bulunduğu serginin açılışına Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı. Serginin açılışını Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar birlikte yaptı.
Mustafa Ertan Atalar - 5.9.2014
Diyarbakır'da "5. Tarım ve İnsan" Konulu Fotoğraf Sergisi
Serginin açılışına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Ertan Atalar Haberleri | Mustafa Ertan Atalar Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Mustafa Ertan Atalar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ertan Atalar kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyarbakır'da 'Lider Çocuk Tarım Kampı' Etkinliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 19:56:39. #1.15#
title