MUSTAFA ERTAN ATALAR HABERLERİ

Mustafa Ertan Atalar Haberleri

Mustafa Ertan Atalar haber, Mustafa Ertan Atalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ertan Atalar - 21.6.2017
Dha Yurt Bülteni - 15
Polis zırhlı araçlarının karıştığı kazalarla ilgili soruşturma başlatıldı DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde son 2 günde meydana gelen ve 7 kişinin yaşamını yitirdiği ve polis zırhlı araçlarının da karıştığı kazalarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Valilik, İçişleri Bakanlığı'ndan da müfettiş istedi.  Diyarbakır"ın Çınar İlçesi'ne bağlı Kazıktepe Köyü'ne hububat hasadı programına katılan Vali Hüseyin Aksoy, gazetecilerin sorusu üzerine Lice İlçesi'ne giden karayolunda son iki günde meydana gelen ve polis zırhlı araçlarının da karıştığı 2 kaza ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı ve valilik tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi. Toplam 7 sivilin öldüğü 14'ü polis, 10'u sivil toplam 24 kişinin yaralandığı her iki kaza ile ilgili Vali Aksoy, İçişleri Bakanlığı'ndan kazaların araştırılması için müfettiş istediklerini de belirterek, "Yaşanan trafik kazası sonucunda vatandaşlarımız yaşamını kaybetti. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz, büyük bir üzüntü duyduk. Bunların soruşturulmasıyla ilgili adli anlamda Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekli soruşturmayı başlatmıştır. İdari anlamda da soruşturmalar başlatılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 2 daire başkanı dün itibariyle Diyarbakır'a geldi. Olayın seyri ve ne şekilde olduğu hussunda incelemeler yaptı. En kısa zamanda müfetişler gelip olayın oluş şeklini, idari anlamda kullanıcı arkadaşların herhangi bir kusurlarının olup olmadığını bütün yönleriyle araştıracağız" dedi.  "BUĞDAY ÜRETİMİNDE YÜZDE 10 ARTIŞ BEKLENİYOR" Hasat günü nedeniyle beraberindeki AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal ve Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ile birlikte biçerdövere binen Vali Aksoy, buğday hasadı yaptı.
Mustafa Ertan Atalar - 13.6.2017
Dha Yurt Bülteni-8
Görüntü Dökümü: ------------------------- -Ağçlardan görüntü -Şehitleri isimleri -Belediye Başkanı Bekler'in açıklaması -Genel detaylar Haber-Kamera:  Fatih YILMAZ/TOKAT, (103 mb) ======================================================= 7)DİYARBAKIR'DA İLK KEZ BEZELYE EKİLDİ GIDA Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde ilk kez 500 metre karelik alana rondo bezelyesini ekti. İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, bölgede ilk kez ekilen bezelyeden ilk tespitlere göre 1 ton 300 kilo verim aldıklarını, bununda iyi bir verim olduğunu söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 8.6.2017
Diyarbakır'da Ramazan Denetimleri
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, halk sağlığına önem verdiklerini ifade ederek, "Alo 174 gıda hattına" gelen ihbarları da anında değerlendirdiklerini söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 8.6.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Görüntü dökümü: ------------------------------- -İftar yemeğine katılanların, -Eskişehir Emlak komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik'in Hürriyet Emlak Genel Müdürü Hakan Çelik'e plaket vermesi, -Hakan çelik'in kürsüde konuşması, -Hakan Çelik'in gazetecilere açıklamada bulunmasından çekilen görüntüler bulunuyor.) Haber-Kamera: Eyüp KELEBEK-ESKİŞEHİR, ==================================================== 5)DİYARBAKIR'DA GIDALARA RAMAZAN DENETİMİ DİYARBAKIR Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında vatandaşın sağlıklı ve kaliteli gıda tüketebilmesi amacıyla denetimlerine başlayarak gıda timleri denetime çıktı.  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Mustafa Ertan Atalar, Ramazan ayını fırsata çevirmeye çalışan işletmelerin tespiti amacıyla denetimlerini sıklaştırdıklarını belirterek, Ramazanın başlamasıyla birlikte  913 işletmeye denetim yaptıklarını 11 işletmeye ceza uygulandığını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 7.6.2017
Diyarbakır'da 520 Bin Küçükbaş Hayvana Çip Takıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın hayvancılık potansiyeli açısından Türkiye'nin önemli illerinden birisi olduğunu söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 7.6.2017
Hırsızlara Karşı Hayvanlara Elektronik Çipli Küpe
GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Diyarbakır'da başlatılan, 'Koyun ve Keçilerin Elektronik olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı' projesi kapsamında Diyarbakır'da 520 bin küçük baş hayvana elektronik çipli küpe takıldı. Takılan elektronik çipler ile, hırsızlığa karşı korunan hayvanların kimlik ve sağlık bilgilerine anında ulaşılabiliyor.  Bakanlık tarafından başlatılan proje kapsamında Diyarbakır'da da sürülerdeki hayvanlara elektronik çipli küpeler takıldı. Talaytepe Mahallesi'nde küçükbaş hayvan besiciliği yapan Mehmet  Kavut'un başvurusu üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık il müdürü Mustafa Ertan Atalar'ın başkınlığındaki ekip mahallede daha önce sağlık kontrolleri yapılan ve bilgileri elektronik çiplere yüklenen 110 oğlağa küpelerini taktıı.
Mustafa Ertan Atalar - 4.6.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Görüntü Dökümü -----------------: Kiraz bahçesinden görüntü Kiraz toplayan işçilerden görüntü Kiraz toplayan üniversiteli kızlardan görüntü Üretici Mehmet Bayrak ile röp, Kiraz toplayan üniversiteli Emine Kumral ile  röp, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ile röp (Haber: Osman Nuri BOYACI, Kamera: Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, ====================================================== 7)GÜNEYDOĞU'DA SIFIR MALİYETLİ MEYVE BAHÇELERİ TARIM Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hazırladığı proje ile Güneydoğu'da, enerjisi güneşten, suyu kuyudan, fidanı devletten olan ve üreticinin sadece bakımını yapıp ürünü topladığı örnek meyve bahçeleri kurulmaya başlandı. Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında bölgede kaysı, vişne, nar, erik, badem ve ceviz üretimi yapılıyor ve geçmişte hububat tarımı ile yoksulluk içinde yaşayan çiftçilerin yüzü artık gülüyor. Proje kapsamında devletin verdiği yüzde yüz hibe ile 9 dönümlük alana kaysı bahçesi kuran Erganili çiftçi Nihat Önal, geçmişte buğday ekerek kazandığından daha fazla bir kazanç sağladığını belirterek, "Ben de yıllarca burada meyve yetişmeyeceğini biliyordum. Ama bugün kendim kayısı yetiştiriyorum" dedi. Diyarbakır Gıda, Tarım hayvancılık il müdürü Mustafa Ertan Atalar ise, meyveciliğin tarla ziraatına göre 8 ila 10 kat daha fazla getirisi olan bir alan olduğunu belirterek, "Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde tarım alanlarının biraz daha kısıtlı ve parçalı arazilerin çok olduğu kısımları meyve bahçeleri ile donatmak suretiyle oradaki çiftçimizin daha yüksek gelir elde etmesi amaçladık.
Mustafa Ertan Atalar - 4.6.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
Görüntü Dökümü ------------------------------ Kovanlıktan genel görüntü Kovanın açılıp içinden ballı peteğin alınışı Kovanların açılması esnasında arıcının anlatımı Alınan peteklerin saklama kabına konulup bal sağımı için kovanlıktan götürülüşü Bal sağım yerinde makinede bal sağımı Genel görüntü ve detaylar RÖP 1: Hilal Gazioğlu RÖP 2: Mustafa Gazioğlu HABER-KAMERA: Yücel BULUT/GAZİPAŞA (Antalya), ================================ 16)ENERJİSİ GÜNEŞTEN, SUYU KUYUDAN, FİDANI DEVLETTEN SIFIR MALİYETLİ MEYVE BAHÇELERİ TARIM Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının hazırladığı proje ile yıllardır yetişmez denilen Güneydoğu'da, enerjisi güneşten, suyu kuyudan, fidanı devletten olan ve üreticinin sadece bakımını yapıp ürünü topladığı örnek meyve bahçeleri kuruldu. Proje ile bölgede kaysı, vişne, nar, erik, badem ve ceviz üretimi yapılmaya bsaşlanırken, geçmişte bu arazilerine ektikleri buğday ve apralar ile karın tokluğunu çalışan çiftiçelerin yüzü gülüyor. Kırsal Kalkanma Projesi kapsamında devletin verdiği yüzde yüz hibe ile 9 dönümlük alana kaysı bahçeki kuran Ergani'li çiftçi Nihat Önal, geçmişte bağduy ekerek kazandığından daha fazla bir kazanç sağladığını belirtirek, "Bende yıllarca burada kaysı gibi meyvelerin yetişmeyeceğini biliyordum. Ama bugün kendim kaysı yetiştiriyorum"dedi. Diyarbakır Gıda, Tarım hayvancılık il müdürü Mustafa Ertan Atalar ise, meyveciliğin tarla ziraatına göre 8 ila 10 kat daha fazla getirisi olan bir alan olduğunu belirterek, "Bu nedenle özellikle Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde tarım alanlarının biraz daha kısıtlı olduğu biraz daha yüksek bölgelerde parçalı arazilerin çok olduğu kısımları meyve bahçeleri ile donatmak suretiyle oradaki çiftcimizin daha yüksek gelir elde etmesi amaçladık.
Mustafa Ertan Atalar - 24.5.2017
Diyarbakır Karpuzu Ağır Olacak
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır karpuzu tohumlarının korunması ve geliştirilmesinin önemli olduğunu söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 7.5.2017
Diyarbakır'da Kaçak Av Operasyonu
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, vatandaşların av yasağı döneminde duyarlı olmaları gerektiğini belirterek, "1 Nisan ve 1 Temmuz tarihlerindeki av yasağı döneminde, vatandaşlarımızın daha duyarlı davranmalı ve av yasağı dönemine uymaları gerekiyor.
Mustafa Ertan Atalar - 24.4.2017
Diyarbakır'da "Şap" Değerlendirme Toplantısı
İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, bir otelde gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın tarım ve hayvancılık potansiyeli açısından büyük illerin arasında yer aldığını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 6.4.2017
Silvan Baraj Projesi 300 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak
Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda çiftçi katıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 22.2.2017
Diyarbakır'da Devlet Desteğiyle Kurulan Seralar Ekmek Kapısı Oldu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın hububat, mercimek, mısır, pamuk ve karpuzda önemli bir tarım kenti olduğunu, bakanlıkları tarafından uygulanan projeler sayesinde 401 bin hektar alanda kurulan seralarda domates ve salatalık üretimi yapıldığını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 6.2.2017
Diyarbakır'da Gıda Denetimleri
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, geçen yıl 26 iş yerine 167 bin 715 lira idari para cezası kesildiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Ertan Atalar Haberleri | Mustafa Ertan Atalar Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Mustafa Ertan Atalar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ertan Atalar kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyarbakır'da Seyislik Kursunu Bitirenlerin İşi Hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 13:01:06. #1.15#
title