MUSTAFA ERTAN ATALAR HABERLERİ

Mustafa Ertan Atalar Haberleri

Mustafa Ertan Atalar haber, Mustafa Ertan Atalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ertan Atalar - 3.10.2019
Diyarbakır'da ipek böceği yetiştiren 800 çiftçiye destek
İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Ertan Atalar da daha önce 22 milyon lira yatırımla Kulp ilçesinde ipek böcekçiliğini canlandırmaya yönelik çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti.
Mustafa Ertan Atalar - 25.9.2019
"Diyarbakır Kültür ve Karpuz Tanıtım Etkinlikleri"
Diyarbakır'ın Uluslararası Turizm Gazetecileri Yazarlar Birliğince (FIJET) verilen Altın Elma Ödülü'nü aldığını hatırlatan Güzeloğlu, şunları kaydetti: "Diyarbakır karpuzu dahil, bilinen ve bilinmesi gereken her türlü zenginlik ve güzelliğimizi uluslararası alana taşıyacağız. Bugün ne yazık ki geçmiş yıllarda Diyarbakır'ın bütün alanlarında yaşandığı gibi ihmal ve bu kente ihanet yüzünden geri bıraktırılan bir değer. Yıllar boyunca bu kentin bütün bu güzelliklerini örtmek isteyen, bu güzellikler yerine terörü bu kente getirmek isteyen ihanetin iş birlikçilerinin, uzantısında belediye ve diğer iş birliklerinde bulunanların ihaneti sonucunda neredeyse yok olma düzeyine düşen bir zenginliğimizdi. Şimdi talimatı verdik. İlk etapta ekim alanlarını büyüteceğiz." Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar da kentin 7 milyon dekar tarım arazisine sahip olduğunu ve bunun da 44 bin dekarlık kısmının karpuz yetiştiriciliği için kullanıldığını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 24.9.2019
Diyarbakır'da "kırsal kalkınma" hamlesi
Programa, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Vildan Polat, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ve üreticiler katıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 20.6.2019
Diyarbakır'da buğdayda 1 buçuk milyon ton rekolte beklentisi
Aşırı yağıştan dolayı hasadın biraz geciktiğini aktaran Erdem, şu ifadeleri kullandı: "Allah'a şükürler olsun buğdayda dekara 450-500 kilogram arasında verim aldım. Sulu alanlarda ise verim dekar başına 500-600 kilogram arasında oldu. Allah'a çok şükür yangın ve afetler olmadan bugüne geldik." Törene, Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, ziraat oda başkanları, üretici birliklerinin temsilcileri, kumu kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 19.6.2019
Diyarbakır'da projelere hibe desteği
Yıl içerisinde çiftçilere 10 milyon 400 bin lira hibe desteği yapılacağını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, basınçlı sulama sistemi projesinin 45 bin 962 dekarlık alanı kapsayacağını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 12.2.2019
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Fırıncılara Hijyen Eğitimi
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, fırınların temizliğinin oldukça önemli olduğunu, bunun kimsenin inisiyatifine bırakılamayacağını belirtti.
Mustafa Ertan Atalar - 31.10.2018
Diyarbakırlı Çiftçiye 51 Ton Ücretsiz Sertifikalı Tohum
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar da il olarak tohumculuk konusunda ciddi mesafeler aldıklarını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 31.10.2018
Diyarbakır'da Çiftçilere Sertifikalı Tohum Dağıtıldı
DİYARBAKIR'da, Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında çiftçilere sertifikalı tohum dağıtımı yapıldı. Törende konuşan il müdürü Mustafa Ertan Atalar, 2018 yılında bin ton üzerinde tohum üretilerek İran, Irak, Suriye, Ukrayna ve Moldova'ya ihraç ettiklerini söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 31.10.2018
Diyarbakırlı Çiftçiye 51 Ton Ücretsiz Sertifikalı Tohum
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar da il olarak tohumculuk konusunda ciddi mesafeler aldıklarını söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 27.10.2018
Modern Bahçeler, Çiftçilerin Gelirlerini 10 Kat Artırdı
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AA muhabirine, ilin tarımsal alanının büyük bir kısmında tahıl üretiminin gerçekleştirildiğini belirtti.
Mustafa Ertan Atalar - 18.9.2018
Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali" Koşusu
Koşuyu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar da izledi.
Mustafa Ertan Atalar - 13.9.2018
Pamuk Sektörü Temsilcileri Buluştu
Bir otelde akademisyenler, tekstil sektörü temsilcileri ve çiftçilerin katılımıyla düzenlenen çalıştayda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, ilde 7 milyon dekarlık alana sahip olduğunu ve bunun 1 milyon 600 bin dekar alanının sulanabilir olduğunu söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 13.9.2018
Pamuk Sektörü Temsilcileri Diyarbakır'da Buluştu
Bir otelde akademisyenler, tekstil sektörü temsilcileri ve çiftçilerin katılımıyla düzenlenen çalıştayda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, ilde 7 milyon dekarlık alana sahip olduğunu ve bunun 1 milyon 600 bin dekar alanının sulanabilir olduğunu söyledi.
Mustafa Ertan Atalar - 30.8.2018
Ege Zeytinleri, Diyarbakır'da İşlenerek İhraç Ediliyor
'FABRİKAMIZ, YÜZDE 35 KAPASİTE İLE ÇALIŞIYOR' Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yüzde 50'ye varan makine desteğiyle kurduğu işletmesinde mevsimine göre 20 ile 150 arasında kişinin çalıştığını belirten Acar, şöyle konuştu: "Yıllar önce Akhisar'a göç ettim. Uzun yıllar burada yaşadım. Bu süre içerisinde zeytincilik alanında büyük gelişmeler kaydettim ve kendi memleketimde bu işi yapmaya karar verdim. Önce ailem karşı çıkmasına rağmen şimdi siparişleri yetiştiremez duruma geldim. Türkiye'nin her yerindeki zeytin aynı kalitede olduğunu söyleyebilirim. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerindeki zeytinleri alarak buraya getiriyorum. Derik ve Viranşehir'den de zeytin getiriyorum. Burada işlenen ve paketlenerek çeşitlerine ayrılan zeytinler, Irak üzerinden İran, Suudi Arabistan, Libya, Lübnan, Kuveyt'e satılıyor. 2018 yılı içerisinde, şimdiye kadar 1200 ton zeytin işlendi. Fabrikamız yüzde 35 kapasiteyle çalışıyor. 2019 yılı içerisindeki işleme hedefimiz, 4 bin 500 ton. Zaten şimdiden bu zeytinlerin alıcısı hazır halde. Rusya ve Almanya pazarına açılmak için görüşmelerimiz sürüyor. Rusya ve Almanya ile görüşlerimiz devam ediyor. Hedefim ABD'ye zeytin satmak. İnşallah yüzde yüz kapasite ile üretime geçerek Amerika'ya hatta Çin'e zeytin satmayı hedefliyorum." Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Bakanlık olarak yüzde 50 makine hibe desteği verdikleri fabrikayı gezerek, incelemelerde bulundu.
Mustafa Ertan Atalar - 30.8.2018
Diyarbakır Ege Zeytinleri, Diyarbakır'da İşlenerek İhraç Ediliyor Hd
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Bakanlık olarak yüzde 50 makine hibe desteği verdikleri fabrikayı gezerek, incelemelerde bulundu.
Mustafa Ertan Atalar - 28.8.2018
Silvan Projesi ile En Az 300 Bin Kişi İş, AŞ Sahibi Olacak"
Silvan Projesi'nin hayata geçmesiyle Diyarbakır'ın dünya çapında bir üretim merkezi haline geleceğini ifade eden Güzeloğlu, şunları kaydetti: "Diyarbakır sulu tarım üretimiyle dünya çapında üretim merkezi haline gelecek. Silvan Projesi ile en az 300 bin kişi iş, AŞ sahibi olacak. Bu proje Diyarbakır ve bölgenin en kısa zamanda kaderini ve geleceğini değiştirecek. Silvan Projesi 8 baraj, 23 sulama projesini içeriyor. Bu proje Diyarbakır'ı her alanda sadece üreten değil, bunu markaya dönüştürecek ve gıda sanayi merkezi haline taşıyacak." Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar da katıldı.
Mustafa Ertan Atalar - 16.8.2018
Devlet Desteği Nohut Ekimini 8 Kat Artırdı
"Nohut tarımı çok karlı hale geldi" Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda nohutla ilgili yapılan çalışmalarla özellikle zararlılara ve hastalıklara dayanıklı çeşitlerin geliştirilmesiyle yüksek verim elde edildiğini aktardı.
Mustafa Ertan Atalar - 21.5.2018
Köylüler Birlikte Üretip Daha Çok Kazanacak
Köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar başkanlığındaki heyet, projenin nasıl uygulanacağı ve sağlayacağı faydalar üzerine bilgilendirme yapıyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Mustafa Ertan Atalar Haberleri | Mustafa Ertan Atalar Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Mustafa Ertan Atalar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ertan Atalar kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyarbakır'da 125 tarım üreticisine destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 01:33:57. #1.15#
title