Mustafa Ekici Haberleri

Mustafa Ekici haber, Mustafa Ekici son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ekici - 07.03.2016
Pedallar Sağlıklı Yaşam İçin Çevrildi
Spor sayesinde vatandaşların bağımlılıktan ve kötü alışkanlıklardan uzak duracağını belirten Başkan Yardımcısı Şahin, "Yeşilay Haftası nedeniyle Bisiklet İl Temsilciliğimizle birlikte her yaştan vatandaşımızın katılımıyla bisiklet turu düzenledik. Genç nesli kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bu tip sportif etkinliklere sürekli destek veriyoruz. "Yaşamayı Seç" sloganı altında düzenlediğimiz bu etkinlikte her yaştan vatandaşımızı hayatlarında oluşabilecek boşlukları kötü ve zararlı alışkanlıklarla değil, spor ve kültürel faaliyetlerle doldurmalarını teşvik etmeye çalışıyoruz. Sağlıklı bir yaşam için spor olmazsa olmaz. Bu organizasyonunu Bisiklet İl Temsilciliğimizle birlikte gerçekleştiriyoruz, etkinlikte bizi yalnız bırakmayan tüm sporseverlere çok teşekkür ediyorum"dedi. İL TEMSİLCİSİ EKİCİ, "AMACIMIZ BİSİKLET KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRMAK" Gençlerin ve her yaştan vatandaşın bisiklet kullanımını artırmak için düzenledikleri etkinliklere bir yenisini daha ekledikleri için mutlu olduklarını ifade eden Malatya Bisiklet İl Temsilcisi Mustafa Ekici, "Vatandaşlarımızı kötü alışkanlardan uzak tutup spora teşvik etmek için bu organizasyonu yapıyoruz.
Mustafa Ekici - 10.01.2016
Sarıkamış Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler
Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mustafa Ekici, burada yaptığı konuşmada, Sarıkamış şehitlerini anmak için bir araya geldiklerini söyledi.
Mustafa Ekici - 09.01.2016
Sarıkamış Şehitleri İçin 'Kubbe Dağı'na Pedal Çevirecekler
Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Bisiklet Malatya İl Temsilcisi Mustafa Ekici, Yeşilyurt Belediyesi, Bisiklet Malatya İl Temsilciliği ve Malatya Bisiklet Derneği'nin ortaklaşa düzenleyecekleri etkinlik kapsamında Sarıkamış şehitlerini anacaklarını belirtti.
Mustafa Ekici - 05.11.2015
Bisikletiyle 100 Bin Kilometre Yol Yaptı
Çocukluğunda bisiklete ilgi duymaya başlayan Mustafa Ekici, zamanla tutkuya dönüşen, uğruna pek çok zorluğa katlandığı bisikletiyle son 8 yılda 100 bin kilometre yol katetti.
Mustafa Ekici - 13.10.2015
Ggc'den İha'ya Ödül
GGC'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 'Yılın Başarılı Gazeteciler Yarışması'nın sonuçları açıklandı. GGC'den yapılan açıklamada, Oral Çalışlar, Muharrem Sarıkaya, Hilmi Hacaroğlu, Bülent Kılıç, Ramazan Ölçen, Mutlu Çiviroğlu, Hamdi İstanbullu, Esat Aydın, Sadık Kaplan ve Mustafa Ekici'nin jüri olduğu yarışmada, İHA muhabiri Burak Emek'in, "Diyarbakır karıştı, ölü ve yaralılar var" görüntüleriyle, görüntü dalında mansiyon ödülüne layık görüldüğü belirtildi.
Mustafa Ekici - 20.09.2015
Şehitler Anısına Pedal Çevirdiler
Burada grup adına açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Ekici, Türkiye'de son zamanlarda artan terör olaylarını kınamak, birlik ve beraberlik mesajı vermek ve şehitleri yad etmek için toplandıklarını söyledi.
Mustafa Ekici - 14.07.2015
TRT Kurdi Kadir Gecesi Özel Yayınını Erbil'den Yaptı
Canlı yayınlanan programda Kürtçe Kaside ve ilahiler okundu. Erbil halkının yoğun ilgi gösterdiği programda, cami imamı gecenin önemini anlatan bir konuşma yaptı. Erbil Valisi Nevzat Hadi de camiye gelerek Kadir Gecesi programını Irak'ta gerçekleştiren TRT Kurdi yetkililerine teşekkür etti.  Program için Erbil'e gelen TRT Kurdi Koordinatörü Mustafa Ekici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayının bu mübarek gecesinde Erbil'de canlı yayın yapma kararı aldıklarını söyledi.
Mustafa Ekici - 14.06.2015
Gazeteci, Yazar ve Akademisyenlerden Mursi'ye Destek Çağrısı
Mursi'nin bir fotoğrafının siyah zemin üzerinde yer aldığı sitede, Mursi ve arkadaşlarının idamını engellemek için destek çağrısı yapan Türkçe, Arapça ve İngilizce hazırlanmış metne yer verildi.  Metinde şu ifadeler yer aldı:   "Gandi, Martin Luther King ya da Mandela; özgürlük, adalet ve insanlık için mücadele verdiler. Mursi de öyle. Şiddete ve silaha karşıydı. Özgürlük isteyen Mısır halkının seçtiği ilk Cumhurbaşkanıydı. Diktatör bir general, Mursi ve arkadaşlarını tutuklattı, hapse attı. İdam kararları verildi. Demokrasiye inanan herkes için utanç verici bir durum. Özgürlük ve adalet isteyen halkların umudu kırıldı. Mısır zindanları, Apartheid zindanlarından farksızdır. Bir halkın iradesini, bir diktatörün ihtirasına ve karanlık zindanlara terk edemeyiz. Mursi ve arkadaşları insanlığın, hepimizin onuru için direniyor. Herkes için özgürlük, adalet ve demokrasi isteyenlerin sesi duyulsun. Mısır halkının seçtiği Mursi ve arkadaşları serbest bırakılsın." Siteye girenler de 3 dilde hazırlanan metne imza atarak, idama karşı tepkilerini dile getirebiliyor.   Mursi'nin idam edilmesine karşı çıkan bildiriye ilk etapta imza atanlar şöyle: "Abdülhamit Güler, Adem Özköse, Ahmet Hakan Coşkun, Ahmet Taşgetiren, Ammar Acarlıoğlu, Aslı Aydıntaşbaş, Aysel Yaşa, Cemile Bayraktar, Cabir El Haremi, Cihad Gökdemir, Doç. Dr. Abdullah Kıran, Doç. Dr. Mustafa Kırkız, Duygu Leloğlu, Erem Şentürk, Fadime Özkan, Fatih Tezcan, Fatma Kurt, Gülden Sönmez, Hakan Albayrak, Halime Kökçe, Haşmet Babaoğlu, Hatice Saka, Hilal Kaplan, Hüseyin Yahya Şekerci, Kemal Gümüş, Kemal Öztürk, Kutluğ Ataman, Mansur Akgüç, Mehmet Akif Ersoy, Merve Şebnem Oruç, Merve Turkay, Muhsin Kızılkaya, Murat Hazine, Mustafa Ekici, Mustafa Güngör, Mustafa Kartoğlu, Münsif Mazruki, Müfit Yüksel, Nuh Albayrak, Orhan Miroğlu, Prof.
Mustafa Ekici - 04.05.2015
Gap, Çözüm Süreci ve Medya" Paneli
TRT Kürdi Yayın Koordinatörü Mustafa Ekici ise Suriye ve Irak'taki Kürtler ile Türkiye'deki Kürtler arasında akrabalık bağlarının bulunduğunu belirterek, özellikle bölge ülkelerin halkına Kürt kanalı ile ulaşmaya çalıştıklarını anlattı.
Mustafa Ekici - 22.04.2015
Koroya Kurdi" Adana Seçmeleri Yapıldı
Bir otelde gerçekleştirilen, Güler Işık, Aydın Aydın ve koro şefi Anıl Aydın'ın jüri üyeliğini yaptığı seçmelerde, yarışmacılar jürinin gözüne girebilmek için kıyasıya yarıştı. Renkli görüntülerin yansıdığı seçmelerde bir yarışmacı şarkı söylerken bayıldı. Yarışmacı bir süre sonra ayağa kalkarak şarkısına devam etti. Sesine güvenmeyen bazı yarışmacılar ise taklit yaparak jüri üyelerini etkilemeye çalıştı.  TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, birçok ilke imza atan TRT Kurdi'nin şimdi de Türkiye'nin ilk çok sesli Kürtçe korosunu hayata geçirmeye hazırlandığını söyledi.
Mustafa Ekici - 19.04.2015
Elazığ'da "Çözüm Süreci" Paneli
 Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve moderatörlüğünü Hüseyin Sezgin Çelik'in yaptığı panelde sosyolog Prof. Dr. Ergün Yıldırım, TRT Kürdi Yayın Koordinatörü Mustafa Ekici, gazeteci yazar Fadime Özkan çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Mustafa Ekici - 17.04.2015
Elazığ'da "Çözüm Süreci ve Kazanımlar" Paneli Düzenlenecek
Moderatörlüğünü Hüseyin Sezgin Çelik'in yapacağı panele gazeteci-yazar Fadime Özkan, sosyolog Prof. Dr. Ergün Yıldırım ile TRT Kürdi Yayın Koordinatörü Mustafa Ekici konuşmacı olarak katılacak.
Mustafa Ekici - 03.04.2015
Koroya Kurdi" Tanıtıldı
Tanıtım toplantısına katılan TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, bir çok ilke imza atan TRT Kurdi'nin, şimdi de Türkiye'nin ilk çok sesli Kürtçe korosunu hayata geçirmeye hazırlandığını söyledi.
Mustafa Ekici - 02.04.2015
TRT Belgesel Hd ve Yeni Yayın Dönemi Tanıtımı
Tanıtım gecesine, TRT Genel Müdürü Şenol Göka, eşi Meryem Göka, TRT Belgesel Kanal Koordinatörü Süleyman Tezgel, TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdür Vekili Sabri Çelebioğlu, yapımcılar, yönetmenler, dizi oyuncuları, gazeteciler ile TRT çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Mustafa Ekici - 19.03.2015
Halepçe Katliamının 27. Yılı
Halepçe katliamının 27. yılı dolayısıyla Yeşilyurt Belediyesi ve Meşale Derneği Malatya Şubesi tarafından Malatya Belediye Konferans Salonu'nda panel düzenlendi., Panelin moderatörlüğünü yapan TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, 27 yıl önce yaşanan bir acıyı yad etmek, o acının üzerine sinmiş derin kin ve acıdan bir an olsun arınmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.
Mustafa Ekici - 18.03.2015
Yeşilyurt Belediyesi'nden "Ah Halepçe" Konulu Konferansı
Panel Moderatörlüğünü TRT Kurdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici'nin yapacağı konferansa konuşmacı olarak Belediye Başkanı H.
Mustafa Ekici - 10.01.2015
TRT Şeş'in 6. Kuruluş Yıl Dönümü
TRT Kurdi'nin yakın coğrafyada önemli bir etki oluşturduğunu vurgulayan Göka, şöyle devam etti: "TRT Kurdi, çok önemli bir duyarlılığı hem tespit etti hem de geliştirdi. İnşallah bundan sonra yakın coğrafyamızdaki takipçilerle beraber daha da gelişecek. Bu şu demek; yakın coğrafyamızda bu dili kullanan kardeşlerimizle birlikte, yani Kürtçemizi kullanan kardeşlerimizle işbirliği içerisinde önemli ortak yapıtlara da imza atabileceğimizi ve attığımızı, bunları en kısa zamanda ekrana taşıyacağımızı da söyleyebilirim. Belki bu da bir sürpriz."  Geceye, AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner ve TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici'nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Mustafa Ekici - 09.09.2014
Anayasa Mahkemesi Kararı
Kararda, başvuru sahibi Mustafa Ekici'nin, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığı görevinin hukuken sona erdiğini, bu nedenle de ilgili mevzuat uyarınca Adalet ve Kalkınma Partisi 1.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Ekici Haberleri | Mustafa Ekici Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Mustafa Ekici haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ekici kimdir, hayatı ve biyografisi. Ekici Peynir Yönetim Kurulu Başkanı: 18 TL'nin Altındaki Kaşara Dikkat!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 10:56:28. #1.14#

title