Mustafa Destici: Oy Potansiyelimiz Yüzde 20 Civarında

Mustafa Destici: Oy Potansiyelimiz Yüzde 20 Civarında

12.05.2015 14:10 | Son Güncelleme: 12.05.2015 15:25

Yaptırdıkları son araştırma sonuçlarına ilişkin rakam veren Mustafa Destici, "3 ayrı kamuoyu araştırmasında mevcut potansiyel yüzde 20'lere vardı." dedi.

NTV'de yayınlanan Seçim Aktüel programına katılan Mustafa Destici, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Baraj kaygılarının olmadığını belirten Destici, "İki partinin mevcut potansiyelinin yüzde 20'lere vardığını gördük. Bu potansiyelin yarısını bile alsak Meclis'e giriyoruz. Bizim baraj problemimiz yok" dedi.

İşte Destici'nin açıklamalarından satırbaşları;

"BBP'nin oy potansiyeli yüzde 20. Aynı şekilde Saadet Partisi'nin yüzde 20 civarında potansiyeli var. Ben iki partinin maksimum potansiyelinin yüzde 36 civarında olduğunu açıklamıştım. Biz aday listelerimizi açıkladıktan sonra 3 ayrı kamuoyu araştırması yaptırdık. İki partinin mevcut potansiyelinin yüzde 20'lere vardığını gördük. Bu potansiyelin yarısını bile alsak Meclis'e giriyoruz. Bizim baraj problemimiz yok."

ADAY LİSTELERİ NASIL OLUŞTURULDU?

Hem 2014 Yerel Seçimleri hem de 2011 Genel Seçimleri baz alınarak çalışmalar yapıldı. BBP'in önde bitirdiği çevrelerde BBP'nin adayları ön sıraları aldı, SP'nin önde bitirdiği yerlerde de SP'li adaylar. Bir sivil demokratik anayasa vaadimiz var. Seçim barajını da sıfırlayacağız."

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title