Mustafa Demirel Haberleri

Mustafa Demirel haber, Mustafa Demirel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Demirel - 16.11.2017
İzmir'de Trafik Kazası: 1 Ölü
Alınan bilgiye göre, Buca'dan Bornova istikametine giden Mustafa Akyürek (32) idaresindeki 35 T 6352 plakalı taksi, İzmir çevre yolu Otogar Kavşağı mevkisinde emniyet şeridinde Mustafa Demirel (46) yönetimindeki tıra arkadan çarptı.
Mustafa Demirel - 28.10.2017
Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Antalya'da
Kurtulmuş, Antalya'nın Aksu ilçesindeki Perge Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun da eşlik ettiği Kurtulmuş, antik kente ilişkin Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ile Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel'den bilgi aldı.
Mustafa Demirel - 24.10.2017
Deniz Altındaki Osmanlı Yapımı Toplara Özel Çalışma
Çalışmaları yerinde takip eden Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, yaptığı açıklamada, Akdeniz'de Alanya'ya ve Mersin'e kadar uzanan kıyı bandında daha önce Osmanlı dönemine ait kalyonlar, batık savaş gemilerine ait toplar ve çıpalar tespit edildiğini söyledi.
Mustafa Demirel - 09.10.2017
Bin 600 Yıllık Mozaiklerin Üzeri 41 Yıl Sonra Yeniden Açıldı
Antalya Müzesi Müdürü ve İdyrus Antik Kenti Kazı Başkanı Mustafa Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kemer ilçesinde Helenistik, Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerine ait yerleşim ve kalıntılarının bulunduğunu söyledi.
Mustafa Demirel - 27.09.2017
Herakles Lahdi, Antalya Müzesi'ne İlgiyi Artırdı
Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lahdin getirilmesinden önceki dönemde günlük ziyaretçi sayılarının ortalama 150-200 kişi olduğunu söyledi.
Mustafa Demirel - 25.09.2017
Herakles Bereketi
1 HAFTADA YOĞUNLUK ARTTI Antalya Arkeoloji Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, eserin kaçırıldığı yıllardan bugüne kadar gelinen süreçte bakanlığın başarısıyla mutlu sona ulaşılmış olmasının herkesi mutlu ettiğini belirtti.
Mustafa Demirel - 25.09.2017
Dha Yurt Bülteni-8
GÖRÜNTÜ  GEÇİLECEK Berktuğ ÖNCÜ- Mehmet İNAN/BURSA, ============================================= 5)HERAKLES' E YOĞUN İLGİ PERGE Antik Kenti'nden 60'lı yıllarda kaçırılan ve 2010'da İsviçre'de ele geçirildikten sonra 14 Eylül'de ait olduğu topraklara getirilen Herakles Lahdi nedeniyle Antalya Müzesi'nin ziyaretçi sayısı arttı.  Antalya'nın Aksu İlçesi'ndeki Perge Antik Kenti'nden 60'lı yıllarda kaçırılan ve 2010 yılında İsviçre'nin Cenevre Gümrüğü'nde ele geçirilerek 14 Eylül'de ait olduğu topraklara getirilen Herakles Lahdi, Antalya Müzesi'nde dün yapılan törenin ardından ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel'in katılımıyla gerçekleştirdiği açılış sonrasında, Antalya Müzesi'ne ziyaretçi akını yaşandı.  BİR HAFTADIR YOĞUNLUK ARTTI Antalya Arkeoloji Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, eserin kaçırıldığı yıllardan bugüne kadar gelinen süreçte bakanlığın başarısıyla mutlu sona ulaşılmış olmasının herkesi mutlu ettiğini belirtti.
Mustafa Demirel - 25.09.2017
Dha Yurt: Herakles' E Yoğun İlgi
PERGE Antik Kenti'nden 60'lı yıllarda kaçırılan ve 2010'da İsviçre'de ele geçirildikten sonra 14 Eylül'de ait olduğu topraklara getirilen Herakles Lahdi nedeniyle Antalya Müzesi'nin ziyaretçi sayısı arttı.  Antalya'nın Aksu İlçesi'ndeki Perge Antik Kenti'nden 60'lı yıllarda kaçırılan ve 2010 yılında İsviçre'nin Cenevre Gümrüğü'nde ele geçirilerek 14 Eylül'de ait olduğu topraklara getirilen Herakles Lahdi, Antalya Müzesi'nde dün yapılan törenin ardından ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel'in katılımıyla gerçekleştirdiği açılış sonrasında, Antalya Müzesi'ne ziyaretçi akını yaşandı.  BİR HAFTADIR YOĞUNLUK ARTTI Antalya Arkeoloji Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, eserin kaçırıldığı yıllardan bugüne kadar gelinen süreçte bakanlığın başarısıyla mutlu sona ulaşılmış olmasının herkesi mutlu ettiğini belirtti.
Mustafa Demirel - 15.09.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
Haber: Enver Fatih TIKIR-Gürkan DURAL/(BALIKESİR), Süre: 2 dakika 22 saniye Boyut: 75 MB Görüntü Dökümü: -------------------------- -Kılıçdaroğlu'nun gelişinden detaylar, -Vatandaşlar ile selamlaşması -Konuşması Haber: Enver Fatih TIKIR-Gürkan DURAL/SUSURLUK(BALIKESİR), SÜRE: 6DK 15 SN BOYUT: 700 MB ============================================== HERAKLES LAHDİ, 57 YIL SONRA EVİNE GETİRİLDİ   2)ANTALYA MÜZESİ'NDE SERGİLENECEK PERGE Antik Kenti'nden 1960'lı yıllarda kaçırılıp İsviçre'de ele geçirilen, Roma Dönemi'ne ait, üzerinde 'Herakles'in 12 işi'nin tasvir edildiği lahit, Antalya'ya getirildi. Lahit, 'Yorgun Herakles' heykeline de komşu olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın girişimleri sonucu önceki gün İsviçre'den Türkiye'ye getirilen 2 bin 200 yıllık Herakles Lahdi, İstanbul'dan Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla 20.20'de Antalya'ya getirildi. Antalya Havalimanı'nda VIP bölümünden getirilen Herakles Lahdi'ni, teslim almak için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Müze Müdürü Mustafa Demirel karşıladı.
Mustafa Demirel - 09.09.2017
Dha Yurt Bülteni-4
YOLA ÇIKARILMAYA HAZIR M.Ö. 2'nci yüzyıla tarihlenen Roma dönemine ait lahdin 235 santimetre boyunda, 112 santimetre genişliğinde ve 3 ton ağırlığında olduğu biliniyor. Cenevre'de 3 ay sergilenen lahdin Türkiye'ye iade işlemleri başlatılmıştı. Cenevre'ye giden Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel, müze yetkilileri ve bakanlık yetkilileri, Cenevre Üniversitesi Sanat ve Tarih Müzesi'nde bulunan Herakles Lahdi'ni, 50 yılı aşkın süre sonunda yeniden ait olduğu topraklara getirilmesi için işlemleri tamamladı.
Mustafa Demirel - 08.09.2017
Dha Yurt Bülteni-3
BAKANLIK UZMANLARI CENEVRE'DE Milattan önce 2'nci yüzyıla tarihlenen Roma dönemine ait lahdin 235 santimetre boyunda, 112 santimetre genişliğinde ve 3 ton ağırlığında olduğu biliniyor. Cenevre'de 3 ay sergilenen lahdin  Türkiye'ye iade işlemleri başlatıldı. Cenevre Üniversitesi Sanat ve Tarih Müzesi'nde bulunan ve 50 yılı aşkın süre sonunda yeniden ait olduğu topraklara getirilecek Herakles Lahdi için Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel ve müze yetkilileri Cenevre'ye gitti.
Mustafa Demirel - 08.09.2017
İsviçre'ye Kaçırılan Herakles Lahdi Geri Dönüyor
BAKANLIK UZMANLARI CENEVRE'DE Milattan önce 2'nci yüzyıla tarihlenen Roma dönemine ait lahdin 235 santimetre boyunda, 112 santimetre genişliğinde ve 3 ton ağırlığında olduğu biliniyor. Cenevre'de 3 ay sergilenen lahdin Türkiye'ye iade işlemleri başlatıldı. Cenevre Üniversitesi Sanat ve Tarih Müzesi'nde bulunan ve 50 yılı aşkın süre sonunda yeniden ait olduğu topraklara getirilecek Herakles Lahdi için Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel ve müze yetkilileri Cenevre'ye gitti.
Mustafa Demirel - 07.09.2017
Perge'nin Helenistik Kuleleri Restore Ediliyor
TİYATRO BÖLÜMÜ KULLANIMA AÇILACAK Perge'de Helenistik Kulelerin restorasyonu dışında farklı çalışmaların olduğunun altını çizen Karabayram, sözlerini şöyle sürdürdü; "Tiyatro bölümü kullanıma açılması söz konusu. Bununla beraber stadyumda da bakanlık desteğiyle çalışma başlatıldı. Bir tarafta da antik kentin merkezinde boylu boyunca gidilen caddemiz var. Caddenin de belgeleme ve ihale çalışmaları başladı. Perge'de ciddi bir restorasyon ve iyileştirme olacak. Proje Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun desteğiyle tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalarda emeği olan kazı başkanları Prof. Dr. Jale İnan, Prof. Dr. Haluk Abbasoğlu ve şu anki kazı başkanı Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel'e teşekkür etmek istiyorum.
Mustafa Demirel - 07.09.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
TİYATRO BÖLÜMÜ KULLANIMA AÇILACAK Perge'de Helenistik Kulelerin restorasyonu dışında farklı çalışmaların olduğunun altını çizen Karabayram, sözlerini şöyle sürdürdü; "Tiyatro bölümü kullanıma açılması söz konusu. Bununla beraber stadyumda da bakanlık desteğiyle çalışma başlatıldı. Bir tarafta da antik kentin merkezinde boylu boyunca gidilen caddemiz var. Caddenin de belgeleme ve ihale çalışmaları başladı. Perge'de ciddi bir restorasyon ve iyileştirme olacakProje Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun desteğiyle tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalarda emeği olan kazı başkanları Prof. Dr. Jale İnan, Prof. Dr. Haluk Abbasoğlu ve şu anki kazı başkanı Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel'e teşekkür etmek istiyorum.
Mustafa Demirel - 07.09.2017
Dha Yurt Bülteni - 18
TİYATRO BÖLÜMÜ KULLANIMA AÇILACAK Perge'de Helenistik Kulelerin restorasyonu dışında farklı çalışmaların olduğunun altını çizen Karabayram, sözlerini şöyle sürdürdü; "Tiyatro bölümü kullanıma açılması söz konusu. Bununla beraber stadyumda da bakanlık desteğiyle çalışma başlatıldı. Bir tarafta da antik kentin merkezinde boylu boyunca gidilen caddemiz var. Caddenin de belgeleme ve ihale çalışmaları başladı. Perge'de ciddi bir restorasyon ve iyileştirme olacakProje Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun desteğiyle tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalarda emeği olan kazı başkanları Prof. Dr. Jale İnan, Prof. Dr. Haluk Abbasoğlu ve şu anki kazı başkanı Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel'e teşekkür etmek istiyorum.
Mustafa Demirel - 18.08.2017
Iraklı Çocuklar İçin Sünnet Şöleni Düzenlendi
Melikgazi Hastanesinin bahçesinde düzenlenen programa, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, Melikgazi Hastanesi Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Demirel ile Telaferli Türkmen aileler katıldı.
Mustafa Demirel - 20.07.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
8 BİN KİŞİLİK ANTİK TİYATRO ZİYARETE AÇILDI Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Perge'de kazı çalışmalarını yılın 12 ayı sürdürdüklerini kaydetti.
Mustafa Demirel - 19.07.2017
Perge'de Bin 800 Yıllık Mozaik Heyecanı
Perge Antik Kenti Kazı Başkanı ve Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, Perge Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında Truva Savaşı'nda İphigenia'nın kurban edilmesi sahnesini yansıtan bin 800 yıllık mozaik bulunduğunu bildirdi.
Mustafa Demirel - 15.05.2017
Selçuklu Av Köşkü Turizme Kazandırılacak
Karaloğlu, beraberinde AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram ve Müze Müdürü Mustafa Demirel ile Kemer Kaymakamlığını ziyaret etti.
Mustafa Demirel - 06.05.2017
Türkiye'nin İkinci Zeugması: Perge Mozaikleri
Perge'nin gerek bazı bölümlerinin gerekse nekropol alanının yeniden ele alınması ve ziyarete açılması yönünde çalışmalar başlatıldığına değinen Karabayram, şunları kaydetti: "Dönem olarak bu kadar iyi korunmuş, en iyi şekilde bu döneme gelmiş mozaikli alanlardan biri. Bunlar bitkisel motiflerle yapılmış, rengi, dokusu ve mozaikli test aralarının dizilimiyle tek, orijinalliğini kaybetmemiş. Burası, Türkiye'nin ikinci Zeugması. Bütünsel olarak gelmiş tek mozaikli alanımız. Hem turizimsel hem de kültürel varlık açıdan büyük bir zenginlik. Perge'de, Antalya Müze Müdürlüğü kazı Başkanı Mustafa Demirel başkanlığında kazılar devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Demirel Haberleri | Mustafa Demirel Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Mustafa Demirel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Demirel kimdir, hayatı ve biyografisi. Antalya'nın 2018 Kongre Turizm Kataloğu Tanıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 05:08:34. #1.16#
title