Müslüman Kardeşler'den ABD'ye Karşı Birlik Çağrısı

Müslüman Kardeşler'den ABD'ye Karşı Birlik Çağrısı

Müslüman Kardeşler Örgütü Sözcüsü Dr. Muhammed Habib, ABD ve Fransa'nın Son Günlerde İran'a Yönelik Askeri Operasyon Seçeneğini Dillendirmesine Tepki Gösterdi.

Müslüman Kardeşler'den ABD'ye Karşı Birlik Çağrısı

Müslüman Kardeşler Örgütü sözcüsü Dr. Muhammed Habib, ABD ve Fransa'nın son günlerde İran'a yönelik askeri operasyon seçeneğini dillendirmesine tepki gösterdi.

Mısır'ın başkenti Kahire'deki ofisinde İHA'ya özel açıklamalarda bulunan Habib, "ABD'nin İran'a askeri bir müdahalede bulunmasına ihtimal vermediğini söyledi. Habib, "Amerika bunu yaparsa Ortadoğu'da çok daha büyük problemler oluşur. ABD, Ortadoğu'yu değiştirmek istiyor. Mısır, Ürdün ve Körfez'den sonra İran onlar için yeni bir liman. ABD, İran ve Suriye ile birlikte Hamas ve Hizbullah'ı yok etmek istiyor. Bunları Siyonist emeller doğrultusunda gerçekleştirmeye çalışıyor. Tüm Müslümanlar ABD'ye karşıdır

ve bu tip operasyonlara karşı olacaktır. Müslümanlara yönelik her türlü saldırıya karşı birlik olmalıyız" dedi.

Mısır'ın Filistin'de El Fetih'e destek vermesini ve Gazze sınır kapısını açmamsını da eleştiren Dr. Habib, "Filistin'de içerde ihtilaf var. AB, ABD ve çevre hükümetler, Hamas'ı zor durumda bırakmak için çaba sarf ediyor. Mahmud Abbas da sınırın açılmasını istemiyor. Ramazan boyunca sınırın açılmaması Abbas'ın olumsuz olan imajını güçlendiriyor" şeklinde konuştu.

Mısır polisinin Müslüman Kardeşler Örgütü'ne yönelik operasyonlarına da değinen Sözcü Habib, operasyonların parlamento seçimlerinde gösterdikleri başlarının ardından başladığına dikkat çekerek, "Askeri kamp kurduğumuz iddiaları gerçek dışıdır. Dini ve sosyal eğitim alan üniversite öğrencilerini tutuklayıp kendi yandaşlarına gazetelerde 'askeri kamp ele geçirildi' diye propaganda yaptırıyorlar. Bizim ne böyle bir durumumuz ne de amacımız var. Biz normal zeminlerde faaliyet gösteriyoruz" diye konuştu.

(MKF-CY-CY-ÖK-D)