Muslu Haberleri

Muslu haber, Muslu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muslu - 11.6.2019
TİKA'dan Kırgızistan yargısına tadilat desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) yenilediği Kırgızistan Yüksek Mahkemesi bünyesindeki Anayasa Odası'nın duruşma salonu ve kütüphanesi törenle açıldı. Yüksek Mahkeme Anayasa Odası binasında düzenlenen açılışa, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Dosalı Esenaliyev, Yüksek Mahkeme Başkanı Gulbara Kaliyeva, Anayasa Odası Başkanı Erkinbek Mamırov, Adalet Bakanı Marat Djamankulov, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği Müsteşarı Yekta Kamil Noyan, Eğitim Müşaviri Recep Sula, Din Hizmetleri Müşaviri Şemsettin Ünal, Kültür ve Tanıtma Müşaviri Nuri Şimşekler, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu ve hakimler katıldı.
Muslu - 10.6.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, personeli ile bayramlaştı
Bayramlaşmaya Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Selim Argun, Huriye Martı, Ramazan Muslu, Burhan İşliyen, Başkanlığın üst düzey yöneticileri ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının merkez teşkilatında görev yapan personel katıldı.
Muslu - 4.6.2019
Çocuklar camilerde Kur'an ahlakıyla buluşacak
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 Haziran'da açılacak yaz Kur'an kurslarında bu yıl iki dönem halinde 8 hafta eğitim verileceğini belirtti.
Muslu - 4.6.2019
GÜNDEM / 4 Haziran 2019
ÖZEL HABER 1- Dezavantajlı 40 bin çocuk için "yaz okulu" başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde okul öncesi dönemdeki Türk ve Suriyeli yaklaşık 40 bin dezavantajlı çocuk, 9 haftalık yaz okuluyla desteklenecek Çocukların hem ilkokula adaptasyonu hem de birbirleriyle kaynaşmaları amacıyla Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında haftalık 30 saat verilecek eğitimler 1 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona erecek PIKTES Direktörü Pınar Özel: "İlk defa erken çocukluk eğitimi yaz okullarına başlayacağız. Bu, 5 ve 6 yaş grubundaki daha önce hiç okula gitmemiş çocuklarımız için uygulanacak bir program" "Erken çocukluk eğitimlerini çok önemsiyoruz. Çünkü çocuklar ne kadar erken yaşta uyumu yakalarlarsa okulda o kadar başarılı olmaları ve onları okulda tutma şansımız var" (Burcu Çalık-Ankara) 2- 6 bin 801 çocuğun "sıcak yuvası" koruyucu aileler oldu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, koruma altında olan çocukların sıcak bir aile ortamında yetişmeleri için yapılan çalışma ve faaliyetlere devam ediliyor Türkiye genelinde koruyucu aile sayısı 5 bin 555'e, hizmetten yararlandırılan çocuk sayısı ise 6 bin 801'e ulaştı Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı İstanbul'da 594, İzmir'de 407, Ankara'da 385 oldu Bu yıl koruyucu aile yanına yerleştirilen çocuk sayısı 629'u buldu (Merve Yıldızalp-Ankara) 3- Çocuklar camilerde Kur'an ahlakıyla buluşacak Diyanet İşleri Başkanlığınca gençler ve çocuklar, "Camiler Çocukla Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun" çağrısıyla 17 Haziran'da açılacak yaz Kur'an kurslarına davet edildi Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu: "Hiçbir çocuğumuz asla camiden herhangi bir olumsuzluk sonucu ayrılmamalı, camiden severek ayrılmalı" "Görev alacak 110 bin civarında öğreticimiz özellikle yaz Kur'an kurslarıyla ilgili özel bir eğitimden geçti" "Dinimi Öğreniyorum öğrenci ve öğretici kitabından birer milyon, elifba cüzünden ise 800 bin basıldı" (Sefa Şahin-Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Muslu - 30.5.2019
TİKA, Kırgızistan'ın güneyindeki Oş kentinde iftar verdi
Sarıbaşev, Kırgızistan ile Türkiye arasında eğitim, ticaret, kültür alanında iş birliğinin giderek derinleştiğine dikkati çekerek, "TİKA Program Koordinatörü Ali Muslu Bey bizleri sayıp Bişkek'ten Oş'a geldiler.
Muslu - 24.5.2019
HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - Bu mahallede iftarlar 118 yıldır birlikte yapılıyor
"Geleneği devam ettirme arzusundayız" Gönüllü iftar veren mahalle sakini Şaban Muslu (54) da bu görevi ifa etmenin gururunu yaşadığını vurguladı.
Muslu - 18.5.2019
Irak'taki Siyasi ve Ekonomik Dengeler Hükümeti Sınırlıyor"
SETA'dan yapılan açıklamaya göre, Fatih Muslu tarafından kaleme alınan analizde, 12 Mayıs 2018 seçimlerinin ardından Irak Merkezi Hükümetinin kuruluş süreci, Irak iç siyasetini şekillendiren gelişmeler ve bölgesel gelişmelerin Irak üzerindeki etkisi değerlendirildi.
Muslu - 14.5.2019
Tika Kırgızistan'da Bin 500 Kişilik İftar Sofrası Kurdu
Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliğinin de desteklediği iftara Kırgızistan Anayasa Odası Başkanı Erkinbek Mamırov, Kırgızistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Almazbek Baatırbekov, Sosyal Demokrat Partisi milletvekili Çınıbay Tursunbekov, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği Müsteşarı Yekta Kamil Noyan, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Şemsettin Ünal, Kırgızistan Din Komisyonu Başkanı Zayirbek Ergeşov, Kırgızistan Başmüftüsü Maksatbek Toktomuşev, Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Atamşa Dursunov ve dernek temsilcileri, Uygur Türkleri Derneği Başkanı Artık Haciyev, Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Erkinbek Joroyev, Türk iş adamları, akademisyenler ve çok sayıda kişi katıldı.
Muslu - 1.5.2019
Türkiye, Helal Gıda Tecrübesini Kırgızistan ile Paylaşıyor
Kuran'ı Kerim'in tilavetiyle başlayan seminerin açılış konuşmalarını Helal Endüstri Düzenleyici ve Değerlendirme Daire Başkan Bakıtbek Şabdiyev ve TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu yaptı.
Muslu - 22.4.2019
Kırgızistan'da Türk Film Haftasının Açılış Galasına Yoğun İlgi
Yerli Düşünce Derneği tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinin (KTMÜ) katkılarıyla düzenlenen etkinliğin Manas Sinema Salonu'ndaki açılışına, Kırgızistan Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakan Yardımcısı Nurcigit Kadırbekov, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırgızistan Sinematografi Bölümü Başkanı Muhtalı Bektenaliyev, Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, TİKA Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu katıldı.
Muslu - 21.4.2019
Oş Şehrinin Kalkınmasına Türkiye Olarak Destek Vereceğiz"
Foruma, yerel yetkililer, 100'ü aşkın Kırgız iş adamının yanı sıra TİKA Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, TRT AVAZ Koordinatörü Sedat Sağırkaya, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu, şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler katıldı.
Muslu - 18.4.2019
Kırgızistan'da İşsizlik Sorununa Tika Desteği
Törene, Kırgızistan Sosyal Kalkınma Bakan Yardımcısı Kamaldin Toktosartov, TİKA Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu, Kırgızistan Ulusal Kütüphanesi Müdürü Cıldız Bakaşova, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.
Muslu - 17.4.2019
2 Ölümlü Kazada 'Asli Kusurlu' Sürücüye 15 Yıl Hapis İstemi
Şikayetçi avukatlarından Eyüp Muslu, mahkeme heyetinin karar verirken sanığın bilinçli taksir ve olası kast durumunu da göz önünde bulundurmasını talep etti.
Muslu - 3.4.2019
Kütahya'da Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri Belirlendi
AK Partinin Belediye Meclis Üyeleri; 1- Elif Demirelli, 2- Ercan Mercan, 3- Osman Zeybek, 4- Bilal Yurttaş, 5- Mehmet Naci Pekcan, 6- Sami Kaplan, 7- Hatice Yakar, 8- Selim Kaplan, 9- Ahmet Güven, 10- Mahmut Öztaş, 11- Dilek Aslan, MHP'nin Belediye Meclis Üyeleri; 1- Salih Özden, 2-Serda Bal Yıldız, 3-Enver Erdoğan, 4-Yusuf Sökmen, 5- Ahmet Uluca, 6- Ahmet Acar, 7- Özgür Muslu,8- Mehmet Özkara, 9- Seda Sancaktar, 10- Abdullah Ertekin, 11- Melih Aslan, MHP Kontenjan Adayları; 1- İlyas Bahar, 2- Abdullah Damcı, 3- Süleyman Çankaya.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muslu Haberleri | Muslu Haber - Haberler - Sayfa 4 - Muslu haberleri, son dakika muslu haber ve gelişmeleri burada. Türk ve Kırgız genç iletişimcilere TİKA'nın Kırgızistan'daki projeleri tanıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 16:02:42. #1.15#
title