Muslera, 1 Haftada 2 Kez Penaltı Kurtarmasına Rağmen Pozisyon Sonrasında Topu Ağlarda Gördü

Bursaspor karşısında penaltı atışını kurtaran Galatasaray kalecisi, geçen hafta da Güney Kore'nin penaltısını çıkarmıştı. Ancak her ikisinde de dönen topları rakip oyuncular gole çevirdi.

Galatasaray'ın deneyimli file bekçisi Fernando Muslera, bir hafta içinde iki penaltı şanssızlığı üst üste yaşadı. Uruguay'ın geçen hafta Güney Kore ile yaptığı hazırlık maçında bir penaltı atışını kurtaran Muslera, dün gece Bursaspor'un da beyaz noktadan vuruşunu çıkarmayı başardı.

Ancak ilki Seul'de, ikincisi İstanbul'da olmak üzere her iki penaltı atışında da pozisyonun devamında dönen topu rakip oyuncuların tamamlamasını engelleyemedi. 32 yaşındaki kaleci, kurtardığı iki penaltıya rağmen iki golü kalesinde gördü.

PENALTILARI SAĞINDAN ÇIKARDI

Takım arkadaşlarının pozisyonu takip etmemesi nedeniyle şanssızlık yaşayan Muslera, Bursasporlu Aytaç Kara'nın vuruşunda olduğu gibi Güney Koreli Heung-Min Son'un vuruşunu da sağına yatarak tokatlamıştı.

2 PENALTIDA DA TAKIM GERİ DÜŞTÜ

Her iki penaltı vuruşu arasında bir başka benzerlik daha dikkat çekti. İki pozisyon da maçlar golsüz devam ederken meydana geldi, ardından fileleri bulan toplarla Muslera'nın takımları Uruguay ve Galatasaray 1-0 geriye düştü.

Kaynak: Skorer