Musiki Haberleri

Musiki haber, Musiki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musiki - 10.02.2020
Başkentte "İran İslam devrimi zaferinin 41. yıl dönümü" resepsiyonu
Davetliler, İran geleneksel musiki dinletisinin ardından İran mutfağından lezzetler tattı.
Musiki - 04.02.2020
Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti konser verecek
Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti, "Kış Konseri"nde müzikseverlerle buluşacak.
Musiki - 03.02.2020
Rıza Cumhur Demir, yeni teklisinde "FANİ AŞK"ı anlatıyor
BİYOGRAFİ İstanbul'da doğdu. Henüz çocukken, Türk Halk Müziği orkestralarında solistlik yaptı. Eğitim hayatı boyunca, okuduğu okulların halk dansları ekiplerinde dans etti ve müzik korolarının solistliğini yaptı. Yaklaşık üç yıl boyunca devam ettiği Belediye Musiki Cemiyetinde ud, şan ve nazariyat dersleri alırken, aynı cemiyetin ilk yıl koristliğini, ertesi iki yıl solistliğini yaptı.
Musiki - 31.01.2020
Kırklareli'den kısa kısa
Lüleburgaz Belediyesinin katkılarıyla Musiki Topluluğu tarafından verilecek konserde koronun şefliğini Yıldıray Öztürk yapacak.
Musiki - 30.01.2020
Bestekar Amir Ateş'in hayatı ve eserleri kitapta toplandı
Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre, gelecek kuşaklara kaynak eserler bırakmak amacıyla yayımlanan eser, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Başkanı Prof.
Musiki - 26.01.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
İsmail Yılmaz tarafından kurulan Şems-i Nüma Musiki Topluluğu 29 Ocak'ta Tasavvuf ve Türk müziğinin farklı dönemlerde bestelenmiş eserlerinden oluşan bir repertuar ile Fatih Kültür ve Sanat Merkezi'nde konser verecek.
Musiki - 20.01.2020
Türk sanat müziğinin 3 ustası sevenleriyle buluştu
Şefliğini Cengizhan Sönmez'in üstlendiği Büyükçekmece Belediyesi Musiki Derneği Korosu'nun da sahne aldığı konserde, usta sanatçılar aralarında "Gün Gelir de Beni Unutursun", "Gizli Aşk Bu Söyleyemem", "Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler"in bulunduğu sevilen eserleri yorumladı.
Musiki - 18.01.2020
Uğur Derman: "Gelenekli sanatlar 'basübadelmevt'e kavuşmuştur"
Derman, hat başta olmak üzere gelenekli sanatların 1928'de duraklama dönemine girdiğini belirterek, "Başta mimari olmak üzere sair gelenekli sanatlarımızın Batı tesiriyle çökmesi, şahsiyetini kaybetmesine karşı, hat sanatının tarihinde hiçbir surette düz gitme dahi yoktur, daima yükselerek en iyi halini almıştır. Düşünün klasik manada son mimari, Üsküdar Valide Camisi'dir. Ondan sonra Batı tesiri kendisini gösteriyor. Yalnız o değil, musikide, minyatürün resme dönüşünde, tezyinatta, tezhipte Batı etkisi fazlasıyla görülüyor.
Musiki - 17.01.2020
"Dilsiz" filminin galası Esenler'de yapıldı
Atasever, filmden önce 3 ay hat dersi aldığını belirterek, şunları kaydetti: "Çok keyifliydi. Cavide Pala'nın öğrencisiydim. Onunla ettiğimiz sohbetler, hat sanatında levhalara yazılan cümlelerin anlamları, onun dışında bir hattatın hatta başladıktan sonraki kendi içsel yolculuğunu öğrenmek, o sükuneti, sakinliği yaşamak, hat sanatı aracılığıyla kendi geleneksel müziğimize, musikimize de ulaşmak.
Musiki - 13.01.2020
Tire'de musiki konseri
Tire Musiki Derneği yeni yılın ilk konserini verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musiki Haberleri | Musiki Haber - Haberler - Sayfa 8 - Musiki haberleri, son dakika musiki haber ve gelişmeleri burada. SAÜ'de kurulan Keşf-i Kadim Topluluğu açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 00:04:10. #1.16#
title