Musiki Haberleri

Musiki haber, Musiki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musiki - 25.04.2020
Başakşehir Belediyesinden ramazanda "dijital etkinlik" hizmeti
Başakşehirliler sanat programlarından dini sohbetlere, tasavvuf musikisi dinletisinden iftar ve radyo programlarına kadar birbirinden özgün içeriklerle ramazanın manevi atmosferini evlerinde yaşadı.
Musiki - 12.04.2020
Beşir Ayvazoğlu, "Cumhuriyet Dönemi Kültür Taşıyıcıları"nı anlattı
"Türk musikisinin bugüne intikal etmesinde Yahya Kemal'in ciddi etkisi olmuştur" Nuri Arlasez'in hayatının da roman niteliğinde olduğuna dikkati çeken Ayvazoğlu, şunları kaydetti: "Uzun uzun saatlerce konuşmak mümkün.
Musiki - 18.03.2020
Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı
Ayrıca, merkezin alt katında yer alan 16 Türk devleti rölyefleri ve Musiki Tarihi Salonu'nda Türk-İslam coğrafyasından 216 enstrüman görsel olarak tanıtılıyor.
Musiki - 17.03.2020
(Düzeltme) Yargıtay 19. Ceza Dairesi Onursal Üyesi İshakoğlu: "Türkiye hukuk devleti olmak...
Kayseri Baro Başkanı Avukat Cavit Dursun, eğitimleri şehirlerin ihtiyaçlarına göre belirlediklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: "Kayseri Barosu olarak, bizim eğitimlerdeki en büyük düsturumuz bilgi en büyük hazinedir olduğu için bu eğitimleri aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bu eğitimleri belirlerken, sahada en çok yaşadığımız konularla birlikte siz değerli meslektaşlarımıza yeni ufuklar, yeni yolar açmak ve şehrimizin ihtiyacı olan hususları değerlendirerek, bu eğitimleri belirliyoruz. Fikri ve sinai mülkiyet hukuku da Kayseri ve çevresinde aslında en geniş şekilde uygulama alanı olan ve uygulama alanı olmasına rağmen de maalesef çok az bilinen alanlardan birisidir. Bu sebeple de bu konular daha çok başka ilerden gelen avukatlarca yapılmakta. Biz istiyoruz ki yerinde, konuları bilen ve uygulamanın içinde olan şehirde ve çevre ilerdeki fikri ve sinai mülkiyet hukuku ile ilgili konular, ilimiz ve çevre ilerin avukatlarınca yapılmasını değerlendirerek bu eğitimi planladık. Kıymetli olacağını ve fayda sağlayacağını düşünüyorum." Türkiye'nin saygın hukuk devletleri arasına girmesi için korsanı önlemesi gerektiğini söyleyen Yargıtay 19. Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İshakoğlu, "Fikri ve sinai mülkiyet hakları, çok geniş yelpazedeki ürün ve eserlerden oluşmaktadır. İnsan zekasının entelektüel birikiminin sonucu ortaya çıkan bilim edebiyat eserlerinden, musiki ve sanat eserlerine, faydalı modellerden markalara kadar çok geniş ürün yelpazesindeki hakların bugün burada ceza hukuku açısından bakmaya çalışacağız.
Musiki - 13.03.2020
Nurullah Genç'in "Görünenin Şiiri Fotoğraf" sergisi açıldı
"Görme sıfatı resmin ve fotoğrafın kaynağıdır" Allah'ın insana verdiği görme, işitme ve kelam sıfatlarının sanatın kaynağı olduğunu anlatan Genç, şunları kaydetti: "Görme sıfatı resmin ve fotoğrafın kaynağıdır. İnsan, görme sıfatıyla yeryüzünü müşahede eder. Yeryüzündeki görüntüleri hafızasına kaydeder ya da yaptığı alet ve makinelerle birtakım kaynaklara aktarır. Fotoğraf buradan doğar, sinema buradan doğar. Mesela işitme sıfatı musikinin kaynağıdır.
Musiki - 09.03.2020
Kırşehir'de "Vefatının 100. Yılında Ömer Seyfettin" konferansı düzenlendi
Ömer Seyfettin'e göre milli kimlik ve milli bilincin milletlerin yaşayabilmesinde temel şart olduğunu aktaran Yiğitbaş, şunları kaydetti: "Yazar, silah ve nutuk yerine kalemin ve fikrin gücüne inanmıştır. İyi bir sone şairi olan Seyfettin'in 88 şiirinin 53'ünde sone tarzının etkileri görülmektedir. Şiirlerinde melankoli başta olmak üzere hayal, estetizm ve musiki yer almaktadır.
Musiki - 05.03.2020
Sanatçılar MESAM'da "adaletli" çözüm istiyor
Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliğinde (MESAM) son dönemde yaşanan süreçle ilgili basın toplantısı düzenlendi.
Musiki - 04.03.2020
"Hatırla ve Hayal Et" yarışması ödül töreni
Bir eserin edebi olmasının, her şeyden önce edep sınırlarına uymasına bağlı olduğunu vurgulayan Oktay, "Eski dergahların ve medreselerin girişinde, ziyaretçileri karşılayan bir levha vardır. Üzerinde 'Edeb ya Hu' yazar. Edebin olmadığı bir yerde edebiyatın da medeniyetin de olması mümkün değildir. Merhum Yahya Kemal'e göre milletimiz devlet kurma, yönetme ve askeri yetkinliklerinin yanında, dünya ortalamasının çok üzerinde olan üç büyük sanata sahiptir. Bunlar; mimari, musiki ve şiirdir.
Musiki - 27.02.2020
Dr. Özkaya, " Bütün fikirler ihtiyaçlardan doğar"
"TELİF HAKLARI SOYUT NİTELİĞE SAHİPTİR" Fikri Mülkiyet Hakları kapsamında önemli kavramalara açıklama getiren Dr. F. Can Özkaya, "Telif hakkı, kişinin fikri emeği ile meydan getirdiği ürünler üzerinde hukuken sağlanan haklardır. Telif hakkının doğması için tescile gerek yoktur. Fikir ve sanat eserleri üzerindeki haklar eserin üretilmesiyle birlikte doğar. Telif hakları soyut niteliğe sahiptir, koruma altına alınan insan düşüncesinin yarattığı maddi olmayan mallardır. Eser ise ilim ve edebiyat eserleri, bilgisayar programı ve veri tabanları, güzel sanat eserleri ve musiki eserlerinden oluşmaktadır" dedi.
Musiki - 25.02.2020
Büyük Çamlıca Camisi'nde "Üç Ayları Karşılama" programı
Recep ayının ilk akşamını dünyanın en büyük camilerinden olan Büyük Çamlıca Camisi'nde karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Erbaş, şunları kaydetti: "Allah kendilerinden razı olsun. Seslerine zeval vermesin. Dini musiki milletimizin asırlardan beri takip ettiği, dinlediği ve söylediği en önemli değerlerimizdendir.
Musiki - 22.02.2020
Mamak'ta Türk Halk Müziği konseri
Mamak Belediyesi Musiki Muallim Mektebi, "Yörelerimiz Renklerimiz" adlı Türk Halk Müziği konserine ev sahipliği yaptı.
Musiki - 20.02.2020
SAÜ'de kurulan "Keşf-i Kadim Topluluğu" açıldı
Musiki dinletisiyle devam eden program, kitap çekilişiyle sona erdi.
Musiki - 18.02.2020
Mevlana'nın dergahında her cuma tasavvuf müziği icra edilecek
Konya Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce müzelerin ziyaretçi sayısını artırmak ve sanat kurumlarının bilinirliğini sağlamak amacıyla Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile müşterek hazırlanan "Huzurda Meşk" musiki programı icra edilmeye başlandı.
Musiki - 17.02.2020
Kültür Akademisi'nde yeşeren kültür
Kent tarihi ve Türk Mimarisi, şehir medeniyeti ilişkisi, hikayesi olan şehirler konuları ile start veren akademinin ilk konuğu yazar Servet Hocaoğulları oldu. Bursa Musiki hayatında Tasavvuf Musikisinin önemini Tasavvuf Sanatçısı Veysel Bilen'in sunumuyla dinleyen sanatseverler, Tasavvuf Musikisinde Ney'in yeri ve icrası konusunu Neyzen A.
Musiki - 14.02.2020
Kayseri'de "Muhammed Aşkına" söyleşisi yapıldı
Söyleşide tasavvuf musikisi sanatçısı Mustafa Demirci ilahilerle eşlik etti.
Musiki - 13.02.2020
"İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması" sonuçlandı
Vakıftan yapılan açıklamada, yarışmaya yurt içi ve yurt dışından çok sayıda Türk Tasavvuf Musikisi sevenlerin güftelerini online olarak ulaştırdığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musiki Haberleri | Musiki Haber - Haberler - Sayfa 7 - Musiki haberleri, son dakika musiki haber ve gelişmeleri burada. Toroslar'da Ramazan programında sağlık konuşuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 07:43:10. #1.14#
title