Musiki Haberleri

Musiki haber, Musiki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musiki - 21.05.2020
Yazar Mustafa Kutlu, gençlerin sorularını cevapladı Açıklaması
Kitapta kanlı, insafsız, dünyayı, bütün insanları ve tabiatı sömüren bir sermaye sistemine değindiğini anlatan Kutlu, şöyle devam etti: "Burada çok açık olarak bütün dünyayı hegemonyası altına almış, çağdaş küresel medeniyetin alametifarikası olan küresel kapitalizmin biz de dahil bütün dünyayı nasıl avucunun içine aldığını ve nasıl kan emici bir sistem olduğunu ve bunun tasallutundan kurtulmadıktan sonra kendimize herhangi bir yol çizemeyeceğimizi anlatmaya çalıştım. 500 senede oluşmuş bu düzenin filozofları, ilim adamları, laboratuvarları, çok meşhur dünya çapında mektepleri, üniversiteleri, sanatı, ordusu, gücü ve parası var. Sayılmayacak kadar, musikiden sinemaya varıncaya kadar öyle bir hegemonya ki bütün dünya aynı hayat tarzına mahkum olmuş.
Musiki - 20.05.2020
Ahmet Özhan "Eskimeyen Dostlar"ın konuğu oldu Açıklaması
"Müzik, işim oldu, aşım oldu, aşkım oldu" Özhan, müziğin iyileştirici yönünden bahsederek, şunları kaydetti: "Müzik yetenek itibarıyla da benim harcımda olan bir şeymiş. Çünkü yeteneği olmayan şeyi sevmez insan. Müzik benim hayatımda hep kolay, her yerde ve her şartta kullanabildiğim bir şeydi. Müzikle yaşadım ben. Müzik, işim oldu, aşım oldu, aşkım oldu. Müzikten başka bir meselem olmadı hayatta. Hayat eve sığdığı gibi bütün hayat müziğe de sığıyor." Ailesinin kendisini konservatuvara yazdırmasıyla müziğe başladığını anlatan Özhan, "Eş zamanlı olarak da Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne yazdırdılar.
Musiki - 19.05.2020
Türkiye'nin kültür hazineleri sahnesinde "Evde Bayram Konserleri"
Konserler dizisinin ilk etkinliğinde sahne alan Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz, Türk Müziği ve Tasavvuf Musikisi eserlerini seslendirdi.
Musiki - 15.05.2020
Mamak Belediyesinden moral konseri
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Musiki Muallim Mektebi'nde Şef Musa Göçmen yönetimindeki senfoni orkestrası tarafından çalınan eserler, Belediye Başkanı Murat Köse'nin ve belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı.
Musiki - 12.05.2020
"Borusan Müzik Evi"nin bu haftaki konukları: SO Duo
SO Duo programda, oluşturdukları farklı dönem ve türlerdeki seçkide, Bizans müziğinden Girit ezgilerine, Orta Asya geleneğinden Osmanlı musikisine kadar kendilerini derinden etkileyen yapıtları dinleyicilerine sunacak.
Musiki - 10.05.2020
Site sakini anne ve çocukları konserde balkonlarda göbek attı
Site sakini anne ve çocukları konserde balkonlarda göbek attı Korona virüs nedeniyle çocukları evden çıkmayınca evde kalan anneler çocuklarıyla birlikte eğlendi DÜZCE - Düzce'de bir sitede korona virüs tedbirleri kapsamında çocuklarıyla birlikte anneler gününü evde geçiren anneler için site içinde konser verildi. Sanatçıların çaldığı parçalara anne ve çocukları göbek atarak eşlik etti. Düzce'de Bozkurt sitesi sakinleri korona virüs salgını dolayısıyla evlerinden çıkması yasak olan çocuklarıyla birlikte evde kalan anneleri unutmadı. Site sakinleri anneler günü dolayısıyla mini bir konser organize etti. Konserde Düzceli keman sanatçısı Ferdi Keman ve piyanist Mehmet Keman Türk Sanat Musikisi eserlerinden hareketli tyürklere kadar bir çok şarkıyı seslendirirken evlerinin balkonlarından anneler ve çocukları çalan parçalara eşlik ettiler.
Musiki - 09.05.2020
Cumhurbaşkanlığınca başlatılan "7 Tepeden 7 Kıtaya" konserleri ramazanda ve bayramda devam edecek
Cumhurbaşkanlığının, 23 Nisan'da "7 Tepeden 7 Kıtaya" projesiyle İstanbul'dan başlatılan konserler dizisini, ramazan ve Ramazan Bayramı sürecinde Türkiye'nin farklı şehirlerine yayarak devam ettireceği vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Cumhurbaşkanlığı, bu kez de Türkiye'nin tarihi değerlerini yansıtan 7 ayrı noktada düzenlediği 7 farklı konserle Türk milletini evlerinde geçirmekte olduğu şu günlerde hem adeta tarih içinde bir yolculuğa çıkaracak hem de müziğin farklı türlerinden oluşturulmuş çok renkli bir konser programıyla, yılın bu en özel günlerinde gönüllere dokunacak. Kapadokya, Afrodisyas, Patara, Efes, Hierapolis, Safranbolu ve İstanbul'da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde gerçekleşen konserlerde Ferman Akgül, Şirin Pancaroğlu-Bora Uymaz, Serkan Çağrı, Yusuf Güney, Murat Karahan, Kubat, Fettah Can izleyiciyle buluşacak." Açıklamada, ana akım medya mecraları ve sosyal medyadan yayınlanacak konser programı şu sırayla yer aldı: "20 Mayıs - Ferman Akgül ve Ethnic Band - Türküler ve Anadolu Pop Ezgileri (Kapadokya) 21 Mayıs - Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz - Marifetnağme Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri, Hacı Fehim Efendi, Hakkı İbrahimhakkıoğlu ve Belkıs İbrahimhakkıoğlu'nun şiirleri üzerine Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz tarafından projelendirilen Tasavvuf Musikisi Konseri.
Musiki - 05.05.2020
Koronavirüs sanat derslerine engel olmadı
Türk İslam Sanatları Merkezi Musiki Grubu, evlerinde kendi çektikleri videolarla ramazan ayının anlatıldığı "Donandı her yer kandiller ile" ilahisini seslendirdi.
Musiki - 04.05.2020
Maskeli semazenler, sosyal medyadan evlere konuk oldu
EDİRNE'nin Keşan Belediyesi'nce 'evde kal' çağrılarına destek için sosyal medya hesaplarından tasavvuf musikisi konseri ve semazen gösterisi etkinliği gerçekleştirildi.
Musiki - 26.04.2020
"Türk müziğinde ilk solo konsere imza atan sanatçı: Münir Nurettin Selçuk"
Henüz 10 yaşında sesinin güzelliği fark edilen Selçuk, 15 yaşındayken girdiği Kadıköy'deki Darülfeyzi Musiki Mektebi'nde üç yıl eğitim aldıktan sonra bu heyetle ilk konserine çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musiki Haberleri | Musiki Haber - Haberler - Sayfa 6 - Musiki haberleri, son dakika musiki haber ve gelişmeleri burada. Tasavvuf musikisi sanatçısı Mürşid Kavurmacı ölü bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 01:51:56. #1.16#
title