Müsiad Genel Başkanı Vardan Samsun'da

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan, Çeşitli İncelemelerde Bulunmak Üzere Samsun'da Geldi.

Müsiad Genel Başkanı Vardan Samsun'da

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Samsun'da geldi.

Yeşiloğlu Petrol ve Dinlenme Tesisleri'ndeki sabah kahvaltısında MÜSİAD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleriyle bir araya gelen Vardan, Samsunlu MÜSİAD'çılar ile tanışmak amacıyla Samsun'a geldiğini ifade etti. MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada, MÜSİAD olarak uzun zamandan bu yana piyasalara can suyu gerektiği konusunu gündeme taşımakta olduklarını, bu çerçevede hükümetten Konut Edindirme Yardımları'nın ödenmesini ve faiz dışı oranının yüzde 6'lardan geriye çekilmesini talep ettiklerini söyledi. MÜSİAD'ın KOBİ'ler için her dönemde farklı açılımlar sunduğunu, hükümetin son bir iki ay içerisinde bu konuları gündemine alıp sonuçlandırmasının olumlu karşıladıklarını belirten Vardan, "AK Parti davası, piyasaların belirsizliğine çok önemli etken oluşturdu. Siyasi belirsizlik ekonominin önünde önemli bir engel olarak durmakta. MÜSİAD, kurulduğu günden bu yana Türkiye için önemli açılımlar sağlıyor. 15 yıl önce yalnız başına yurt dışına gitmeye çekinen üyelerimiz, şimdi 74 ülkeye ihracat yapıyor" dedi.

(SAM-MAY-CC-E)

Kaynak: İHA