Müsiad Başkanı Bolat'tan Gazetecilere Veda Yemeği

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (Müsiad) Başkanı Ömer Bolat, Cumartesi Günü Yapılacak Genel Kurul Öncesinde Gazetecilere Veda Yemeği Verdi. Bolat, "Müsiad Olarak Her Zaman Üzüm Yemeyi Düşündük, Bağcıyı Dövmeyi Değil" Diye Konuştu.

Müsiad Başkanı Bolat'tan Gazetecilere Veda Yemeği

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Bolat, cumartesi günü yapılacak genel kurul öncesinde gazetecilere veda yemeği verdi. Bolat, "MÜSİAD olarak her zaman üzüm yemeyi düşündük, bağcıyı dövmeyi değil" diye konuştu.

19 Nisan Cumartesi günü yapılacak MÜSİAD 4. Genel Kurulu'nda başkanlık görevini bırakacak olan Ömer Bolat, bu akşam MÜSİAD Genel Merkezi'nde gazetecilere bir veda yemeği verdi. Yemeğe İhlas Haber Ajansı (İHA) Genel Müdür Yardımcısı İlyas Kılıçarslan, İHA Ekonomi Müdürü Erkan Öz ve diğer medya kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda gazeteci katıldı. Yemeğin ardından bir konuşma yapan Bolat, MÜSİAD'ın tüzüğü gereği başkanların 4 yıl süreyle görev yaptığını hatırlatarak, cumartesi günü yapılacak genel kurulda görevi devredeceğini söyledi. Toplantının bir veda yemeği değil, teşekkür yemeği olarak algılanması gerektiğini belirten Bolat, "2004-2008 yılları sonrasında 4. genel kurulumuz 19 Nisan'da Cevahir Otel'de gerçekleşecek. Böylelikle yeni yönetim kurulu göreve gelecek. 1999 yılında yapılan tüzük değişikliği gereği genel başkanlar 4 yıl görev yapıyor. Yönetim kurulu üyeleri için de 6 yıl sınırı getirildi. Bu nedenle de ben görevimi bırakıyorum. İnşallah, MÜSİAD ve ülkemiz için hayırlı olur" dedi.

Gündeme ilişkin görüşlerini geniş kapsamlı olarak kongrede açıklayacaklarını belirten Bolat, "Yeni dönemde yeni projelerimiz olacak. Bunu da yeni yönetim açıklayacaktır. Bizim bir sloganımız var; 'Türkiye büyüdükçe biz büyüyeceğiz, biz büyüdükçe Türkiye büyüyecek' diye. Bu slogan kapsamında gerek yurt içi, gerekse yurt dışına çok sayıda projeye imza attık" diye konuştu.

1990 yılından bu yana Anadolu'nun sanayileşmesi için çok büyük hizmetlerde bulundukları inancını taşıdıklarını belirten Bolat, "Onların dışa açılmasında çok büyük katkılarımız oldu. Bir okul görevi gördük. Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) gelişmesinde ve bir çok alanda öncülük ettik. STK'ların güçlenmesi çok önemli. MÜSİAD olarak her zaman üzüm yemeyi düşündük, bağcıyı dövmeyi değil. Dünyaya açılarak ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaya çalıştık" şeklinde konuştu.

Gazetecilerin, "Siyasete atılmayı mı düşünüyor musunuz ?" sorusu üzerine ise Bolat, "Öyle bir şey yok. Sivil toplum, komisyon çalışmasında yer alıyorum. Aynı zamanda DEİK'de bir görevim var. Bundan sonra aileme ve özel hayatıma daha çok zaman ayıracağım. İleride ne olu bilemem ama şu anda öyle bir niyetim yok" dedi.

Programın sonunda Bolat, toplantıya katılan gazetecilerle tek tek vedalaştı.

(EY-CİN-OK-E)

Kaynak: İHA