MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Harun Ertaş Açıklaması

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Harun Ertaş Açıklaması

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Harun Ertaş Açıklaması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şubesi, kuruluşunun ardından ilk kez basınla bir araya geldi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi, kuruluşunun ardından ilk kez basınla bir araya geldi. Şube Başkanı Harun Ertaş, cari açığın çözümün KOBİ'lerin gelişmesi olduğunu söyledi.

Balıkesir'in büyükşehir olması ile gerek ekonomik, gerekse sosyal ve kültürel anlamda önünün açıldığını belirten MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Harun Ertaş, ilk kez basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Ertaş, Balıkesir'de derneklerinin eksikliğini hissettikleri için yeniden faaliyetlere başladıklarını söyledi. MÜSİAD'ın yatırım yapmak isteyen bütün iş adamlarını kucakladığını belirten Ertaş "MÜSİAD'ın hedefi, iş dünyasının diğer derneklerden farklı olarak iş hayatına yön vermekle birlikte toplumsal gelişme, ahlak ve eğitime katkı sağlamaktır. Derneğimiz 1990 yılında 12 işadamı sayesinde İstanbul'da kurulmuş, bugün ise 76 noktada 7500 üye sayısına ulaşmıştır" dedi.

Yaşanan Gezi olayları ve 17 Aralık sürecinin oluşturduğu siyasi kriz ile ekonominin az da olsa yara aldığını ifade eden MÜSİAD Şube Başkanı Harun Ertaş, "Türk ekonomisinin az da olsa yara aldığı günlerin etkisinden sıyrılmaya başladığı bu günlerde Merkez Bankası'nın faiz indirme kararı ve para politikasını olumlu buluyoruz. Balıkesir'in ticareti ve sanayisi, yüzde 99 oranında KOBİ'lerden oluşmaktadır. 2012 yılında ihracatın yüzde 62.6'sını KOBİ'ler gerçekleştirirken, ithalatın ise yüzde 38.5'inin KOBİ'ler yapmış. Cari açığa en güzel çözüm işte burada KOBİ'lerin gelişmesinde. Bu gelişmenin tam merkezinde olacağız ve ileriye doğru yatırımcılarımıza ışık kaynağı olacağız. Artık oyunda Balıkesir'de var olacak. Dünyanın en büyük 17. ekonomisi olan Türkiye'mizi 2023 hedefimiz olan 10. ekonomisine taşımakta şehrimize ve bize düşen görevleri yerine getirmek için buradayız" dedi. - BALIKESİR

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Harun Ertaş Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title