Musa Sarı Haberleri

Musa Sarı haber, Musa Sarı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Sarı - 02.03.2012
28 Yaşındaki Nevruz'u Para İçin Gömdüler
Mersin'de 4 aydır kayıp olan ve ailesi tarafından tüm aramalara rağmen bulunamayan 28 yaşındaki Nevruz Taşoğlu'nun korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.
Musa Sarı - 02.03.2012
Genç Kızı Telle Boğarak Öldürüp, Cesedini Mezarlığa Gömmüşler
TELEVİZYONDAN ÇAğrı Takip sürerken kayıp kızın babası Hasan Taşoğlu, 10 gün önce bir televizyon kanalında yayınlanan Müge Anlı'nın programına katılarak kızının yüklü miktarda para ile kaybolduğunu, bulunması için bilgisi olan kişilerin kendisine yardımcı olmasını istedi. Programı takip eden ve ismi açıklanmayan bir berber, programı ve polisi arayarak, "İşyerine tıraş olmayan gelen İbrahim Çırlak ile arkadaşların kendi aralarında yaptığı konuşmada genç kızı öldürdüklerini duyduğunu"' ileri sürdü. Bu gelişme üzerine çarşamba günü İbrahim Çırlak, bacanağı 33 yaşındaki Osman Sarı, eşleri Sema Çırlak, Arzu Sarı ile olayla ilgileri bulunduğu ileri sürülen Musa Sarı, Harun Taşsoy, Harun Bağlan ve Alptekin Demir'i gözaltına alındı.
Musa Sarı - 02.03.2012
28 Yaşındaki Nevruz'u Para İçin Telle Boğup, Öldürüp Gömdüler
Emniyet Müdürlüğü'nde işledikleri cinayeti itiraf eden şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda eski köy mezarlığında kazı yapan polis, Nevruz Taşoğlu'nun cesedine ulaştı. Ceset, daha sonra otopsi için Mersin Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Soruşturmayı derinleştiren polis, şüphelilerin eşleri Sema Çırlar ve Arzu Sarı ile olayla ilgileri bulunduğu ileri sürülen Musa Sarı, Harun Taşsoy, Harun Bağlan ve Alptekin Demir'i de gözaltına aldı.
Musa Sarı - 01.02.2012
Vali Yılmaz'dan Başarılı Öğrencilere Para Ödülü
Artova Lisesi son 3 yıldır üniversiteye yerleştirmiş olduğu öğrencilerle büyük bir başarı yakaladı. 2009 yılında 42 öğrencinin 38'ini üniversiteye yerleştirerek Türkiye genelinde liseler arasında Türkiye 3.sü ve Tokat il 1.si olan okul; 2010 LYS sonuçlarına göre 42 öğrencinin 41'ini üniversiteye yerleştirerek Türkiye genelinde 2., Tokat'ta 1. olurken, 2011 LYS sonucunda ise 35 öğrencinin tamamını üniversiteye yerleştirerek büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu anlamda öğretmenleri ödüllendiren Vali Yılmaz, sömestr tatilinde de öğrencileri ödüllendirdi. Artova Kaymakamı Musa Sarı ile İl Eğitim Müdürü Levent Yazıcı öncülüğünde öğrenci ve öğretmeleri makamında kabul eden Vali Yılmaz, başarılarından dolayı Artova Lisesi Müdürü Lütfü Yalçın ile öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
Musa Sarı - 30.01.2012
Uşak'ta Olta Balıkçılığı Çalıştayı
OBAF Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı ise yaptığı açıklamada, olta balıkçılığının bir yönetim planı içerisine ele alınması gerektiğini belirterek, "Bizler olta balıkçılığının gelişimi ile öğrencilerimiz için yeni bir istihdam alanı oluşacağını düşünüyoruz ve bu yüzden bu çalışmayı çok önemli buluyoruz" dedi.
Musa Sarı - 09.01.2012
Akçokaca Pazar Yeri Modern Olacak
Düzce Pazarcılar Odası Başkanı Musa Sarı ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Hakan Poyraz ve Akçakoca Esnaflar Odası yönetim kurulu üyesi Abdülkadir Kaya, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 15.12.2011
Tokat Valisi Yılmaz, Artova İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Yılmaz, Artova Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
Musa Sarı - 29.10.2011
Artova'da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Edildi
Artova Kaymakamı Musa Sarı, törende yaptığı konuşmada, TOKİ konutları projesinin 104 konuttan oluştuğunu söyledi.
Musa Sarı - 23.09.2011
Eşini ve 3 Çocuğunu Arıyor
Merkez Toroslar ilçesinde yaşayan Musa Sarı (38), 3 gün önce sabah saatlerinde işe gitmek üzere evden eşi Nurdan (35) ve çocukları Ayşe (14), Kübra (9) ile öpüşerek ayrıldığını söyledi.
Musa Sarı - 10.08.2011
Mutki Kaymakamı İftar Yemeği Verdi
Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, ilçedeki kurum amirleri ve şehit ailelerine iftar yemeği verdi.
Musa Sarı - 05.08.2011
Bitlis Valisi Yılmaz'dan, Mutki'ye Ziyaret
Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Mutki ilçesini ziyaret etti. Vali Yılmaz'ı, Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Mutki İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kur.
Musa Sarı - 09.07.2011
Olta Balıkçılığı Federasyonu Birinci Olağan Genel Kurulu
Olta Balıkçılığı Federasyonu (OBAF) Birinci Olağan Genel Kurulunda, Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atalay, federasyon başkanı seçildi. Sportif amaçlı olta balıkçılığının geliştirilmesi ve göletlerin daha verimli kullanılması amacıyla 5 sportif olta balıkçılığı derneğinin bir araya gelerek kurduğu OBAF'ın birinci olağan genel kurul toplantısı, Uşak İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Divan başkanlığını Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun'un yaptığı genel kurulda, Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atalay, genel kurula katılan 34 delegenin 33'ünün oyunu alarak, federasyon başkanı seçildi. Seçimlerin ardından teşekkür konuşması yapan Atalay, iç suların daha verimli kullanılmasını sağlamayı ve olta balıkçılığını geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek, etkin projeler ve yarışmalar düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Uşak'taki göletlerde "İsrail sazanı" ile mücadele çalışmaları yaptıklarına değinen Atalay, "İlkler şehri Uşak'ta, federasyonumuzu kurduk. Yeni dönemde Türkiye'nin çeşitli illerindeki dernekleri bünyemize katacağımıza inanıyorum" dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ise Uşak'ta 400'e yakın gölet bulunduğunu ve her yıl 12 gölet inşa ettiklerini kaydederek, "Göletlerimizin ekonomiye kazandırılması ve daha verimli kullanılması bizi mutlu eder. Göletlerin bakımı ve verimli kullanılması, hepimizin ortak arzusudur. Göletlerin daha verimli kullanılması için derneğin ve federasyonun çalışmalarına destek veriyoruz" diye konuştu. İsmail Atalay başkanlığındaki OBAF'ın yönetim kurulunda, Kürşat Ceylan, Mehmet Kurtulmuş, Mehmet Kundak, Mustafa Güneş, Prof. Dr. Cengiz Metin, Prof. Dr. Okan Özaydın, Prof. Dr. Hasan Musa Sarı, Kürşat Çelik, Ayhan Kaya, Hakan Günay, Alparslan Ceylan, Uğur Özcan, Hasan Bostan ve Gökhan Burak Gebel yer alıyor.
Musa Sarı - 22.06.2011
Mutki'de Et Marketi Açıldı
Mutki'nin ilk et marketi Kaymakam Musa Sarı tarafından açıldı.
Musa Sarı - 07.06.2011
Mutki'ye TOKİ Yatırımı
Bitlis Valiliği, Mutki İlçe Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü girişimleriyle, TOKİ Başkanlığı tarafından ilçeye sosyal donatı olarak yaptırılacak olan, Anadolu lisesi ve spor salonu için ilk adım atıldı. Çalışmaları inceleyen İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, 2011-2012 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi beklenen okulun, yerleşim planı ve çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkilisinden bilgi aldı.
Musa Sarı - 07.06.2011
Geyikpınar Köyüne Okul Yapımı Programa Alındı
Mutki'ye bağlı Geyikpınar köyüne, yeni bir okul yapımının programa alındığı bildirildi. Mutki İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü girişimi ve Bitlis Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle, köye ilköğretim okulu yapımı programa alındı. Okul yeri için incelemede bulunan Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı'ya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mutluk Özden, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Ateş, İl Milli Eğitim Teknik Personeli Murat Yetişkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Oral eşlik etti.
Musa Sarı - 06.06.2011
Mutki'de Anadolu Lisesi ve Kapalı Spor Salonu İçin İlk Kazma Vuruldu
Bitlis Valiliği, Mutki Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün girişimleriyle TOKİ'ye yaptırılacak olan anadolu lisesi ve kapalı spor salonu için ilk kazma vuruldu. Yapılacak olan binaların yanı sıra çevre düzenlemesi ile birlikte bir de açık sahanın yapılmasının da planlandığı ifade edildi. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, 2011-2012 Eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi beklenen okulun yerleşim planı ve çalışmalar hakkında yerinde incelemelerde bulunarak mütahhit firmadan bilgi aldı.
Musa Sarı - 03.06.2011
Kaymakam Sarı, Öğretmenlere Protokol Kurallarını Anlattı
Mutki merkez ve köylerinde göreve yeni başlayan öğretmenlere, Mutki Kaymakamı Musa Sarı tarafından "Devlet Yönetimi, Devlet Memurları Kanunu ve Protokol Kuralları" konularında seminer verildi.
Musa Sarı - 02.06.2011
Mutki'de Şiir Dinletisi Düzenlendi
Mutki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri, öğretmenleri Fuat Karasu ve Sezgin Akın'ın öncülüğünde şiir dinletisi düzenledi. Düzenlenen geceye İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve Eşi Emine Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Pilot Yüzbaşı Abdullah Demircan, Cumhuriyet Savcısı Çetin Küçet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadettin Oral, İlçe Müftüsü İdris Karakaya, Ziraat Bankası Müdürü Ayşe Seniye Kılıç, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
Musa Sarı - 28.05.2011
Dünya Bankası'nın Eli Mutki'ye Uzandı
Dünya Bankası tarafından desteklenen "Okul Gelişim Projesi", kapsamında, Bitlis'in Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 70 okulda kullanılmak üzere, 613 bin 700 Avro (1 milyon 227 bin 400 TL) kaynak aktarıldı. Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Hayati Acı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 46 okulun projesinin kabul edildiğini, bunlardan birinin de Mutki ilçesi olduğunu söyledi. Projeyle ilçedeki birçok okulun ihtiyaçlarını karşıladıklarını açıklayan Acı, projenin Milli Eğitim Bakanlığı, Bitlis Valiliği, Mutki İlçe Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkısıyla hazırlandığını ve proje çalışmalarının ardından, ilçeye kaynak ayrıldığını ifade etti. Acı, şöyle konuştu: "Gelen kaynakla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kullanılmak üzere 5 adet bilgisayar, 5 adet ofis masası, 5 adet ofis koltuğu, 4 adet güç kaynağı, 2 adet yazıcı, 1 adet fotokopi makinesi ve 8 adet dosya dolabı alındı. Ayrıca Kavakbaşı Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun (YİBO) tüm sınıfları, projeksiyon makinesiyle donatıldı ve artık dersler daha ilgi çekici hale geldi. Erler YİBO'da ise bu proje kapsamında, sanat sokağı oluşturuldu. Yine aynı okula öğrencilerin oynayacağı bir oyun parkı yapılarak, bir sınıfta projeksiyon sistemi kuruldu. Mutki YİBO'ya 20 adet beyaz tahta, 2 adet bilgisayar, 1 adet fotokopi makinesi, 1 adet projeksiyon makinesi ve çeşitli spor malzemeleri alındı. Kız Teknik ve Meslek Lisesine ise bilgisayar, projeksiyon, fotokopi makinesi, beyaz tahta ve çeşitli türlerde hikaye ve roman setleri, bunun yanında da kitaplarını koyacakları kitaplıklar alındı. " -"KÖY OKULLARI DONATILDI" Proje çerçevesinde ilçeye bağlı köy okullarının birçok ihtiyacının giderildiğini belirten Acı, köy okullarına 38 masaüstü, 3 dizüstü bilgisayar, 57 projeksiyon sistemi, 28 fotokopi makinesi, 11 zil sistemi, 13 jeneratör, ses sistemleri ve yazıcılardan oluşan elektronik malzemelerin kurulumunun yapıldığını ve bu cihazların öğrencilerin kullanımına sunulduğunu bildirdi. Köy okullarına eğitim materyalleri olarak da okuma setleri, test kitapları, ana sınıfı malzemeleri, çeşitli mobilya grupları, boyama setleri, panolar, 127 adet beyaz tahta, sınıflar için perde, öğrenci masaları için örtü, mikroskop, çocuk oyun parkı gibi malzemeler alındığını ifade eden Acı, alınan bu malzemelerle köy okullarının acil olan birçok ihtiyacının giderildiğini söyledi. Köy okullarında sportif faaliyetlerin yaygınlaşması için, proje çerçevesinde birçok spor malzemesinin alımının gerçekleştirildiğini kaydeden Acı, bu çerçevede köy okullarına, forma, top, minder, eşofman takımları, kale, masa tenisi, badminton raketi ve topları, spor ayakkabıları, satranç takımları gibi spor malzemelerinin dağıtıldığını belirtti. Proje çerçevesinde, köy okullarının hizmet alımına ayrılan bütçeden, öğrenci gezileri de düzenlenmeye başladıklarını anlatan Acı, böylece bugüne kadar yaşadığı köyden başka yeri görme şansı olmayan çocuklara, gezi programları düzenlediklerini ve çocuklara Mutki dışındaki yerleri görme fırsatı sağladıklarını ifade etti. Acı, "Bu etkinlik yaklaşık bir ay devam edecek. Geziye devamsızlığı en az olan öğrenciler götürülerek, okullaşma oranında artış sağlamayı hedefliyoruz. Öğrenci gezilerine Mutki'den 4 bin 653 öğrenci katılacak" diye konuştu. -"EĞİTİM İÇİN TÜM İMKANLARI KULLANACAĞIZ" Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı ise, Türkiye'de sadece 46 ilçede bu projenin uygulandığını ve Mutki'nin de bu ilçelerden birisi olduğunu vurguladı.
Musa Sarı - 06.05.2011
Mutki'de Ağaçlandırma Çalışmaları
Mutki Orman İşletme Şefliği'nin başlattığı ağaçlandırma çalışması kapsamında, Mutki Lisesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü bahçesine fidan dikildi. Fidan dikimine katılan Mutki Kaymakamı Musa Sarı, öğrencilere fidanların bakımı konusunda uyarılarda bulundu.
Musa Sarı - 06.05.2011
Bitlis Katı Atık ve Bertaraf Tesisi Hizmete Açıldı
Bitlis'te yaklaşık altı yıl önce yapımına başlanan Bitlis Katı Atık ve Bertaraf Tesisi (Bİ-KA), düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bitlis-Güroymak karayolu mevkiinde yapılan tesisin açılışı Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz başta olmak üzere belediye başkanları, Avrupa Birliği yetkilileri tarafından gerçekleştirildi. Açılışta bir konuşan Bİ-KA Müdürü Cesim Gözeten, 12 milyon euroya mal olan tesisin 9 milyon euroluk finansmanını Avrupa Birliği'nin karşıladığını, geri kısmın ise üye belediyeler tarafından karşılandığını ifade etti. Gözeten, "Bitlis Belediyesi tarafından 2005 yılında proje başvurusu yapılan Bitlis Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi, il sınırları dâhilindeki diğer yerleşim birimlerinin kapsaması amaçlanmıştır. Bitlis Belediyesi'nin öncülüğünde Tatvan, Güroymak ve Günkırı belediyelerinin katılımıyla 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Bitlis ili, ilçeleri ve beldeleri katı atık bertaraf tesisler yapma ve işletme kararı alınmıştır. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz, iki yıl önce inşaat çalışmaları başlayan Bİ-KA düzenli depolama ve bertaraf tesisi, toplam 500 bin metrekare alana kurulmuştur. Bünyesinde üç hücre barındıran tesiste geri dönüşüm, depolama ve tıbbi atık yerleri olacak. " şeklinde konuştu. BAŞKAN ALAydın: TESİS ÇÖP SORUNLARINI BERTARAF EDECEKTİR Bitlis Belediye Başkanı ve Bİ-KA Başkanı Fehmi Alaydın ise tesisin aynısının Amasya ve Kütahya illerinde de yapıldığını söyledi. Çevre iller arasında Bitlis ilinin çok şanslı olduğunu anlatan Alaydın, "Türkiye'de bu anlamda çevre bakımından baktığımızda çok büyük kentlerimiz hariç, küçük şehirlerimiz bu işleri daha yeni yeni yapmaya başladılar. Çevre illerimizde bu şekilde tesis yok, bu illerde yetkililerimiz gelip burayı geziyorlar ve örnek alıyorlar. Bitlis'te büyük bir çöp sorunu vardı. İlçelerimizin de aynı sorunları vardı. Fakat bu tesis bu sıkıntıları bertaraf edecektir. Bizim gayemiz Bitlis sınırları içerisindeki bütün atıkların bu düzenli depolama alanlarına getirilmesi ve ayrıştırılmasıdır. Bu da insan kalitesinin ve yaşam kalitesinin artması anlamına geliyor. Bu tesisler tek başına bir depolama alanı değil, aynı zamanda bir eğitim alanı da olması lazım. Öğrencilerimizi buralara getirip burada eğitimler vereceğiz. " diye konuştu. AB Türkiye Delegasyonu Başkatibi Javier Menendez Bonilla, tercüman aracılığı ile yaptığı konuşmasında, bu tesisin açılışının Avrupa Birliği Günü kutlanması ile aynı zamana denk geldiğini belirterek, "İnanıyorum ki faydalı bir tesis olacaktır. Türkiye AB için çok önemli bir ülkedir. Nasıl ki AB Türkiye için önemliyse Türkiye de AB için o kadar önemlidir. " şeklinde konuştu. Vali Nurettin Yılmaz da konuşmasında, Avrupa Birliği ile ilişkilerin bugüne kadar aktif şekilde getirildiğini, bugünden sonra da bunu devam ettirmek arzusunda olduklarını anlatarak, "Bu ilişkileri karşılıklı işbirliği şeklinde geleceğe taşımak zorundayız. Bu dünya hepimize emanet, çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak zorundayız. " dedi. Konuşmaların ardından katılımcılar çöp depolama alanına gidip tesisin açılışını yaparak tesiste incelemelerde bulundular. Düzenlenen programa Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Vali Yardımcısı İsmail Ayhan Tavlı, Mutki Kaymakamı Musa Sarı, Güroymak Kaymakamı Turan Yılmaz, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, Güroymak Belediye Başkanı M.
Musa Sarı - 04.05.2011
Genel Seçime Doğru
12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimde AK Parti Bitlis milletvekili adayları, Bitlis'in Mutki ilçesinde esnafı ziyaret etti. AK Parti Bitlis milletvekili adayları Vedat Demiröz, Vahit Kiler ve M. Zeki Peker, ilçe merkezinde halka hitap ettikten sonra, Mutki Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 03.05.2011
Mutki'de Encümen Muhtar Üye Seçimi Yapıldı
Mutki Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) encümen muhtar üye seçimi, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla İlçe Kaymakamı Musa Sarı başkanlığında yapıldı.
Musa Sarı - 18.04.2011
Mutki'de Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi
Mutki'de düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvasında, kupa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün oldu. Mutki'de düzenlenen turnuva, 12 takımın katılımıyla gerçekleşti. Oynanan maçlar sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Atatürk İlköğretim Okulu finale yükseldi. Final maçında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı, Atatürk İlköğretim Okulunu 3-2 yenerek kupanın sahibi oldu. Düzenlenen kupa töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Musa Sarı, bu turnuvaların kurumlar arasındaki bağlantıyı pekiştirmek, arkadaşlıkları sağlamlaştırmak, diyaloğun geliştirilmesi için önem taşıdığını söyledi.
Musa Sarı - 14.04.2011
Mutki Devlet Hastanesinin Başhekimi Değişti
Mutki İlçe Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Grup Başkan Vekili görevlerine, Dr. Nuri Volkan Keske atandı. İlçede Mutki İlçe Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Esma Açoğlu'nun yerine atanan Dr. Keske, İlçe Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 14.04.2011
Mutkili Öğrencinin Resim Başarısı
Doğu Anadolu Bölgesi Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün düzenlediği, "Dünya Su Günü" konulu resim yarışmasında, Mutki Dereyolu İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Burak Uygun, Doğu Anadolu Bölge üçüncülüğünü elde etti. Alınan bu başarıdan dolayı, Dereyolu İlköğretim Okulu Müdürü Güven Kılınç, Müdür Yardımcısı Deniz Görgülü, Gürsel Sanatlar Öğretmeni Şahabettin Şimşek, Sınıf Öğretmeni Mehmet Fatih Sallahoğlu ile birlikte İlçe Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 11.04.2011
Vali Yılmaz, Mutki'ye Ziyarette Bulundu
Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Mutki ilçesini ziyaret etti. Vali Yılmaz'a, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İhsan Sarı, İl Genel Meclis Başkanı Mirza Irmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İl Tarım Müdürü Bülent Korkmaz ve İl Milli Eğitim Müdür Müdür Yardımcısı Mutluk Özden eşlik etti. Heyet, ilçedeki Karayolları Bakım Şantiye Şefliği önünde, Mutki Kaymakamı Musa Sarı, İlçe Jandarma Komutanu Kurmay Pilot Yüzbaşı Abdullah Demircan, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Polis Merkezi Amiri Fadıl Yıldız, İlçe Millİ Eğitim Müdürü Saadettin Oral, İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Coşkun ve Karayolları Şefi Şafak Allı tarafından karşılandı.
Musa Sarı - 01.04.2011
Mutki Yibo Spor Kulübüne Teşekkür Belgesi
Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, yaptığı açıklamada, ilçede spor faaliyetlerini desteklemek üzere, Mutki YİBO Spor Kulübü'nün kurulduğunu söyledi.
Musa Sarı - 31.03.2011
Mutki'de Genel Seçim Öncesi Toplantı
Mutki kaymakamı musa sarı, 12 haziranda gerçekleşecek genel seçim öncesinde uyulması gereken kurallar hakkında toplantı düzenledi.
Musa Sarı - 30.03.2011
Engelli Öğrenciye Tekerlekli Sandalye Yardımı
Erdoğan, şöyle konuştu: "Sandalyem olmadığı için özel yaşantımda ve okulda çok sıkıntı çekiyordum. Yapılan yardımdan dolayı çok mutlu oldum. İhtiyaçlarımı artık daha kolay karşılayabileceğim. Derslerime de daha çok çalışacağım. Bana bu yardımı sağlayan İlçe Kaymakamı Musa Sarı'ya, Mutki SYDV çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Musa Sarı - 25.03.2011
Mutki Öğretmen Evi Tadilattan Geçiriliyor
Mutki Öğretmen Evi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Mutki Kaymakamı Musa Sarı, Bitlis Valiliği, Mutki Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü girişimleri sonucu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle tadilatın yapıldığını söyledi.
Musa Sarı - 24.02.2011
Mutki Sydv'den Engelli Vatandaşa Yardım
Kendisinden desteği esirgemeyen Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı'ya ve Mutki SYDV çalışanlarına teşekkür eden Akan, şöyle konuştu: "Köydeki ceviz ağacına tırmandım ve bu sırada dengemi kaybettim.
Musa Sarı - 10.02.2011
Mutki Kaymakamı, Nakış Kursunu Ziyaret Etti
Mutki Kaymakamı Musa Sarı, Mutki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tarafından, Koyunlu Beldesinde Açılan Makine ve Nakış Kursunu Ziyaret Etti.
Musa Sarı - 26.01.2011
Mutki Hakimi Koç'a Veda Yemeği
Düzenlenen yemeğe Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, eşi Emine Sarı, İlçe Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Cumhuriyet Savcıları Fatih Ertürk ve Çetin Küçet, ilçedeki hakimler, Bitlis Baro Başkanı Av.
Musa Sarı - 20.01.2011
Mutki'de Yapılan Pansiyon Tamamlandı
Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, yaptığı açıklamada, yapımı tamamlanan 300 kişilik pansiyonun, çevre köylerden gelen öğrencilere büyük kolaylık sağlayacağını, ulaşım sorunlarını ortadan kaldırarak öğrencilerin daha iyi eğitim almasına vesile olacağını ifade etti.
Musa Sarı - 19.01.2011
Mutkili Öğretmenlere Seminer Verildi
Öğretmenlere, Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı Tarafından, 'Devlet Yönetimi, Devlet Memurları Kanunu ve Protokol Kuralları' Konularında Seminer Verildi
Musa Sarı - 19.01.2011
Mutki Spor Tatvan Spor'a Yenildi
Müsabakaya Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Mutki İlçe Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Mutki İlçe Emniyet Amiri Savaş Kaya, Ziraat Odası Başkanı Ali Akın ve çok sayıda Mutkili taraftar izledi.
Musa Sarı - 17.01.2011
Mutki Toplum Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı
Toplum Sağlığı Merkezini inceleyen İlçe Kaymakamı Musa Sarı, uygulama hakkında aile hekimi Dr.
Musa Sarı - 12.01.2011
Çatalsöğüt Köyünde Yapılan Prefabrik Okul
Mutki Kaymakamı Musa Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mutluk Özden ve Mutki İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sadettin Oral, birlikte prefabrik okulda incelemede bulundu.
Musa Sarı - 12.01.2011
İl Sağlık Müdürü Kaymakam Sarı'yı Ziyaret Etti
Bitlis İl Sağlık Müdürü Dr. Şevki Erkal, Mutki ilçe Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 11.01.2011
Mutki'de Hızlı Okuma ve Anlama Kursu
Konferansa Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, eşi Emine Sarı, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Musa Sarı - 06.01.2011
Mutki'de Sağlık Ocağı ve Lojmanları Yenilendi
İlçe Kaymakamı Musa Sarı, yaptığı açıklamada, lojman sorunu bulunan ilçede, hastane ve Sağlık Grup Başkanlığı çalışanlarının, bu tesisin yapılmasıyla sorunların büyük ölçüde giderileceği söyledi.
Musa Sarı - 06.01.2011
Kaymakam Sarı'dan Bitlis Pmyo'ya Ziyaret
Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Bitlis Polis Meslek Yüksek Okuluna (pmyo) Ziyarette Bulundu
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Musa Sarı Haberleri | Musa Sarı Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Musa Sarı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Sarı kimdir, hayatı ve biyografisi. Gediz Nehri'nde Balık Ölümleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 06:10:19. #1.16#

title