Musa Sarı Haberleri

Musa Sarı haber, Musa Sarı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Sarı - 19.2.2013
İç Sularda "Güneş Balığı" Tehdidi
Soner Kılınç - Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Hasan Musa Sarı, Trakya, Batı ve Orta Anadolu'daki iç sularda hızla yayılmaya başlayan güneş balığının yerli balık türlerini tehdit ettiğini söyledi.
Musa Sarı - 28.1.2013
Tokat'tan Kısa Kısa
-Kaymakam Sarı'ya ziyaret- Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Aslan Erkan, Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Erol Yıldırım ve İdari İşler Başkanı Murat Onat ile Artova Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 4.1.2013
Uşak ve Afyonkarahisar'ın Su Ürünleri Kapasitesi Belirlendi
Törende OBAF Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Musa Sarı, bir sunum yaparak proje kapsamında hazırladıkları rapor hakkında bilgi verdi.
Musa Sarı - 22.12.2012
"Her Çocuk Bir Çiçektir Projesi"
Öğrencilere destek veren Artova Kaymakamı Musa Sarı, üniversite öğrencilerine düzenledikleri anlamlı faaliyetten dolayı teşekkür etti.
Musa Sarı - 17.12.2012
İşportacılar, Eksi 15 Derecede Ekmek Mücadelesi Veriyor
Sıfırın altında 15 derecede gevrek simit satmaya çalışan Musa Sarı ise satış yapamamaktan dert yandı.
Musa Sarı - 10.9.2012
10. Geleneksel Artova Kültür Festivali Yapıldı
Festivale Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Artova Kaymakamı Musa Sarı, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Musa Sarı - 12.8.2012
Bitlis'teki Şeker Pancarı Üreticileri Mahsulden Memnun
Bu yıl ekilen birçok üründe zarar ettiklerini ancak şeker pancarında ise istedikleri verimi aldıklarını kaydeden Musa Sarı ise, "Buğday başta olmak üzere bu yıl hasadını yapmış olduğumuz birçok üründe zarar ettik.
Musa Sarı - 12.8.2012
Bitlis'teki Şeker Pancarı Üreticileri Bu Yılki Mahsulden Memnun
Musa Sarı ise "Buğday başta olmak üzere bu yıl hasadını yapmış olduğumuz birçok üründe zarar ettik.
Musa Sarı - 28.7.2012
Gediz Nehri'ndeki Kirlilik
OBAF Bilim Kurulu Başkanı Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Arıtma Tesisi'nde meydana gelen arıza ve sonrasında nehirde yaşanan toplu balık ölümlerinin ardından 34 akademisyenin yer aldığı bilim kurullarınca Gediz Nehri'nin Uşak ili geçişindeki kirliliğin giderilmesi amacıyla yapılması gerekenlerle ilgili bir acil eylem planı hazırlandığını belirtti.
Musa Sarı - 27.7.2012
OBAF Bilim Kurulu Acil Eylem Planı Hazırladı
Olta Balıkçılığı Federasyonu Bilim Kurulu ise yaşanan tartışmaları bir dizi çözüm önerisi sunarak katıldı. OBAF Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Musa Sarı imzalı yazılı açıklamada kentteki arıtma sistemleri için acil eylem planı hazırlandı.
Musa Sarı - 20.7.2012
Artova İlçesinde Festival Düzenlenecek
Toplantıya Artova Kaymakamı Musa Sarı, AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, Artova Belediye Başkanı Apdullah Öztürk ve dernek üyeleri katıldı.
Musa Sarı - 17.7.2012
Gediz Nehri'nde Balık Ölümleri
-"On binlerce dönüm tarım arazisi tehlike altında" Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, balık ölümlerinin nedeninin acilen belirlenerek önlem alınması gerektiğini söyledi.
Musa Sarı - 10.7.2012
Baltalı Göleti'ne İsrail Sazanı ile Mücadele İçin Abant Alası Bırakıldı
Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı İsmail Atalay ise Abant Alası'nın Baltalı'da çoğalacağını umduklarını ifade ederek," Biz bu türü burada koruyacağız. Çünkü bu tür İstilacı İsrail Sazanı ile mücadele edecek. Çünkü Abant Alası etcil bir balık türü. Bu göletin iklim değerleri Abant Alası için uygun. Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı bizim için bilimsel rapor hazırladı.
Musa Sarı - 10.7.2012
İsrail Sazanı'yla Mücadele Çalışmaları
Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı ise Abant Alası'nın su kalitesi yüksek, su sıcaklığı düşük, orman içi göletlerde yaşayabileceğini ve yaşadığı ortamda İsrail Sazanı'na karşı baskın bir balık türü olabileceğini ifade etti.
Musa Sarı - 2.6.2012
Eşme 2. Ulusal İsrail Sazanı Yarışması Başladı
Olta Balıkçığı Federasyonu Başkanı İsmail Atalay, yarışmanın tek bir tür için yapılacağını ve bu türün istilacı İsrail sazanı olduğunu söyledi. Atalay, yarışmayı Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nde görevli Prof. Okan Özaydın ve Prof. Hasan Musa Sarı gözetiminde yapıldığını belirtti.
Musa Sarı - 29.5.2012
Freni Boşalan Kamyon Ahıra Çarptı
Kaza, Çamlıca beldesinde meydana geldi. Yeşiller Mahallesi İstiklal Caddesinde Adem Parlak'a ait kamyon park edildikten bir süre sonra belirlenemeyen bir nedenle rampa aşağı 200 metre kadar hareket ederek Musa Sarı'ya ait evin yanındaki ahıra çarptı.
Musa Sarı - 17.4.2012
"Artova Tarımının Durumu ve Geleceği" Konulu Panel Düzenlendi
Panele, Artova Kaymakamı Musa Sarı, Yeşilyurt Kaymakamı Zafer Oktay, Sulusaray Kaymakamı Yaşar Kemal Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.
Musa Sarı - 30.3.2012
(Düzeltme) Artova Lisesi Birinci Oldu
Tokat Valisi Şerif Yılmaz da geçen yıl Artova Lisesi'nden mezun olan ve üniversite sınavında yüksek puan alan ilk 3 öğrenciyi bin TL ile ödüllendirdi. Artova Kaymakamı Musa Sarı ve İl Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile öğrencileri makamında kabul eden Vali Yılmaz, öğrencileri daha önce söz verdikleri şekilde ödüllendirdiklerini ifade etti.
Musa Sarı - 30.3.2012
Artova Lisesi Birinci Oldu
Tokat Valisi Şerif Yılmaz da geçen yıl Artova Lisesi'nden mezun olan ve üniversite sınavında yüksek puan alan ilk 3 öğrenciyi bin TL ile ödüllendirdi. Artova Kaymakamı Musa Sarı ve İl Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile öğrencileri makamında kabul eden Vali Yılmaz, öğrencileri daha önce söz verdikleri şekilde ödüllendirdiklerini ifade etti.
Musa Sarı - 3.3.2012
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri Açıklaması
CROWN Firması Üretim Müdürü Serdar Özen de şöyle konuştu: "CROWN alüminyum kutu fabrikası henüz kurulum aşamasında. Osmaniye'ye yeni kurulan bir fabrika. Elamanlarımızı şu anda aldık ve eğitimlerini vermekteyiz. Firma olarak üretime hazırız personellerin eğitimi bittiğinde inşallah üretime başlayacağız. Çalışanlarımızın çoğunu Osmaniyeli vatandaşlardan oluşturduk. İlinize fayda sağlayacağına inanıyoruz." İbrahim EMÜL/Osmaniye, (DHA) 02.03.2012 ////////// Hayırseverlerden 24 derslikli okul Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yapılması planlanan 24 derslikli Türkoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ek binasının protokolü imzalandı. Türkoğlu Sosyal Kültürel Hizmetler ve İmam Hatip Eğitimini Yaşatma Derneği'nin desteğiyle yapılacak ek binanın protokol imza törenine Vali Şükrü Kocatepe, İl Özel İdare Genel Sekreteri Servet Güngör, Türkoğlu Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ve Türkoğlu Sosyal Kültürel Hizmetler ve İmam Hatip Eğitimini Yaşatma Derneği Başkanı Musa Sarı katıldı.
Musa Sarı - 3.3.2012
50 Bin Lirası İçin Öldürülen Nevruz, Duvağı ile Toprağa Verildi
Bir temizlik firmasında temizlik işçisi olarak çalışan Nevruz Taşoğlu, 18 Kasım 2011'de ev almak için biriktirdiği 50 bin lirayı bankadan çektikten sonra kayboldu. Bir berberin ihbarı üzerine öldürüldüğü anlaşılan Taşoğlu'nun katil şüphelisi olarak iş arkadaşı Sema Çırlak ve eşi İbrahim Çırlak, Çırlak'ın bacanağı 33 yaşındaki Osman Sarı, Sarı'nın eşi Arzu Sarı ile Musa Sarı, Harun Taşsoy, Harun Bağlan ve Alptekin Demir'i gözaltına alındı.
Musa Sarı - 2.3.2012
28 Yaşındaki Nevruz'u Para İçin Gömdüler
Mersin'de 4 aydır kayıp olan ve ailesi tarafından tüm aramalara rağmen bulunamayan 28 yaşındaki Nevruz Taşoğlu'nun korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.
Musa Sarı - 2.3.2012
Genç Kızı Telle Boğarak Öldürüp, Cesedini Mezarlığa Gömmüşler
TELEVİZYONDAN ÇAğrı Takip sürerken kayıp kızın babası Hasan Taşoğlu, 10 gün önce bir televizyon kanalında yayınlanan Müge Anlı'nın programına katılarak kızının yüklü miktarda para ile kaybolduğunu, bulunması için bilgisi olan kişilerin kendisine yardımcı olmasını istedi. Programı takip eden ve ismi açıklanmayan bir berber, programı ve polisi arayarak, "İşyerine tıraş olmayan gelen İbrahim Çırlak ile arkadaşların kendi aralarında yaptığı konuşmada genç kızı öldürdüklerini duyduğunu"' ileri sürdü. Bu gelişme üzerine çarşamba günü İbrahim Çırlak, bacanağı 33 yaşındaki Osman Sarı, eşleri Sema Çırlak, Arzu Sarı ile olayla ilgileri bulunduğu ileri sürülen Musa Sarı, Harun Taşsoy, Harun Bağlan ve Alptekin Demir'i gözaltına alındı.
Musa Sarı - 2.3.2012
28 Yaşındaki Nevruz'u Para İçin Telle Boğup, Öldürüp Gömdüler
Emniyet Müdürlüğü'nde işledikleri cinayeti itiraf eden şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda eski köy mezarlığında kazı yapan polis, Nevruz Taşoğlu'nun cesedine ulaştı. Ceset, daha sonra otopsi için Mersin Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Soruşturmayı derinleştiren polis, şüphelilerin eşleri Sema Çırlar ve Arzu Sarı ile olayla ilgileri bulunduğu ileri sürülen Musa Sarı, Harun Taşsoy, Harun Bağlan ve Alptekin Demir'i de gözaltına aldı.
Musa Sarı - 1.2.2012
Vali Yılmaz'dan Başarılı Öğrencilere Para Ödülü
Artova Lisesi son 3 yıldır üniversiteye yerleştirmiş olduğu öğrencilerle büyük bir başarı yakaladı. 2009 yılında 42 öğrencinin 38'ini üniversiteye yerleştirerek Türkiye genelinde liseler arasında Türkiye 3.sü ve Tokat il 1.si olan okul; 2010 LYS sonuçlarına göre 42 öğrencinin 41'ini üniversiteye yerleştirerek Türkiye genelinde 2., Tokat'ta 1. olurken, 2011 LYS sonucunda ise 35 öğrencinin tamamını üniversiteye yerleştirerek büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu anlamda öğretmenleri ödüllendiren Vali Yılmaz, sömestr tatilinde de öğrencileri ödüllendirdi. Artova Kaymakamı Musa Sarı ile İl Eğitim Müdürü Levent Yazıcı öncülüğünde öğrenci ve öğretmeleri makamında kabul eden Vali Yılmaz, başarılarından dolayı Artova Lisesi Müdürü Lütfü Yalçın ile öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
Musa Sarı - 30.1.2012
Uşak'ta Olta Balıkçılığı Çalıştayı
OBAF Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Musa Sarı ise yaptığı açıklamada, olta balıkçılığının bir yönetim planı içerisine ele alınması gerektiğini belirterek, "Bizler olta balıkçılığının gelişimi ile öğrencilerimiz için yeni bir istihdam alanı oluşacağını düşünüyoruz ve bu yüzden bu çalışmayı çok önemli buluyoruz" dedi.
Musa Sarı - 9.1.2012
Akçokaca Pazar Yeri Modern Olacak
Düzce Pazarcılar Odası Başkanı Musa Sarı ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Hakan Poyraz ve Akçakoca Esnaflar Odası yönetim kurulu üyesi Abdülkadir Kaya, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 15.12.2011
Tokat Valisi Yılmaz, Artova İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Yılmaz, Artova Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
Musa Sarı - 29.10.2011
Artova'da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Edildi
Artova Kaymakamı Musa Sarı, törende yaptığı konuşmada, TOKİ konutları projesinin 104 konuttan oluştuğunu söyledi.
Musa Sarı - 23.9.2011
Eşini ve 3 Çocuğunu Arıyor
Merkez Toroslar ilçesinde yaşayan Musa Sarı (38), 3 gün önce sabah saatlerinde işe gitmek üzere evden eşi Nurdan (35) ve çocukları Ayşe (14), Kübra (9) ile öpüşerek ayrıldığını söyledi.
Musa Sarı - 10.8.2011
Mutki Kaymakamı İftar Yemeği Verdi
Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, ilçedeki kurum amirleri ve şehit ailelerine iftar yemeği verdi.
Musa Sarı - 5.8.2011
Bitlis Valisi Yılmaz'dan, Mutki'ye Ziyaret
Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Mutki ilçesini ziyaret etti. Vali Yılmaz'ı, Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Mutki İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kur.
Musa Sarı - 9.7.2011
Olta Balıkçılığı Federasyonu Birinci Olağan Genel Kurulu
Olta Balıkçılığı Federasyonu (OBAF) Birinci Olağan Genel Kurulunda, Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atalay, federasyon başkanı seçildi. Sportif amaçlı olta balıkçılığının geliştirilmesi ve göletlerin daha verimli kullanılması amacıyla 5 sportif olta balıkçılığı derneğinin bir araya gelerek kurduğu OBAF'ın birinci olağan genel kurul toplantısı, Uşak İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Divan başkanlığını Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun'un yaptığı genel kurulda, Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atalay, genel kurula katılan 34 delegenin 33'ünün oyunu alarak, federasyon başkanı seçildi. Seçimlerin ardından teşekkür konuşması yapan Atalay, iç suların daha verimli kullanılmasını sağlamayı ve olta balıkçılığını geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek, etkin projeler ve yarışmalar düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Uşak'taki göletlerde "İsrail sazanı" ile mücadele çalışmaları yaptıklarına değinen Atalay, "İlkler şehri Uşak'ta, federasyonumuzu kurduk. Yeni dönemde Türkiye'nin çeşitli illerindeki dernekleri bünyemize katacağımıza inanıyorum" dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ise Uşak'ta 400'e yakın gölet bulunduğunu ve her yıl 12 gölet inşa ettiklerini kaydederek, "Göletlerimizin ekonomiye kazandırılması ve daha verimli kullanılması bizi mutlu eder. Göletlerin bakımı ve verimli kullanılması, hepimizin ortak arzusudur. Göletlerin daha verimli kullanılması için derneğin ve federasyonun çalışmalarına destek veriyoruz" diye konuştu. İsmail Atalay başkanlığındaki OBAF'ın yönetim kurulunda, Kürşat Ceylan, Mehmet Kurtulmuş, Mehmet Kundak, Mustafa Güneş, Prof. Dr. Cengiz Metin, Prof. Dr. Okan Özaydın, Prof. Dr. Hasan Musa Sarı, Kürşat Çelik, Ayhan Kaya, Hakan Günay, Alparslan Ceylan, Uğur Özcan, Hasan Bostan ve Gökhan Burak Gebel yer alıyor.
Musa Sarı - 22.6.2011
Mutki'de Et Marketi Açıldı
Mutki'nin ilk et marketi Kaymakam Musa Sarı tarafından açıldı.
Musa Sarı - 7.6.2011
Mutki'ye TOKİ Yatırımı
Bitlis Valiliği, Mutki İlçe Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü girişimleriyle, TOKİ Başkanlığı tarafından ilçeye sosyal donatı olarak yaptırılacak olan, Anadolu lisesi ve spor salonu için ilk adım atıldı. Çalışmaları inceleyen İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, 2011-2012 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi beklenen okulun, yerleşim planı ve çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkilisinden bilgi aldı.
Musa Sarı - 7.6.2011
Geyikpınar Köyüne Okul Yapımı Programa Alındı
Mutki'ye bağlı Geyikpınar köyüne, yeni bir okul yapımının programa alındığı bildirildi. Mutki İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü girişimi ve Bitlis Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle, köye ilköğretim okulu yapımı programa alındı. Okul yeri için incelemede bulunan Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı'ya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mutluk Özden, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Ateş, İl Milli Eğitim Teknik Personeli Murat Yetişkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Oral eşlik etti.
Musa Sarı - 6.6.2011
Mutki'de Anadolu Lisesi ve Kapalı Spor Salonu İçin İlk Kazma Vuruldu
Bitlis Valiliği, Mutki Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün girişimleriyle TOKİ'ye yaptırılacak olan anadolu lisesi ve kapalı spor salonu için ilk kazma vuruldu. Yapılacak olan binaların yanı sıra çevre düzenlemesi ile birlikte bir de açık sahanın yapılmasının da planlandığı ifade edildi. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, 2011-2012 Eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi beklenen okulun yerleşim planı ve çalışmalar hakkında yerinde incelemelerde bulunarak mütahhit firmadan bilgi aldı.
Musa Sarı - 3.6.2011
Kaymakam Sarı, Öğretmenlere Protokol Kurallarını Anlattı
Mutki merkez ve köylerinde göreve yeni başlayan öğretmenlere, Mutki Kaymakamı Musa Sarı tarafından "Devlet Yönetimi, Devlet Memurları Kanunu ve Protokol Kuralları" konularında seminer verildi.
Musa Sarı - 2.6.2011
Mutki'de Şiir Dinletisi Düzenlendi
Mutki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri, öğretmenleri Fuat Karasu ve Sezgin Akın'ın öncülüğünde şiir dinletisi düzenledi. Düzenlenen geceye İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve Eşi Emine Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Pilot Yüzbaşı Abdullah Demircan, Cumhuriyet Savcısı Çetin Küçet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadettin Oral, İlçe Müftüsü İdris Karakaya, Ziraat Bankası Müdürü Ayşe Seniye Kılıç, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
Musa Sarı - 28.5.2011
Dünya Bankası'nın Eli Mutki'ye Uzandı
Dünya Bankası tarafından desteklenen "Okul Gelişim Projesi", kapsamında, Bitlis'in Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 70 okulda kullanılmak üzere, 613 bin 700 Avro (1 milyon 227 bin 400 TL) kaynak aktarıldı. Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Hayati Acı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 46 okulun projesinin kabul edildiğini, bunlardan birinin de Mutki ilçesi olduğunu söyledi. Projeyle ilçedeki birçok okulun ihtiyaçlarını karşıladıklarını açıklayan Acı, projenin Milli Eğitim Bakanlığı, Bitlis Valiliği, Mutki İlçe Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkısıyla hazırlandığını ve proje çalışmalarının ardından, ilçeye kaynak ayrıldığını ifade etti. Acı, şöyle konuştu: "Gelen kaynakla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kullanılmak üzere 5 adet bilgisayar, 5 adet ofis masası, 5 adet ofis koltuğu, 4 adet güç kaynağı, 2 adet yazıcı, 1 adet fotokopi makinesi ve 8 adet dosya dolabı alındı. Ayrıca Kavakbaşı Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun (YİBO) tüm sınıfları, projeksiyon makinesiyle donatıldı ve artık dersler daha ilgi çekici hale geldi. Erler YİBO'da ise bu proje kapsamında, sanat sokağı oluşturuldu. Yine aynı okula öğrencilerin oynayacağı bir oyun parkı yapılarak, bir sınıfta projeksiyon sistemi kuruldu. Mutki YİBO'ya 20 adet beyaz tahta, 2 adet bilgisayar, 1 adet fotokopi makinesi, 1 adet projeksiyon makinesi ve çeşitli spor malzemeleri alındı. Kız Teknik ve Meslek Lisesine ise bilgisayar, projeksiyon, fotokopi makinesi, beyaz tahta ve çeşitli türlerde hikaye ve roman setleri, bunun yanında da kitaplarını koyacakları kitaplıklar alındı. " -"KÖY OKULLARI DONATILDI" Proje çerçevesinde ilçeye bağlı köy okullarının birçok ihtiyacının giderildiğini belirten Acı, köy okullarına 38 masaüstü, 3 dizüstü bilgisayar, 57 projeksiyon sistemi, 28 fotokopi makinesi, 11 zil sistemi, 13 jeneratör, ses sistemleri ve yazıcılardan oluşan elektronik malzemelerin kurulumunun yapıldığını ve bu cihazların öğrencilerin kullanımına sunulduğunu bildirdi. Köy okullarına eğitim materyalleri olarak da okuma setleri, test kitapları, ana sınıfı malzemeleri, çeşitli mobilya grupları, boyama setleri, panolar, 127 adet beyaz tahta, sınıflar için perde, öğrenci masaları için örtü, mikroskop, çocuk oyun parkı gibi malzemeler alındığını ifade eden Acı, alınan bu malzemelerle köy okullarının acil olan birçok ihtiyacının giderildiğini söyledi. Köy okullarında sportif faaliyetlerin yaygınlaşması için, proje çerçevesinde birçok spor malzemesinin alımının gerçekleştirildiğini kaydeden Acı, bu çerçevede köy okullarına, forma, top, minder, eşofman takımları, kale, masa tenisi, badminton raketi ve topları, spor ayakkabıları, satranç takımları gibi spor malzemelerinin dağıtıldığını belirtti. Proje çerçevesinde, köy okullarının hizmet alımına ayrılan bütçeden, öğrenci gezileri de düzenlenmeye başladıklarını anlatan Acı, böylece bugüne kadar yaşadığı köyden başka yeri görme şansı olmayan çocuklara, gezi programları düzenlediklerini ve çocuklara Mutki dışındaki yerleri görme fırsatı sağladıklarını ifade etti. Acı, "Bu etkinlik yaklaşık bir ay devam edecek. Geziye devamsızlığı en az olan öğrenciler götürülerek, okullaşma oranında artış sağlamayı hedefliyoruz. Öğrenci gezilerine Mutki'den 4 bin 653 öğrenci katılacak" diye konuştu. -"EĞİTİM İÇİN TÜM İMKANLARI KULLANACAĞIZ" Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı ise, Türkiye'de sadece 46 ilçede bu projenin uygulandığını ve Mutki'nin de bu ilçelerden birisi olduğunu vurguladı.
Musa Sarı - 6.5.2011
Mutki'de Ağaçlandırma Çalışmaları
Mutki Orman İşletme Şefliği'nin başlattığı ağaçlandırma çalışması kapsamında, Mutki Lisesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü bahçesine fidan dikildi. Fidan dikimine katılan Mutki Kaymakamı Musa Sarı, öğrencilere fidanların bakımı konusunda uyarılarda bulundu.
Musa Sarı - 6.5.2011
Bitlis Katı Atık ve Bertaraf Tesisi Hizmete Açıldı
Bitlis'te yaklaşık altı yıl önce yapımına başlanan Bitlis Katı Atık ve Bertaraf Tesisi (Bİ-KA), düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bitlis-Güroymak karayolu mevkiinde yapılan tesisin açılışı Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz başta olmak üzere belediye başkanları, Avrupa Birliği yetkilileri tarafından gerçekleştirildi. Açılışta bir konuşan Bİ-KA Müdürü Cesim Gözeten, 12 milyon euroya mal olan tesisin 9 milyon euroluk finansmanını Avrupa Birliği'nin karşıladığını, geri kısmın ise üye belediyeler tarafından karşılandığını ifade etti. Gözeten, "Bitlis Belediyesi tarafından 2005 yılında proje başvurusu yapılan Bitlis Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi, il sınırları dâhilindeki diğer yerleşim birimlerinin kapsaması amaçlanmıştır. Bitlis Belediyesi'nin öncülüğünde Tatvan, Güroymak ve Günkırı belediyelerinin katılımıyla 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Bitlis ili, ilçeleri ve beldeleri katı atık bertaraf tesisler yapma ve işletme kararı alınmıştır. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz, iki yıl önce inşaat çalışmaları başlayan Bİ-KA düzenli depolama ve bertaraf tesisi, toplam 500 bin metrekare alana kurulmuştur. Bünyesinde üç hücre barındıran tesiste geri dönüşüm, depolama ve tıbbi atık yerleri olacak. " şeklinde konuştu. BAŞKAN ALAydın: TESİS ÇÖP SORUNLARINI BERTARAF EDECEKTİR Bitlis Belediye Başkanı ve Bİ-KA Başkanı Fehmi Alaydın ise tesisin aynısının Amasya ve Kütahya illerinde de yapıldığını söyledi. Çevre iller arasında Bitlis ilinin çok şanslı olduğunu anlatan Alaydın, "Türkiye'de bu anlamda çevre bakımından baktığımızda çok büyük kentlerimiz hariç, küçük şehirlerimiz bu işleri daha yeni yeni yapmaya başladılar. Çevre illerimizde bu şekilde tesis yok, bu illerde yetkililerimiz gelip burayı geziyorlar ve örnek alıyorlar. Bitlis'te büyük bir çöp sorunu vardı. İlçelerimizin de aynı sorunları vardı. Fakat bu tesis bu sıkıntıları bertaraf edecektir. Bizim gayemiz Bitlis sınırları içerisindeki bütün atıkların bu düzenli depolama alanlarına getirilmesi ve ayrıştırılmasıdır. Bu da insan kalitesinin ve yaşam kalitesinin artması anlamına geliyor. Bu tesisler tek başına bir depolama alanı değil, aynı zamanda bir eğitim alanı da olması lazım. Öğrencilerimizi buralara getirip burada eğitimler vereceğiz. " diye konuştu. AB Türkiye Delegasyonu Başkatibi Javier Menendez Bonilla, tercüman aracılığı ile yaptığı konuşmasında, bu tesisin açılışının Avrupa Birliği Günü kutlanması ile aynı zamana denk geldiğini belirterek, "İnanıyorum ki faydalı bir tesis olacaktır. Türkiye AB için çok önemli bir ülkedir. Nasıl ki AB Türkiye için önemliyse Türkiye de AB için o kadar önemlidir. " şeklinde konuştu. Vali Nurettin Yılmaz da konuşmasında, Avrupa Birliği ile ilişkilerin bugüne kadar aktif şekilde getirildiğini, bugünden sonra da bunu devam ettirmek arzusunda olduklarını anlatarak, "Bu ilişkileri karşılıklı işbirliği şeklinde geleceğe taşımak zorundayız. Bu dünya hepimize emanet, çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak zorundayız. " dedi. Konuşmaların ardından katılımcılar çöp depolama alanına gidip tesisin açılışını yaparak tesiste incelemelerde bulundular. Düzenlenen programa Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Vali Yardımcısı İsmail Ayhan Tavlı, Mutki Kaymakamı Musa Sarı, Güroymak Kaymakamı Turan Yılmaz, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, Güroymak Belediye Başkanı M.
Musa Sarı - 4.5.2011
Genel Seçime Doğru
12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimde AK Parti Bitlis milletvekili adayları, Bitlis'in Mutki ilçesinde esnafı ziyaret etti. AK Parti Bitlis milletvekili adayları Vedat Demiröz, Vahit Kiler ve M. Zeki Peker, ilçe merkezinde halka hitap ettikten sonra, Mutki Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 3.5.2011
Mutki'de Encümen Muhtar Üye Seçimi Yapıldı
Mutki Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) encümen muhtar üye seçimi, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla İlçe Kaymakamı Musa Sarı başkanlığında yapıldı.
Musa Sarı - 18.4.2011
Mutki'de Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi
Mutki'de düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvasında, kupa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün oldu. Mutki'de düzenlenen turnuva, 12 takımın katılımıyla gerçekleşti. Oynanan maçlar sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Atatürk İlköğretim Okulu finale yükseldi. Final maçında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı, Atatürk İlköğretim Okulunu 3-2 yenerek kupanın sahibi oldu. Düzenlenen kupa töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Musa Sarı, bu turnuvaların kurumlar arasındaki bağlantıyı pekiştirmek, arkadaşlıkları sağlamlaştırmak, diyaloğun geliştirilmesi için önem taşıdığını söyledi.
Musa Sarı - 14.4.2011
Mutki Devlet Hastanesinin Başhekimi Değişti
Mutki İlçe Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Grup Başkan Vekili görevlerine, Dr. Nuri Volkan Keske atandı. İlçede Mutki İlçe Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Esma Açoğlu'nun yerine atanan Dr. Keske, İlçe Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 14.4.2011
Mutkili Öğrencinin Resim Başarısı
Doğu Anadolu Bölgesi Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün düzenlediği, "Dünya Su Günü" konulu resim yarışmasında, Mutki Dereyolu İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Burak Uygun, Doğu Anadolu Bölge üçüncülüğünü elde etti. Alınan bu başarıdan dolayı, Dereyolu İlköğretim Okulu Müdürü Güven Kılınç, Müdür Yardımcısı Deniz Görgülü, Gürsel Sanatlar Öğretmeni Şahabettin Şimşek, Sınıf Öğretmeni Mehmet Fatih Sallahoğlu ile birlikte İlçe Kaymakamı Musa Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Musa Sarı - 11.4.2011
Vali Yılmaz, Mutki'ye Ziyarette Bulundu
Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Mutki ilçesini ziyaret etti. Vali Yılmaz'a, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İhsan Sarı, İl Genel Meclis Başkanı Mirza Irmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İl Tarım Müdürü Bülent Korkmaz ve İl Milli Eğitim Müdür Müdür Yardımcısı Mutluk Özden eşlik etti. Heyet, ilçedeki Karayolları Bakım Şantiye Şefliği önünde, Mutki Kaymakamı Musa Sarı, İlçe Jandarma Komutanu Kurmay Pilot Yüzbaşı Abdullah Demircan, Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Polis Merkezi Amiri Fadıl Yıldız, İlçe Millİ Eğitim Müdürü Saadettin Oral, İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Coşkun ve Karayolları Şefi Şafak Allı tarafından karşılandı.
Musa Sarı - 1.4.2011
Mutki Yibo Spor Kulübüne Teşekkür Belgesi
Mutki İlçe Kaymakamı Musa Sarı, yaptığı açıklamada, ilçede spor faaliyetlerini desteklemek üzere, Mutki YİBO Spor Kulübü'nün kurulduğunu söyledi.
Musa Sarı - 31.3.2011
Mutki'de Genel Seçim Öncesi Toplantı
Mutki kaymakamı musa sarı, 12 haziranda gerçekleşecek genel seçim öncesinde uyulması gereken kurallar hakkında toplantı düzenledi.
Musa Sarı - 30.3.2011
Engelli Öğrenciye Tekerlekli Sandalye Yardımı
Erdoğan, şöyle konuştu: "Sandalyem olmadığı için özel yaşantımda ve okulda çok sıkıntı çekiyordum. Yapılan yardımdan dolayı çok mutlu oldum. İhtiyaçlarımı artık daha kolay karşılayabileceğim. Derslerime de daha çok çalışacağım. Bana bu yardımı sağlayan İlçe Kaymakamı Musa Sarı'ya, Mutki SYDV çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musa Sarı Haberleri | Musa Sarı Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Musa Sarı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Sarı kimdir, hayatı ve biyografisi. Kaymakamlardan Halfeti Kaymakamı Keklik'e Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:44:14. #1.15#
title