Musa Kaya Haberleri

Musa Kaya haber, Musa Kaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Kaya - 15.4.2016
3. İstanbul Karbon Zirvesi
Serengil, Türkiye'nin daha yaygın yeşil alana ihtiyacı olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Türkiye'nin ormanları karbon tutma kapasitesi ve sera gazı azaltım miktarında Fransa ve İspanya'dan daha ilerde. Enerjinin başı çektiği sektörlerde büyüme oranları geçmiş yıllara göre arttı, ancak ormancılık istenilen düzeyde gelişemedi. Ormanlar fonksiyonlarını yerine getirse de diğer sektörlerin karbon salınım değerleri fazla. Bir orman eko sistemi hektar başına 350 ton karbondioksit eşdeğerine kadar karbon tutabilmektedir. Bir çok sanayi tesisinin yıllık sera gazı salınımlarını azaltmak için ormanlaştırma faaliyetlerinin artırılması gerekir. Bunun yanı sıra orman ürünlerini çelik, plastik gibi ham maddelerle ikame ederek ağaçların korunmasına özen gösterilmeli." Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Musa Kaya da küresel ısınmada en önemli etkenlerin başında, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak kentleşmeyle endüstrileşmenin artmasının geldiğini söyledi.
Musa Kaya - 8.3.2016
Ceylanpınar Ekibi Siverek'e Fark Attı
İkinci yarının başlamasıyla birlikte yine rakip takıma baskı yapan Ceylanpınar Belediye Spor 65'inci dakikada İsmail Öztürk'ün golüyle skoru 4-1 yaptı. 70'inci dakikada ise Siverek Gücü Spor'un attığı golle 4-2 olurken, baskısını artırarak rakip takıma geçit vermeyen Ceylanpınar Belediye Spor 85'inci dakikada bu kez Musa Kaya'nın golüyle skoru 5-2 yaptı.
Musa Kaya - 10.11.2015
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı dolayısıyla Isparta'da tören düzenlendi.  Hükümet Meydan'ındaki törende Isparta Vali Yardımcısı Fevzi Güneş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz ve Belediye Başkan Vekili Musa Kaya tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.
Musa Kaya - 27.9.2015
Sudan'daki Kurban Yardımı Faaliyetleri
EL- Sudan'da kurban yardımlarının yapıldığı El-Faşir kenti Valisi Abdülvahid Yusuf İbrahim, "Türkiye, bugüne kadar bize gönderdiği yardımlardan hiçbir karşılık istemedi, böyle bir girişimi de olmadı" dedi.  Faşir Valisi İbrahim, Türkiye'deki hayırseverler tarafından bağışlanan, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve partneri Malezya Amal Yardım Kuruluşu aracılığıyla mülteci kampları ve medreselerde kesilen 250 büyükbaş kurban yardımı içinTürkiye halkına teşekkür etti.  Bölgedeki kurban yardımı faaliyetlerini tamamlayan kuruluşların temsilcilerini valilik konağında ağırlayan İbrahim, "Beyaz Müslümanlar bölgemize ilk defa geldi" diyerek, farklı renk ve medeniyetlere sahip toplumları bir araya getiren bağın "İslam kardeşliği" olduğunu söyledi.  "Türkiye bize karşılıksız yardım ediyor" Sudan halkının batılı kurumlardan ziyade Müslüman kuruluşları görmek istediğini anlatan İbrahim, "Biz burada artık Batılıları değil Müslüman kardeşlerimizi görmek istiyoruz. Avrupalılar, İngilizler ve Fransızlar yardım bahanesiyle buralara gelip, geçmişte kaynaklarımızı sömürdüler. Hiçbir yardımı karşılıksız yapmadılar" diye konuştu.  Türkiye'den Sudan'a yapılan yardımlara ilişkin İbrahim şunları kaydetti: "Türkiye, bugüne kadar bize gönderdiği yardımlardan hiçbir karşılık istemedi, böyle bir girişimi de olmadı. Çünkü yapılan tüm yardımlar Müslüman kardeşliği için yapılıyor. Bu bizi memnun ediyor. Bizim kapılarımız Türkiye'ye sonuna kadar açık. Her zaman Türkiye'yi yanımızda görmek istiyoruz. Aynı şekilde Malezya halkına da teşekkür ediyorum." İbrahim, Türkiye'ye olan sevgilerini ise "Osmanlı İngilizlerle savaşa girdiğinde Afrika ülkesinde Osmanlının çağrısına cevap veren Darfur Sultanı Ali Dinar'dı" şeklinde ifade etti.  İbrahim sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün biz burada Türkiye'den ve Malezyadan gelen Müslüman kardeşlerimizi ağırladık. Allah onlardan razı olsun Türkiye halkının bize gönderdiği yardımları hiçbir zaman unutmayacağız. Türkiye'ye karşı içimizde köklü geçmişi olan bir sevgi ve sevda var. Siz buraları gelip kendi gözünüzle gördünüz. Buraların nasıl inancına bağlı sağlam bir irade ile direndiğini ve bu mazlum halkın nasıl yardıma muhtaç olduğunu anlatın. Yapılan yardımların ve Türkiye halkının bağışlarının gerçek karşılığı Allah katındadır." Cansuyu Faşir Sorumlusu Ahmet Musa Kaya da Türkiye'nin Sudan halkına yardımlarının süreceğini belirterek, bu sene Sudan'ın Darfur bölgesindeki çalışmalarının tamamlandığını söyledi.
Musa Kaya - 23.9.2015
Kurban Bayramı'na Doğru
Kurban pazarında bu yıl küçükbaş hayvanların 350-500 lira arasında satışa sunulduğunu aktaran besici Musa Kaya, yaklaşık 10 gündür satış yapamadıklarını söyledi.
Musa Kaya - 4.7.2015
Adana'da Pencereden Düşen Çocuk Öldü
Alınan bilgiye göre, Fatma ve Musa Kaya'nın ikiz kızları Semanur ile Havvanur, dedesinin Akarca Mahallesi'ndeki evine gitti.
Musa Kaya - 17.6.2015
Oy Kullanamayan Müebbet Hapis Mahkumunun Bireysel Başvurusu
Musa Kaya, Erzincan Devlet Güvenlik Mahkemesince, 1997 yılında "Devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmının devlet idaresinden ayırmaya çalışmak" suçundan müebbet hapisle cezalandırdı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musa Kaya Haberleri | Musa Kaya Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Musa Kaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Kaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Cirit Sevgisi Köy Halkını Sahaya Indirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 01:35:05. #1.15#
title