Musa Çitil Haberleri

Musa Çitil haber, Musa Çitil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Çitil - 1.8.2017
Dha Yurt - Diyarbakır Şehitleri, Törenle Uğurlandı
7'inci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen cenaze törenine, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, şehit askerlerin yakınları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Musa Çitil - 1.8.2017
Lice'deki Terör Saldırısı
Törene Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, 16.
Musa Çitil - 22.7.2017
Jandarma Genel Komutanlığı Atamaları Resmi Gazete'de Yayımlandı
Resmi Gazete'de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atamalarına göre, Kararnameyle 3 general ve 14 albay, bir üst rütbeye terfi ettirildi. Jandarma Genel Komutan Yardımcıları Korgeneral İbrahim Yaşar ve Tümgeneral Ali Özkara emekliye sevk edilirken, Tümgeneral Ali Çardakçı ve Musa Çitil Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına getirildi.
Musa Çitil - 22.7.2017
Jandarmada Terfi ve Atamalar
Rütbesi tümgeneralden korgeneralliğe yükseltilen Ali Çardakçı ile Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Genel Komutan Yardımcılığı görevine atandı.
Musa Çitil - 14.7.2017
Diyarbakır Başsavcısı Güre: Fetö/pdy'ye Büyük Darbe Vuruldu Ama Vazgeçmiyorlar
15 TEMMUZ GECESİNİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI Başsavcı Kamil Erkut Güre 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesini anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Zaman zaman konuşmasını kesmek zorunda kalan Güre, şunlmarı söyledi: "Akşam Sakarya'daki oğlum telefonla arayıp televizyonu açmamı söyledi. Televizyonu açtığımda köprünün kapatıldığını gördüm. Bazı arkadaşlarla görüşme yaptığımda FETÖ'cülerin darbe yaptığını ve güvenli bir yere geçmemi söylediler. Büyük kaygı içine girdik. İnsiyatifi ele alarak arkadaşlara konuşma yaptım. Başsavcı vekili Kurtça Eker'i aradım ve 'Bizden kim varsa çağır' dedim. Bir hakim arkadaşın evinde toplantı yaptık. Yargı olarak bu darbe girişimine karşı direneceğimizi söyledim. Askeri zevatı aradım. Hava üssü komutanları, Alay Komutanı ve Kolordu Komutanı telefonumu açmadı. Sadece Jandarma Bölge Komutanı Musa Çitil telefonumu açtı.
Musa Çitil - 14.7.2017
Dha Yurt Bülteni-6
15 TEMMUZ GECESİNİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI Başsavcı Kamil Erkut Güre 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yaşandığı geceyi anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Zaman zaman konuşmasını kesmek zorunda kalan Güre, "Akşam Sakarya'daki oğlum telefonla arayıp televizyonu açmamı söyledi. Televizyonu açtığımda köprünün kapatıldığını gördüm. Bazı arkadaşlarla görüşme yaptığımda FETÖ'cülerin darbe yaptığını ve güvenli bir yere geçmemi söylediler. Büyük kaygı içine girdik. İnsiyatifi ele alarak arkadaşlara konuşma yaptım. Başsavcı vekili Kurtça Eker'i aradım ve "Bizden kim varsa çağır."dedim. Bir hakim arkadaşın evinde toplantı yaptık. Yargı olarak bu darbe girişimine karşı direneceğimizi söyledim. Eskeri zevatı aradım. Hava üssü komutanları, Alay Komutanı ve Kolordu Komutanı telefonumu açmadı. Sadece Jandarma Bölge Momutanı Musa Çitil telefonumu açtı.
Musa Çitil - 14.7.2017
Diyarbakır'da Darbe Girişimi Gecesi Bir Evde Plan Yapılmış
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Güre, o gece diğer askeri yetkililerle ilk saatlerde görüşemediklerini sadece Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil ve ardından dönemin Valisi Hüseyin Aksoy ve Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile görüşebildiğini anlattı.
Musa Çitil - 30.6.2017
Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Görevine Başladı
Valilik önünde 7. Kolordu Komutanı Korgenaral Ali Sivri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.
Musa Çitil - 30.6.2017
Diyarbakır Valisi Güzeloğlu Görevine Başladı
Valilik önünde 7. Kolordu Komutanı Korgenaral Ali Sivri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.
Musa Çitil - 25.6.2017
Diyarbakır Valisi Aksoy Açıklaması
Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgenaral Ali Sivri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ve Galip Ensarioğlu, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ile karayolları tesislerinde bayramlaşma programına katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musa Çitil Haberleri | Musa Çitil Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Musa Çitil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Çitil kimdir, hayatı ve biyografisi. Denizli Şehidi Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 23:47:16. #1.14#
title