Musa Çitil Haberleri

Musa Çitil haber, Musa Çitil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Çitil - 28.12.2018
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy'dan Terörle Mücadele Vurgusu
İzmir Foça'da bulunan Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı'nda, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) sözleşmeli sivil kaynaklı Astsubay öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Mezuniyet törenine İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve öğrencilerin aileleri katıldı.
Musa Çitil - 28.12.2018
Bin 636 Astsubay Terörle Mücadele Kursunu Tamamladı
Bütün güvenlik güçlerinin görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için uyum içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Ersoy, şu değerlendirmede bulundu: "Yılardır milletimizin ve bölge halkının canına ve malına kasteden, hayatını karartmaya çalışan 12-13-14 yaşındaki çocukları dağlara kaçırıp istismar eden, kanlı, kalleş ve alçak eylemleriyle binlerce annenin gözyaşına neden olan bölücü terör örgütü, artık eylem yapamaz, asla güvenlik güçlerimizin karşına çıkamaz hale gelmiştir. Bugün ülkemizin her köşesine kahraman güvenlik güçlerimiz hakimdir. Her noktasında bütün asaletiyle devletimiz vardır." Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, başarıyla mezun olan astsubayların kanun ordusu jandarma teşkilatı saflarında görev yapacaklarını, ileri teknoloji ürünü silah, araç, teçhizat ve yöntemlerle kamu düzenini sağlayacaklarını belirtti.
Musa Çitil - 23.11.2018
Aydınlı Şehit Teğmeni, Son Yolculuğuna 5 Bin Kişi Uğurladı
Törenin ailenin yanı sıra Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, AK Parti milletvekilleri Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, CHP Milletvekili Süleyman Bülbül, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, askeri erkan, sivil toplum kuruluşu ile siyasi parti temsilcileriyle birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
Musa Çitil - 27.10.2018
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Çitil Kahramanmaraş'ta
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, memleketi Kahramanmaraş'ta bazı ziyaretlerde bulundu.
Musa Çitil - 13.8.2018
Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına Ait Atama ve Terfi Kararları
Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına atanırken; korgeneralliğe terfi ettirilen Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Musa Çitil aynı görevine devam edecek.
Musa Çitil - 13.8.2018
53 Jandarma Mensubunun Ataması Gerçekleştirildi
Buna göre, Korgeneral Salih Karataş ile Korgeneral Musa Çitil Jandarma Genel Komutanı Yardımcılığına, Tümgeneral Hacı İlbaş Van Jandarma Asayiş Kor.
Musa Çitil - 13.8.2018
Jandarma Genel Komutanlığında 34 Subay Emekliye Sevk Edildi
Terfi ettirilen subaylar Jandarma Genel Komutanlığı mensubu Tümgeneral Musa Çitil korgenralliğe, Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu, İsmail Balıbek, Münir Güzel ve Ahmet Hacıoğlu tümgeneralliğe terfi ettirildi.
Musa Çitil - 24.7.2018
Ezine'de Acemi Erler And İçti
Tabur Komutanı Yarbay Turgay Şavir'in askerleri selamlamasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan törende, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil'in gönderdiği kutlama mesajı okundu.
Musa Çitil - 14.7.2018
Afrin Kahramanları Ailelerine Kavuştu
Türkiye'nin, Suriye'nin Afrin bölgesinde düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na katılan 600 jandarma komando, ana üsleri olan Bornova'daki 2. Jandarma Komando Tugayı'na geri döndü. Bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesine yönelik harekata geçen 19 Şubat'ta katılan jandarma komandolar için tugaydaki tören alanında İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Bornova Belediye Başkanı CHP'li Olgun Atila ve resmi kurum yöneticilerinin katılımıyla karşılama töreni yapıldı.
Musa Çitil - 13.7.2018
Dha Yurt Bülteni - 16
Türkiye'nin, Suriye'nin Afrin bölgesinde düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na katılan 600 jandarma komando, ana üsleri olan Bornova'daki 2. Jandarma Komando Tugayı'na geri döndü. Bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesine yönelik harekata geçen 19 Şubat'ta katılan jandarma komandolar için tugaydaki tören alanında İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Bornova Belediye Başkanı CHP'li Olgun Atila ve resmi kurum yöneticilerinin katılımıyla karşılama töreni yapıldı.
Musa Çitil - 13.7.2018
Afrin Kahramanları Törenle Karşılandı
Bölgenin terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenmesine yönelik harekata şubat ayında katılan jandarma komandolar için tugaydaki tören alanında İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen ve resmi kurum yöneticilerinin katılımıyla karşılama töreni gerçekleştirildi.
Musa Çitil - 30.5.2018
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Çitil, Hatay'da
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Hatay Valisi Erdal Ata'yı ziyaret etti.
Musa Çitil - 29.5.2018
15 Temmuz Öncesi ABD'den Gelen Notun Ardından Dua Etmişler
H.H.Ö, Diyarbakır'da örgüt yöneticilerinin toplantı yaptığı eve kendilerinden sorumlu "Saffet" kod adlı kişinin geldiğini öne sürerek, şunları kaydetti: "Saffet bize şu an bir hareketlilik olduğunu, darbe olabileceğini belirtti. Biz de öğrenci arkadaşları arayarak iş yerlerine geçmelerini istedik. Bu evden Saffet, Şamil Türk Özkan ve bazı kişileri arayarak talimat verdi." "Sanık 9 dakika 25 saniye süreyle 4 defa aranmıştır" Kararda, sanığın, darbe girişimine karşı alınan önlemlerin öğrenilmek istenmesi amacıyla aranmış olabileceği yönünde savunma yaptığı bildirilerek, şu değerlendirmede bulunuldu: "Söz konusu örgüt evinden aranılan şahısların örgütle irtibatlı kişiler olduğu etkin pişmanlıkta bulunan kişilerin beyanlarından açıkça anlaşılmaktadır. Sanık toplam 9 dakika 25 saniye süreyle 4 defa aranmıştır. Bu 9 dakika 25 saniyenin, kronometre tutularak bakıldığına darbe girişiminin gerçekleştiği bir gecede yapılan bu görüşmenin yanlışlıkla aranma ve tanınmayan bir kişi tarafından aranma şeklinde izah edilmesi mümkün olmayacak şekilde oldukça uzun bir süreyi kapsadığı açıkça görülmektedir. Yapılan görüşmelerin saatlerinin de darbe girişiminin gerçekleşmesinin ardından başladığı, artık darbenin sonuçlanmayacağının anlaşıldığı saatlere kadar sürdüğü görülmektedir. Sanık sıkıyönetim emirlerini kimsenin görmemesi için harekat merkezine kimsenin alınmamasını emrettiğini ve gelen emirleri istediğini savunsa da, savunmalarının gerçekleştirdiği eylemlerle uyuşmadığı açıktır." Sanığın, darbe girişiminin gerçekleştiği gece dönemin Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil'in operasyon sevk ve idare etmek üzere Silvan ilçesinde bulunduğu belirtilen kararda, Özkan'ın en üst rütbeli komutan olduğu dolayısıyla garantör sıfatının bulunduğu anlatıldı.
Musa Çitil - 23.5.2018
Emekli Jandarma Tuğgeneral Tümerkan Son Yolculuğuna Uğurlandı
MUĞLA (AA) - Vefat eden emekli Jandarma Tuğgeneral Ahmet Sami Tümerkan, memleketi Muğla'da son yolculuğuna uğurlandı. Önceki gün 87 yaşında vefat eden Tümerkan için Muğla'nın Menteşe ilçesindeki Kurşunlu Camisi'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Tümerkan'ın ailesinin ve yakınlarının yanı sıra, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Muğla Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Vali Yardımcısı Fethiye Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile askerler ve vatandaşlar katıldı.
Musa Çitil - 28.4.2018
Foça'daki Komando Okulunun 55. Kuruluş Yıl Dönümü
Etkinliğe Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu ve Jandarma Komando Okul Komutanı Jandarma Albay Alper Sır da katıldı.
Musa Çitil - 25.4.2018
Jandarma Bölge Komutanlığı Eski Kurmay Başkanı'na Müebbet Hapis
'TALİMATLARIMIN HEPSİ DARBE KARŞITIDIR' Esas hakkındaki savunmasında suçlamaları reddeden sanık Şamil Türk Özkan, "Tanık ifadeleri, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı olduğumun açık ispatıdır. Bölge Komutanı Musa Çitil başta olmak üzere, 15 Temmuz gecesi muhatap olduğum 10 jandarma personeli darbeye karşı olduğumu belirtmişlerdir.
Musa Çitil - 13.4.2018
Ezine'de Acemi Erler Yemin Etti
Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda vatani görevlerini yapan 1998/1 tertip 2. gurup acemi erler yemin etti. Törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Sadık Gülecen, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Yarbay Turgay Şavir, Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cüneyt Erenoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Müftüsü Ali Üney, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ramazan Eren, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hülya Güler ile çok sayıda asker yakını katıldı. Tören, Tabur Komutanı Şavir'in askerleri selamlaması, bayrağın yerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil'in kutlama mesajının okunmasının ardından bölükler and içti.
Musa Çitil - 10.4.2018
Fetö'cü Askerler, 15 Temmuz Gecesi 'Musa Paşa'nın Tutuklaması İçin Emir Vermiş
FETÖ/PDY'nin askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Şamil Türk Özkan'ın yargılandığı davada, tanık olarak dinlenen Astsubay M.K., 15 Temmuz gecesi, Özkan ile birlikte hareket ettiği öne sürülen Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanı Binbaşı Mehmet Fatih Bilgeç'in kendisine dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil'in tutuklanmasına yönelik emir verdiğini söyledi.
Musa Çitil - 10.4.2018
Darbecilerden "Haber Geldiğinde Musa Paşa'yı Tutukla" Emri
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, dönemin Jandarma Bölge Komutanı olan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil'in tutuklanmasına ilişkin emir verildiği tanık ifadesinde yer aldı.
Musa Çitil - 7.3.2018
Afrin Şehidi Demir, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenaze törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Muğla Valisi Esengül Civelek, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.
Musa Çitil - 1.2.2018
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin Bilecik'te
Bilecik'teki birlikleri ziyaret ve denetlemek amacıyla kente gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Tahir Büyükakın'ı ziyaret etti. Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Muhabere, Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Tuğgeneral Engin Çırakoğlu, 2.
Musa Çitil - 10.10.2017
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Çitil, Bilecik'te
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın'ı ziyaret etti.
Musa Çitil - 19.9.2017
Dha Yurt Bülteni-9
1)ŞEHİT AĞABEYİNİ ÜNİFORMASI VE KEBİYLE UĞURLADI MARDİN'in Nusaybin İlçesi kırsalında güvenlik güçlerinin sürdürdüğü terör operasyonlarında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Denizlili uzman çavuş 25 yaşındaki Muhammet Arıkan, memleketi Çal İlçesi'nin Bayıralan Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Lise öğrencisi 15 yaşındaki Fatma Arıkan, ağabeyinin üniformasını giyip, komando kebini takarak son yolculuğa uğurladı. Ağabeyinin cenazesine sarılan Arıkan, "Ben de vatan için çalışacağım" dedi.  Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Nusaybin İlçesi Çalıköyü Mahallesi'nde, dün (pazartesi) bir grup PKK'lı teröristle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, Denizlili Uzman Çavuş Muhammet Arıkan şehit düştü. Dört çocuklu ailenin üçüncü çocuğu ve evli olan şehit Muhammet Arıkan için Çal İlçesi Bayıralan Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Namaz öncesi şehit Arıkan'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, helallik alınması için baba evine götürüldü. Şehidin kardeşi lise öğrencisi 15 yaşındaki Fatma Arıkan, ağabeyinin üniformasını giyip, komando kepini takıp, elinde resmiyle cenazeyi karşıladı. Cenaze eve getirilirken, sırtına Türk bayrağı da asan Fatma Arıkan, ağabeyinin cenazesinin önünde yürüdü. Oğlunun şehit haberini dağda keçi otlatırken alan anne Hatice Arıkan ise gözyaşları içinde tabuta sarıldı. Şehidin iki yıllık eşi Ümmühan Arıkan ve anne Hatice Arıkan'ı kadın subay teselli etmeye çalıştı. Besici baba İbrahim Arıkan da tabuta sarılıp, gözyaşı döktü. Şehidin ağabeyleri Mesut ve Mehmet Arıkan, küçük kız kardeşlerinin yanından ayrılmadı. Baba Arıkan ise gelinini teselli etmeye çalıştı. Evin önünde duaların okunmasının ardından şehidin cenazesi askerler tarafından taşınarak mezarlığa götürüldü.  Bayıralan Mahalle Mezarlığında öğle namazının ardından cenaze töreni yapıldı. Jandarma Genel Komutan Yardımcısı  evimgeneral Musa Çitil, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 11.
Musa Çitil - 19.9.2017
Denizli Şehidini Uğurladı
Törene Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Denizli Garnizon ve 11.
Musa Çitil - 2.8.2017
Dha Yurt Bülteni-1
7'inci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen cenaze törenine, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, şehit askerlerin yakınları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Musa Çitil - 1.8.2017
Diyarbakır Şehitleri, Törenle Uğurlandı
7'inci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen cenaze törenine, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, şehit askerlerin yakınları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Musa Çitil - 1.8.2017
Dha Yurt Bülteni-16
7'inci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen cenaze törenine, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, şehit askerlerin yakınları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musa Çitil Haberleri | Musa Çitil Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Musa Çitil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Çitil kimdir, hayatı ve biyografisi. Kırkağaç'ta Uzman Erbaşlar Eğitimlerini Tamamladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 11:02:03. #1.14#
title