MUSA AYDIN HABERLERİ

Musa Aydın haber, Musa Aydın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Aydın - 19.04.2019
Kübalı Lopez, Rıza Kayaalp İçin Türkiye'ye Geliyor
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen başarının Dünya Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyatları'nda da sürmesi için güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül ve Yasemin Adar'ın antrenman yapacağı partner sporcularla anlaştıklarını söyledi.
Musa Aydın - 18.04.2019
Romanya'da Tarihe Tanıklık Ettik"
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda elde edilen başarılı sonuçlara ilişkin "Resmen tarihe tanıklık ettik. İstiklal Marşı'mızı Romanya'da 6 kez dinlettik. Milli marşımızı tüm Avrupa'ya ezberlettik." ifadelerini kullandı.
Musa Aydın - 15.04.2019
Musa Aydın: "Şimdiki Hedefimiz Kazakistan'da Yapılacak Olan Dünya Şampiyonası"
Bükreş'te düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası'nda 16 madalya kazanan milli güreşçiler yurda döndü.
Musa Aydın - 15.04.2019
Güreş Milli Takım Kafilesi Yurda Döndü
Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 11.15'de Bükreş'ten İstanbul'a gelen milli takım kafilesi, İstanbul Havalimanı'nda federasyon yetkilileri tarafından karşılandı. Grekoromen stil 130 kilo finalinde Gürcü rakibi Lakobi Kajaia'yı yenerek altın madalya kazanan Rıza Kayaalp, THY uçağıyla Ankara'ya gitti. İstanbul Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "2017 Avrupa Şampiyonası'nda 5 şampiyon, 2018'de 5 şampiyon, 2019 yılında çok büyük bir rekor kırarak, 6 şampiyon, 16 madalya kazandık.
Musa Aydın - 12.04.2019
Devlet Bahçeli'den Kutlama Mesajı
MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre Bahçeli, Romanya'da gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 76 kiloda Yasemin Adar'ın altın madalya kazanması dolayısıyla Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın'a kutlama mesajı gönderdi.
Musa Aydın - 06.04.2019
İnşallah Romanya'dan Yeni Rekorlarla Döneriz"
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilecek Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli takımdan önemli başarılar beklediklerini belirtti.
Musa Aydın - 05.04.2019
Gençler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası
Daha sonra yapılan açılış töreninde konuşan TGF Başkanı Musa Aydın, ülkenin değişik illerinden gelen 500 sporcunun şampiyonada mindere çıkacağını söyledi.
Musa Aydın - 05.04.2019
Gençler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası
Daha sonra yapılan açılış töreninde konuşan TGF Başkanı Musa Aydın, ülkenin değişik illerinden gelen 500 sporcunun şampiyonada mindere çıkacağını söyledi.
Musa Aydın - 05.04.2019
Avrupa Güreş Şampiyonası Yolculuğu Başlıyor
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, göreve geldikleri günden itibaren büyük başarıları elde ettiklerini söyledi.
Musa Aydın - 24.03.2019
Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası'nın Açılış Töreni Yapıldı
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak güreş branşına çok büyük önem verdiklerini söyleyerek, "Birçok branşta ilimizden uluslarası alanlarda şampiyonlar çıkarttık. Ama bizim en temel branşımız güreş. Bu branştan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkartmak için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Böylesine önemli bir şampiyonayı şehrimiz Ordu'da düzenleyen Güreş Federasyonu Başkanımız Musa Aydın ve yönetim kuruluna teşekkür ederken sizleri bu güzel ilimizde ağırlamaktan dolayı da son derece mutlu olduğumuzu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.
Musa Aydın - 23.03.2019
Musa Aydın'dan Grekoromen Güreşçilere Ziyaret
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 8-14 Nisan tarihlerinde Romanya'da düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası öncesinde son hazırlık kampını yapan grekoromen milli takımını ziyaret etti.
Musa Aydın - 17.03.2019
Milli Güreşçi Soner Demirtaş, Dünya Evine Girdi
- Milli güreşçi Soner Demirtaş, dünya evine girdi TOKAT - Milli güreşçi Soner Demirtaş, memleketi Tokat'ta düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girdi. Avrupa şampiyonu mili güreşçi Soner Demirtaş, Kübra Bolat ile dünya evine girdi. Çorum'da yapılan düğünün ardından memleketi Tokat'ta düğün yapan Demirtaş'ı güreş camiası, yakınları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Düğüne AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ile çok sayıda davetli katıldı.
Musa Aydın - 12.03.2019
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yılı
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, "İstiklal Marşı'nın yazıldığı günlerdeki milletimizin birliğine ve dirliğine yönelik tehditlerin benzerleri bugün de yaşanmaktadır.
Musa Aydın - 10.03.2019
Milli Güreşçilerden Sırbistan'da 18 Madalya
Musa Aydın: "Yeni bir rekorun daha altına imza attık" Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yeni bir rekorun altına imza attıklarını belirtti.
Musa Aydın - 06.03.2019
Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası
Musa Aydın: "Grekoromende büyük başarı elde ettik" Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, organizasyonda Türk sporcuların grekoromen stilde önemli başarılar kazandığını dile getirdi.
Musa Aydın - 03.03.2019
Güreşçiler Avrupa Şampiyonası'nda Madalya Arayacak
Musa Aydın: "Zorlu bir şampiyona bizi bekliyor" Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yaptığı açıklamada, milli sporcuların zorlu bir şampiyonada mücadele edeceklerini belirtti.
Musa Aydın - 26.02.2019
Güreşçiler 'Dan Kolov' Sınavında
Romanya'da 8-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını aralıksız sürdüren güreş milli takımları, Dan Kolov Turnuvası için bugün Bulgaristan'a gitti.  AYDIN: "ÇOK ÖNEMLİ BİR TURNUVAYA GİDİYORUZ" Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Dan Kolov Turnuvası'nın Avrupa Şampiyonası öncesinde önemli turnuvalardan biri olduğunu belirterek, "Bu turnuvada tüm takımlarımızdaki güreşçilerimizin son durumlarını görme fırsatı elde edeceğiz.
Musa Aydın - 24.02.2019
Federasyon, Taha'nın Partner Sorununu Çözdü
Açıklamada görüşlerine yer verilen milli güreşçi Taha Akgül, "Benim en büyük sıkıntım partner problemiydi. Gürcü güreşçiler Levan Berianidze, David Modzmanashvili ve Giorgi Meshvildishvili son derece başarılı güreşçiler ve hepsi benim için iyi birer partner. Artık olimpiyatlara çok daha iyi hazırlanacağım. Bizlere her türlü çalışma imkanı sunan başta federasyon başkanımız Musa Aydın olmak üzere tüm yöneticilerimize teşekkür ederim.
Musa Aydın - 23.02.2019
Musa Aydın'dan Serbest Güreş Milli Takımı'na Ziyaret
Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Ankara'da sürdüren Serbest Milli Takımı'nı ziyaret etti.
Musa Aydın - 10.02.2019
U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Sona Erdi
Musa Aydın: "Kahramanmaraş'ta eskiden olduğu gibi şampiyonlar yetişecektir" Kahramanmaraş'ın güreş sporu açısından çok önemli bir yer teşkil ettiğini ifade eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise, "Kahramanmaraş ili Türk güreşine çok büyük hizmetler yapmış, çok büyük şampiyonluklar kazandırmış bir ilimiz.
Musa Aydın - 10.02.2019
U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Sona Erdi
Musa Aydın: "Son derece çekişmeli karşılaşmalar izledik" Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın rekor katılımla çok güzel bir şampiyonayı geride bıraktıklarını belirterek, "Bu şampiyona bizler için büyük önem taşıyordu.
Musa Aydın - 09.02.2019
U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Devam Ediyor
Kahramanmaraş Osman Sayan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası'nda heyecan sürüyor. Bugün yapılan müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle; 57 KG 1- ANK5 TEDŞ / ŞABAN KIZILTAŞ 2- ANK4 ŞEKR / HAFIZCAN HASDEMİR 3- KMR3 BÜY / ALİ GÜRSOY 3- KMR3 BÜY / MEHMET YÜCE 65 KG 1- İST3 BÜY / SELİM KOZAN 2- ANK5 TEDŞ / TOLGA AKYÜZ 3- İST3 BÜY / MELİH KAYA 3- ANK5 TEDŞ / UTKU DOĞAN 74 KG 1- İST3 BÜY / FAZLI ERYILMAZ 2- ANK1 ASKİ / İSA DEMİR 3- İST5 SANC / ABDULVASİ BALTA 3- ANK5 TEDŞ / BULUTHAN ÖKSÜZ 86 KG 1- İST5 SANC / ARİF ÖZEN 2- ANK1 ASKİ / MAHMUT ÖZKAYA 3- İST3 BÜY / MİRAÇ GÜMÜŞ 3- İST5 SANC / MERT ÇIKMAZ 97 KG 1- ANK1 ASKİ / İBRAHİM ÇİFTÇİ 2- KMR3 BÜY / FEYZULLAH AKTÜRK 3- İST3 BÜY / ONUR ALKANOĞLU 3- SMS2 FER / EMİRHAN TOPAL Öte yandan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, şampiyonaya katkılarından dolayı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile Avrupa ve dünya şampiyonu Harun Doğan'a plaket takdim etti.
Musa Aydın - 04.02.2019
Bakan Kasapoğlu: "Spor Salonlarını Gençler Dolduracak, Bizler Yenilerini Yapacağız"
Bakan Kasapoğlu, İstanbul'da Uluslararası 37. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nda son gün müsabakalarını izledi. Turnuvada 3 altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak takım sıralamasında birinci olan Türk Milli Takımı'na birincilik madalyasını Bakan Kasapoğlu verdi. Organizasyon, Musa Aydın'ın Bakan Kasapoğlu'na verdiği plaketin ardından sona erdi.
Musa Aydın - 03.02.2019
TSK Spor Gücü Güreş Takımı Olimpiyatlara Katılacak
Konuyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile bir görüşme gerçekleştiren Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da Askeri Olimpiyat Oyunları için A Milli Takım sporcularının askerlik planlamalarının şimdiden yapıldığını ve hazırlıklara devam edildiğini söyledi.
Musa Aydın - 03.02.2019
TSK Spor Gücü Güreş Takımı Dünya Askeri Olimpiyat Oyunlarına Katılacak
Türk Silahlı Kuvvetleri Güreş Takımı, 17-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Çin'de yapılacak olan Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile telefonla görüşen Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, TSK Güreş Takımı için Güreş Federasyonu'nun her zaman destek verdiğini ve bu desteklerinin her zaman devam edeceğini söyledi.
Musa Aydın - 03.02.2019
Bakan Kasapoğlu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübüne Ziyaret
Kasapoğlu'nun Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlenen Uluslararası 37. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nın kapanış seremonisinin ardından yaptığı ziyarette, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi Daire Başkanı Selçuk Çebi, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Bağlama, İBB Gençlik Spor Müdürü Ayhan Kep, 1992 Barcelona Olimpiyatları Şampiyonu Mehmet Akif Pirim de katıldı.
Musa Aydın - 03.02.2019
Musa Aydın - 03.02.2019
Güreşte Milliler Zirveye Çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlenen turnuvada üçüncü ve son gün müsabakalarını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da takip etti.
Musa Aydın - 03.02.2019
37. Uluslararası Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası Sona Erdi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlenen 37. Uluslararası Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası, final maçlarının ardından sona erdi. Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Finlandiya, Filistin, Moldova ve Belarus'tan 200'e yakın sporcunun katıldığı turnuvanın son gününde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da karşılaşmaları takip etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musa Aydın Haberleri | Musa Aydın Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Musa Aydın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Aydın kimdir, hayatı ve biyografisi. 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda Tarih Yazmak İstiyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 02:22:53. #1.16#

title