Muş Haberleri

Muş haber, Muş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muş - 8.10.2020
Malazgirt'te ilk defa ekilen patates çiftçiye umut oldu
Muş'un Malazgirt ilçesine bağlı Adaksu köyünde ekimi ilk defa yapılan patates, iklim şartlarının uyumuyla beraber yüksek verim sağlayınca Malazgirtli İşadamı çiftçi Cevdet Uzundemir'e umut oldu.
Muş - 7.10.2020
Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresi uzatıldı (2)
Türk milletinin, 40 yıla yakın süredir bölücü terör örgütü PKK'yla kahramanca mücadele ettiğini ve bu uğurda ağır bedeller ödediğini ifade eden Türkkan, "Milletimiz, PKK terör örgütüyle ihanet açılımı sürecine girişen dönemin AK Parti hükümetine de tepkisini en ağır biçimde koymuştur.
Muş - 7.10.2020
TBMM Genel Kurulu
"Hukuk içerisinde devleti yöneten bir iktidarız" AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Türkiye düşmanı HDP temsilcisinin" beyanları olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Siyah ranger falan tanımayız arkadaş.
Muş - 7.10.2020
Muş'ta bazı mahallelerde su kesintisi uygulanacak
Muş Belediyesi'nin 3 yıl önce başlattığı içme ve yağmur suyu ile kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları kapsamında bazı mahallelerde su kesintisinin uygulanacağı bildirildi.
Muş - 7.10.2020
Muş Belediyesi yol ağını genişletiyor
Muş Belediyesi mahalle aralarında yeni yollar açarak ulaşım ağını genişletiyor.
Muş - 7.10.2020
Matlı Grup, Diyarbakır'da 150 milyon lira tutarında yem fabrikası kurmayı planlıyor
Matlı, Türkiye'nin hayvancılıkta 15-20 yıl içerisinde çok büyük bir mesafe kat ettiğine işaret ederek, şöyle konuştu: "2002'de Türkiye'de 6 milyon ton civarında yem üretilirken, bugün geldiğimiz noktada 25 milyon ton yem üretilen bir ülke olduk. Bu rakam Türkiye'yi Avrupa'da yem üretimi konusunda en büyük ülke konumuna getirdi. Türkiye'de hem nüfus artışı hem refah artışı ile bundan sonraki süreçte hayvansal protein dediğimiz tavuk, süt, et, yumurta tüketimi artacak. Bu tüketimin artmasıyla yem üretimi de artmaya devam edecek." "Türkiye'de hayvancılığın doğuda yeniden bir kalkınma ve şahlanma hareketi içerisinde olacağına inanıyoruz." diyen Matlı, şu ifadeleri kullandı: "Diyarbakır bundan sonraki süreçte, bölgedeki yatırımlarla tarımsal ve hayvansal üretimi artırma kapasitesinin çok yüksek olduğu bir il. Biz de Diyarbakır'a gelerek yatırım yapma niyetiyle araştırmalarda bulunuyoruz. Diyarbakır'ın gelecek zaman içerisinde yatırımlarla adından söz ettireceğine yürekten inanıyoruz. Yaklaşık 150 milyon liralık bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Yatırımla 80 ila 90 kişilik doğrudan bir istihdam sağlayacağız." Matlı Grup yatırımı ile birlikte bölge kentlerinin tamamından yüzlerce ton ürünün Diyarbakır'a taşınacağını belirten OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fidan şunları kaydetti: "Buradan yüzlerce ton ürün alacaklar. Muş'tan Van'a, Şırnak'tan Hakkari'ye bölgenin her yerinden on binlerce ton ürünü toplayıp buraya getirecekler.
Muş - 7.10.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Bir yanlışlık tespit ettiyse Sayıştay, bu kanunlara, koyduğumuz kurallara aykırıysa, kamu zararı oluştuysa devletin ilgili birimleri harekete geçer ve kamu zararı giderilir. Devlet bu şekilde çalışır." dedi.
Muş - 6.10.2020
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (1)
"Sütten çıkmış ak kaşık gibi..." Sataşmadan dolayı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Sayın hatip öyle bir tablo çizdi ki sütten çıkmış ak kaşık gibi, hiç bu olaylarla alakaları yok; onlar meşru, hukuk içerisinde kalmak kaydıyla Türkiye'nin geleceği ve bekası için hareket etmişler.
Muş - 6.10.2020
Muş'ta silah ticareti yapan 7 kişi hakkında işlem yapıldı
Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, silah ticareti suçundan 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Muş - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 6- 8 Ekim olayları tartışıldı
Görüşmeler sırasında 6- 8 Ekim olaylarının 6'ıncı yılı nedeniyle AK Parti ve HDP'li vekiller arasında kısa tartışmalar yaşandı. HDP'nin grup önerisi üzerine söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Bu 6- 7 Ekim olayları, Türkiye'nin 35 ilinde, 96 ilçesinde ve 131 yerleşim biriminde yapıldı.
Muş - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Türkiye'nin, millet ve devlet olarak Azerbaycan halkının yanında olduğunu söyledi.
Muş - 6.10.2020
Muş'ta şeker pancarından kent ekonomisine 450 milyon lira katkı bekleniyor
Muş'ta 50 bin dekar alanda ekimi yapılan ve çiftçiler tarafından hasadına başlanan şeker pancarından kent ekonomisine 450 milyon liralık katkı sağlanması bekleniyor.
Muş - 5.10.2020
AK Parti'li Muş İYİ Parti'de kimlik bunalımı yaşanıyor-1
AK Parti'li Muş: İYİ Parti'de kimlik bunalımı yaşanıyor AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "İYİ Parti'de bir siyasi kimlik bunalımı yaşanıyor" dedi.
Muş - 5.10.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş TBMM'de basın toplantısı düzenledi Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, madencilik alanındaki ruhsat işlemlerinin hızlandırılması, boru hatlarıyla ulaşımın zor olduğu yerleşim bölgelerindeki vatandaşların doğalgaza erişimine imkan sağlanması ile enerji ve madencilik alanlarında birtakım düzenlemeleri de içeren kanun...
Muş - 5.10.2020
Son dakika haber:
Yurt genelinde teröristlere yönelik operasyonlar sürüyor İçişleri Bakanlığı, terör örgütüne yönelik Mardin'de 1 Eylül'de "Yıldırım-8 Savur Operasyonu", Bingöl, Diyarbakır ve Muş'ta 3 Eylül'de "Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu", Van'da 8 Eylül'de "Yıldırım-10 Norduz Operasyonu", Siirt'te 11 Eylül'de "Yıldırım-11 Herekol Operasyonu", Bitlis'te 18 Eylül'de ise Yıldırım-12 Beşkaynak Operasyonu" başlattı.
Muş - 5.10.2020
Son dakika haber...
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde tesis edilen huzur ve güven ortamını zarara uğratan şiddet eylemleri, can ve mal kayıplarının yanı sıra ekonomi, turizm ve sosyal hayata da ağır darbe vurdu. Yasin Börü ve arkadaşları vahşice katledildi Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı'nda et dağıtmak isteyen Yasin Börü ve üç arkadaşı, bir grubun silah, taş, sopa ve kesici aletli saldırısına uğramaları sonucu sığındıkları binanın üçüncü katında linç edildi. DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla binadan atılan gençlerin cesedine işkence yapıldı, ayrıca 16 yaşındaki Börü'nün üzerinden arabayla geçildi, Ahmet Dakak'ın başı taşla ezildi. Cesetleri yakılan ve tanınmayacak hale gelen çocuklar, aileleri tarafından güçlükle teşhis edilebildi. Olaylardan şans eseri yaralı kurtulan ve arkadaşlarının vahşice öldürülmesine tanıklık ettiği için psikolojisi bozulan Yusuf Er, Diyarbakır dışındaki bir hastanede tedavi gördü. 201 okul hasar gördü Tunceli'de 2, Mersin'de 3, Diyarbakır'da 34, Şırnak'ta 13, Batman'da 4, Şanlıurfa'da 19, Bitlis'te 8, Bursa'da 2, Mardin'de 36, Muş'ta 6, İstanbul'da 11, Bingöl'de 2, Hakkari'de 28, Siirt'te 13, Van'da 18, Gaziantep ve Adıyaman'da birer okulda terör örgütü yandaşlarının saldırıları nedeniyle hasar meydana geldi.
Muş - 5.10.2020
Fiyat artışları (4)
Türkiye'de eylülde yıllık bazda tüketici fiyatlarının en fazla arttığı bölge, yüzde 13,76 ile "Şanlıurfa, Diyarbakır" olarak belirlendi.
Muş - 4.10.2020
Muş'ta nehre giren genç boğuldu
Muş'ta Murat Nehri'ne giren genç hayatını kaybetti.
Muş - 4.10.2020
Malazgirt Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri meslek sahibi yapıyor
Muş Malazgirt Mesleki Eğitim Merkezi, öğrencilere haftada bir gün teorik, diğer günlerde de iş yerlerinde çalışma imkanı sunarak meslek sahibi olmalarını sağlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muş Haber, Muş Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Muş haber sayfamızda Muş haberleri okuyabilir, Muş son dakika haberleri ve güncel Muş gelişmelerini görebilirsiniz. Çatalca Millet Bahçesi temel atma töreni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 16:05:14. #1.14#
title